Úplně OT, že se jinam nehodí

Diskuze o všem možném, tedy kavárnička, hospůdka, jak kdo chcete, jedinou podmínkou je dodržení pravidel fóra.
Odpovědět
Uživatelský avatar
Ray
Příspěvky: 714
Registrován: 04.02.2018 7:46

Re: Úplně OT, že se jinam nehodí

Příspěvek od Ray »

Nekupoval tu někdo už náhodou nemovitost, nebo podíl nemovitosti v exekuční dražbě? Měl bych pár otázek. Když tak prosím sz.
"Je lepší mluvit s chytrým člověkem o něčem hloupém než s hlupákem o něčem chytrém" - Jan Werich
Trace
Příspěvky: 768
Registrován: 21.01.2016 22:17

Re: Úplně OT, že se jinam nehodí

Příspěvek od Trace »

na to doporucuji jeste pockat, s rustem energii, se skoncenim fixace hypotek a rustem inflace tech nemovitosti v exekuci casem pribude

viz https://echo24.cz/a/SbCnM/komentar-sich ... ize-koruna
F-35 je neviditelne letadlo a proto ho cinske, ruske a iranske radary nemohou videt. Kdo tvrdi opak, je dezolat.
Hagen
Příspěvky: 1350
Registrován: 19.05.2022 15:36

Re: Úplně OT, že se jinam nehodí

Příspěvek od Hagen »

Nehledě na to ceny nemovitostí pozvolna klesají.
Uživatelský avatar
Ray
Příspěvky: 714
Registrován: 04.02.2018 7:46

Re: Úplně OT, že se jinam nehodí

Příspěvek od Ray »

Možná jsem mohl být víc konkrétní. Jde o to, že se sourozencem plánujeme vykoupit 1/3 podílu v exekuci u bytu, jehož jsme z pozůstalosti spolumajitelé (máti nenapadlo nic lepšího, než si v 68 letech vzít chlapa s exekucí :head ). Mohli bychom prodat i zbylé 2/3 zvlášť, ale není to pro nás moc výhodné, byť bychom měli po starostech. Zajimá mě hlavně to, jak taková dražba probíhá. Teorii na netu si přečíst zvládnu. Ještě by mě ale zajímaly případné postřehy z praxe.
"Je lepší mluvit s chytrým člověkem o něčem hloupém než s hlupákem o něčem chytrém" - Jan Werich
Samotář
Příspěvky: 343
Registrován: 07.07.2016 10:58
Pohlaví: muž

Re: Úplně OT, že se jinam nehodí

Příspěvek od Samotář »

Obecně platí, že exekutoři se moc nehrnou do exekucí menšinových spoluvlastnických podílů. Proto je potřeba exekutorovi říci, že je tady zájemce o konkrétní podíl. Teprve potom začně exekutor připravovat dražbu, objedná znalecký posudek a další kroky (jsou to jeho náklady).

Jestli nemáš s exekucemi zkušenosti, je nejlepší je si na vyřízení věci najmout advokáta, který se dokáže s exekutorem dohodnout (tzv. "umí" daného exekutora). Potom jde domluvit dobré podmínky dražby.
vrb
VIP
Příspěvky: 895
Registrován: 13.08.2011 1:52

Re: Úplně OT, že se jinam nehodí

Příspěvek od vrb »

Já takhle kdysi koupil podíl na pozemku. Prostě elektronická registrace dostatečně včas. Složit jistinu. Když vydražíš tak doplatis zbytek, dojdou ti papíry a s tím dojdeš na katastr. Hotovo.
Ale párkrát jsem narazil na nadšence, se kterým jsme se přehazovali až na trojnásobek odhadní ceny. Pak jsem to zabalil a dražbu jsem prohrál. Jistina mi přišla zpátky na účet.

