Expedice 2015

Diskuze o všem možném, tedy kavárnička, hospůdka, jak kdo chcete, jedinou podmínkou je dodržení pravidel fóra.
odpadlik
Příspěvky: 140
Registrován: 19.12.2012 14:02
Pohlaví: muž
Bydliště: Severní Čechy

Re: Expedice 2015

Příspěvek od odpadlik »

Ano
všichni se občas chytneme na ten mediální háček, že za nedostatek státních financí může něco jiného než rozkrádání státu klientelistickými strukturami.
Uživatelský avatar
Karlos
Rozpadlík
Příspěvky: 4681
Registrován: 21.12.2010 19:31
Bydliště: Velká Morava

Re: Expedice 2015

Příspěvek od Karlos »

Souhlas, raději uvidím odejít 5 mega ze společného na záchranu dvou "nezodpovědných" dívek (kolik je takových případů do roka?) než aby tyto peníze zmizely v transparentní státní zakázce (a že jich do roka je) - což zase vadí mě ;)
Uživatelský avatar
Terminated Account
Příspěvky: 3761
Registrován: 19.08.2011 9:42

Re: Expedice 2015

Příspěvek od Terminated Account »

Ono zas tak s těmi penězi není horký. Řešil jsem pár případů, kdy někdo potřeboval pomoci od velvyslanectví (zranění, okradení, nemocní, živelné pohromy i horší věci). Zodpovědně mohu prohlásit, že člověk a zejména turisti jsou na posledním místě. Pokud nemáte na příslušných místech známé, tak pro vás velvyslanectví neudělá absolutně nic navíc, než co musí. V drtivé většině případů je to sepsání nějakého papíru a pár telefonátů. Veškerá finanční a organizační zátěž je na rodině.

Nikomu jeho názor neberu. Ale je mi opravdu smutno, jak média dokáží vystavět příběh, tak aby polarizovali názory a dokázali jej držet živý několik týdnů. Když se v pátek večer rozstřelí tři ožralí puberťáci ve škodovce, tak se celý příběh vytěží za pár minut a je konec. Přitom se jedná o podstatně větší problém, než dvě unesené dívky někde na druhém konci světa.
odpadlik
Příspěvky: 140
Registrován: 19.12.2012 14:02
Pohlaví: muž
Bydliště: Severní Čechy

Re: Expedice 2015

Příspěvek od odpadlik »

Souhlas
Annele
Příspěvky: 222
Registrován: 07.04.2013 15:20

Re: Expedice 2015

Příspěvek od Annele »

Nelibi se mi, ze desitky lidi pracuji na zachrane dvou zen, ktere chtely mit exotickou dovolenou a ze to v dusledku bude hodne drahe. (Co bude s nimi, je jejich vec - riziko podstoupily vedome.)
Ale stejne tak se mi nelibi, ze:
- dnes a denne na silnicich jezdi blazni, kteri zpusobuji nehody, ktere maji zhruba stejne, ne-li horsi nasledky jako dovolena dvou slecen (desitky zachranaru, miliony na lecbu zranenych a nahrady skod) a navic na ne doplaceji i slusni ucastnici dopravy
- vysoke procento lidi kouri, ac koureni zcela prokazatelne poskozuje zdravotni stav
- totez plati o lidi, kteri se prejidaji vsemoznymi sajrajty, coz vede k obezite a metabolickemu syndromu

Kdyz se to secte, je reseni unosu ceskych obcanu v exotickych zemich, ke kteremu dojde jednou za nekolik let, relativne zanedbatelne vuci tomu, co na co CR kvuli nedbalosti svych obcanu doplaci.
Uživatelský avatar
Karlos
Rozpadlík
Příspěvky: 4681
Registrován: 21.12.2010 19:31
Bydliště: Velká Morava

Re: Expedice 2015

Příspěvek od Karlos »

Právě pro to že se to stane párkrát za x let je to marginální problém a z toho důvodu bych se spíš obával "kvality" zákona/vyhlášky která by si toto chtěla vzít na paškál a pořešit to...

