Jak bylo dnes

Diskuze o všem možném, tedy kavárnička, hospůdka, jak kdo chcete, jedinou podmínkou je dodržení pravidel fóra.
Odpovědět
Uživatelský avatar
proforma
VIP
Příspěvky: 6027
Registrován: 23.09.2014 15:11
Bydliště: tutajší

Re: Jak bylo dnes

Příspěvek od proforma »

Prave davam na Twitteru cocku jednomu anti-gun aktivistovi a "skolim" ho v jim pouzivanych "termitech". Mne to tak bavi ukazovat, jaci jsou blbove :-)
- Co si myslíme, není názor, ale mínění.
- Abychom mohli mít názor, musíme mít argumenty.
- Argument je důkaz, doklad.
- Diskuze je výměna argumentů.
- Cílem výměny je rozebrat věc z více úhlů pohledu, ne vyhrát.
Hagen
Příspěvky: 1382
Registrován: 19.05.2022 15:36

Re: Jak bylo dnes

Příspěvek od Hagen »

třeba ti to pomůže v argumentaci.
Přílohy
Zasahy-ozbrojenych-civilistu-proti-aktivnim-strelcum.png
čas-pro-zásah-proti-aktivnímu-vrahovi.png
Civilně-držené-zbraně-v-EU.png
Uživatelský avatar
proforma
VIP
Příspěvky: 6027
Registrován: 23.09.2014 15:11
Bydliště: tutajší

Re: Jak bylo dnes

Příspěvek od proforma »

Dik, to se bude hodit vzdycky. Ja mu ted macham hubu v tom, ze chce zakazovat "opakovaci utocne pusky" :-D
- Co si myslíme, není názor, ale mínění.
- Abychom mohli mít názor, musíme mít argumenty.
- Argument je důkaz, doklad.
- Diskuze je výměna argumentů.
- Cílem výměny je rozebrat věc z více úhlů pohledu, ne vyhrát.
Hagen
Příspěvky: 1382
Registrován: 19.05.2022 15:36

Re: Jak bylo dnes

Příspěvek od Hagen »

Opakovací útočná puška je hezký název. ;)
Smutné na tom je, že ta zlá "útočná puška" v tom masakru nehrála prakticky žádnou roli.
Je to jen mediálně zajímavá zbraň, poškozuje to držitele ZP, ale pokud by jí ten zmetek neměl, pokud by už byla zakázaná, počet obětí by byl stejný.
Všechny zastřelil pistolí, sebe brokovnicí, ale zlá je ta kulovnice. :cry:
drigon
VIP
Příspěvky: 3013
Registrován: 28.11.2012 23:44

Re: Jak bylo dnes

Příspěvek od drigon »

Crime-interactive_FP2020-II-CS.png
Míra kriminality v zemích EU. Korelaci počtu zbraní držených civilisty s mírou kriminality tam není vidět. Kdežto mezi nelegální migrací vidět je.
Koukej tak, aby jsi viděl.
Uživatelský avatar
DanBlack
Příspěvky: 1484
Registrován: 02.02.2012 23:19
Pohlaví: malé, zrzavé
Bydliště: Severní Čechy

Re: Jak bylo dnes

Příspěvek od DanBlack »

proforma píše: 30.12.2023 16:02 Dik, to se bude hodit vzdycky. Ja mu ted macham hubu v tom, ze chce zakazovat "opakovaci utocne pusky" :-D

Tady mas link na "obranou utocnou pusku"... :mrgreen:

Těhotná žena zastavila zloděje pomocí své pušky AR-15

Kód: Vybrat vše

https://www.armyweb.cz/clanek/tehotna-zena-zastavila-zlodeje-pomoci-sve-pusky-ar-15
------------------------------------------------------------------
Štěstí neexistuje...jsou jen průsery co dobře dopadly.
BOB2016
Příspěvky: 149
Registrován: 23.01.2018 9:50
Pohlaví: muž

Re: Jak bylo dnes

Příspěvek od BOB2016 »

PF 24 !
drigon
VIP
Příspěvky: 3013
Registrován: 28.11.2012 23:44

Re: Jak bylo dnes

Příspěvek od drigon »

Hodně štěstí zdraví.
Ať se Vám všem daří.

