Jak bylo dnes

Diskuze o všem možném, tedy kavárnička, hospůdka, jak kdo chcete, jedinou podmínkou je dodržení pravidel fóra.
Odpovědět
Uživatelský avatar
malajizva
Příspěvky: 855
Registrován: 14.10.2014 20:46

Re: Jak bylo dnes

Příspěvek od malajizva »

no přece takto:
Přílohy
bsod-windows-8-0x5c-hal-initialization-failed-56a6f9d85f9b58b7d0e5cc3e.png
bsod-windows-8-0x5c-hal-initialization-failed-56a6f9d85f9b58b7d0e5cc3e.png (5.1 KiB) Zobrazeno 14314 x
Foedum inceptu, foedum exitu.
Quis autem custodiat ipsos custodes?
sauerkraut
Příspěvky: 222
Registrován: 04.11.2017 1:27

Re: Jak bylo dnes

Příspěvek od sauerkraut »

DeadMan: aha, diky. To dava o neco vetsi smysl i kdyz mi to stale prijde absurdni. Argumentaci tim, ze nekdo lita u letiste a vystoupa do 300m - budeme davat chodcum chodecke prukazy, protoze nekdo jde po moste a prekroci zabradli? Nebo priborove prukazy, protoze nekdo zere gulas a zapichne si vidlicku do oka? Taky by se hodily kuracke prukazy, protoze se muze najit idiot, ktery si zapali cigaro a sirku zahodi v lese, kde mesic neprselo, do hrabanky.

devlop: Modre zony jsou zkurvenost idiotska, kterou po Praglu musi mat kazda prdel, ktera ma neco, co se jmenuje namesti.
Reseni je nikdy nenakupovat nic v parkovacich zonach. Odejde obchod, odejdou lidi a muzou si z toho udelat skaznen pro turisty. Bohuzel to je reseni na hodne dlouho.
Ja osobne kdykoliv neco potrebuju (doktora, nakoupit a podobne) hledam primarne v mensich mestech v okoli.
Pokud uz musim do prasaren se zonami, zaparkuju mimo a dojdu to (coz do nemocnice nemusi byt realne), nebo nekoho vysadim primo na miste a jdu krouzit po okoli, nebo zaparkovat mimo zony (coz pri ceste do nemocnice bohuzel taky nemusi byt realne). Je to zmrdstvi.

Nejvetsi zmrdstvi na tom je, ze ta hovada konkretne v Praglu zavedla zony, ale nikde u metra se neda zaparkovat. Takze nejenom, ze socka je pomala, predrazena a casto debilne trasovana, ale navic se da zaparkovat nejbliz treba 2km daleko, aby si clovek dal jeste prochazku.

A to jsem slysel, ze mesto pridava na kazdy listek jeste asi dvojnasobek (plati 60%, plati v dotacich 3/4 ... ruzne zdroje) a pokud je cokoliv z toho pravda, vyplatilo by se tu celou socku udelat zadarmo, protoze by to, co se vybere na listkach asi usetrili na revizorech, openkrad (viz. strana 3, predposledni radek: https://www.bugemos.com/komiksy/extra/pexeso2009.pdf) a podobnych blbostech.

proforma: W7 se pry na W10 preinstalovavaji automaticky. A jeste lepsi je, kdyz nutne neco potrebujes, prijdes k tomu, zahybes mysi a ono ti to oznami, ze se se to prave aktualizuje a tak cekas, cekas ... cekas ... a po 50 minutach uz to davno admin vytahl ze sdileneho uloziste (pokud mas to stesti, ze to nemas lokalne), udelal na Linuxu to, co potrebujes, odeslal to tvym jmenem mailem, stihl se naobedvat a projet posledni prispevky na rozpadu (true story, obed byl dobry).

Jestli muzu neco doporucit, tak vezmi nejaky starsi notebook a zkus na nej nainstalovat nejaky Linux. Ja osobne bych doporucil Debian kvuli stabilite, ale pokud jsi nikdy zadny Linux/UNIX nevidela, mozna budou mozna do zacatku lepsi nejake distribuce, ktere jsou vice graficke uz pri instalaci - Fedora, Ubuntu, OpenSUSE a podobne. Funguje to uplne jinak. Nektere veci, co jsou na woknech jednoduche jsou docela opruz (treba editace slozitejsi grafiky, pokud ti nevyhovuje GIMP). Jine veci, ktere jsou na woknech nerealne (nebo nerealne bez restartu, pripadne nerealne bez peti hodin programovani, kdyz vis, co delas) jsou tam trivialni. Je to proste jiny system.