Takže za mě dokud se frekvence těchto případů nijak významně nezvýší opravdu mi nevadí že ze společného půjde pár drobných (v porovnání s tím co stihnou politici za stejné období rozkrást) na záchranu dvou cestovatelek... vždyť si jen uvědomme v jakém vlákně jsme, JimmyJazz chce podniknout také ne zcela běžnou cestu na dálný východ a jak jsme mu všichni vyjádřili obdiv, podporu a trochu i záviděli to dobrodružství ;) A teď si představte... ne nebudu to raději psát ale je vám myslím jasné kam mířím...

Ty holky se taky na výpravu připravovaly a rozhodně nešlo o nějaké nanynky co se večer koukly na film Bílá Masajka a ráno vyrazily za exotikou... zvláště na tomto fóru mě trochu překvapuje tak velké nepochopení, možná máte raději ty hloupoučké povrchní pipky jejihž jediným zájmem je perfektní make-up, jediným čtením cosmopolitan a jediným cílem dobře se vdát...
Uživatelský avatar
bivoj
VIP
Příspěvky: 4375
Registrován: 03.09.2012 19:54
Pohlaví: muž
Bydliště: Tertium corpus de Solari system

Re: Expedice 2015

Příspěvek od bivoj »

Ono možná to marginální je, ve statistice ČR. Ale když se obecně podívám na přehled zemí, kde se

a) pravidelně unáší/vraždí turisté (bez ohledu na zemi původu - stačí že jsou "ze západu")
b) bojuje ve větším měřítku nějaký gerilový, či "osvobozenecký" boj
c) operuje nějaká tvrdá odnož islamistické organizace

tak mi prostě, i jako zkušenému cestovateli, nepřijde rozumné tyto země navštěvovat a jejich kulturu poznávat. Možná už je to i tím, že jsem starší a mladá ztřeštěná léta mám za sebou.

Naštěstí, na světě existují stovky destinací, které jsou také zajímavé či exotické, ale také "poměrně" bezpečné. Samozřejmě, že určitá míra rizika číhá všude, bez toho se cestovat nedá, ale rozumný cestovatel se dle mě spíš snaží tyto rizika při cestě minimalizovat, než je cíleně vyhledávat.

Grammar nazi OT - prosím, když píšete (kdokoliv) o těch dvou zajatých holkách, tak alespoň trochu dodržujte gramatiku. Tj. ty dvě holky se snažily, připravovaly, informovaly, koukly, věděly, vyrazily... atp. Strašně tam ty měkké i tahají za oči...
Uživatelský avatar
Karlos
Rozpadlík
Příspěvky: 4681
Registrován: 21.12.2010 19:31
Bydliště: Velká Morava

Re: Expedice 2015

Příspěvek od Karlos »

Bivoj: opraveno ;)
Uživatelský avatar
Terminated Account
Příspěvky: 3761
Registrován: 19.08.2011 9:42

Re: Expedice 2015

Příspěvek od Terminated Account »

Oni jsou cestovatelé a Cestovatelé ;) Proti gustu...
Uživatelský avatar
MRAK
VIP
Příspěvky: 3020
Registrován: 13.01.2011 11:02
Bydliště: Sever

Re: Expedice 2015

Příspěvek od MRAK »

Karlos píše: ...... zvláště na tomto fóru mě trochu překvapuje tak velké nepochopení, možná máte raději ty hloupoučké povrchní pipky jejihž jediným zájmem je perfektní make-up, jediným čtením cosmopolitan a jediným cílem dobře se vdát...