PF2024
Koukej tak, aby jsi viděl.
Uživatelský avatar
proforma
VIP
Příspěvky: 6027
Registrován: 23.09.2014 15:11
Bydliště: tutajší

Re: Jak bylo dnes

Příspěvek od proforma »

Zda se, ze strelba na FF ma dalsi obet, viz datum umrti - zrejme to byl nektery z tech zranenych.
20240101_221958.jpg
Docela mne stve, ze o tom media mlci. Ty obeti si nezaslouzi, aby byly zapomenuty nebo prejity. Kdyz se o nich "nevi", budou napr. odskodneny z te sbirky? Myslim, ze to by bylo velmi vhodne.
- Co si myslíme, není názor, ale mínění.
- Abychom mohli mít názor, musíme mít argumenty.
- Argument je důkaz, doklad.
- Diskuze je výměna argumentů.
- Cílem výměny je rozebrat věc z více úhlů pohledu, ne vyhrát.
cipis
Příspěvky: 4849
Registrován: 26.10.2012 13:27
Pohlaví: muž
Bydliště: blízko Brna

Re: Jak bylo dnes

Příspěvek od cipis »

Co jsem tak četl, tak média drží dohodu, že pokud to rodina oběti nechce, tak nepíšou ...
Uživatelský avatar
proforma
VIP
Příspěvky: 6027
Registrován: 23.09.2014 15:11
Bydliště: tutajší

Re: Jak bylo dnes

Příspěvek od proforma »

To chapu, ja nechci, aby zverejnovala jmena nebo detaily. Ale myslim, ze neni spravne, aby dodnes byla vsude info 14+1 mrtvych, kdyz jich je min. 15+1, mozna vic. Zadna z obeti by nemela byt zapomenuta. O tomhle se jednou bude ucit, stejne jako o Hepnarove. Myslim, ze by bylo spravne, aby se treba po 14 dnech media zeptala na aktualizaci celkove statistiky a tu pak zverejnila. Jinak je to neuctive a nespravedlive vuci tem, co zemreli "o den pozdeji".

Jinak mne samozrejme tesi, ze media drzi dohodu, ale tady uz se dostavame na hranici s pravdivosti informaci a zkreslovanim reality. Doufam, ze - treba po delsi dobe, ale ze info o poctu vsech obeti jednou bude zverejneno.
- Co si myslíme, není názor, ale mínění.
- Abychom mohli mít názor, musíme mít argumenty.
- Argument je důkaz, doklad.
- Diskuze je výměna argumentů.
- Cílem výměny je rozebrat věc z více úhlů pohledu, ne vyhrát.
Ivana
Příspěvky: 2768
Registrován: 24.04.2012 12:49

Re: Jak bylo dnes

Příspěvek od Ivana »

Kurvadrát proformo.
Počkej půl roku. Je zcela zbytečné ty rodiny teď ještě víc drásat.
Hagen
Příspěvky: 1382
Registrován: 19.05.2022 15:36

Re: Jak bylo dnes

Příspěvek od Hagen »

proforma píše: 01.01.2024 22:57 To chapu, ja nechci, aby zverejnovala jmena nebo detaily. Ale myslim, ze neni spravne, aby dodnes byla vsude info 14+1 mrtvych, kdyz jich je min. 15+1, mozna vic. Zadna z obeti by nemela byt zapomenuta. O tomhle se jednou bude ucit, stejne jako o Hepnarove. Myslim, ze by bylo spravne, aby se treba po 14 dnech media zeptala na aktualizaci celkove statistiky a tu pak zverejnila. Jinak je to neuctive a nespravedlive vuci tem, co zemreli "o den pozdeji".

Jinak mne samozrejme tesi, ze media drzi dohodu, ale tady uz se dostavame na hranici s pravdivosti informaci a zkreslovanim reality. Doufam, ze - treba po delsi dobe, ale ze info o poctu vsech obeti jednou bude zverejneno.
Denně umřou stovky lidí. A jsou to i tragická úmrtí, jsou to i mladí lidé,...
Čím si zasloužili ti mrtví z univerzity, aby jejich jména nebyla zapomenuta??? Aby se pořádaly sbírky pro oběti,...
Rodiny na ně nikdy nezapomenou (tak jako na ty stovky mrtvých co neměli to "štěstí" aby umřeli jako VIP.)
A zbytku národa budou za chvíly ukradení jako všichni ostatní. Život jde dál.
A víc bych se v tom nerochnil.
Uživatelský avatar
Václaf
VIP
Příspěvky: 1315
Registrován: 24.01.2013 18:27
Pohlaví: muž
Bydliště: Dolní Přím 82

Re: Jak bylo dnes

Příspěvek od Václaf »

Amen
Čechy čechům !!!!!
mhi
Příspěvky: 470
Registrován: 16.07.2015 16:37

Re: Jak bylo dnes

Příspěvek od mhi »

Nechci zakladat novy thread, treba mi nekdo poradi: resim problem - potrebuju v podzemi (6-10'C) podbetonovat betonovy prefabrikat (rekneme skruz, to je tomu asi nejbliz) o vaze cca 250kg, prurez (plocha kterou budu podbetonovavat) ma 33 dm^2, vyska meho betonu POD timhle bude 5cm (tzn. cca 16 dm^3 betonu), je to vlastne takovy limec. Vtip je v tom, ze musim na vnitrni strane te "skruze" svym podbetonovanim kopirovat stenu toho betonu nad tim, a jeste do toho nasazet nejake ocelove kotvici prvky + proarmovat (to uz aktualne resim 3D tiskem, aby mi to ve vnitrnim bedneni drzelo,beton netekl, atd.). Z vnejsi strany to muze byt nepresna matlanina.

