Jak bylo dnes

Diskuze o všem možném, tedy kavárnička, hospůdka, jak kdo chcete, jedinou podmínkou je dodržení pravidel fóra.
Odpovědět
Uživatelský avatar
Lyster
VIP
Příspěvky: 4246
Registrován: 22.03.2014 23:01
Pohlaví: muž
Bydliště: Litoměřicko

Re: Jak bylo dnes

Příspěvek od Lyster »

Na to že je pondělí, tak toho mám dneska jak buchet.
Ráno jsem byl u zubaře, dodělával mi tam jaký poslední pidikazík a dobrušoval zbytek nějakého zubního kamene... opíchal mi držku, takže jsem jí pak ještě půl dne necítil. Ale zubaře si nějakou chvíli mohu škrtnout ze seznamu a jsem rád že mám zuby v cajku.

Taky jsem dnes po cca dvou měsících konečně sundal z rozříznutého palce náplast... byl jsem velice šikovnej a celkem obstojně jsem se fiknul... jelikož jsem jako diabetik teprve cca dva roky, fakt by mě nikdy nenapadlo, že se mi blbé říznutí do prstu bude hojit tak neskutečně blbě a pomalu... a to se mi tam ještě jednou dostal nějaký zánět a místo prstu jsem měl bambuli (veřešeno proléváním asi 3 dny betadinem)... samozřejmě jako někdo kdo nic nechtěl podcenit tak jsem to od začátku mazal Hemagelem... vypotřeboval jsem ho na ten blbý prst 5x5g... po každé když jsem za 200 Kč kupoval to malé 5g balení jsem si říkal, že to už fakt musí být naposledy a musí to stačit... hm... to samé bylo s mastným krytím (mastný týl.) Vypotřeboval jsem těch čtverečků snad 20... A tak metr prubanu... a pak ke konci balení náplastí.
Sice je ten prst stále citlivý a dost nateklý, ale to nejhorší je snad už za mnou a prst se dá časem do pořádku a bude plně použitelný... samozřejmě to bylo na levé ruce, jsem totiž levák. :head

Pro slabší povahy fotku rozřízlého prstu přidávat nebudu, jen tu "zahojenou." Nehet tedy dostal od té náplasti atd taky slušně zabrat, ale to poškození zmizí.. Ale bylo to fakt od nehtu k nehtu přes celé bříško. Mňamka... krve jak z vola. Dva dvojkové obvazy nestačily.

PS: A hádejte, co mi dnes přišlo z Aliexpressu... :). Viz foto 2 a 3. (snad ještě půjde vložit. :))
Přílohy
IMG_20211213_182402.jpg
IMG_20211213_182937.jpg
IMG_20211213_182959.jpg
Tazi
Příspěvky: 1087
Registrován: 06.02.2017 12:32
Bydliště: na samotě u vody

Re: Jak bylo dnes

Příspěvek od Tazi »

Před 4. roky se mi otřel palec (levý) o cirkulárku. Vypadal jak oloupaný banán. Tak jsem ty cáry poskládal, zastříkal akutolem, zafačoval,... Hojil se taky kolem 2. měsíců, je teď trochu obroušený ( ne vše co jsem poskládal dokázalo přirůst) a dodnes (tudíž navěky) je povrchově lehce přecitlivělý ;) .
Tak držím palce, ať se zahojí ;) .
Uživatelský avatar
Lyster
VIP
Příspěvky: 4246
Registrován: 22.03.2014 23:01
Pohlaví: muž
Bydliště: Litoměřicko

Re: Jak bylo dnes

Příspěvek od Lyster »

Já bych se ještě za ten palec držet nechtěl :D , ale díky.... :)
Oproti cirkulárce tohle je jak zadřená tříska...
Matěj
Příspěvky: 1784
Registrován: 28.08.2016 11:52

Re: Jak bylo dnes

Příspěvek od Matěj »

Já mám skoro permanentně nějaké říznutí nebo odřeninu na prstech, za ty roky mám ruce zjizvené skoro jako dřevorubec - dobře trošku přeháním.
Nicméně už asi i mě dohání věk, aktuálně 4. týden marodím, to se mi v životě ještě nestalo. Celý život se člověk snaží držet v kondici a jíst zdravě. Za posledních 20 let jsem marodil celkem 4x, z toho loni 1x covid, kdy mi prakticky nic nebylo mimo ztráty čichu, pak kdysi cca týden s chřipkou a před asi 15 lety asi 2 týdny po operaci oka po úrazu (z toho 3 dny ve špitálu). Teď rovnou 4 týdny a ani nevím, jestli už tomu bude konec... Alespoň už mám od minulého týdne vycházky, do toho "částečný" home office. Tak se člověk aspoň trošku zabaví. Věk a zdraví člověk nepřeveze.
Uživatelský avatar
bivoj
VIP
Příspěvky: 4375
Registrován: 03.09.2012 19:54
Pohlaví: muž
Bydliště: Tertium corpus de Solari system