Bravo Karlos :yes

úplně to samý mě napadlo ...
surikata
Příspěvky: 394
Registrován: 08.10.2012 22:56

Re: Expedice 2015

Příspěvek od surikata »

Stát už víckrát dokázal, že o své lidi stojí a to nejen ty hledané v daňových rájích a na útěku.
Jen za poslední 2 roky dostali lidi z Afriky za údajnou špionáž a za idiotský nápad fotit vojenskou základnu v Řecku.
Pokud je pak někdo neprávem obviněn, nebo unesen má aspoň nějakou šanci.
A radikální muslimská verbež se objevuje i u nás. Stačí si vzpomenout na ty kluky co se fotili se zbraněmi v mešitě. Aby to za chvíli nebylo i tady.
Reno
Příspěvky: 398
Registrován: 04.12.2012 18:12
Pohlaví: muž

Re: Expedice 2015

Příspěvek od Reno »

Karlos píše:...opravdu mi nevadí že ze společného půjde pár drobných (v porovnání s tím co stihnou politici za stejné období rozkrást) na záchranu dvou cestovatelek...
S tímto souhlasím. Sice z prakticky identických důvodů, které zmínil o něco výše bivoj, mám ty dvě holky za blbky, ale pořád to sou naše občanky a stát by se měl pokusit je z toho průseru vysekat.
Uživatelský avatar
Terminated Account
Příspěvky: 3761
Registrován: 19.08.2011 9:42

Re: Expedice 2015

Příspěvek od Terminated Account »

Zakázal bych cestovat, protože jakékoliv cestování je nebezpečné, zakázal bych plavání a vodu vůbec, protože kdo plave je blbec protože se může utopit, zakázal bych motorky, motorkáři jsou největší blbci, protože dobrovolně umírají, zakázal bych zbraně, protože zabíjejí a všichni vlastníci jsou tedy logicky nebezpeční, zakázal bych horolezectví, potápění, skoky padákem a vlastně všechny sporty vůbec, protože je to nesmyslná a nebezpečná činnost, kterou dělají jen blbci, zakázal bych auta, nože, všechny elektrické nástroje (největší svině je cirkulárka a všichni kdo na ni řežou jsou blbci, kteří hazardují se životem, v podstatě bych zakázal dělat cokoli, protože kdo nic nedělá ten nic neposere. Nebylo by hrdinů ani blbců a všichni by jsme splynuly v jedno univerzální a dokonalé JÁ ;)

Nebo bych aspoň zřídil vládní komisi, která by posuzovala co je pro člověka povolené riziko a na každou činnost by vydávala úřední povolení nebo zamítnutí.
Kolapsnik jr.
Příspěvky: 1140
Registrován: 12.01.2011 23:10

Re: Expedice 2015

Příspěvek od Kolapsnik jr. »

Otazka zni kolik bude nakonec cinit ta "vysokohorska prirazka" za verbalni prujem Jezevce v Nemecku, +100,200,500% ?
No alespon holky presunou do lepe vybavene sluje pro VIP vezne (s koupelnou), pokud to myslel takhle tak ok :mrgreen:
Uživatelský avatar
sigmark
VIP
Příspěvky: 3349
Registrován: 14.08.2012 20:43

Re: Expedice 2015

Příspěvek od sigmark »

bivoj píše: Grammar nazi OT - prosím, když píšete (kdokoliv) o těch dvou zajatých holkách, tak alespoň trochu dodržujte gramatiku. Tj. ty dvě holky se snažily, připravovaly, informovaly, koukly, věděly, vyrazily... atp. Strašně tam ty měkké i tahají za oči...
když grammar nazi, tak do důsledků. ...tam ta měkká i tahají...

k tématu:
v tomhle musím souhlasit s bivojem. nejel bych někam, kde riziko převyšuje přínos. na druhou stranu, platíme si stát, takže když se děvčata dostala do sraček (a asi i vlastní pitomostí), tak by jim stát měl mít alespoň snahu pomoci.
mcrea
Příspěvky: 285
Registrován: 18.04.2011 20:20

Re: Expedice 2015

Příspěvek od mcrea »

