Jak bylo dnes

Diskuze o všem možném, tedy kavárnička, hospůdka, jak kdo chcete, jedinou podmínkou je dodržení pravidel fóra.
Odpovědět
Uživatelský avatar
Lyster
VIP
Příspěvky: 4246
Registrován: 22.03.2014 23:01
Pohlaví: muž
Bydliště: Litoměřicko

Re: Jak bylo dnes

Příspěvek od Lyster »

Díky za doporučení, tak nějak všechno vím, draslík jsem teď začal dodávat do těla víc (česnek, brambory atd.) Vitamín D doplňuji, mám ho podle testů dost. Trochu se taky kvůli tlaku snažím omezit sůl...

Co se migrény týče, pečivo kvůli diabetu jím méně, sladké a podobné sajrajty samozřejmě také ne.

Víš co, to je těžký, to by člověk fakt nesměl jíst nic. Na cukrovku nesmíš tohle, na tlak tohle, na migrénu tohle... o a pak krom kořínků vážně nesmíš jíst nic.

Před cca 5 lety jsem držel přes rok fakt drsnou jaterní dietu po mononukleóze... a to byl fakt očistec.
Uživatelský avatar
Teal'c
Příspěvky: 106
Registrován: 21.10.2020 18:25

Re: Jak bylo dnes

Příspěvek od Teal'c »

To co PeFi popisuje je v podstatě "paleostrava" nebo "Whole30" program. Je to dnes docela populární, takže se dají najít kuchařky, pokud by ti chyběla inspirace, třeba paleosnadno.cz . Já to rozhodně nějak striktně nedržím, ale snažím se tím aspoň občas inspirovat a docela to jde. I když je to občas divné, třeba dát si ke guláši místo knedlíků květákové placky.
Uživatelský avatar
devlop
Příspěvky: 3748
Registrován: 22.09.2014 19:52
Pohlaví: muž

Re: Jak bylo dnes

Příspěvek od devlop »

Lyster: ibiškový čaj
https://caj-a-kava.cz/2020/01/ibisek-by ... olesterol/

https://www.osel.cz/4073-ibiskovy-caj-s ... -tlak.html

Výsledky ukazují, že dobrovolníci, kteří pili ibiškový čaj měli na konci testu o 7,2 mm Hg nižší systolický tlak, v porovnání s kontrolní skupinou dobrovolníků užívajících placebo, kterým klesl systolický tlak jen o 1,3 mm Hg.

Při analýze podskupiny třiceti dobrovolníků s nejvyšším systolickým krevním tlakem, vyjádřeným na počátku studie hodnotou 129 mm Hg a více, bylo zjištěno, že tato skupina vykazuje větší odezvu na ibiškový čaj, než kontrolní skupina. Jejich systolický krevní tlak klesl o 13,2 mm Hg, diastolický tlak klesl o 6,4 mm Hg a v průměru došlo k poklesu o 8,7 mm Hg.


jinak žena bere na krevní tlak Prestarium Neo Forte, už delší dobu, a nikdy neměla žádné vedlejší efekty, ani na začátku, tak asi je to nějaký menší "driják"
Uživatelský avatar
Lyster
VIP
Příspěvky: 4246
Registrován: 22.03.2014 23:01
Pohlaví: muž
Bydliště: Litoměřicko

Re: Jak bylo dnes

Příspěvek od Lyster »

Díky všem za rady, po dnešku už snad přežiju i vodku v tabletňajach.
Ivana
Příspěvky: 2768
Registrován: 24.04.2012 12:49

Re: Jak bylo dnes

Příspěvek od Ivana »

To jsme se teda plácli přes kapsu:
https://www.ceskenoviny.cz/zpravy/cr-od ... dr/1988220

Botanická poznámečka k ibišku: Prosím neplést s proskurníkem a topolovkou. Je to ibišek kyselý Hibiscus sabdarifa, v některých článcích na internetu typu ctrl+c se dá najít i záměna s ibiškem syrským Hibiscus syriaca, který se u nás pěstuje jako okrasný keř (má jedlé květy). Ibišek se taky někdy říká proskurníku lékařskému Althaea officinalis. Aby toho nebylo málo, záměna je možná ještě s pěstovanou a léčivou topolovkou růžovou Alcea rosea.
Uživatelský avatar
Lyster
VIP
Příspěvky: 4246
Registrován: 22.03.2014 23:01
Pohlaví: muž
Bydliště: Litoměřicko

Re: Jak bylo dnes

Příspěvek od Lyster »

Ivana píše: 27.01.2021 19:05 Botanická poznámečka k ibišku: Prosím neplést s proskurníkem a topolovkou. Je to ibišek kyselý
Můžu se tě zeptat, jestli je nějaký problém v dlouhodobém užívání? Nějaká možnost předávkování atp?
Ivana
Příspěvky: 2768
Registrován: 24.04.2012 12:49

Re: Jak bylo dnes

Příspěvek od Ivana »

Pfaf píše: rizika nejsou známa. Tak snad ne. Předávkování snad taky ne. Ale je to exot, já mám nastudované spíš ty naše.
Úplně dlouhodobě se nedoporučuje nic. Řekla bych tak max půl roku, pak přejít na něco jiného.
PaF
Příspěvky: 1535
Registrován: 05.03.2011 21:33

Re: Jak bylo dnes

Příspěvek od PaF »