Re: Jak bylo dnes

Příspěvek od bivoj »

Njn, to je hned... Předevčírem jsem na malém soustruhu přelešťoval šmirglem takovej čep... Vysoký otáčky, znáte to. No a nedal jsem si majzla, uklouzla mě trochu ruka a univerzálka mě "poklepala" čelistma do kloubu levého ukazováčku. V těch otáčkách to bylo jen takový krátký DRRRRRR... ale kůži mám na několika místech na tom kloubu tak nějak "nacvakanou"... Naštěstí se (zatím) hojím ze všech tržných či řezných ran vždy extrémně dobře, tak i snad toto bude do týdne pryč...
Sic semper tyrannis.
Cēterum autem cēnseō EU esse dēlendam.
Uživatelský avatar
vratnikp
Příspěvky: 1040
Registrován: 21.08.2015 10:39

Re: Jak bylo dnes

Příspěvek od vratnikp »

[youtube]https://www.youtube.com/watch?v=QdEIy-jdXHY[/youtube]

jo tohle mi dneska zlepšilo den :yes
it’s better to be a warrior in the garden than a gardener in a war.
cipis
Příspěvky: 4849
Registrován: 26.10.2012 13:27
Pohlaví: muž
Bydliště: blízko Brna

Re: Jak bylo dnes

Příspěvek od cipis »

Pěkné :D A i to před tím :)
Uživatelský avatar
OldSoldier
Příspěvky: 181
Registrován: 25.02.2014 10:58
Pohlaví: muž
Bydliště: Praha a okolí

Re: Jak bylo dnes

Příspěvek od OldSoldier »

Dneska nainstalována filtrace na vodu ze studny - trochu jsme zápasili s bakteriemi, tak jsem objednal UV lampu. Takže mám další položku, kterou musím doplnit do zásob, a to náhradní UV zářivky.
Uživatelský avatar
Ray
Příspěvky: 714
Registrován: 04.02.2018 7:46

Re: Jak bylo dnes

Příspěvek od Ray »

Dneska bohužel špatná zpráva od dealera. Ruger Chargery v objednávce z USA nepřišly, přes zimu prej s amikama není domluva a po nové objednávce další závoz nejdřív v březnu (pokud v něm budou) :head
Jinde nejsou. Na bazaru jediná TB verze se zbytečným bordelem kolem za nesmysl. Za holou po 200 ranách chce víc jak za nový :roll: A zrovna byly ty prémie takové krásné, už jsem objednal i nějaké doplňky. Teď budu muset ovládnout nutkání koupit jinej kvér :?
"Je lepší mluvit s chytrým člověkem o něčem hloupém než s hlupákem o něčem chytrém" - Jan Werich
Uživatelský avatar
Fabulous
Administrátor
Příspěvky: 8795
Registrován: 17.09.2011 21:33
Pohlaví: nevím, skryto ve špeku
Bydliště: Praha a okolí
Kontaktovat uživatele:

Re: Jak bylo dnes

Příspěvek od Fabulous »

Mám jednoho na prodej. Ve stavu skoro nového, za cenu nového :)
Ivana
Příspěvky: 2768
Registrován: 24.04.2012 12:49

Re: Jak bylo dnes

Příspěvek od Ivana »

Bivoj, Matěj, Tazi, Lyster:
Chlapci mám dotaz, nezkoušeli jste někdo na rány aloi? Mám to vyzkoušené na malá říznutí, zajímalo by mě, jak to funguje na větší věci. Nemyslím různé "výrobky", používám přímo rozříznutý list místo náplasti.
vrbodol
Příspěvky: 633
Registrován: 14.07.2012 21:08

Re: Jak bylo dnes

Příspěvek od vrbodol »

Mě s tim kdysi dávno převazovala sestra zanícenej nehet u palce na noze,taky přímo list, ale stejně mi pak dělali plastiku lůžka, takže v tomhle to nepomohlo.
Uživatelský avatar
bivoj
VIP
Příspěvky: 4375
Registrován: 03.09.2012 19:54
Pohlaví: muž
Bydliště: Tertium corpus de Solari system