Ale v tomto případě je fakt lepší vizt advokáta co toho exekutora umí. Nebo realitaka, ale to jsou většinou podrazaci a když zjistí, že ti o to jde, tak z tebe bude chtít dostat maximum. Je to jen jedna exekuce? Možná by bylo lepší se domluvit rovnou s exekutorem a pozůstalým o prodeji podílu, pokud to není v hrubém nepoměru.
Uživatelský avatar
Ray
Příspěvky: 714
Registrován: 04.02.2018 7:46

Re: Úplně OT, že se jinam nehodí

Příspěvek od Ray »

Díky. Přesně tohle je ten typ užitečných informací co jsem si představoval :yes
Exekuce má 3, každou řeší někdo jiný, ale ty zbylé dvě jsou hluboko pod cenou podílu. Podíl obstavil exekutor s tou první, největší pohledávkou, která odhadní cenu podílu z dědického řízení naopak trojnásobně převyšuje.
"Je lepší mluvit s chytrým člověkem o něčem hloupém než s hlupákem o něčem chytrém" - Jan Werich
vrb
VIP
Příspěvky: 895
Registrován: 13.08.2011 1:52

Re: Úplně OT, že se jinam nehodí

Příspěvek od vrb »

Když je to trojnásobek, tak to asi nechat spadnout do dražby a vydrazit. Ale pozor na termíny. Někdy se rok nic neděje a pak je za týden hotovo.
Pokud by to vydrazil někdo jiný tak to stejně má na prodej, nebo investiční. U investora se ho pak budete těžko zbavovat, ten to bude držet roky.
Ale někdy se dá domluvit i s exekutorem na přímém odprodej za rozumnou částku.
grg
Příspěvky: 147
Registrován: 04.06.2021 15:06
Pohlaví: muž

Re: Úplně OT, že se jinam nehodí

Příspěvek od grg »

Ono zas investícia do 1/3 podielu nie je ktovieako atraktívna (majitelia zvyšných dvoch tretín to môžu v extrémnom prípade dosť znehodnotiť), takže ja to vidím celkom nádejne, že by sa to v tej dražbe mohlo podariť získať.
Uživatelský avatar
Ray
Příspěvky: 714
Registrován: 04.02.2018 7:46

Re: Úplně OT, že se jinam nehodí

Příspěvek od Ray »

Tak, byť v takovém případě mají všichni stejná práva, zase se musí třetinou podílet na všem ohledně bytu a z pozice 1/3 s námi dvěma moc nepohne, jelikož jsme jednotní. Bydlet tam nepotřebujeme ani jeden, ve finanční tísni taky nejsme, takže to bych mu popřál hodně štěstí. Takové letní/zimní sídlo v Jeseníkách, které nemusí člověk platit celé sám :) ...

Uvidíme. Právník ze stejného města, jako ten exekutor, mi shodou okolností dřív dělal darovací smlouvu, takže ho zkusím znovu oslovit. Koukal jsem že dělají i vymáhání pohledávek. Třeba toho exekutora zná. Příští týden to pořeším.
Každopádně díky za pointy :yes
"Je lepší mluvit s chytrým člověkem o něčem hloupém než s hlupákem o něčem chytrém" - Jan Werich
Uživatelský avatar
Ray
Příspěvky: 714
Registrován: 04.02.2018 7:46

Re: Úplně OT, že se jinam nehodí

Příspěvek od Ray »

Ať nezakládám zbytečně nové téma.

Ebay, Amazon i Aliexpress

Viděl jsem tam krásně zpracované freefloat alu AR15/M4 předpažbí. Pár jsem ai jich už dříve za dobrou cenu objednal na Rugera .22.
Teď ale čumím - po obvyklém zadání do vyhledávače nula nula nic. To samé AR pistol gripy a gripy na předpažbí. Prostě všude hovno a vyjíždí to akorát nesmysly, jakoby mě nějaké vyjebané sluníčko chtělo ochránit před nákupem kusu plastu a hliníku. Resp. něco málo se ukáže, ale už ne to co dříve.
Tak nějak čuchám, že to možná má co do činění s připosranýma změnama vůči AR15 v USA. Nicméně předpokládám, že to prodejci nějak vychcaně obejdou i vzhledem k tomu, že tam nenakupují lidi jen z USA. Nehledal to teď někdo? Nějaký tip?
"Je lepší mluvit s chytrým člověkem o něčem hloupém než s hlupákem o něčem chytrém" - Jan Werich
Wallachian
Příspěvky: 19
Registrován: 20.04.2021 11:02

Re: Úplně OT, že se jinam nehodí

Příspěvek od Wallachian »

Na ali to zboží je, jen to nepiš do vyhledávacího okna na ali.

Napiš to do vyhledávacího okna google, třeba "ar15 freefloat aliexpress". Ale hledá se to takto debilně.