Pokud jsi nekdy neco ovladala z prikazove radky a prislo ti to pouzitelne, asi ti bude Linux vyhovovat. Pokud ti to prislo silene, tak spis ne. Ale zalezi na tom, co to bylo - treba DOS mel uplne neschopny shell, ktery mimo jine neumel doplnovat jmena souboru a adresaru.

Pokud chces, muzes sem napsat aplikace, ktere pouzivas (pokud mozno i s tim, co delaji, ale nemusim 3/4 nazvu googlit) a ja ti napisu pro ktere ty veci je Linux lepsi, nastejno a horsi i s nazvy aplikaci na Linuxu.

S MACem zkusenosti moc nemam, jenom s nizkourovnovymi veci z prikazove radky, ktere jsou casto podobne tomu Linuxu.
Mas mozek, tak se neboj ho pouzit!
Uživatelský avatar
bivoj
VIP
Příspěvky: 4375
Registrován: 03.09.2012 19:54
Pohlaví: muž
Bydliště: Tertium corpus de Solari system

Re: Jak bylo dnes

Příspěvek od bivoj »

Jen doplním, že cca 90% užitečných aplikací, co jedou na Linuxu existují i pro Windows (Gimp, Pidgin... z těch odbornějších např. Postgresql, PgAdmin, Eclipse, Tomcat, iReport, OpenVPN atp...)

Bohužel, naopak to nefunguje a je spousta aplikací pro Windows, které nerozjede ani Wine, protože jsou příliš navázané na windowsí API. To také platí pro takřka všechny hry (respektive aplikace které využívají primárně DirectX a D3D...)

Záleží tedy, na co uživatel dané PC potřebuje - pokud jen na brouzdání po webu či pokud si chce postavit server ;) , může být Linux volbou (i když nikdy nezapomenu, jak jeden můj kolega /a není to žádný amatér/ řešil v Linuxu asi půl hodiny aby na daném NTB vůbec jely videa na YT).

Pro běžného BFU jsou lepší volbou widle.
Sic semper tyrannis.
Cēterum autem cēnseō EU esse dēlendam.
Uživatelský avatar
proforma
VIP
Příspěvky: 6027
Registrován: 23.09.2014 15:11
Bydliště: tutajší

Re: Jak bylo dnes

Příspěvek od proforma »

@Sauerkraut: dik za tip. Linux jsem kdysi zkousela, mela jsem Ubuntu. Vypadalo to docela slusne, nemohla jsem si zvyknout na system ukladani informaci (mozna mi to ale jen nekdo spatne vysvetlil). Co ale vadilo, bylo, ze v tom nefungovaly nektere specialni aplikace, konkretne aplikace statni spravy. Tehdy to delali jenom pro MSIE a vsude pouzivali Citrix a jeste nejaky blby certifikaty, to pod Linuxem proste nebehalo a ve Wine se mi to tehdy nepodarilo spolehlive rozbehnout ani po pomerne velkem mnozstvi pokusu. Byly to programy, ktere jsem nutne potrebovala ke sve praci, takze moc volbu jsem nemela. Tehdy jsem mela "stipnutej" disk se 2 OS - Linux a Win. Nakonec me to prestalo bavit a zustala jsem u Win. Mozna je dnes (po cca 10 letech) situace uz jina, ale nejak nemam energii to znovu zkouset. Porad pouzivam speciality ze statni dilny a nedelam si iluze, ze by neco vyrobene v ramci statni zakazky bylo kvalitni ve smyslu univerzalniho pouziti v ruznych OS. Ono staci dnes treba takovy formulare pro on-line vyplnovani, ktery fungujou v Chrome, ale uz ne v Mozille - vyplnit muzete, ale jaksi neodeslete...

