Jak bylo dnes

Diskuze o všem možném, tedy kavárnička, hospůdka, jak kdo chcete, jedinou podmínkou je dodržení pravidel fóra.
Odpovědět
Pez
Příspěvky: 803
Registrován: 29.01.2020 16:14
Pohlaví: muž

Re: Jak bylo dnes

Příspěvek od Pez »

jj přesně, má to známý, tady u nich si můžeš na to počkat, posedět, popít (tedy jindy mimo koronu). Když si s tím už dáš tu práci, tak by to bylo škoda pokazit při pálení.
vrbodol
Příspěvky: 633
Registrován: 14.07.2012 21:08

Re: Jak bylo dnes

Příspěvek od vrbodol »

Dneska jsme byli v práci na testech. Před ordinací hezky označený místa po 2m. Vyjma jedný UKčky všichni chápali že se má postupovat postupně dopředu akorát po výtěru když se čekalo jak to dopadne tak těch 4-5 lidí čekalo namačkaný v druhym rohu místnosti jak to dopadne.
Uživatelský avatar
Grunt
Příspěvky: 1592
Registrován: 11.12.2011 20:58
Bydliště: Jih Moravy

Re: Jak bylo dnes

Příspěvek od Grunt »

vrbodol: Jo, jo. Já to nechápal, protože jsem zatím byl jen na PCR testech, ale dnes jsem byl na antigenním a už to chápu. Po výtěru se čeká společně s ostatními v jedné malé čekárně, no nic moc. Ale zas na druhu stranu se asi předpokládá, že valná většina lidí odtud odchází stejně s negativním výsledkem na papíře takže asi tak.
viktor
Příspěvky: 3326
Registrován: 14.03.2012 12:09

Re: Jak bylo dnes

Příspěvek od viktor »

dnes jsem byl ve fitku, cvicebni naradi sekera a motorova pila :-)
mam nasekane drivi tak na mesic mrazu...
viktor
„Strach ze zbraní je znakem sexuální a emocionální nedospělosti.“
Sigmund Freud
Uživatelský avatar
Lyster
VIP
Příspěvky: 4246
Registrován: 22.03.2014 23:01
Pohlaví: muž
Bydliště: Litoměřicko

Re: Jak bylo dnes

Příspěvek od Lyster »

Mě dnes přišel termín s očkování na Covid 19 s vakcínou AstraZeneca, jdu v pondělí. Sám sem na to zvědavý. Moji prarodiče jdou zítra. Tak snad bude vše v pořádku.
Uživatelský avatar
Lyster
VIP
Příspěvky: 4246
Registrován: 22.03.2014 23:01
Pohlaví: muž
Bydliště: Litoměřicko

Re: Jak bylo dnes

Příspěvek od Lyster »

Mám na vás prosbu, máte někdo typ na spolehlivou stavební firmu, která staví malé (montované nebo i zděné) malé domky na klíč? Barák pro trvalé bydlení pro jednu osobu, nějaké 2+1 kolem 50m2 stačí.

Výstavba bude probíhat někde v Litoměřickém nebo Českolipském okrese.

Cena na klíč kolem 1 500 000 Kč plus mínus autobus.

Klidně jestli máte někdo vyzkoušený nějaký typ domku (nejlépe asi bungalov nebo s klasickou sedlovou střechou) žádnou modernu...

Napište mi prosím SZ... díky.
Uživatelský avatar
Lyster
VIP
Příspěvky: 4246
Registrován: 22.03.2014 23:01
Pohlaví: muž
Bydliště: Litoměřicko

Re: Jak bylo dnes

Příspěvek od Lyster »

Dodatek: Cena kolem 1 500 000 - 2 000 000 (ale do těch dvou mega už i se základovou deskou) prostě se vším všudy.
Zapadlo
Příspěvky: 998
Registrován: 24.08.2014 19:59
Pohlaví: muž