Mě takhle nešly vyhledávat doplňky k nožům.
Uživatelský avatar
Ray
Příspěvky: 714
Registrován: 04.02.2018 7:46

Re: Úplně OT, že se jinam nehodí

Příspěvek od Ray »

Jo, to jsem zkoušel. Absolutně u všeho to po přesměrování na Ali napíše, že předmět už není dostupný. To je blbost, že by to jen tak všichni bezdůvodně přestali prodávat. U těch položek byly často vidět stovky uskutečněných objednávek. Asi projedu zahraniční fóra. Amerických recenzí po nákupu tam bývalo dost.
"Je lepší mluvit s chytrým člověkem o něčem hloupém než s hlupákem o něčem chytrém" - Jan Werich
cipis
Příspěvky: 4840
Registrován: 26.10.2012 13:27
Pohlaví: muž
Bydliště: blízko Brna

Re: Úplně OT, že se jinam nehodí

Příspěvek od cipis »

A dotaz prodejci k nicemu nevede?
Uživatelský avatar
Ray
Příspěvky: 714
Registrován: 04.02.2018 7:46

Re: Úplně OT, že se jinam nehodí

Příspěvek od Ray »

Psal jsem před pár dny tomu co jsem od něj bral to předpažbí předtím. Měl tam toho mraky a teď tam nemá ani ň. Zatím bez odpovědi. Uvidíme.
"Je lepší mluvit s chytrým člověkem o něčem hloupém než s hlupákem o něčem chytrém" - Jan Werich
Uživatelský avatar
Ray
Příspěvky: 714
Registrován: 04.02.2018 7:46

Re: Úplně OT, že se jinam nehodí

Příspěvek od Ray »

Tak jsem si psal se dvěma prodejci na Ali a ti mi sdělili, že to můžou poslat klasicky, což znamená u nás přes super rychlou poštu Praha120, doplatit DPH a clo a taky žádnou záruku. Prý je ten ban na prodej věcí na zlé černé flinty přes platformu permanentní :(
Škoda. Neříkám že většina věcí byla ok, ale kvalita se tam najít dala, hlavně podle recenzí uživatelů. Třeba to "budget" duralové 7" předpažbí z USA, co mám, je super a musel bych ho nejspíš přejet autem, abych ho nějak zkurvil. To samé pistol gripy. Zrovna na tu malorajdu jsou ty věci kvalitní dost a nemám tam rozpálenou plynovou trubku, abych se musel bát o materiál apod. a kupovat značky za 3-7k.
Úsměvné je, že jsem třeba teď našel na dvou různých shopech ručku na airsoft od UTG pod úplně tím samým kódem zboží, jako na ostrý kvér, což znamená, že jde o totožný výrobek. Rozdíl ceny skoro 4 kila, bez slev. Demence.
"Je lepší mluvit s chytrým člověkem o něčem hloupém než s hlupákem o něčem chytrém" - Jan Werich
Uživatelský avatar
Ray
Příspěvky: 714
Registrován: 04.02.2018 7:46

Re: Úplně OT, že se jinam nehodí

Příspěvek od Ray »

Největší zbrojařský obchod v české historii: Czechoslovak Group kupuje italského výrobce nábojů Fiocchi
https://www.lidovky.cz/byznys/zbrojarsk ... nomika_hma
"Je lepší mluvit s chytrým člověkem o něčem hloupém než s hlupákem o něčem chytrém" - Jan Werich
RobertK
Příspěvky: 360
Registrován: 02.06.2016 13:19
Pohlaví: muž

Re: Úplně OT, že se jinam nehodí

Příspěvek od RobertK »

Mě funguje vše ok mužů vyhledat, přidat jakoukoliv věci na pušku a objednat.
Robert
-----------------------------------------------------------
Očekávám to nejlepší ale připravuji se na nejhorší.
Hagen
Příspěvky: 1350
Registrován: 19.05.2022 15:36

Re: Úplně OT, že se jinam nehodí

Příspěvek od Hagen »

Nevíte někdo rychlost, energii,... zkrátka podrobnosti o náboji 14,5 x 114
Mám možnost si vystřelit, tak ať o něm něco málo vím ;)
Yeah
Příspěvky: 137
Registrován: 05.03.2015 21:12
Pohlaví: muž

Re: Úplně OT, že se jinam nehodí

Příspěvek od Yeah »

Odpovědět