Stáhnu to do extrému, když si vyjdu na výlet do Tater někde do lavinové oblasti a sveze mě lavina, měl by mi v podstatě zbytečný výjezd horské služby platit stát? Proč? Když zahučím autem někde do pole, měla by mě odtahovka tahat na státní útraty? No nevím. Pokud se dostanu do průseru při soukromé aktivitě, nemyslím že by měl stát nějakou povinnost mě z toho tahat.
Uživatelský avatar
sigmark
VIP
Příspěvky: 3349
Registrován: 14.08.2012 20:43

Re: Expedice 2015

Příspěvek od sigmark »

Když si vyjdeš do lavinového pole při vydaném lavinovém varování, tak bych tě to nechal všechno zaplatit, jestli bys to přežil. Stejně ty dvě trumpety, když vyrazí do Balůčistánu, což je regionální vyhlášená lotrovská peleš, nerespektují výstražná znamení, že se jim může něco stát. Prakticky nemohly nevědět do jak nebezpečného regionu se vydávají. Stát nemá povinnost danou zákonem, jasně, ale nějaký morální závazek vůči zaměstnavateli by tam být mohl (naivita mě ještě úplně neopustila)
mcrea
Příspěvky: 285
Registrován: 18.04.2011 20:20

Re: Expedice 2015

Příspěvek od mcrea »

Nepochopil jsem tu část se zaměstnavatelem. Nicméně chtěl jsem říct něco jiného. Dostal ses do průseru, fajn. Stálo to tolik a tolik - zaplať. Nemáš, tak splácej. Podobně jako s tou lavinou. Když tě někde v nějakém Řitistánu oberou, ambasáda ti celkem ochotně pomůže a dopraví tě domů. A zaplatíš. To je v pořádku. Ale pokud budeme platit všechny tyhle výlety "milovníků dobrodružství" tak já jedu v zimě do těch Tater. A pak se pobavíme v Bruselu
Uživatelský avatar
sigmark
VIP
Příspěvky: 3349
Registrován: 14.08.2012 20:43

Re: Expedice 2015

Příspěvek od sigmark »

my jsme v důsledku zaměstnavatelem vlády a státního aparátu, jakkoli to tak někdy moc nevypadá
Uživatelský avatar
Terminated Account
Příspěvky: 3761
Registrován: 19.08.2011 9:42

Re: Expedice 2015

Příspěvek od Terminated Account »

Kluci vypadá to že skončíme jak na novinkách.

mcrea: Auto je věc, takže odtahovku ti stát platit nebude. I kdyby jsi jel 150Km obci a narval to nepřipoutaný kamkoliv, tak pro tebe poletí "zdarma" vrtulník a měsíce tě budou dávat dohromady a třeba se jim to nakonec nepodaří. Celá akce bude stát hodně peněz a nikdo po tobě nebude chtít pravděpodobně ani korunu. A kdyby ti někdo vytkl že jsi jel rychle, měl sjeté pneumatiky, nebyl připoutaný atd. a máš to zaplatit, jsem si jistý, že by jsi jako první řval, že jsi slušný občan, platíš všechno co se má, takže na to máš právo.

Věc je věc, člověk je člověk.

Dále zaměňujete první pomoc v případě ohrožení života a záchranou akci. Za poskytnutou první pomoc s největší pravděpodobností nebude dotyčný platit. Za záchranou akci ano - na to slouží pojištění. Faktura za záchranou akci se motá většinou kolem 5000 euro. U nás a na Slovensku se z placení záchranné akce můžete vykroutit. V alpských zemích nikoliv. Přijde vám faktura a záchranku nezajímá, jestli to zaplatíte vy nebo pojišťovna. Dlužníkem je vždy zachraňovaný. Tento systém funguje velmi dobře a velmi spravedlivě. Bohužel mu málokdo z běžné populace rozumí.

To že nemám rád předsudky jste už asi pochopili. Pro mě nepochopitelné, že tak svobodomyslný server jako je Rozpad se nechá unést jednoduchými předsudky a povrchními soudy.
Odpovědět