Re: Jak bylo dnes

Příspěvek od Zapadlo »

inženýrské sítě dovedeny pod budoucí desku ? Má být v ceně i střešní krytina a klempířina ?
"Cena na klíč" má do celkové ceny domu způsobilého k celoročnímu obývání ještě hodně daleko.
Pokud bude dům stavět firma bez pracovní spoluúčasti zadavatele, dva miliony nebudou pro malý 50m zděný domek zcela jistě stačit.
Zděnou stavbu prodražuje patro, respektive nutnost věnce, takže poměr cena - výkon : rozhodně přízemní bungalow. Metr čtverečný malého domku vyjde dráž než metr čtvrerečný větší stavby.
Solidnější firmy jedou spíš podle budoucích metrů krychlových.
Pokud tě limituje maximální částka 2mega a domek je nutností :
lze jít cestou celoročně obyvatelné chaty - dřevostavby, ale za cenu kompromisů v izolaci (nákladech na topení), velikosti místností, udržovacích nákladech a trvanlivosti kontrukce. Osobně bych si tuto cestu nevybral ani na důchod.
jen pro ilustraci : https://domkyzdreva.cz/celorocni-chaty/ (osobně nemám s touto firmou žádnou zkušenost, je to jen příklad toho, co se dá dnes objednat v řádu statisíců, nikoli milionů)
Germanik1
Příspěvky: 2614
Registrován: 21.02.2020 21:51
Bydliště: Praha

Re: Jak bylo dnes

Příspěvek od Germanik1 »

Orientačně řečeno, práce může dosahovat až hodnoty spotřebovaného materiálu. Za 2 M postavíš sám svépomocí, ale ne koupíš na klíč.
Udělám co musím
Germanik1
Příspěvky: 2614
Registrován: 21.02.2020 21:51
Bydliště: Praha

Re: Jak bylo dnes

Příspěvek od Germanik1 »

Screenshot_20210304_075822_com.android.chrome.jpg
Udělám co musím
Germanik1
Příspěvky: 2614
Registrován: 21.02.2020 21:51
Bydliště: Praha

Re: Jak bylo dnes

Příspěvek od Germanik1 »

Jak říká Zapadlo, montované dřevostavby
Udělám co musím
Uživatelský avatar
Lyster
VIP
Příspěvky: 4246
Registrován: 22.03.2014 23:01
Pohlaví: muž
Bydliště: Litoměřicko

Re: Jak bylo dnes

Příspěvek od Lyster »

Díky všem za tipy, Bůh ví jak to nakonec bude...
Zapadlo
Příspěvky: 998
Registrován: 24.08.2014 19:59
Pohlaví: muž

Re: Jak bylo dnes

Příspěvek od Zapadlo »

maceše se může něco přihodit, nějaká nešťastná náhoda.....
FMJ
VIP
Příspěvky: 806
Registrován: 30.09.2012 18:54

Re: Jak bylo dnes

Příspěvek od FMJ »

V této souvislosti mě napadá - jak chlap dokáže kvůli baby zblbnout. Není to posměch, spíš takové memento pro mě samotného. V životě existují jisté mezilidské procesy a na dotaz k příčinám aktivního přístupu k nim lze kolikrát pouze odpovědět: "No, tenkrát mi to přišlo jako dost dobrý nápad."

Přítomným rozumným dámám se omlouvám.

Napadá mě zatížit svou polovinu domu nějakým nekomfortním věcným břemenem....
Uživatelský avatar
Fabulous
Administrátor
Příspěvky: 8795
Registrován: 17.09.2011 21:33
Pohlaví: nevím, skryto ve špeku
Bydliště: Praha a okolí
Kontaktovat uživatele:

Re: Jak bylo dnes

Příspěvek od Fabulous »

Jako ochrana majetku je břemeno formou velmi vysoké směnky ideální a často užívané řešení.
Uživatelský avatar
Václaf
VIP
Příspěvky: 1315
Registrován: 24.01.2013 18:27
Pohlaví: muž
Bydliště: Dolní Přím 82

Re: Jak bylo dnes

Příspěvek od Václaf »