Ze by se W7 samy upgradovaly na W10, o tom jsem jeste neslysela. Dokonce ani W8 na W10. Tedy pokud tam clovek ma nastavenou manualni aktualizaci, ale i pri automaticke se mi to zda nepravdepodobne, povazuju to spis za urban legend. Ano, ty hlasky, abych upgradovala, byly dost otravne, ale prece jen to vyzadovalo souhlas. Podstatne ale je, ze ja jsem si koupila zbozi, ktere melo mit W7, ma W10. Mne jako zakaznika nezajima, jak se tam ty W10 dostaly, ale jen to, ze proste zbozi neodpovida parametrum, ktere byly inzerovany. Mam takovej dojem, ze horsi nez W10 byly snad uz jen Visty...
- Co si myslíme, není názor, ale mínění.
- Abychom mohli mít názor, musíme mít argumenty.
- Argument je důkaz, doklad.
- Diskuze je výměna argumentů.
- Cílem výměny je rozebrat věc z více úhlů pohledu, ne vyhrát.
Uživatelský avatar
Nightmare
Příspěvky: 495
Registrován: 23.08.2013 20:12
Pohlaví: muž

Re: Jak bylo dnes

Příspěvek od Nightmare »

Proforma:
Jestli tam nandali sedmičky a aktualizovali je, pak se ty mrchy ptají a nabízí Desítky. Teď jsem něco instaloval a dost mě to překvapilo.
Uživatelský avatar
Bill Masen
Editor
Příspěvky: 3752
Registrován: 08.02.2015 16:49

Re: Jak bylo dnes

Příspěvek od Bill Masen »

proforma píše:...horší než W10 byly snad už jen Visty...
To máš jednoduchý, Microsoft prostě neumí sudý verze.

Když nepočítám Win 95, 98, NT, 2000, kde 95 byli nejlepší, tak
Win 5, tedy XP, nejdéle sloužící systém. Stále ho občas někde vídám.
Win 6, tedy Vista, naprosto zbytečná záležitost, jen omalovánky
Win 7, parádně odladěný a dosud nepřekonaný Widle
Win 8, opět propadák, jako Visty a před tím ty Milénia (2000)
Win 9, neexistuje, aby rozbořili smůlu sudých verzí a udělali rovnou...
Win 10, rozbořit smůlu se nepodařilo. A jestli neudělají
Win 11???, tak
Win 12, bude Microsoftí hrob
Uživatelský avatar
proforma
VIP
Příspěvky: 6027
Registrován: 23.09.2014 15:11
Bydliště: tutajší

Re: Jak bylo dnes

Příspěvek od proforma »

W7 tam mely byt z vyroby. Jeden z poslednich starsich kousku tohohle typu NTB. Pravda, predtim to 3 mesice behalo na nejakych predvadeckach, s tim jsem byla srozumena. Ale mne proste nezajima, jak se to stalo: inzerovali W7, meli dodat W7. Nebo u nabidky tohohle konkretniho kusu uvest, ze oproti stavu z vyroby byl preinstalovan na W10. To je jako kdyby veganovi nabizeli bundu z kozenky a dodali mu kozenou. Taky by se vztekal :-)
- Co si myslíme, není názor, ale mínění.
- Abychom mohli mít názor, musíme mít argumenty.
- Argument je důkaz, doklad.
- Diskuze je výměna argumentů.
- Cílem výměny je rozebrat věc z více úhlů pohledu, ne vyhrát.
Uživatelský avatar
proforma
VIP
Příspěvky: 6027
Registrován: 23.09.2014 15:11
Bydliště: tutajší

Re: Jak bylo dnes

Příspěvek od proforma »

@Bill: na XP jsem delala jeste do dubna :-) Urputne jsem si je cela leta chranila pred nasim IT a machrovala jsem pred uyivatelama W7 a hlavne W10, ze uz ani nepamatuju, kdy s nimi byl nejaky problem (fakt nepamatuju :-D) Doma jsem mela W7, ty taky jeste sly. Od dobreho se holt spatne odvyka :-)
- Co si myslíme, není názor, ale mínění.
- Abychom mohli mít názor, musíme mít argumenty.
- Argument je důkaz, doklad.
- Diskuze je výměna argumentů.
- Cílem výměny je rozebrat věc z více úhlů pohledu, ne vyhrát.
Hohepa
VIP
Příspěvky: 3473
Registrován: 22.07.2013 22:16
Bydliště: Praha

Re: Jak bylo dnes

Příspěvek od Hohepa »

