KAM EMIGROVAT?

Diskuze o všem možném, tedy kavárnička, hospůdka, jak kdo chcete, jedinou podmínkou je dodržení pravidel fóra.
Odpovědět
big bang
Příspěvky: 856
Registrován: 12.10.2012 10:45

Re: KAM EMIGROVAT?

Příspěvek od big bang »

To áno ale, v Nemecku keď prestaneš pindať a začneš makať máš 2-3 krát toľko ako v ČR a ešte ti nikto nehádže polená pod nohy(malí plat, nevyplatenie faktúry, nefunkčne súdi, nezmyselné zákony,...) a nemusíš sa báť exekučnej mafie :lol:
Uživatelský avatar
MRAK
VIP
Příspěvky: 3020
Registrován: 13.01.2011 11:02
Bydliště: Sever

Re: KAM EMIGROVAT?

Příspěvek od MRAK »

no jasně .... však co ti brání, vystěhovat se do německa?


aha, já už vím ..... nikdo tam o tebe nestojí ;)
big bang
Příspěvky: 856
Registrován: 12.10.2012 10:45

Re: KAM EMIGROVAT?

Příspěvek od big bang »

Ale stojí, ale ja nestojím o zaprdenú ČR(Protektorat Böhmen und Mähren) :lol:

Ako to povedal o vás Adolf že ste cyklisti, hore v predklone a dole šliapete o sto šesť :lol: :moon
Uživatelský avatar
herman
Příspěvky: 1881
Registrován: 26.12.2013 17:51
Pohlaví: muž
Bydliště: Ostrava

Re: KAM EMIGROVAT?

Příspěvek od herman »

To o těch českých cyklistech neřekl A. Hitler ale R. Heydrich. Jak dopadl snad není třeba připomínat.
Uživatelský avatar
MRAK
VIP
Příspěvky: 3020
Registrován: 13.01.2011 11:02
Bydliště: Sever

Re: KAM EMIGROVAT?

Příspěvek od MRAK »

No, já myslím, že slovenský nacionalista a gasarbaiter Big Bang, který nestojí o zaprděnou českou republiku (a tudíž zřejmě ani o toto forum) se nebude hněvat, když ho na nějakou dobu odpojíme ....
Chorche
VIP
Příspěvky: 3275
Registrován: 28.02.2013 13:11

Re: KAM EMIGROVAT?

Příspěvek od Chorche »

seš mraku náká netykafka :mrgreen: já taky na svý češství hrdej nejsem. Dlouhodobě tvrdim, že jedinej národ v evropě kterej má koule sou Srbové.
Nicméně todle téma je pro mě aktuální ne proto že teď by se tu nedalo žít, ale proto jak to tu bude vypadat za pár let. To že dochází sice k plíživejm, ale dramatickejm změnám si všímá málokdo. Protože to funguje na principu žáby v hrnci s vodou (pakliže todle pořekadlo neznáte tak si vygůglete). Já si toho všímám a pud sebezáchovy mi mlátí v palici na dveře a dožaduje se okamžitýho vypuštění ven...
Koniáš
Příspěvky: 705
Registrován: 27.11.2012 21:28
Pohlaví: muž

Re: KAM EMIGROVAT?

Příspěvek od Koniáš »

Chorche, já na své češšství hrdý jsem.
Jsem Čech a ne Evropan.
Na češích je mi symatická spousta věcí.

Češi byli snad jediným národem, který byl obsazen nacisty a přitom nezformoval ani jedinou vojenskou jednotku bojující za Hitlera.

Co se mi na nás líbí?

Smysl pro humor

Smysl pro sebekritiku

Odpor k násilí

Neznabožství

Pracovitost.

Schopnost improvizace.

Navíc si o tobě Chorche myslím, že jsi taky hrdým čechem. Jen tě nesmírně (jako i mně) vadí to bahno nahoře. Ale i to si musíme vyřešit sami.
Máme ještě hodně jiných význačných vlastností, okamžiků dějin, a hrdinů ke kterým se můžeme hlásit.

Máme i negativní osobnosti a dějinné situace, ale to není nynějším námětem.