Idealni by bylo samozrejme udelat perfektni bedneni z obou stran prefabrikatu, nalit beton, zvibrovat, nechat zavadnout, a pritlacit betonovym prefabrikatem nad tim. Pokud v realite budu precizne bednit jen zevnitr, zvenku si udelam jen plechovy pasek aby to bylo uvibrovatelne, je realisticke (a ucelne pro pevnost) ten podbetonovavany prefabrikat spustit do toho nedozraleho betonu, ktery uz bude natolik pevny, ze se mi nerozlije ? Rozpraska mi to, nebo to dokrystalizuje? Alternativa je samozreme ten prefabrikat fixovat shora a spustit az treba po mesici...

Kriterium c. 1 je pevnost meho betonovaneho "limce".
PeFi
Příspěvky: 2714
Registrován: 15.03.2014 13:01
Pohlaví: i černoch by záviděl

Re: Jak bylo dnes

Příspěvek od PeFi »

Já bych na to šel ne skrz beton, který se nemusí vibrovat, ale skrz samozhutnitelný beton, který se naopak vibrovat nesmí. Každopádně pokud by tu skruž šlo polohovat, tak bych ji spustil aby dosedla, respektive trochu se zabořila, do co nejčerstvějšího betonu, aby ten ještě tekutý beton obtekl všechny nerovnosti. Zatěžovat nedozrálý beton mi přijde jako dost nešťastný nápad, protože mu to dobře neudělá a popraská.

Pokud tam není zatížení vlhkostí a jde o interiér, tak na podobné vylomeniny jsem s úspěchem už několikrát použil samonivelační cementovou stěrku - některé jsou vhodné pro tloušťku vrstvy až 50 mm, případně se jim dá k trochu větší tlouštce vrstvy pomoci vsypem (kamenivo, písek) a skelnými vlákny coby rozptýlená výztuž pro statické zatížení. A nebo to odlévat na několikrát a dělat vrstvy tenčí a až do poslední čerstvé vrstvy posadit tu skruž.
V případě té samonivelační nivelační stěrky opravdu silně doporučuji přesně dodržet množství vody podle návodu a pracovat rychle, protože to hodně rychle začne tuhnout.
---
K samonivelačním stěrkám se musí přistupvat víc inženýrsky než zednicky (číst a respektovat pokyny v technickém listu), nebo dopadneš jako já, kde mi samonivelační podlahu udělali moji jinak nadprůměrně šikovní zedníci tak, že je křivá. A to jsem si myslel, že se na tom už nedá nic pokazit a tak jsem to nehlídal a nekontroloval - použili o 1/3 hmoty méně než měli - hmota jim pak chyběla, což se rozhodli neřešit, protože to už v tu chváíli řešení nemělo. Vodu zjevně dávkovali od oka, rychlost míchadla taky neřešili a co je nehorší -použili stěrku sádrovou a ne cementovou, takže jsem to musel natírat, abych podlahu trochu ochránil proti vlhkosti.
---
Pokud je to exterier, tak by se dalo zkusit i něco jako toto:
https://www.allmedia-cz.cz/produkty/san ... -piam51705

Co se týče té výztuže, tak docela dobře se pracuje s rozptýlenou výztuží (bral jsem skelná vlákna od sklocement Beneš) a oblíbil jsem si pro své vylomeniny místo ocelových kompozitní výztuže (https://eshop.orlibit.cz/ nebo se dají koupit i v Bauhausu).
mhi
Příspěvky: 470
Registrován: 16.07.2015 16:37

Re: Jak bylo dnes

Příspěvek od mhi »

Dekuji, bohuzel tam vlhkost je, prefabrikat polohovat budu muset do vodovahy. Armovani musi byt z oceli, kvuli tem kotevnim prvkum, ale pravda, vmichat bych tam neco jeste mohl. Ona by mohla byt jeste varianta to vybetonovat, pockat treba 14 hodin, a pak to domaznout dalsi mekkou vrstvicku, a az na tohle polozit ten vrchni dil. Nekde jsem cetl, ze takhle se ten beton jeste dokonale propoji.