Mám NTB s W8 a když vylezli W10 tak se mi v rámci aktualizace systému cpali do kompu dost vlezle a bez zkrupulí.
Dokonce se kurvy sami stáhly instalaci na disk a napsaly "aktualizace stažena, pokračovat v instalaci ?"
(Nebo něco podobného už si to doslova nepamatuji)
Naštěstí jsem měl nastaveno že W aktualizace doporučuje ale musí se odsouhlasit.
Musel jsem si nainstalovat apku co tu instalaci blokovala.
Uživatelský avatar
Lyster
VIP
Příspěvky: 4246
Registrován: 22.03.2014 23:01
Pohlaví: muž
Bydliště: Litoměřicko

Re: Jak bylo dnes

Příspěvek od Lyster »

Já jsem také dlouho odolával násilné migraci z W7 na W10. Ale na konec jsem se nechal ukecat. Když se zakážou všechny ty serepetičky (dlaždice atd.) a přizpůsobí se to tak, že prostředí vypadá jako W7. Tak to není tak zlý. Asi už jsem si zvyknul. Časem stejně asi jiná možnost nebude.
Ale až mě fakt naserou, hodím tam Ubuntu a nebo možná ještě lépe Mint a ať mi trhnou ploutví.
Linux je fajn, ale jelikož se občas najde ještě stále chvilka, kdy si chci zahrát nějakou hru která přes Wine nejde, nezbývá než Widle ztrpět. Případně udělat dual boot.

Mimochodem, podpora W7 končí 14. 1. 2020
Uživatelský avatar
proforma
VIP
Příspěvky: 6027
Registrován: 23.09.2014 15:11
Bydliště: tutajší

Re: Jak bylo dnes

Příspěvek od proforma »

@Lyster: prosimte, porad, jak zakazat vsechny ty serepeticky apod! Klidne SZ. Ja tam nemuzu nic najit, natoz upravit, jsem z toho cela jurodiva...
- Co si myslíme, není názor, ale mínění.
- Abychom mohli mít názor, musíme mít argumenty.
- Argument je důkaz, doklad.
- Diskuze je výměna argumentů.
- Cílem výměny je rozebrat věc z více úhlů pohledu, ne vyhrát.
golem
Příspěvky: 1727
Registrován: 14.01.2011 2:36

Re: Jak bylo dnes

Příspěvek od golem »

Bill Masen píše:
proforma píše: Win 9, neexistuje, aby rozbořili smůlu sudých verzí a udělali rovnou...
Jsi si tím důvodem jistý? Já nejsem žádný ten "Í-Tý", takže se na to dívám jenom tak přízemně, ale kdysi jsem zaslechl, že se báli, že název "vindous najn" nebude úplně optimální pro trhy v německy mluvících zemích... :P :P

A úplně k tématu vlákna: dnes jsem začal pro krátká zastavení kálet na modré zóny. Pokud je pravda co psal kregan, že je to za pět set, při imho nízké pravděpodobnosti, že budu zrovna v tom krátkém časovém úseku odhalen jak páchám ten strašný zločin a donucen zaplatit výpalné, a při komplikovanosti a nedostupnosti legálního parkování...
Naposledy upravil(a) golem dne 20.06.2018 22:12, celkem upraveno 1 x.
Uživatelský avatar
bivoj
VIP
Příspěvky: 4375
Registrován: 03.09.2012 19:54
Pohlaví: muž
Bydliště: Tertium corpus de Solari system

Re: Jak bylo dnes

Příspěvek od bivoj »

2 proforma - stačí zadat v příkazovém řádku "gpedit.msc" a pak ve větvi Konfigurace počítače > Součásti systému Windows nakonfigurovat celej systém tak, aby se choval jak ty chceš...

Ale vyžaduje to IT znalosti...
Sic semper tyrannis.
Cēterum autem cēnseō EU esse dēlendam.
Uživatelský avatar
proforma
VIP
Příspěvky: 6027
Registrován: 23.09.2014 15:11
Bydliště: tutajší

Re: Jak bylo dnes

Příspěvek od proforma »

Bill Masen píše: Když nepočítám Win 95, 98, NT, 2000
Ja zacinala na W3 a pred tim jeste cistej DOS, jo, to byly doby... :-D
- Co si myslíme, není názor, ale mínění.
- Abychom mohli mít názor, musíme mít argumenty.
- Argument je důkaz, doklad.
- Diskuze je výměna argumentů.
- Cílem výměny je rozebrat věc z více úhlů pohledu, ne vyhrát.
Hohepa
VIP
Příspěvky: 3473
Registrován: 22.07.2013 22:16
Bydliště: Praha