Byl to mnohem delší příspěvek, ale myslím, že v nynější době máme být hrdí češi a takový topic si zalouží samostatné vlákno a to zde: http://rozpad.cz/forum/viewtopic.php?f=19&t=3410

Koniáš
Uživatelský avatar
Desouza
Příspěvky: 813
Registrován: 02.08.2012 19:07
Pohlaví: muž
Bydliště: Za koncem světa

Re: KAM EMIGROVAT?

Příspěvek od Desouza »

Hmm zajímavé ....

Španělé prodávají liduprázdné vesnice, stojí jako garsonka v Praze.

http://zpravy.idnes.cz/spanele-v-krizi- ... anicni_btw
Pindruše
Příspěvky: 34
Registrován: 19.02.2014 13:41

Re: KAM EMIGROVAT?

Příspěvek od Pindruše »

Prodej celých vesnic naráz je už extrém a s háčky, jako garance investičního záměru. Možná trochu jako Zaježovou, ale aby se lidi dali takto dohromady je scifi. O španělských a portugalských "PA" realitách se nějaký čas mluví, to nejlepší bude dávno rozebrané.

Tam je trochu problémek jak to pojmout, pravda ceny někdy slušné třeba kolem 70tisíc za hektar (většinou mnohem víc) a muší se k tomu vzít - zaplatit i ta zřícenina. Ale právě co s tím, dáš to do cajku, rozplodíš 10-20 hektarů, nejbližší větší tržiště třeba 30-50km a více vzdálené. Často je to v přírodním parku a před PA ti tam nic nepovolej. To je opravdu pro lidi co to mají spočtené na delší trať a mohou třeba jednu dvě dekády podobný projektík vymazlovat, dotovat a vyčkávat - doufat, že se postupně bližší kraj rekolonizuje též, nebo jim je to šuma fuk. Takových lidí moc není a pokud ano jsou tak movití, že když už sáhnou po jiném a exotičtějším kraji kontinetu, tedy rozpočet už v desítkách mio.
Chorche
VIP
Příspěvky: 3275
Registrován: 28.02.2013 13:11

Re: KAM EMIGROVAT?

Příspěvek od Chorche »

španělsko hlavně čeká v blíský době vofčanský válka. Chudej jih proti bohatšímu severu. Na jihu maji nouzi o vodu a seveřani jim jí nechtěj pouštět.
Pindruše
Příspěvky: 34
Registrován: 19.02.2014 13:41

Re: KAM EMIGROVAT?

Příspěvek od Pindruše »

Obecně máš v tom dělení španělska pravdu, souhlasím i s vizí občanské války - štěpení státu na spadnutí, ale tématem z odkazu byl severo-západní výběžek státu. Voda tam je a bude. Levné to bylo protože je to strašně daleko od center správních a průmyslových, členité nelze nasadit masovou agrotéchniku. Pro nevyjasněné rozpadláky tam právě vidím riziko, že pokud člověk neplánuje na desetiletí silnou autarkii, tak je to plonkové z pohledu vize krátko-střednědobého zisku, turismus už nebude a lokální trhy v okolí set km jsou malé a dávno saturované, dál vozit úrodu nelze, kór v dobách dražší energie.

Teď jsme ve fázi, kdy tito lidé raději emigrují ne ze strachu o život, ale z nenaplněné konzumní chiméry na sever do Francie, Německa či k nám, pozor spousta španělů už bere i takovou divnou štaci, cizí i domácí firmy je rádi berou když ví, že jsou to mnohdy netáhla, jen aby se většinový čech o to více před vrchností rektálně alpinizoval "v konkurenční vřavě" o flek.

Ovšem přijde fáze hlubší, panikářská vnitřní rekolonizace (totální sucho jižního cípu španělska) a pochybuji že se budou dívat na náplavu ve své zemi shovívavě. Možná zkousnou ňákého sem tam anglána-frantíka, ale nic víc.
Chorche
VIP
Příspěvky: 3275
Registrován: 28.02.2013 13:11

Re: KAM EMIGROVAT?

