Držení vs. nošení vs. přechovávání

Obranné spreje, pasti, improvizace, atd. Ale také vše o ukládání zbraní, netradičních zbraních a všeobecně o zbraních.
cipis
Příspěvky: 4840
Registrován: 26.10.2012 13:27
Pohlaví: muž
Bydliště: blízko Brna

Re: Držení vs. nošení vs. přechovávání

Příspěvek od cipis »

Jo JOBU, píšeš to dobře, staré pravidlo. Holt je už staré, překonané. Běž si na nějaký kurz obranné střelby, boj na velmi krátkou vzdálenost apod. Kdyby tam šel ten tatík z náměstí Svornosti, tak by to dopadlo všechno jinak.
A k té naznačené situaci, tak to netuším, co jako chceš řešit. Jediná rozumná reakce je nedělat nic, protože nemáš ani páru, kdo je kdo. Zasáhnout můžeš akorát, když se bude řvát na tvou osobu blízkou, ale to je asi tak všechno.

Jinak mám pocit, že jsme asi četli každý jiný článek.

A k těm kompaktům, pocitu méněcennosti a tak. Proč? Proč nad tím vůbec kdo uvažuje? Nosím, to co nosím, co uznám sám za vhodné. První průser to prověří, jestli jsem se rozhodl dobře nebo ne. Já tohle mám po celé řadě kurzů dávno vyjasněné. Beru sebou toho co nejvíc, co můžu a co se dá. A jak naprosto přesně popisuje článek, tak jsem přizpůsobil šatník, styl oblékání a chování tomu, abych prostě byl vždy dostatečně vybaven. Uvažování ve stylu, teď si pistoli nevezmu a teď jo, tak to jsem dávno pustil z hlavy a věřte mi, že je to pak daleko jednodušší.
A ještě jedna, poměrně důležitá věc, trénuji s tím, co nosím a jak nosím. A ne, jak někteří, co mají za a) jiné náboje a za b) dokonce úplně jiné zbraně. Typický příklad je velká pistole na střelnici a pak nějaká hračka na nošení. Přitom z té hračky sotva za rok vystřelí ...
Matěj
Příspěvky: 1784
Registrován: 28.08.2016 11:52

Re: Držení vs. nošení vs. přechovávání

Příspěvek od Matěj »

Pojem ,,méněcennost" jsem použil v narážce na ten clanek a naslednou diskuzi. Toť vše. Jinak je to samozřejmě pravda, že čím více, tím lépe. Já mám problém, že i kvůli práci to vždycky nejde (člověk jede naráz do zahraničí, jindy jde tam, kde jsou rámy - tady naštěstí je většinou možnost odložit, do toho se setkává s různými lidmi, takže musí držet určitý dresscode apod.). Teprve se subcompactem prostě nemusím řešit jestli zbraň nejak zavazí nebo ne (samozřejmě na území ČR).
Uživatelský avatar
Bill Masen
Editor
Příspěvky: 3752
Registrován: 08.02.2015 16:49

Re: Držení vs. nošení vs. přechovávání

Příspěvek od Bill Masen »

Matěji napsal si to správně. Každý dělá opatření podle toho, co očekává. I když budeš mít v kapse gladiátora a ten vedle tebe G17 s kolimátorem a baterkou, a někdo nechá stát uprostřed vestibulu kufřík, jste nahraný oba. Každý reaguje na stupeň nebezpečí, který cítí.
cipis
Příspěvky: 4840
Registrován: 26.10.2012 13:27
Pohlaví: muž
Bydliště: blízko Brna

Re: Držení vs. nošení vs. přechovávání

Příspěvek od cipis »

Ale to je špatně. Hodně špatně. Vždycky přijde to, co nečekáš. Takže to má znít jinak. Vždycky udělat maximální možná opatření. Tedy i v případě dresscode a dalších serepetiček prostě "na sebe" nacpat maximum toho, co ještě jde, co je použitelné. V žádném případě neuvažovat ve stylu, teď jdu vynést odpadky, tak si vezmu jen slzák, teď jedu na Bratislavskou, tak si vezmu G17 a dva 33 zásobníky :D Je lepší to otočit, musím mít oblek a tamto ono, vleze se mi tam G17? Ne? Tak G19? Ne? Tak holt G43. A aspoň další dva zásobníky? Tak aspoň jeden do kapsičky za kapesníček :)
Tímto způsobem je třeba uvažovat. V přemýšlení o potencionálním riziku se dřív nebo později spleteme. A nejsme profíci s tréninkem, kteří ten odhad mají výrazně lepší.

