Jak bylo dnes

Diskuze o všem možném, tedy kavárnička, hospůdka, jak kdo chcete, jedinou podmínkou je dodržení pravidel fóra.
Odpovědět
PaF
Příspěvky: 1535
Registrován: 05.03.2011 21:33

Re: Jak bylo dnes

Příspěvek od PaF »

2 Quido 25 kg v báglu na 2 dny a jen letní spacák??? :shock:
No znal jsem jednoho, co táhl na Fagaraš dvoukilový popelník z broušeného skla s tím, že o dovolené musí být pohoda a luxus. ;)
mart0
Příspěvky: 984
Registrován: 09.08.2020 21:39

Re: Jak bylo dnes

Příspěvek od mart0 »

25 kg to je i s normálním vybavením i s jídlem tak na minimálně 2 týdny.
Někteří by to měli možná i na 2 měsíce.

https://www.youtube.com/watch?v=QdEIy-jdXHY
Uživatelský avatar
Grunt
Příspěvky: 1590
Registrován: 11.12.2011 20:58
Bydliště: Jih Moravy

Re: Jak bylo dnes

Příspěvek od Grunt »

1.jpg
2.jpg
3.jpg
4.jpg
Co dodat? Nádhera. Nesnáším zimu, ale tenhle zlom takové to teplé suché předjaří naprosto miluju. Akorát teda nevím co si mám myslet o cyklistech a cyklostezkách v takovém prostředí.
Uživatelský avatar
Quido
Příspěvky: 855
Registrován: 13.03.2020 9:34

Re: Jak bylo dnes

Příspěvek od Quido »

PaF píše: 07.04.2022 21:06 2 Quido 25 kg v báglu na 2 dny a jen letní spacák??? :shock:
No znal jsem jednoho, co táhl na Fagaraš dvoukilový popelník z broušeného skla s tím, že o dovolené musí být pohoda a luxus. ;)
Tak to mám stejně jako ten pán. :)

To pivo ve skle holt něco váží :beer a cílem výletu bylo zkusit, jak velká zima v letním spacáku bude. Byla dost, ale pár hodin se spát dalo. Vždycky tak dvě hodinky, než bylo stejně zase potřeba zkontrolovat oheniště a prohrábnout uhlíky.

Je to holt o prioritách: 2 noci, 25kg, 18km, 12 piv, 1 telpé jídlo a dohromady tak možná 7h spánku za oba dny. To, že jsme to zvládli bez zápalu plic, beru jako úspěch. S chřipkou / angínou jsem počítal, ale kupodivu ani to se po týdnu nedostavilo. Se zimním péřovým spacákem by to pak byla nuda: moc jednoduché.

Taky si v létě neberu na 3 dny / 2 noci do lesa teplé jídlo, ale řeším to 1 jablkem a 1 čokoládovou tyčinkou (+ :beer )
277685518_705309193997340_562950588129393939_n.jpg
Na této fotce je dokumentace zoufalství, když se otevřelo poslední :beer ze skla z mé krosny a vědeli jsme s parťákem, že už nám zbývá jenom plzeň v plechu z jeho krosny. :cry:
BOB2016
Příspěvky: 149
Registrován: 23.01.2018 9:50
Pohlaví: muž

Re: Jak bylo dnes

Příspěvek od BOB2016 »

Dnes som tankoval v Nemecku naftu za 1,999€.
Kleslo to pod magických 2 € za liter :-)
Uživatelský avatar
Patrol
Příspěvky: 1175
Registrován: 24.08.2015 14:38

Re: Jak bylo dnes

Příspěvek od Patrol »

Klasika pátek 17:00 kdy už je všude zavřeno, odešlo mi na topení oběhové čerpadlo. Nedávno jsem své rezervní půjčil sousedovi a ještě nedostal zpět, takže jsem lítal po všech čertech, až jsem jednoho Grundfose sehnal přes syna topenáře, neb topenář je na dovolené. Pak jsem ho dvakrát namontoval, protože napoprvé jsem se zapoměl podívat na směr proudění, ale nakonec to vše běhá OK. Uf páteček.
Jen mrtvé ryby plavou s proudem.
step
Příspěvky: 374
Registrován: 04.04.2015 17:50
Pohlaví: muž

Re: Jak bylo dnes

Příspěvek od step »

J-e-n-n-y píše: 11.03.2022 14:01 Dnes jsem si koupila nákladní vozík za kolo. Mám takový pocit, že se bude hodit :?
Mám stejný pocit, celé mládí jsem ruční vozík usilovně používal a jeho čas opět přichází. Zkusím tento model, lákají mne sklopná čela. Snad to bude kvalitní výrobek.
772B411A-A68E-4C1E-AC93-13384340A019.jpeg
Uživatelský avatar
tajfun
Příspěvky: 143
Registrován: 18.04.2020 14:30
Pohlaví: malé, zrzavé
Bydliště: Praha