Re: Jak bylo dnes

Příspěvek od Hohepa »

Win 9 oficiálně není protože, spoustu software by si je pletli s Win 95/98

jo jo to jsou vzpomínky Windows 3.0 , msdos 6 , novell , Coreldraw 2
sauerkraut
Příspěvky: 222
Registrován: 04.11.2017 1:27

Re: Jak bylo dnes

Příspěvek od sauerkraut »

proforma: humus od statni spravy - preji uprimnou soustrast. To se casto nepovede rozchodit ani na tech woknech.

Asi by se dalo mit na tyhle veci nejake windowsy ve virtualizaci, ale zkusenosti s tim nemam.

Co jsem slysel, tak nejhorsi byly Windows 8.

Reklamuj to urcite, protoze nedodali, co slibili. Asi to nekdo predvadel a kdyz ho to porad opruzovalo pozadavkama na upgrade, tak to jednou odklikl. Nevim, skoly na to nemam, ale rekl bych, ze cokoliv, co se chova k uzivateli timto zpusobem je nehodne pouzivani, placeni za a v zasade i existence.
Mas mozek, tak se neboj ho pouzit!
Jenda
Příspěvky: 288
Registrován: 24.12.2013 9:46
Bydliště: JO70FB
Kontaktovat uživatele:

Re: Jak bylo dnes

Příspěvek od Jenda »

Mě na modrých zónách fascinuje ten strašlivý nepoměr mezi tím co platí rezidenti a co platí všichni ostatní. Ve výsledku jsou tak znevýhodněni ti, kteří auto nemají, a jenom by si ho chtěli občas půjčit nebo si nechat někým něco dovézt - ten se pak pěkně prohne, nebo ještě lépe nezaparkuje vůbec. Takže opatření přijaté kvůli špatné parkovací situaci podporuje lidi v tom, aby si koupili vlastní auto a zaparkovali si ho před barákem.
sauerkraut píše:A to jsem slysel, ze mesto pridava na kazdy listek jeste asi dvojnasobek (plati 60%, plati v dotacich 3/4 ... ruzne zdroje)
Je to ještě horší, v těch 3/4 co se dočteš ve výročních zprávách DPP ve skutečnosti počítá pouze provoz, ale není v tom započítáno nic ostatního - například stavba metra, naprostá většina rekonstrukce po povodních, nebo třeba výkup pozemků a daň/poplatky za pronájem z dep, stanic a kolejišť. Externality už pak vůbec nepočítáme. K těm 4 miliardám co se vyberou na jízdném tak ve skutečnosti nepřidáváme přiznaných 12, ale třeba 30.
Uživatelský avatar
Bill Masen
Editor
Příspěvky: 3752
Registrován: 08.02.2015 16:49

Re: Jak bylo dnes

Příspěvek od Bill Masen »

golem píše:
Bill Masen píše:
proforma píše: Win 9, neexistuje, aby rozbořili smůlu sudých verzí a udělali rovnou...
Jsi si tím důvodem jistý? ...
Jsem, protože jsem si ho sám vymyslel. Je to spíš vtip na Microsoft, ale sedí. :wasntme
Uživatelský avatar
proforma
VIP
Příspěvky: 6027
Registrován: 23.09.2014 15:11
Bydliště: tutajší

Re: Jak bylo dnes

Příspěvek od proforma »

Byl jste nekdo na Bahnech? Videl jste tam stanek Lexu?
- Co si myslíme, není názor, ale mínění.
- Abychom mohli mít názor, musíme mít argumenty.
- Argument je důkaz, doklad.
- Diskuze je výměna argumentů.
- Cílem výměny je rozebrat věc z více úhlů pohledu, ne vyhrát.
Uživatelský avatar
Serža
VIP
Příspěvky: 4512
Registrován: 21.04.2016 16:12
Pohlaví: muž
Kontaktovat uživatele:

Re: Jak bylo dnes

Příspěvek od Serža »

nee, mám tu kamaráda z Chorvatska = průvodcuju po Praze....
ale byli jsme u Cyrila a Metoděje (Památník Heydrichiády)
\(^_^)/
Lepší je zbraň mít a nepotřebovat, než potřebovat a nemít...
Odpovědět