Zkrátka si vždy prostě vezmu toho co nejvíc, co mi daná situace umožní.
Uživatelský avatar
kregan
VIP
Příspěvky: 2206
Registrován: 28.11.2013 8:43

Re: Držení vs. nošení vs. přechovávání

Příspěvek od kregan »

"na sebe" nacpat maximum toho, co ještě jde, co je použitelné.
A nezvedne člověku šance na přežití víc skrytá balistika než pistole?
Čím víc víš, tím míň neseš.
Uživatelský avatar
Bill Masen
Editor
Příspěvky: 3752
Registrován: 08.02.2015 16:49

Re: Držení vs. nošení vs. přechovávání

Příspěvek od Bill Masen »

Cipisi jasně, já tomu rozumím jak to myslíš. Zkoušel jsem nosit G19 a chtěl bych nosit G19. Jenže. Když si ho hodím na pásek a sednu si do auta, tak sem tak zkroucenej, že to odnesou záda. O Kevinovi nevím. Každej si musí vytvořit svojí křivku pravděpodobnosti hrozícího nebezpečí od protivně štěkajícího psa až po atomovku a na tý křivce se najít. Maximum co já osobně mohu udělat, je karabina se všemi zásobníky co mám v batohu na zádech a k tomu na opasku Glock. Chodíš s batohem na zádech? Nebo nosíš ještě záložku na kotníku?
Je to vlastně stejný jako s tou lékárničkou co jsem psal tady. Jak moc velkou lékárničku nosíš u sebe? Když půjdeš vynést odpadky a před barákem se ti autobus rozlomí o sloup dokážeš pomoct všem padesáti pasažérům? I když máš na zádech desetikilovej batoh s lékařským vybavením?
Ano, je to už přehnaný. Ale od kdy to už je přehnaný? Každý tu hranici má jinde.
cipis
Příspěvky: 4840
Registrován: 26.10.2012 13:27
Pohlaví: muž
Bydliště: blízko Brna

Re: Držení vs. nošení vs. přechovávání

Příspěvek od cipis »

Kregane, však jsem mluvil obecně, tedy i ta neprůstřelka, když to někdo chce.
Bille, když půjdu vynést odpadky, tak nemusím tahat lékárnu, protože je za vratama (příklad). Stejně jak s tím Kevinem, tak nos Kevina, však já proti tomu nic nemám, pokud s ním pravidelně cvičíš atd. Já prostě nosím furt to stejné všude stejně, stejně s tím cvičím, no a až to jde na krev, tak holt si vezmu něco menšího, třeba do těch montérek :) Ale rozhodně to nedělám tak, že bych ve standardním oblečení, kde mám ten standard, měnil zbraně jen podle toho, jestli jdu na dvůr, na vycházku, do práce nebo na pracovní cestu přes celou republiku. To je to, na co narážím, pozoruji totiž ten trend, že to lidi rozhodují striktně podle případné nebezpečnosti, místo aby měli nějaký standard (byť třeba pro někoho trochu overkill), a z něho ustupovali až kvůli třeba tomu dresscode apod.
Uživatelský avatar
Bill Masen
Editor
Příspěvky: 3752
Registrován: 08.02.2015 16:49

Re: Držení vs. nošení vs. přechovávání

Příspěvek od Bill Masen »

cipis píše:...pokud s ním pravidelně cvičíš atd. Já prostě nosím furt to stejné všude stejně, stejně s tím cvičím...rozhodně to nedělám tak, že bych ve standardním oblečení, kde mám ten standard, měnil zbraně jen podle toho, jestli jdu na dvůr, na vycházku, do práce...
Tak s tím souhlasím, já tím chtěl rozporovat to, co zaznělo v tom článku, tedy že minimum je fullsize se stovkou nábojů ve třech zásobnících, kolimátorem a dvěma baterkama. Analogie s lékárničkou, tak ne vysypat smetí, ale prostě kdekoliv kam jdeš. Ale že bys měl za vratama lékárničku pro 50 potrhanejch a polámanejch lidí, tomu taky úplně nevěřím. :shake :wasntme :hi
Uživatelský avatar
des
Příspěvky: 766
Registrován: 14.11.2012 20:29
Pohlaví: muž