Re: Jak bylo dnes

Příspěvek od tajfun »

Quido píše: 08.04.2022 15:25
Na této fotce je dokumentace zoufalství, když se otevřelo poslední :beer ze skla z mé krosny a vědeli jsme s parťákem, že už nám zbývá jenom plzeň v plechu z jeho krosny. :cry:
tvl plechova plzen neni zoufalstvi… co by za to tramp uprostred lesu dal! zoufalstvi je, kdyz dojde pivo i rum a k nejblizsi hospode 20km
Uživatelský avatar
Ibex
VIP
Příspěvky: 784
Registrován: 20.11.2015 8:48
Pohlaví: muž
Bydliště: Jihočech

Re: Jak bylo dnes

Příspěvek od Ibex »

to: step
vozík je docela v pohodě. Materiál je trošku měkčí, než bývaly takové kárky kdysi.. Ale funguje bez problémů, uveze dost. Jediné co udělej hned po složení - vyhoď dodané závlačky a kup pořádné (nebo si je udělej) ty co tam dávají jsem chvíli přemýšlel, jestli to není ftip...
Jeste se nestalo, aby to nejak nedopadlo..
Uživatelský avatar
DeadMan
Příspěvky: 3046
Registrován: 30.04.2012 19:27
Bydliště: Slezsko

Re: Jak bylo dnes

Příspěvek od DeadMan »

Dneska výlet do Polska :mrgreen:

1l obyč nafty za 39,- CZK

Vzal jsem i ženu a mamku, aby si nakoupily v Biedronce (máme věrnostní karty :lol: ), no a Čechů víc než Poláků. Příště musíme ještě o fous dál za hranice, nemám rád davy lidí.

Ale vše potřebné nakoupeno a slušně ušetřeno (třeba mouka za 14,- CZK atd.) ;)
You cannot kill me as I am already dead!
vrb
VIP
Příspěvky: 909
Registrován: 13.08.2011 1:52

Re: Jak bylo dnes

Příspěvek od vrb »

Tak jsem po týdnu dojel na svoji zahradu ( 0,5 ha) cca 500 m za vesnicí.
Mám tam zaparkovaný karavan a o kousek dál krmelec pro zvěř.

Karavan rozmlácený, vykradený. Okna rozbitá a uvnitř napršeno.
Krmelec pro zvěř vykradený, seno rozházené zmoklé kolem krmelce.

Dokážu pochopit, že když někdo najde zaparkovaný karavan, tak vylomí zámek, posedí si uvnitř a při odchodu si z toho, co tam najde vezme co se mu zrovna hodí.
Ale nerozumím tomu, proč to musí všechno rozmlátit a ještě pak lézt do krmelce a vyhazovat odtud seno, co tam mám pro zvěř. Stejně tam nic cenného není.

Tak si tak říkám, že pro PA - co nemám přímo u domu není vlastně moje, protože není kapacita to nějak hlídat.

Pokud by byl nedostatek jídla, tak si nedělám iluze, že bych tam z úrody něco sklidil.
Co bych dal za pořádný záhumenek místo malé zahrádky u domu a pole o pořádný kus dál.
Uživatelský avatar
tajfun
Příspěvky: 143
Registrován: 18.04.2020 14:30
Pohlaví: malé, zrzavé
Bydliště: Praha

Re: Jak bylo dnes

Příspěvek od tajfun »

DeadMan píše: 09.04.2022 10:35 Dn, aby si nakoupily v Biedronce (máme věrnostní karty :lol: ), no a Čechů víc než Poláků.
mam dotaz, k jejich karte je nutny polsky cislo nebo ji vydaji normalne na prodejne? nebo jde i pres net? diky za info
Uživatelský avatar
DeadMan
Příspěvky: 3046
Registrován: 30.04.2012 19:27
Bydliště: Slezsko

Re: Jak bylo dnes

Příspěvek od DeadMan »

Na podkladě ti dají kartu a ty se pak zaregistruješ přes net. Detaily neznám, dělaly to baby ;)

Každopádně se to vyplatí, jsou na tom zajímavé slevy :yes
You cannot kill me as I am already dead!
Uživatelský avatar
Haluziak
Příspěvky: 1134
Registrován: 18.09.2018 18:27
Pohlaví: muž
Bydliště: Kdesi u Český Kanady

Re: Jak bylo dnes

Příspěvek od Haluziak »

vrb píše: 09.04.2022 14:49 Tak jsem po týdnu dojel na svoji zahradu ( 0,5 ha) cca 500 m za vesnicí.
Mám tam zaparkovaný karavan a o kousek dál krmelec pro zvěř.

Karavan rozmlácený, vykradený. Okna rozbitá a uvnitř napršeno.
Krmelec pro zvěř vykradený, seno rozházené zmoklé kolem krmelce.

