Živnosťák - HELP

Diskuze o všem možném, tedy kavárnička, hospůdka, jak kdo chcete, jedinou podmínkou je dodržení pravidel fóra.
Odpovědět
Uživatelský avatar
MRAK
VIP
Příspěvky: 3020
Registrován: 13.01.2011 11:02
Bydliště: Sever

Živnosťák - HELP

Příspěvek od MRAK »

Lidi, nemáte tu někdo blízko k ŽÚ ?

Potřeboval bych vědět, zdali existuje nějaké omezení (koncese) na prodej olejů .... /myšleno hydraulických, kompresorových atd .../

Jde mi o prodej balení 5, 10, 20, 50, 100 litrů a stáčení z 200 a 1000 litrových nádob.

Mám za to, že kdysik to bylo nějak vázané na koncesi (hlavně ten prodej stáčených), ale teď to v seznamu koncesovaných živností nemůžu najít :roll:

Díky.
Uživatelský avatar
dracekvo
VIP
Příspěvky: 3607
Registrován: 06.02.2012 18:05

Re: Živnosťák - HELP

Příspěvek od dracekvo »

To stáčení by mohlo spadat pod Výroba a zpracování paliv a maziv

konkrétně pasáž Obsluha čerpacích zařízení s potrubními rozvody, skladovací a manipulační práce.
Ale otázkou je, jestli do toho spadají i ty sudy pro stáčení.

Ale prej se to bude měnit.
1. října 2013 nabývá účinnosti zákon č. 234/2013 Sb., kterým se mění zákon o pohonných hmotách a živnostenský zákon. Nově se upravují podmínky podnikání ve výrobě a zpracování paliv a maziv a v distribuci pohonných hmot. Podnikat v uvedených činnostech bude možno na základě koncese „Výroba a zpracování paliv a maziv a distribuce pohonných hmot“ udělené živnostenským úřadem.
Jistota bude napsat přímo na úřad.
Uživatelský avatar
Karlos
Rozpadlík
Příspěvky: 4681
Registrován: 21.12.2010 19:31
Bydliště: Velká Morava

Re: Živnosťák - HELP

Příspěvek od Karlos »

MRAK píše:...myšleno hydraulických, kompresorových atd ...
Prej hydraulické... nekecej jde ti o lehké topné, ale to jdeš s křížkem po funuse, ten kšeft už proběhl :mrgreen:

Já to v seznamu koncesovaných živností také nenašel, ale co třeba seznam vázaných živností tam je:

Výroba a zpracování paliv a maziv
http://business.center.cz/business/prav ... loha2.aspx

...i když ty je nebudeš ani vyrábět a asi ani zpracovávat (předpokládám že přebalení není zpracování).
Uživatelský avatar
MRAK
VIP
Příspěvky: 3020
Registrován: 13.01.2011 11:02
Bydliště: Sever

Re: Živnosťák - HELP

Příspěvek od MRAK »

no právě ....

každopádně díky za postřehy ....

na úřad jdu až v tom nejposlednějším případě

nějak nejsem ten typ

(naposledy jsem byl před pár lety na stavebním úřadě, když jsem si chtěl provizorně oplotit parcelu - řval jsem jak tur, protože takovou bandu trotlů je vidět pohromadě jen zřídka ...)
vlk972
Příspěvky: 474
Registrován: 26.10.2012 9:50
Pohlaví: muž

Re: Živnosťák - HELP

Příspěvek od vlk972 »

Jen malá vsuvka.......... není to jen o koncesi, živnosti a nebo vázané živnosti.
Pozor na některé papíry, které k provozování takové činnosti musíš mít (dokumentace PO, pravidla pro nakládání s nebezpečnými ch. látkami a přípravky atd). Ona se časem jistě nějaká dobrá duše, která na tebe úřady upozorní, časem najde.....
Uživatelský avatar
MRAK
VIP
Příspěvky: 3020
Registrován: 13.01.2011 11:02
Bydliště: Sever

Re: Živnosťák - HELP

Příspěvek od MRAK »

jasný ....
tohle všechno samozřejmě řeším .... mám ISO 9001 a 14001, takže hasiče a životní prostředí mám ohlídaný, ..... jen ten živnosťák mi vrtá v hlavě ..... asi tam fakt budu muset zajít :(
ach jo ...
pepa_z_brna
Příspěvky: 339
Registrován: 01.07.2013 21:38

Re: Živnosťák - HELP

Příspěvek od pepa_z_brna »

Muzu se zeptat.....mam tam znamou...takze ji muzu cinknout......kdyztak me to uplne presne popis co chces vedet do SZ
Odpovědět