Re: Držení vs. nošení vs. přechovávání

Příspěvek od des »

Bill Masen píše:já tím chtěl rozporovat to, co zaznělo v tom článku, tedy že minimum je fullsize se stovkou nábojů ve třech zásobnících
ja som v tom článku videl že hovorí o jednom zásobníku g19 a jednom g17, dokopy 31 nábojov. to sa mi nijak prehnané nezdá.

k analógii s lekárničkou- mnoho ludí nenosí nič. potom je jedinec ktorý má pri sebe jednu vodeodolnú náplast a jeden ibuprofen logicky lepšie. padesát ludí z autobusu aj tak nikdo nedokáže zachránit, takže náplast a tabletka postačuje.

Kevina mám, je pekne vyrobený, malý, lahký, roztomilý, velmi príjemne sa nosí...ale popravde ho nepovažujem za uplne "dovopravdickou pistoli"... :angel
nemóže íst karta furt...
Uživatelský avatar
Bill Masen
Editor
Příspěvky: 3752
Registrován: 08.02.2015 16:49

Re: Držení vs. nošení vs. přechovávání

Příspěvek od Bill Masen »

A to je přece jedno desi jestli dva, nebo tři, nebo jestli baterky musej bejt dvě, nebo kolik. V tomhle prostě pravá pravda neexistuje a záleží na každým, co u vyhovuje a co je ochotnej nosit. Proč by se pak vůbec vyráběli subkompakty a pětiranný revolvery? Proč by Fab dělal gladiátora?
A proč není Kevin opravdová pistole? protože má jen 230 J?
Bak-ly
Příspěvky: 160
Registrován: 05.12.2015 0:27
Pohlaví: muž

Re: Držení vs. nošení vs. přechovávání

Příspěvek od Bak-ly »

Přijde mi, že lidé se občas zbytečně stávají otroky věcí. Ať už jde o zbraň, auto či další věci...

Může mi někdo zkusit osvětlit scénář, při kterém by v rámci NO/KN využil 31 nábojů? Mám asi malou představivost.
Uživatelský avatar
Haluziak
Příspěvky: 1131
Registrován: 18.09.2018 18:27
Pohlaví: muž
Bydliště: Kdesi u Český Kanady

Re: Držení vs. nošení vs. přechovávání

Příspěvek od Haluziak »

No třeba až půjdeš do lékárny a pokusí se ji vyloupit 31 smažek najednou. :devil A ještě se rozhodnou, že tvoje prdel by měla zažít středověk.
Beware of old men in profession where men die young.
Z východu, natož z Ruska ještě nikdy nic dobrého nepřišlo!
Hohepa
VIP
Příspěvky: 3469
Registrován: 22.07.2013 22:16
Bydliště: Praha

Re: Držení vs. nošení vs. přechovávání

Příspěvek od Hohepa »

Když potkáš Ali Babu a čtyřicet loupežníků, jak otvírají sezamem skálu , tak to bude i málo.
Uživatelský avatar
Bill Masen
Editor
Příspěvky: 3752
Registrován: 08.02.2015 16:49

Re: Držení vs. nošení vs. přechovávání

Příspěvek od Bill Masen »

No a to právě ta křivka pravděpodobnosti hrozícího nebezpečí. Lékárnu máme malou, tam by se 31 fetek nevešlo a skály široko daleko nikde. :chuckle
cipis
Příspěvky: 4840
Registrován: 26.10.2012 13:27
Pohlaví: muž
Bydliště: blízko Brna

Re: Držení vs. nošení vs. přechovávání

Příspěvek od cipis »

Suď sebe, ne ostatní :)

Tahle logika je naprosto k hovnu, protože ta samá vede k těm zákazům zásobníků na víc jak XX nábojů. Nebo víc jak 7, jak aktuálně v NZ.
Třeba ta situace, nevím, jestli jsi viděl video, tak byla přesně pro těch 31 nábojů dělaná. Krycí palba, nic jiného. A nikdo není takový ostrostřelec, že trefí první dobrou. Nehledě na to, že nikdo přece neříká, že všech 31 máš posílat do živého.

Bak-ly píše:Přijde mi, že lidé se občas zbytečně stávají otroky věcí. Ať už jde o zbraň, auto či další věci...