Dokážu pochopit, že když někdo najde zaparkovaný karavan, tak vylomí zámek, posedí si uvnitř a při odchodu si z toho, co tam najde vezme co se mu zrovna hodí.
Ale nerozumím tomu, proč to musí všechno rozmlátit a ještě pak lézt do krmelce a vyhazovat odtud seno, co tam mám pro zvěř. Stejně tam nic cenného není.

Tak si tak říkám, že pro PA - co nemám přímo u domu není vlastně moje, protože není kapacita to nějak hlídat.

Pokud by byl nedostatek jídla, tak si nedělám iluze, že bych tam z úrody něco sklidil.
Co bych dal za pořádný záhumenek místo malé zahrádky u domu a pole o pořádný kus dál.
To je potom člověk s odstupem času rád, že je tam nechytl, bo si uvědomí, že mu ta doba v base za to nestojí.
Každopádně je to nasrat situace :(

AD seno - podle mě hledali, zda tam není něco schovaného. Nebo má na tebe někdo pifku.
Beware of old men in profession where men die young.
Z východu, natož z Ruska ještě nikdy nic dobrého nepřišlo!
Zapadlo
Příspěvky: 998
Registrován: 24.08.2014 19:59
Pohlaví: muž

Re: Jak bylo dnes

Příspěvek od Zapadlo »

nejspíš mlaďáci....
děti cca do 17-ti jsou schopný dělat naprostý kokotiny mimo logiku věci.
pamatuju totálně rozmácený postřikový kolejový vozidlo od dvou dvanáctiletých dementů, co se předváděli před stejně starou holkou.
vrb
VIP
Příspěvky: 909
Registrován: 13.08.2011 1:52

Re: Jak bylo dnes

Příspěvek od vrb »

Taky si myslím, že to byla nějaká mládež, ale o místních si nemyslím že by mi to dělali.

S místníma lidma se zdravím, ale jinak prakticky neví o tom, že existuji. Buď jsem v práci, s rodinou doma, nebo v lese.

Problém je, že cca 2 km odtud je městys kolem 2500 lidí, a tam už jsou takové ty party, co se poflakují po zastávkách a občas i fet se vyskytne. Ale osobně jsem na zahradě nikoho nepotkal.

Říkám si jestli má smysl se s nima zkoušet dohodnout po dobrém ať to tam neničí.
Nebo prostě odvézt karavan do šrotu a nechat pozemek zase zarůst 2m kopřivama, aspoň ty viditelné strany. Když to tak bylo roky předtím tak tam lezl jen málokdo.
( Dokonce si jedna místní osoba mému strejdovi stěžovala, že to tam mám tak zarostlé bordelem, že se nemůže dostat ke stromům na jabka :-) )
Uživatelský avatar
Robinson
Příspěvky: 84
Registrován: 29.09.2011 20:11

Re: Jak bylo dnes

Příspěvek od Robinson »

Nechceš tam dát fotopast?
Uživatelský avatar
Kapo
Příspěvky: 1298
Registrován: 10.04.2012 12:35
Bydliště: na samote u lesa

Re: Jak bylo dnes

Příspěvek od Kapo »

Z prepérskeho hladiska to žiadny zmysel nemá. Najlepšie by bolo to v dnešnej dobe drahých pozemkov dobre predať, či vymeniť za niečo poblíž.
Kto nepozná prístav, do ktorého pláva, tomu žiaden vietor nie je dosť dobrý.
vrb
VIP
Příspěvky: 909
Registrován: 13.08.2011 1:52

Re: Jak bylo dnes

Příspěvek od vrb »

Bohužel poblíž nic ke koupi není. A do prodeje se mi stejně moc nechce. Máme to tam už od pradědy a kolem nám na to ještě přímo navazuje 1,5 ha pole a luk a 2ha lesa.

Ještě to rozmyslím.
Asi byl blbej nápad tam zaparkovat ten karavan. Ale už mám plné zuby furt ustupovat něčí debilitě a agresivitě a omezovat se kvůli tomu.

Je pravda, že ztrácím přehled kolik kusů vysoké mi chodí ke krmelci a jak moc mám přisypávat krmivo. Budu to muset zdokumentovat fotopastí. A jestli to náhodou zdokumentuje i vandalismus, tak budu vědět s kým mám co do činění...
Hohepa
VIP
Příspěvky: 3473
Registrován: 22.07.2013 22:16
Bydliště: Praha

Re: Jak bylo dnes

Příspěvek od Hohepa »

Hlavně se nedopusť té chyby, že se sám nabonzuješ, že jsi majitel té foto pasti.
"Jó krmelec je můj, to jó, ale ten fotoverk tam asi dal nějakej ekonadšenec
a kdo ty fotky dal na ten internet, nó to fakt netuším."
Odpovědět