Samozhutnitelny beton udelat doma neumim.
PeFi
Příspěvky: 2714
Registrován: 15.03.2014 13:01
Pohlaví: i černoch by záviděl

Re: Jak bylo dnes

Příspěvek od PeFi »

Zkus ve stavebninách poptat tohle:
https://www.cz.weber/podlahy/podlahove- ... =weber-cop

Je to celkem vysoce tekutý beton s vysokou koncovou pevností. Jsou v tom polypropylenová vlákna, která fungují jen jako omezovač smršťovacích trhlin, aby se zlepšila vodotěsnost. Není to statická výztuž.

S tím položením po cca 14 hodinách fakt nevím - na to odhadnout kdy to už položit a kdy ještě ne by člověk musel mít hodně zkušenosti. Já bych asi udělal penetrační nátěr na spodek i na tu skruž. Z nějakého takovéhoto tekutějšího betonu bych udělal rovné 5 cm vysoké lůžko patřičné výšky a nechal ho několik dní tuhnout (při té tvé teplotě bude trvat i několik dní, než beton dosáhne rozumné pevnosti). Na toto lůžko bych nanesl penetraci a na ni několik milimetrů (2-5 mm) tlustou vrstvu exterierového cementového lepidla na dlažbu/obklady. Do tohoto lepidla bych posadil skruž.
Hodně dobré lepidlo: https://www.bauhaus.cz/den-braven-mamut ... o-28362067

Snažit se uložit skruž do betonu, který není tvrdý by vyžadovalo:
- tvoje bednění by muselo ustát ten tlak a nesmělo by povolit
- skruž bys musel pokládat rovně tak, aby všude dosedla ideálně rovně a stejnou silou

To první bys možná splnit dokázal, to druhé jen těžko. Já si kdysi vylámal zuby už na tom prvním bodě - ty tlaky jsou překvapivě velké a bednění se mi začalo boulit a uhýbat.

Co se týče té kovové výztuže - normální betonářská ocel je před korozí chráněna betonem, ale aby to fungovalo dlouhodobě, tak musí být překrytá minimálně třemi a lépe 5 centimetry betonu. Nevím proti jakým silám má ta tvoje výztuž fungovat, ale tipnu si, že budeš mít problém dodržet tohle krytí. Takže ti z dlouhodobého hlediska (desítky let) hrozí koroze výztuže. Dá se to řešit použitím pozinkovaného nebo nerezového materiálu, nebo použitím kompozitů na bázi skelných nebo čedičových vláken, nebo aspoň ochranným nátěrem toho betonu.

(Já jsem dnes otci vděčný za to, že když před 40 lety stavěl barák, tak to dělal trotlfest. Měl jsem možnost vidět stejné části domu u sousedů (je to řadovka, domy jsou "stejné") a náš dům má sice nějaké mouchy, ale v porovnání se sousedem jsou to drobnosti. Takže se snažím dělat svoje úpravy v podobném duchu. Akorát za tu epoxidovou spárovací hmotu v koupelně mě jednou bude někdo pěkně proklínat, protože dostat dolů obklady bez nálože dynamitu asi nepůjde.)
mhi
Příspěvky: 470
Registrován: 16.07.2015 16:37

Re: Jak bylo dnes

Příspěvek od mhi »

Diky, rozumim. Nacasovani kdy ulozit se taky bojim, neb nejsem stavar ani zednik ... sice jsem betonoval podzemni stavbu vysokou 3m primo do bedneni*, ale tohle je pro mne opet nove.

Po ruznych konzultacich se ted klonim k tomu udelat poradne bedneni ze zbytku ocelovych profilu, provazat to dratem, a prefabrikat do toho po chvili posadit. Vzdalenost armatury 5cm od kraje tam bude temer vsude dodrzena.


---------
* byla to tehdy vylozene "sranda", vstaval jsem ve 4 rano abych stihnul utesnit vsechny mezery a jeste pred prijezdem mixu jsem instaloval hevery posbirane ze vsech moznych aut aby mi to nekde neuhlo ;). A mezerky mezi dilci bedneni vycpane monazni penou - je neuveritelne jakym tlakum to dokazalo odolat.
PeFi
Příspěvky: 2714
Registrován: 15.03.2014 13:01
Pohlaví: i černoch by záviděl

Re: Jak bylo dnes

Příspěvek od PeFi »

Z tohoto pohledu čím tekutější beton, tím větší je to prevít. Já bych se bál, že ti ho prefabrikát někam vytlačí. Když tak bych do betonu nasázel nějaké distanční nosné prvky (třeba malé žulové kostky, nařezané kusy lešenářské trubky a podobně) tak, aby na ně prefabrikát dosedl, a nemohl dál klesat a vytláčet beton.
Odpovědět