Re: Jak bylo dnes

Příspěvek od bivoj »

Ivana píše: 14.12.2021 19:33 ...Chlapci mám dotaz, nezkoušeli jste někdo na rány aloi?...
Já nepoužívám nic. Ránu vyčistím a vydrbu mýdlem a pak čistou vodou. Pokud je větší, dám případně mašličku + náplast nebo zavážu a finito. Ale jak jsem psal, já se hojím abnormálně dobře a rychle...
Sic semper tyrannis.
Cēterum autem cēnseō EU esse dēlendam.
Uživatelský avatar
Ulfhednar
Příspěvky: 2584
Registrován: 09.06.2020 14:24
Pohlaví: muž

Re: Jak bylo dnes

Příspěvek od Ulfhednar »

Také se hojim dobře. Dtto dcerky, furt servané z gymnastiky (hlavně bradla) nebo z KM.
Recept asi jako Bivoj. Někdy Betadine, když je to moc bordel. Nebo TeaTree.
Aloe jsme chvíli zkoušeli na všechno možné, ale efekt víceméně placebo. To spíš ten TTO, s tím mám skvělé zkušenosti na spoustu věcí.
Óðinn á yðr alla
Uživatelský avatar
DanBlack
Příspěvky: 1484
Registrován: 02.02.2012 23:19
Pohlaví: malé, zrzavé
Bydliště: Severní Čechy

Re: Jak bylo dnes

Příspěvek od DanBlack »

Cisty aloe gel pouzivam na drobnosti - zaderky a drobna riznuti, pripadne plosne odreniny a spaleniny od slunicka.
Prijde mi ze pusobi mirne anesteticky...i kdyz to je mozna pocit "nesmim si na to sahat". :x

Hlavne pozor na ruzne "chladive gely", jsou s mentolem a pali jako sfina.
------------------------------------------------------------------
Štěstí neexistuje...jsou jen průsery co dobře dopadly.
Uživatelský avatar
Hdm
Příspěvky: 1005
Registrován: 01.08.2012 15:12
Bydliště: Orlické hory

Re: Jak bylo dnes

Příspěvek od Hdm »

Na drobná krvácející poranění dávám rozžvýkaný list Jitrocelu širokolistého. Ten je k nalezení skoro všude. Na urychlení zahojení již nekrvácivé rány dávám rozžvýkaný Jitrocel kopinatý.
Samozřejmě když je v ráně nějaký echt bordel tak to vyplachuju vodou a pak desinfekci.
Uživatelský avatar
proforma
VIP
Příspěvky: 6027
Registrován: 23.09.2014 15:11
Bydliště: tutajší

Re: Jak bylo dnes

Příspěvek od proforma »

Prisel doplatek za elektrinu v DPI. Za 1 mesic a 1 MWh celkem 8200 Kc. Vcetne DPH! Budu to reklamovat, DPH mela byt 0 (CEZ je proste... CEZ), ale stejne.
Přílohy
CEZ-DPI-doplatek.jpg
- Co si myslíme, není názor, ale mínění.
- Abychom mohli mít názor, musíme mít argumenty.
- Argument je důkaz, doklad.
- Diskuze je výměna argumentů.
- Cílem výměny je rozebrat věc z více úhlů pohledu, ne vyhrát.
BiSon
Příspěvky: 434
Registrován: 20.12.2011 10:00
Bydliště: Olomouc

Re: Jak bylo dnes

Příspěvek od BiSon »

proforma:
ale dyt tam mas radek "prominuti dane".

Edit: ale i tak, za jeden mesic docela masakr!
cipis
Příspěvky: 4849
Registrován: 26.10.2012 13:27
Pohlaví: muž
Bydliště: blízko Brna

Re: Jak bylo dnes

Příspěvek od cipis »

6,8 za kWh není až taková hrůza, když někteří měli dávno v minulosti přes 5 Kč ...
Spíš mě překvapuje ta spotřeba, za měsíc a něco 1 MW. To se topí elektřinou v něčem starším?
mart0
Příspěvky: 984
Registrován: 09.08.2020 21:39

Re: Jak bylo dnes

Příspěvek od mart0 »

1MWh za 40 dnů v topné sezoně není zase tak obrovská když na to jede topení, ohřev vody, sporák...
Odpovědět