Může mi někdo zkusit osvětlit scénář, při kterém by v rámci NO/KN využil 31 nábojů? Mám asi malou představivost.
Uživatelský avatar
Bill Masen
Editor
Příspěvky: 3752
Registrován: 08.02.2015 16:49

Re: Držení vs. nošení vs. přechovávání

Příspěvek od Bill Masen »

cipis píše:...Nebo víc jak 7, jak aktuálně v NZ...
Co víc jak 7?
cipis píše:...Třeba ta situace, nevím, jestli jsi viděl video...
Jaká situace? Jaký video?
Bak-ly
Příspěvky: 160
Registrován: 05.12.2015 0:27
Pohlaví: muž

Re: Držení vs. nošení vs. přechovávání

Příspěvek od Bak-ly »

Video by mě zajímalo :) Doufám, že bylo z ČR, nebo alespoň střední Evropy... nebo alespoň Evropy...

A trochu pleteš nesouvisející věci. Se zákazem to nemá co dělat.
Uživatelský avatar
des
Příspěvky: 766
Registrován: 14.11.2012 20:29
Pohlaví: muž

Re: Držení vs. nošení vs. přechovávání

Příspěvek od des »

Bill Masen píše:A to je přece jedno desi jestli dva, nebo tři, nebo jestli baterky musej bejt dvě, nebo kolik. V tomhle prostě pravá pravda neexistuje a záleží na každým, co u vyhovuje a co je ochotnej nosit. Proč by se pak vůbec vyráběli subkompakty a pětiranný revolvery? Proč by Fab dělal gladiátora?
A proč není Kevin opravdová pistole? protože má jen 230 J?

jak to može byt jedno? nosit tri 33ranové zásobníky je sakra rozdil proti tomu nosit jeden náhradný zásobník. a s dvojraďákom si na 30 nábojoch hned. aj napr s g26- 10+1+19=30

Kevin- tým jak je tá pištolka malinká, je proste...moc malinká. neni tam tá istota pri tasení ani pri strelbe. nedá sa z nej strielat tak rýchlo ani tak presne jak z subkompaktu alebo fullsize, nedajú sa na to dat lepšie mieridlá (svetlovody a/alebo tritia)vymena zásobníku obnáša manipuláciu s mikrotlačítkom a snahu o nacpanie pidizásobníčku to pididírky, zdrsnenie záveru je ústupok vzhladu na úkor funkcie(sám si to nedávno riešil), kvoli deravej hlavni si možeš sám pri niektorých technikách fúknut bordel do ksichtu( čo je nepríjemné aj s okuliarmi, bez nich to može byt hodne zlé), pri strelbe obojruč existuje nebezpečenstvo ustrelenia kusa vlastného palca slabej ruky...atd.
a ano, náboje sú slabé(ešte slabšie jak tie isté náboje v pištoli bez deravej hlavne) a je ich málo.
ano, kevin sa nosí príjemne. ale účelom nosenia aspon pre mna niesú príjemné pocity ale to, aby vercajk urobil svoju robotu ked príde čas.

lékárna: už som tu niekde dával odkaz http://abesguncave.com/how-many-rounds- ... led-carry/ ale asi ne každá smažka alebo loupežník to čítali. možno to dá odpoveď na niektoré otázky.

príde mi že sa ludia občas zbytočne stávajú otrokmi vlastnej malej predstavivosti a absencie osobnej skúsenosti. učit sa na vlastných chybách neni najlepšia možnost. už k tomu nemusí byt príležitost.

btw, zatial som nikde nevidel že by sa nejaký účastník prestrelky sťažoval že mal príliš vela nábojov a s menším počtom by sa mu darilo lepšie.
na druhej strane je pravda ze som nevidel ani že by sa nekdo sťažoval že mal nábojov príliš málo a s vetším počtom by tú nepríjemnost možno prežil.
poněvač s mrtvejma neumim mluvit... :angel
nemóže íst karta furt...
Bak-ly
Příspěvky: 160
Registrován: 05.12.2015 0:27
Pohlaví: muž

Re: Držení vs. nošení vs. přechovávání

Příspěvek od Bak-ly »

Zajímavé, jak se snažíš používat argumentační klamy, ale moc se ti to nedaří a sám si odporuješ. :roll: Nicméně se to tu dostává trošku OT, což je škoda a podporovat to já nebudu.
Uživatelský avatar
des
Příspěvky: 766
Registrován: 14.11.2012 20:29
Pohlaví: muž

Re: Držení vs. nošení vs. přechovávání

Příspěvek od des »

ok :)
nemóže íst karta furt...
Odpovědět