Vycházková hůl

Obranné spreje, pasti, improvizace, atd. Ale také vše o ukládání zbraní, netradičních zbraních a všeobecně o zbraních.
PaF
Příspěvky: 1534
Registrován: 05.03.2011 21:33

Re: Vycházková hůl

Příspěvek od PaF »

Vůbec, je to naprosto tuhá špice ve tvaru kuželu - viz video na konci odkazu. Propichuje tam nejspíš rouru od koberce a průhyb žádný. Do masa to jde jako do másla, překrytí masa několika vrstvami oděvu nemá vliv.
Uživatelský avatar
Serža
VIP
Příspěvky: 4506
Registrován: 21.04.2016 16:12
Pohlaví: muž
Kontaktovat uživatele:

Re: Vycházková hůl

Příspěvek od Serža »

otec teď dostane k vánocům tohle:
https://www.cold-steel.cz/heavy-duty-sword-cane
:-)
je to fakt hodně robustní, naprosto ready pro denní používání jako hůl...a ten meč uvnitř je taky pěknej...zatím to nebylo testováno na lidech, tak víc nevím :-)
\(^_^)/
Lepší je zbraň mít a nepotřebovat, než potřebovat a nemít...
Uživatelský avatar
Rafael
Příspěvky: 5343
Registrován: 07.12.2017 17:26
Pohlaví: muž
Bydliště: Valašské království

Re: Vycházková hůl

Příspěvek od Rafael »

Moc pěkná "hůlčička"
*
Jen by mě zajímalo jak by PČR nebo případně soud vyhodnotil nutnou obranu něčím takovým?
A. Lincoln: Kdybych měl 8 hodin na pokácení stromu, 6 bych strávil broušením sekyry.
PaF
Příspěvky: 1534
Registrován: 05.03.2011 21:33

Re: Vycházková hůl

Příspěvek od PaF »

Neměl by to být žádný problém. NO vylučuje protiprávnost konání a použitá zbraň je O.K. Nic ti nebrání nosit u nás ani meč u pasu. Zbraně maskované jako běžné předměty jsou problém jen, pokud to střílí. ;)

Jediný problém je, že tento model je fakt dost těžký na běžné nošení. Mnohem těžší než obyčejná hůl. Ale zase to má na rozdíl od mého bodla čepel, takže se dá i sekat.
Uživatelský avatar
Serža
VIP
Příspěvky: 4506
Registrován: 21.04.2016 16:12
Pohlaví: muž
Kontaktovat uživatele:

Re: Vycházková hůl

Příspěvek od Serža »

zase vzhledem k hmotnosti by stačilo darebáka tím jen přetáhnout :-)
\(^_^)/
Lepší je zbraň mít a nepotřebovat, než potřebovat a nemít...
Uživatelský avatar
Rafael
Příspěvky: 5343
Registrován: 07.12.2017 17:26
Pohlaví: muž
Bydliště: Valašské království

Re: Vycházková hůl

Příspěvek od Rafael »

Kdybych ještě normálně chodil, nemusel do zaměstnání kvůli debilní pracovní době v návaznosti na autobusy, předtím na vlaky, tak bych určitě do takové výchazkové hole rád investoval.
Ale musel, museli, jsme nakonec jezdit autem.
(Takový dojížděcí a levnější spolek jsme vytvořili...).

A tak vycházková, obranná hůl, pro mě ztratila smysl.
Ve Valašském království je bezpečno a po nočních OV-Vítkovicích, třeba po odpolední směně už chodit nikdy nebudu.

Podobně jako camrat se po Přívozu, Mariánkách, centru a tak..., po nějakých "společenských" akcích
A. Lincoln: Kdybych měl 8 hodin na pokácení stromu, 6 bych strávil broušením sekyry.
Uživatelský avatar
marabu
Příspěvky: 206
Registrován: 18.03.2020 15:37

Re: Vycházková hůl

Příspěvek od marabu »

Mě se taky líbil vždycky rapír v holi. Ale nikdy jsem ho nepovažoval za praktickou zbraň. Pro staršího člověka je to těžké a mladší přitahuje s holí zbytečnou pozornost. Taky je to technická zbraň a chce to mít v jejím užívání nějakou praxi, takže pokud někdo dělal šerm tak bych to ještě pochopil. Jinak mi přijde praktičtější mít v kapse druhé ruky sprej. To už mi přijde užitečnější v rukojeti hole kratší dýka, ale prostě sečná/bodná zbraň není optimální pro obranu a kort pokud není nacvičená.
PaF
Příspěvky: 1534
Registrován: 05.03.2011 21:33

Re: Vycházková hůl

Příspěvek od PaF »

Hůl je při schopnosti ji použít sama o sobě dobrou zbraní. Se vším by měl člověk cvičit, pokud to chce používat. A na druhou stranu, využití improvizovaných zbraní taky zvyšuje účinnost obrany, i když s nimi člověk netrénuje. Rozhodující je ovšem připravenost, odhodlanost a dostatečná kondice k sebeobraně a použití jakékoliv zbraně. Když jdu někam, kam nemohu vzít mazlíka, jdu s touto holí. Neruší to, ani když mám na sobě oblek... ale ano, splňuju podmínku věku i fyzického stavu :) .
Odpovědět