Příspěvek od Chorche »

no je možný že na tomdle konkrétním místě voda je, ale já mluvil o tom, že až sever zavře kohoutky úplně, což zavře, protože vody je čim dál míň, tak na jihu nebudou mít co pít a hromadně začnou utíkat na sever, kterýmu se to nebude líbit a tim nastane válka. A jako cizinec uprostřed takovýdleho konfliktu, neznající pořádně místní zvyky padne za oběť jako první. Protože pro obě strany bude branej jako vetřelec.
Pindruše
Příspěvky: 34
Registrován: 19.02.2014 13:41

Re: KAM EMIGROVAT?

Příspěvek od Pindruše »

No tak to se shodujeme. Jen říkám potenciál v tom regiónu je, ale jen pro velice úzkoprofilového rozpadláka.
Ono také k té "první vlně" řekněme co tam vklouzla třeba před deseti a více lety (má výsledky za tu dobu) se budou chovat místní jinak.
escibe
Příspěvky: 380
Registrován: 04.09.2012 17:29
Pohlaví: muž
Bydliště: Praha

Re: KAM EMIGROVAT?

Příspěvek od escibe »

Pindruše píše:Obecně máš v tom dělení španělska pravdu, souhlasím i s vizí občanské války - štěpení státu na spadnutí, ale tématem z odkazu byl severo-západní výběžek státu. Voda tam je a bude. Levné to bylo protože je to strašně daleko od center správních a průmyslových, členité nelze nasadit masovou agrotéchniku. Pro nevyjasněné rozpadláky tam právě vidím riziko, že pokud člověk neplánuje na desetiletí silnou autarkii, tak je to plonkové z pohledu vize krátko-střednědobého zisku, turismus už nebude a lokální trhy v okolí set km jsou malé a dávno saturované, dál vozit úrodu nelze, kór v dobách dražší energie.

Teď jsme ve fázi, kdy tito lidé raději emigrují ne ze strachu o život, ale z nenaplněné konzumní chiméry na sever do Francie, Německa či k nám, pozor spousta španělů už bere i takovou divnou štaci, cizí i domácí firmy je rádi berou když ví, že jsou to mnohdy netáhla, jen aby se většinový čech o to více před vrchností rektálně alpinizoval "v konkurenční vřavě" o flek.

Ovšem přijde fáze hlubší, panikářská vnitřní rekolonizace (totální sucho jižního cípu španělska) a pochybuji že se budou dívat na náplavu ve své zemi shovívavě. Možná zkousnou ňákého sem tam anglána-frantíka, ale nic víc.
Česku ale hrozí větší sucha než ve Španělsku http://zpravy.idnes.cz/zprava-o-suchu-k ... _domaci_jw
Chorche
VIP
Příspěvky: 3275
Registrován: 28.02.2013 13:11

Re: KAM EMIGROVAT?

Příspěvek od Chorche »

no GMO je průser celoplanetární. Ve třetím světě kam šlápla noha "humanitární" pomoci už sou na GMO závislý. Protože z toho co zkliděj už jim nic nevzejde (geneticky ošetřený proti klíčivosti), takže musej kupovat zase nový GMO osivo...
Okurkabinladin
Příspěvky: 21
Registrován: 26.02.2014 18:49
Pohlaví: muž

Re: KAM EMIGROVAT?

Příspěvek od Okurkabinladin »

big bang píše:To áno ale, v Nemecku keď prestaneš pindať a začneš makať máš 2-3 krát toľko ako v ČR a ešte ti nikto nehádže polená pod nohy(malí plat, nevyplatenie faktúry, nefunkčne súdi, nezmyselné zákony,...) a nemusíš sa báť exekučnej mafie :lol:
Mně by zajímalo k čemu bude v době PA 2-3x vyšší nominální příjem :lol: Německo je pro případ rozpadu jedna z nejhorších možností v celé Evropě. Deutschland trumfne snad jen Benelux a UK.

- Země je silně urbanizovaná (závislá na zásobování)

- multikulturní (tedy nábožensky a národnostně roztříštěná)

- přelidněná (230 hlav na kilometr čtvereční)

- represivní - a tím myslím reálnou represi, co se týče možností si vydělat, dopravy nebo sebeobranny. Právo adoptovat děti jako homosexuál nebo kamenování neonacistů mi bude v PA k ničemu.