Teal'c píše: 27.01.2021 17:07 … dát si ke guláši místo knedlíků květákové placky.
:rofl :rofl :rofl Tý vole, to je hard core!
Uživatelský avatar
Teal'c
Příspěvky: 106
Registrován: 21.10.2020 18:25

Re: Jak bylo dnes

Příspěvek od Teal'c »

Použil jsem tenhle recept. https://paleosnadno.cz/recept/hovezi-gu ... plackami/ Zase tak špatné to nebylo, guláš se mi povedl. Říkám, nestravuju se tak, ale planuju to během letoska zkusit dát si ten měsíc podle Whole-30. Ale zatím jsem jen teoretik, nějak se mi těch knedlíků a těstovin nechce vzdávat 🙂
Ale když chce člověk přejít na takový typ stravování tak se holt musí smířit s tím, že česká kuchyně s tím asi moc kompatibilní není. Ale jen kořínky jíst nemusí.
PeFi
Příspěvky: 2714
Registrován: 15.03.2014 13:01
Pohlaví: i černoch by záviděl

Re: Jak bylo dnes

Příspěvek od PeFi »

PaF píše: 27.01.2021 21:52
Teal'c píše: 27.01.2021 17:07 … dát si ke guláši místo knedlíků květákové placky.
:rofl :rofl :rofl Tý vole, to je hard core!
Tchyně najela na skoro paleo a její vaření je totální kulinářská symfonie, takže jídla jsou sice netradiční, ale výborná. Její bezlepkové knedlíky a nebo noky ke svíčkové jsou rovněž vynikající - kdyby so otevřela restauraci, tak v ní má narváno.
Oberstrimpfen
Příspěvky: 43
Registrován: 17.01.2021 21:58
Pohlaví: muž

Re: Jak bylo dnes

Příspěvek od Oberstrimpfen »

Dej fotku tchyne.
Uživatelský avatar
Jason
Příspěvky: 662
Registrován: 19.11.2012 11:30
Pohlaví: muž

Re: Jak bylo dnes

Příspěvek od Jason »

Dneska jsem podepsal v praci novou smlouvu. Jednak velky financni skok ale hlavne jsou tam uz odstavce ohledne corony. Takze maximalni spokojenost
Říkali mi, že můžu být čím chci. Tak jsem se stal ostudou své rodiny.
Uživatelský avatar
Lyster
VIP
Příspěvky: 4246
Registrován: 22.03.2014 23:01
Pohlaví: muž
Bydliště: Litoměřicko

Re: Jak bylo dnes

Příspěvek od Lyster »

Tak jsem se právě vrátil od doktorky kvůli těm práškům na tlak, mám je samozřejmě přestat brát a když jsem jí ukázal měření z dnešního půldne, tak mi řekla, že zatím nic jiného psát nebude, že si to mám průběžně doma měřit a za pár dní ať se ozvu a uvidí se podle výsledků. Nedělám si iluzi že to půjde bez prášků, přeci jen diabetici by měli mít nižší hodnoty než zdravý člověk, takže asi to něco chtít bude, ale to svinstvo co mi napsala jako první (Tezeo 80mg) už nechci ani vidět. Fakt jsem včera myslel že je to má poslední hodinka.
Germanik1
Příspěvky: 2614
Registrován: 21.02.2020 21:51
Bydliště: Praha

Re: Jak bylo dnes

Příspěvek od Germanik1 »

Re Lyster. Nestraš. Kvůli tobě jsem šel zkontrolovat lékárnu
IMG_20210128_130053.jpg
Udělám co musím
Uživatelský avatar
Lyster
VIP
Příspěvky: 4246
Registrován: 22.03.2014 23:01
Pohlaví: muž
Bydliště: Litoměřicko

Re: Jak bylo dnes

Příspěvek od Lyster »

Koukám, že jsi ANTICOVIDEM zásoben. :)
Germanik1
Příspěvky: 2614
Registrován: 21.02.2020 21:51
Bydliště: Praha

Re: Jak bylo dnes

Příspěvek od Germanik1 »

Na pracovišti je alkohol zakázán. Zbývá dezinfekce
IMG_20210128_162945.jpg
Udělám co musím
PeFi
Příspěvky: 2714
Registrován: 15.03.2014 13:01
Pohlaví: i černoch by záviděl

Re: Jak bylo dnes

Příspěvek od PeFi »

Oberstrimpfen píše: 27.01.2021 23:54 Dej fotku tchyne.
To víš a někdo mi ji ukradne. :lol:
Rámcově nějak takhle :-)

Obrázek
Hohepa
VIP
Příspěvky: 3473
Registrován: 22.07.2013 22:16
Bydliště: Praha

Re: Jak bylo dnes

Příspěvek od Hohepa »

Tchýně , né neteře
Ivana
Příspěvky: 2768
Registrován: 24.04.2012 12:49

Re: Jak bylo dnes

Příspěvek od Ivana »

PeFi: :yes
PeFi
Příspěvky: 2714
Registrován: 15.03.2014 13:01
Pohlaví: i černoch by záviděl

Re: Jak bylo dnes

Příspěvek od PeFi »

hohepa: Dáma na fotce (https://catcora.com/)je ale zhruba ve věku mé tchyně. Akorát na to ani jedna z nich nevypadá :lol: :lol: :lol:
Odpovědět