Zbrojní průkaz všeobecně

Obranné spreje, pasti, improvizace, atd. Ale také vše o ukládání zbraní, netradičních zbraních a všeobecně o zbraních.
Uživatelský avatar
Ibex
VIP
Příspěvky: 784
Registrován: 20.11.2015 8:48
Pohlaví: muž
Bydliště: Jihočech

Zbrojní průkaz všeobecně

Příspěvek od Ibex »

nenašel jsem samostatné vlákno o ZP, tak zakládám toto na všeobecnou diskuzi.
Hned mám jeden dotaz, páč jsem se v tom nějak zamotal - na střelectví a zbranekvalitne jsem nebyl schopný nic dohledat - bud jsem to v tom kvantu příspěvků přešel nebo tam byly zmatečné informace. V zákoně jsem to taky buď přešel nebo to tam prostě není.
Mám ZP s koncem platnosti 5/2025, ale mám i sk. D, kde se dokládá po 5ti letech lékařský posudek. A fčíl mám trochu zmatek, kdy mám posudek donést?! Stejně jako u prodlužování ZP- tzn. nejdříve 6, nejdéle 2 měsíce před koncem platnosti nebo po uplynutí 5 let od vydání?
díky za radu
Jeste se nestalo, aby to nejak nedopadlo..
Uživatelský avatar
Nightmare
Příspěvky: 493
Registrován: 23.08.2013 20:12
Pohlaví: muž

Re: Zbrojní průkaz všeobecně

Příspěvek od Nightmare »

Spekuluji, ale IMHO je to ke zbrojáku, tedy při podání žádosti.
Uživatelský avatar
Ibex
VIP
Příspěvky: 784
Registrován: 20.11.2015 8:48
Pohlaví: muž
Bydliště: Jihočech

Re: Zbrojní průkaz všeobecně

Příspěvek od Ibex »

na webu myslifců jsem našel toto:
"Prodloužení platnosti zbrojních průkazů skupiny "D" - k výkonu povolání / zaměstnání:
Na některých dříve vydaných ZP je uvedeno datum platnosti ZP (10let), avšak není tam uvedeno datum a
povinnost absolvování povinné kontroly u lékaře po 5 letech, kvůli čemuž může propadnout a být odebrán
zbrojní průkaz! Myslete na to! Jak tedy postupovat: Na nově vydávaných průkazech pro držitele ZP skupiny "D"
je již uvedeno nejzazší datum povinné lékařské prohlídky! Na dříve vydaných ZP je to poslední den 5-leté lhůty
od dne vydání ZP! "
Jeste se nestalo, aby to nejak nedopadlo..
Uživatelský avatar
bivoj
VIP
Příspěvky: 4352
Registrován: 03.09.2012 19:54
Pohlaví: muž
Bydliště: Tertium corpus de Solari system

Re: Zbrojní průkaz všeobecně

Příspěvek od bivoj »

Nedívej se na weby myslivců (protože to co tam píšou je zmatečná kravina) a podívej se raději do zákona o zbraních a střelivu, kde je to napsáno snad dostatečně jasně, konkrétně na § 29, odst. 2:

(2) Držitel zbrojního průkazu skupiny D je povinen podrobit se lékařské prohlídce u posuzujícího lékaře ve lhůtě 2 měsíců přede dnem uplynutí 60 měsíců ode dne vydání zbrojního průkazu a odevzdat příslušnému útvaru policie tento posudek o zdravotní způsobilosti nejpozději ke dni uplynutí 60 měsíců ode dne vydání zbrojního průkazu. Den uplynutí 60 měsíců ode dne vydání zbrojního průkazu se vyznačuje ve zbrojním průkazu.

Takže jednoduše:
1. K doktorovi pro posudek musíš jít během dvou posledních měsíců před tím uplynutím 5 let od vydání ZP.
2. Získaný posudek musíš donést na policii nejpozději do doby než uplyne oněch 5 let.

Na zbroják se vyznačuje (pokud) jen doba uplynutí těch 5 let ale bacha! Na tu prohlídku musíš jít nejpozděj 2 měsíce před tímto datem!

Jasný jak facka.
Sic semper tyrannis.
Cēterum autem cēnseō EU esse dēlendam.
Uživatelský avatar
bivoj
VIP
Příspěvky: 4352
Registrován: 03.09.2012 19:54
Pohlaví: muž
Bydliště: Tertium corpus de Solari system

Re: Zbrojní průkaz všeobecně

Příspěvek od bivoj »

A bacha na hlavu V, Přestupky na úseku zbraní a střeliva - § 76a odst.(2) písmeno b)

Držitel zbrojního průkazu se dopustí přestupku tím, že v rozporu s § 29 odst. 2 se nepodrobí lékařské prohlídce nebo neodevzdá posudek o zdravotní způsobilosti.
Sic semper tyrannis.
Cēterum autem cēnseō EU esse dēlendam.
Uživatelský avatar
dracekvo
VIP
Příspěvky: 3607
Registrován: 06.02.2012 18:05

Re: Zbrojní průkaz všeobecně

Příspěvek od dracekvo »

Určitě je to tak. Už jen podle logicky věci.