- demilitarizovaná (bez komentáře)

- demograficky nestabilní (na jedné straně domorodí důchodci, na druhé straně muslimští školáci, katastrofální porodnost)

Pokud se bavíme čistě o EU, pak je ČR/SR s ohledem na faktory výše naopak mezi nejlepšími možnostmi.

P.S.: Přesvědčil jsem se sám, že při podníkání záleží spíše než na místě, na schopnostech a oboru dotyčného. Pokud nějaký chudák brečí jak se má doma špatně, nezřídka je to věc jeho vlastní neschopnosti.
Naposledy upravil(a) Okurkabinladin dne 18.03.2014 19:13, celkem upraveno 1 x.
Uživatelský avatar
the.marek
VIP
Příspěvky: 1702
Registrován: 07.04.2013 13:35
Pohlaví: muž

Re: KAM EMIGROVAT?

Příspěvek od the.marek »

To Okurkabinladin:
Souhlasím s tebou :yes .
Německo je kakastrofa... Podle mě už je to hold v té naší nátuře pořád na všechno pindat, pindat a pindat. Myslíme si, že za plotem je tráva zelenější, pritom se máme jak prasata v žitě. To je pořád jaká je strašná krize (už asi 5 let v kuse a samozřejmě čímdál horší a větší :-D), jak lidi nemaj prachy, není práce a když je, tak málo peněz a podobný kecy...
Lidi budou mít dycky málo peněz, jejich práce bude dycky na hovno, šéfové budou dycky kreténi, vláda bude vždycky banda kreténů... A jestli si někdo myslí, že za plotem je sluníčkově, lidi nevědí co s prachama, šéfy jim dělaj jejich nejlepší kámoši a parlament je plnej Mirků Dušínů, tak ať si tam klidně jedou... :-D
Navíc nikyd není tak špatně, aby nemohlo být ještě hůř... :beer
escibe
Příspěvky: 380
Registrován: 04.09.2012 17:29
Pohlaví: muž
Bydliště: Praha

Re: KAM EMIGROVAT?

Příspěvek od escibe »

Čechačkovství.....
Okurkabinladin
Příspěvky: 21
Registrován: 26.02.2014 18:49
Pohlaví: muž

Re: KAM EMIGROVAT?

Příspěvek od Okurkabinladin »

2 Marek: Přesně jak říkáš. Na druhý straně cesty je tráva vždy zelenější.

2 escibe: Á další pán, co věří jak se o něj západní sociálka na stará kolena postará? Nu, nikdo tě tu nedrží. Sám jsem před lety vážně uvažoval o Vestfálsku - kvůli tamní přítelkyni, né kvůli prachům. Ale na mě celý ten kraj působil jako takový útulnější pracovní tábor, kde má Čech stejné postavení jako ukrajinská uklízečka záchodů v Praze. A to se stále bavíme o scénáři, kde všechno bude fungovat tak jako dnes a vymírající populaci snad v budoucnu nahradí roboti. V PA situaci se tyto země promění v regulérní Afganistán.

Chystám se letos na výlet do Ruska. České presstitutkám jsem přestal věnovat pozornost už dávno a info o zemi získávám výhradně ze zahraničních zdrojů. Řídké osídlení, nízké daně, politika orientovaná na mladé rodiny (s přehledem nejvyšší porodnost ve východní Evropě), obrovské nerostné bohatství, fungující armáda a místní verze neomarxistických Kocábů, Uhlů a Tydlitátových pěkně za katrem. Až se vkrádá kacířská myšlenka, že Rusko bude za 100 let možná poslední země na světě, kde bude žít bílý heterák.

Nikam se stěhovat nechci. V ČR si umím vydělat, mám tu rodinu a přátele, ale není k zahození mít alternativu v případě, že se tato země vydá definitivně směrem sociálního fašizmu.
Chorche
VIP
Příspěvky: 3275
Registrován: 28.02.2013 13:11

Re: KAM EMIGROVAT?

Příspěvek od Chorche »

u toho ruska se trochu bojim toho že tě jako cizince nepřijmou. Sice sme pro ně slovanští bratři, ale voni byly vždycky trochu víc slovani než my (asi jako pro němce rakušák je taky trochu póvl). Sám vo rusku uvažuju, ale to co zminuju je prostě riziko.
Odpovědět