Můžeš to Fabe nějak rozvést? Nerozumím tomu. Rozhodně bych už se neženil ani na nikoho nic nepsal a to ani synkovi. Papírově stávající RD bude jeho a jen jeho až po mé smrti. Užívat samozřejmě bude dříve, ale nebude mu ho moct nikdo sebrat když nebude papírově jeho.
Čechy čechům !!!!!
Germanik1
Příspěvky: 2614
Registrován: 21.02.2020 21:51
Bydliště: Praha

Re: Jak bylo dnes

Příspěvek od Germanik1 »

Po novele Obč. Z. lze dávat dary s podmínkou. A břemeno lze zřídit odjakživa. Dům můžeš klidně darovat s břemenem vlastního užívání do konce života a s nějakou podmínkou, třeba neprodá dřív než 10 let po tvé smrti. Jinak dům případne... někomu.
Udělám co musím
Uživatelský avatar
Fabulous
Administrátor
Příspěvky: 8795
Registrován: 17.09.2011 21:33
Pohlaví: nevím, skryto ve špeku
Bydliště: Praha a okolí
Kontaktovat uživatele:

Re: Jak bylo dnes

Příspěvek od Fabulous »

Václaf píše: 04.03.2021 15:55 Můžeš to Fabe nějak rozvést? Nerozumím tomu. Rozhodně bych už se neženil ani na nikoho nic nepsal a to ani synkovi. Papírově stávající RD bude jeho a jen jeho až po mé smrti. Užívat samozřejmě bude dříve, ale nebude mu ho moct nikdo sebrat když nebude papírově jeho.
Je to jednoduché, ale musí to napsat spolehlivý právník!

1. Vystav na opravdu dobrého kamaráda směnku na hodnotu výrazně převyšující cenu nemovitosti.
2. Zároveň napiš smlouvu, že bude směnka zajištěna tvojí nemovitostí.
3. Zapiš zástavu do katastru.
4. Originál směnky bezpečně znič.
Lze samozřejmě jako pojistku vystavit "protisměnku", aby se obě směnky nulovaly, případně si s kamarádem zajistit takto nemovitosti navzájem. Možností je více.

Výhody:
Nikdo ti nemovitost nikdy neukradne, manželka ti jí nesebere (musela by vyplatit věřitele)

Nevýhody:
1. Pokud kamarád není až tak dobrý, tak zrušení zástavy v budoucnu musí proběhnout soudně. Jelikož směnka neexistuje, nemůže nikdo po tobě peníze vymáhat.
2: Při jakékoliv manipulaci s nemovitostí (vše, co se zapisuje do katastru) potřebuješ souhlas věřitele.
Uživatelský avatar
Lyster
VIP
Příspěvky: 4246
Registrován: 22.03.2014 23:01
Pohlaví: muž
Bydliště: Litoměřicko

Re: Jak bylo dnes

Příspěvek od Lyster »

Spíš mě napadla nějaká právní možnost anulování daru, ale to jde prý jen do roka od darování. A asi by se po 15 letech špatně prokazovalo, že na něj nějak tlačila aby to na ní přepsal...
Na to že je někdo zamilovanej blbec asi žádnej zákon není. :(
Uživatelský avatar
tajfun
Příspěvky: 143
Registrován: 18.04.2020 14:30
Pohlaví: malé, zrzavé
Bydliště: Praha

Re: Jak bylo dnes

Příspěvek od tajfun »

Akorát Fabe s tim zničenim originálu směnky může být problém, protože u soudu existuje tzv. umořovací řizeni, kdy lze nahradit zničenou listinu. Proto by bylo lepší mit pohledávku za kamarádem a vzájemně ji započíst, a mít potvrzení o zaniku zastavního práva a pak to jen nevlozit do katastru.

a na okraj aby se nemovitost nedala prevest, je tam nutny i zakaz zcizeni, samotne zastavni pravo to neochrani, nemovitost lze prevest i s nim...

jinak se daji nemovitosti dobre ochranit i sverenskym fondem, pokud s ni clovek nepotrebuje disponovat.

a pokud je pred svatbou a nastavajici neni milionarka, tak se hodi omezit rozsah budouciho sjm a nechat to vlozit do rejstriku vedeneho u notare :P
Odpovědět