Takže lékařský posudek musí být od 58 měsíců do 60 měsíců. Stejně tak v tom období ho tam může odnést. Né dříve, né později.

Pokud by to bylo tak, jak je psáno vejš, tak lékařský posudek by mohl být klidně dva roky starý :)
Uživatelský avatar
bivoj
VIP
Příspěvky: 4352
Registrován: 03.09.2012 19:54
Pohlaví: muž
Bydliště: Tertium corpus de Solari system

Re: Zbrojní průkaz všeobecně

Příspěvek od bivoj »

Máte samozřejmě pravdu, člověk by neměl psát příspěvky pod parou... Pak ty jeho vysvětlivky k textu zákona můžou být špatné. Omlouvám se za špatný výklad zákona. Jsem si naběhl a nejsem o nic lepší jak ti myslivci. :D Bod 1 by měl znít:

1. K doktorovi pro posudek musíš jít během dvou posledních měsíců před tím uplynutím 5 let od vydání ZP.

Pls mohl by to některý z adminů opravit i v mém původním příspěvku (i s poznámkou o editaci) aby někoho nezmátl ten můj špatný výklad? (Kdyby nečetl už dále...)

Opraveno. Fab
Sic semper tyrannis.
Cēterum autem cēnseō EU esse dēlendam.
golem
Příspěvky: 1727
Registrován: 14.01.2011 2:36

Re: Zbrojní průkaz všeobecně

Příspěvek od golem »

Fabe, proč jsi smazal můj příspěvek?
Uživatelský avatar
Fabulous
Administrátor
Příspěvky: 8782
Registrován: 17.09.2011 21:33
Pohlaví: nevím, skryto ve špeku
Bydliště: Praha a okolí
Kontaktovat uživatele:

Re: Zbrojní průkaz všeobecně

Příspěvek od Fabulous »

Nevím už. Asi zdvojená informace nebo neaktuální v kontextu. Mažu toho teď docela dost.
golem
Příspěvky: 1727
Registrován: 14.01.2011 2:36

Re: Zbrojní průkaz všeobecně

Příspěvek od golem »

Ne, opravoval jsem nesmysl napsaný přede mnou, který jsi za jeho autora potom přepsal, je to vidět doposud.
Uživatelský avatar
sunny-x
Příspěvky: 154
Registrován: 18.10.2015 21:53
Pohlaví: muž
Bydliště: Beskydy

Re: Zbrojní průkaz všeobecně

Příspěvek od sunny-x »

A jak je to s kontrolou zbraní na příslušném útvaru PČR? Pamatuji si, že se dělá kontrola všech zbraní, pokud měníš po 10 letech zbroják za nový, ale když po 5 letech dokládáš novou zdravotní způsobilost (sk. E), tak se zbraně nekontrolují? Jen doloží způsobilost? Nějak jsem to již nedohledal v ZoZ 119/2002 Sb.

Můžete mě někdo doplni/opravit, případně odkázat na správný §. Díky
Když střílí konzument Kolalokovy limonády, netřeba volat lékaře.
Uživatelský avatar
Haluziak
Příspěvky: 1129
Registrován: 18.09.2018 18:27
Pohlaví: muž
Bydliště: Kdesi u Český Kanady

Re: Zbrojní průkaz všeobecně

Příspěvek od Haluziak »

Sunny-x asi myslíš sk. D :)
Beware of old men in profession where men die young.
Z východu, natož z Ruska ještě nikdy nic dobrého nepřišlo!
Uživatelský avatar
sunny-x
Příspěvky: 154
Registrován: 18.10.2015 21:53
Pohlaví: muž
Bydliště: Beskydy

Re: Zbrojní průkaz všeobecně

Příspěvek od sunny-x »

Nepleť si skupiny zbraní a skupiny ZP.

Pokud máš ZP skupinu E, tak dokládáš po 5 letech novou zrdavotní způsobilost, viz. příspěvky výše, ale při výměně ZP po 10 letech bys měl předkládat všechny zbraně na kontrolu, mě jde o to, zda je musíš předkládat i s doložením nové zdravotní způsobilosti po 5 letech. Před pár lety jsem to v zákoně četl (hlavi si již špatně pamatuje a nejsem si vůbec jistý), ale již jsem to nemohl dohledat, tak proto můj dotaz, snad mě někdo navede na správný §.

