Webhosting vs Prestashop

Diskuze o všem možném, tedy kavárnička, hospůdka, jak kdo chcete, jedinou podmínkou je dodržení pravidel fóra.
Odpovědět
Uživatelský avatar
Hdm
Příspěvky: 1004
Registrován: 01.08.2012 15:12
Bydliště: Orlické hory

Webhosting vs Prestashop

Příspěvek od Hdm »

Má tu někdo PRAKTICKÉ zkušenosti se zřízením ceskeho freehostingu, na kterém by jsem provozoval PrestaShop? S budoucím výhledem na placený hosting. Nechci zracet cas a zkoušet několik freehostingů a testovat zda tam presta pobezi v pohode atp.
Diky
vp123
Příspěvky: 8
Registrován: 17.11.2014 20:46
Pohlaví: muž

Re: Webhosting vs Prestashop

Příspěvek od vp123 »

Ahoj, s několika českými freehostingy zkušenost mám a pokud plánuješ časem přechod na placené, uvažoval bych nad tím zkusit to rovnou s placenými, za sebe bych doporučil, snad to nebude bráno jako reklama, Wedos, na kterém mi Presta běží už skoro rok bez problémů - instalace jedním klikem, jednoduché, cena příznivá a myslím, že mají k hostingu zdarma EU doménu, ale to už nevím jistě. U freehostingů bývá obvykle problém s databázemi, respektive omezením prostoru pro ně (i pro soubory) a následně jsou většinou zbytečně drahé a migrace jinam je celkem náročná.
Uživatelský avatar
Hdm
Příspěvky: 1004
Registrován: 01.08.2012 15:12
Bydliště: Orlické hory

Re: Webhosting vs Prestashop

Příspěvek od Hdm »

píšeš instalace jednim klikem...myslis prestashop? to tam maji nejakou istalator primo na strankach?
krvfx
VIP
Příspěvky: 1617
Registrován: 15.08.2013 9:25
Pohlaví: muž

Re: Webhosting vs Prestashop

Příspěvek od krvfx »

Mám dobré zkušenosti s Endorou - ale ne přímo s Prestashopem. V placeném programu, asi za půlku toho, co u Wedosu (pokud jsem správně koukal?) je taky instalace jedním klikem - v administraci zvolíš, co chceš nainstalovat, klikneš, chvíli počkáš a je to. Pak už jen to nastavit. Zkoušel jsem Joomlu i WordPress (tuším) a šlo to hladce. Wedos to bude mít určitě podobně.
vp123
Příspěvky: 8
Registrován: 17.11.2014 20:46
Pohlaví: muž

Re: Webhosting vs Prestashop

Příspěvek od vp123 »

Ano, v administraci vybereš redakční systém - v tvém případě Prestashop -, jeho verzi, odklikneš a po pár minutách již v Prestashopu nastavíš věci a web funguje.
Strelec
Příspěvky: 5
Registrován: 21.10.2013 22:32

Re: Webhosting vs Prestashop

Příspěvek od Strelec »

Mám obecně dobré zkušenosti s wedos.cz, kde je i velmi příznivá cena. Mají vlastní návod na instalaci Prestashopu. https://kb.wedos.com/cs/aplikace/presta ... alace.html
Uživatelský avatar
Hdm
Příspěvky: 1004
Registrován: 01.08.2012 15:12
Bydliště: Orlické hory

Re: Webhosting vs Prestashop

Příspěvek od Hdm »

Díky chlapi tohle jsem potreboval vedet. Uz jsem se bal,ze to budu po vecerech ladit a trapit se. :yes
Kubak
Příspěvky: 86
Registrován: 10.09.2015 23:22

Re: Webhosting vs Prestashop

Příspěvek od Kubak »

Pro začátek bych na prestashop doporučil Wedos nebo eBola.cz. Osobně používám Wedos :yes

Pokud hledáš freehosting jen na testování a zkoušení "Co to ta presta dokáže", tak je ideální localhost :)
"Podstatná otázka není, jestli se to stane, ale kdy se to stane" Eugene Habiger, generál USAF
Odpovědět