Nepište prosím "já si myslím", ale konkrétní §. Díky :-)
Když střílí konzument Kolalokovy limonády, netřeba volat lékaře.
Uživatelský avatar
Haluziak
Příspěvky: 1129
Registrován: 18.09.2018 18:27
Pohlaví: muž
Bydliště: Kdesi u Český Kanady

Re: Zbrojní průkaz všeobecně

Příspěvek od Haluziak »

Já ti teda nevím, ale pokud máš ZP sk. D tak jsi povinen dle § 29 odst. 2 zákona č. 119/2002 Sb. podrobit se lékařské prohlídce u posuzujícího lékaře ve lhůtě 2 měsíců přede dnem uplynutí 60 měsíců ode dne vydání zbrojního průkazu a odevzdat příslušnému útvaru policie tento posudek o zdravotní způsobilosti nejpozději ke dni uplynutí 60 měsíců ode dne vydání zbrojního průkazu.

Že by se toto vztahovalo na sk. E (k ochranu života, zdraví nebo majetku) je mi novinkou.

Každopádně, výše zmíněný § stanovuje povinnost doložit pouze zdravotní způsobilost nic víc.
Beware of old men in profession where men die young.
Z východu, natož z Ruska ještě nikdy nic dobrého nepřišlo!
Uživatelský avatar
bivoj
VIP
Příspěvky: 4352
Registrován: 03.09.2012 19:54
Pohlaví: muž
Bydliště: Tertium corpus de Solari system

Re: Zbrojní průkaz všeobecně

Příspěvek od bivoj »

2 sunny - Po 5 letech musí dokldádat zdravotní způsobilost pouze ten, kdo má (mimo jiné) ve zbrojáku skupinu D. Kdo NEMÁ D (má třeba klasiku ABCE) nic po pěti letech nikam nenosí! Viz již mnou jednou výše citovaný § 29, odst. 2, který se týká pouze o držitele zbrojního průkazu skupiny D.

Na držitele zbrojního průkazu skupiny E (pokud k tomu nemá ještě D) se tudíž § 29, odst. 2 nevztahuje!
Sic semper tyrannis.
Cēterum autem cēnseō EU esse dēlendam.
Uživatelský avatar
sunny-x
Příspěvky: 154
Registrován: 18.10.2015 21:53
Pohlaví: muž
Bydliště: Beskydy

Re: Zbrojní průkaz všeobecně

Příspěvek od sunny-x »

Díky za vyčerpávající objasnění, zřejmě jsem si v hlavě zaměnil sk. D a E. Takže stačí s D po 5 letech jen doložit zdravotní způsobilost. :yes
Když střílí konzument Kolalokovy limonády, netřeba volat lékaře.
Uživatelský avatar
sunny-x
Příspěvky: 154
Registrován: 18.10.2015 21:53
Pohlaví: muž
Bydliště: Beskydy

Re: Zbrojní průkaz všeobecně

Příspěvek od sunny-x »

Tak dnes mi dokonce z příslušného útvaruz PČR volali na mobil s upozorněním, že mi bude končit tato lékařská prohlídka (abych prý nezapoměl :-) ). Tuto jejich vlastní iniciativu velmi oceňuji. Nicméně mě zaráží, kde vzali moje tel. číslo. Před dvěmi lety jsem změnil zaměstnání včetně tel. čísla a to nové jsem se snažil nikde na úřadech neuvádět. Jsou to kluci chytří a mají "prsty" asi všude.
Když střílí konzument Kolalokovy limonády, netřeba volat lékaře.
TomSmith
Příspěvky: 1273
Registrován: 17.02.2015 14:33
Pohlaví: muž

Re: Zbrojní průkaz všeobecně

Příspěvek od TomSmith »

S tím telefonem je to divné.
U nás pokud člověk chtěl dát telefon tak to bylo v rámci podepsání GDPR formuláře že je mohou pak i použít.
Uživatelský avatar
bivoj
VIP
Příspěvky: 4352
Registrován: 03.09.2012 19:54
Pohlaví: muž
Bydliště: Tertium corpus de Solari system

Re: Zbrojní průkaz všeobecně

Příspěvek od bivoj »

JJ, je to tak, já u místního zbraňového oddělení podepisoval GDPR canc, že může místní odbor PČR mít moje tel.č..
Sic semper tyrannis.
Cēterum autem cēnseō EU esse dēlendam.
Uživatelský avatar
Nicotinick
Příspěvky: 2799
Registrován: 14.03.2014 10:38

Re: Zbrojní průkaz všeobecně

Příspěvek od Nicotinick »

Lidi nešilte, OZSBM volá/píše jen na tel. číslo které dostalo od vás. 8-)
"Konspirátoři jsou největšími optimisty. Nepřestávají věřit tomu, že ten bordel opravdu někdo řídí."
Odpovědět