Účinná a efektívna obrana

Obranné spreje, pasti, improvizace, atd. Ale také vše o ukládání zbraní, netradičních zbraních a všeobecně o zbraních.
Odpovědět
Appo
Příspěvky: 16
Registrován: 08.02.2016 17:57

Účinná a efektívna obrana

Příspěvek od Appo »

Ahojte rozpadlíci, potreboval by som od vás zopár dobrých rád.Som absolútne nekonfliktný typ no som si vedomí toho že nežijem v dokonalom svete.Už v minulosti som bol prepadnutý dvoma mužmi (vtip bol v tom že mi nemali čo ukradnúť a okrem iného sa mi podarilo utiecť) + som bol svedkom útoku dvoch feťákov na ženu bezdôvodne. Tento raz ide o to že budem 5 rokov chodiť cez vysoko rizikovú oblasť a nechcem nechať nič na náhodu,chodil som na box ale to mi je prd platné pretože aj trénovaného človeka môže vypnúť niekto slabší a to nehovorím ak je proti vám skupina alebo má dotyčná osoba zbraň.Zbrojný preukaz kategórie A nepripadá do úvahy pretože mi chýba ešte jeden rok a okrem iného je Slovenská legislatíva rok od roku prísnejšia takže pochybujem o tom že sa v blízkej budúcnosti dostanem ku strelným zbraniam, teda vlastním perkusný derringer od GG v kalibri 45 no necítil by som sa dobre ak by som pri sebe vliekol strelnú zbraň bez zbrojáku napriek tomu že sa jedná o kategóriu D (neznalosť policajtov,obmedzený počet rán,spolahlivosť).Vo svojom EDC nosím nôž no zvažujem humánnejší spôsob obrany ako slzný plyn(jet) v kombinácii s teleskopom.Ak by som si kúpil teleskop tak by som si samozrejme vybavil pár hodín cvičení,môj známy je v PPU a s obuškom sa oháňať vie.Aké máte skúsenosti s nosením teleskopu?Okrem toho zvažujem kúpu slzáku ale nie klasický jet spray v bombičke ale skôr jpx protector v reflexnej farbe prípadne guardian angel II.Majú siluetu strelnej zbrane čo sa mi javí ako velká nevýhoda no dosť sa mi pozdáva rýchlosť a kvantita vystrelenej látky.Z hladiska reakcie by to bolo velké plus aj keď je tam isté riziko źe ma niekto zo skutočnou zbraňou zastrelí.Aký na to máte názor?Brať radšej klasický slzák?Celé toto je iba čistá teória,úprimne dúfam že sa nikdy do konfliktu nedostanem no náhoda je blbec a keď nebudem pripravený tak ma to môže stáť život.Som plne odhodlaný brániť sa všetkými dostupnými legálnymi prostriedkami a budem rád za každú dobrú radu od vás.
BiSon
Příspěvky: 433
Registrován: 20.12.2011 10:00
Bydliště: Olomouc

Re: ˇučinná a efektívna obrana

Příspěvek od BiSon »

Zdar,
ten post je takovej trosku zmatenej... Zkusim to rozebrat.

1. Resis nasledky ne pricinu - musis chodit pres rizikove oblasti? Vypadas jako obet? Necumis kolem sebe?

Mysleno tak, ze nejdulezitejsi je prevence. Druhy nejdulezitejsi - kazdy konflikt nejak graduje, malokdy jdes po ulici a zpoza rohu te frajer trefi pesti. Tohle gradovani musis rozpoznat a zarazit. Ani "zli chlapci" nechcou narazit na nekoho silnejsiho; i predatori v prirode si vybiraji slabsi kusy.
Hodne o tom psal Cover72 na d-fensu a asi i tady. Hledej.


2. Box.
>chodil som na box ale to mi je prd platné
Fakt? Peknejch par let jsem boxoval, a asi jsi mel spatneho trenera nebo nevim. Jasne, i super boxer a bojovnik muze dostat na drzku, ale nepadne bez boje. A pak plati bod 1 - presvedcit utocnika ze nejsem bezbranna obet.
Mimochodem - vy jste na boxu nedelali sparring 2 vs 1 pripadne ve vice lidech? My docela bezne.

3. Zbrane

Tady ti kazdej rekne neco jineho. Zbran je az plan c, kdyz selze prevence. Pocitej s tim, ze vubec nemusis byt schopen ji vytahnout.



Obecne:
resis technicke marginalie (zbran), ale problem je v hlave. Po pravde - nikdy jsem nezazil cloveka, co by boxoval (nebo chodil na plnokontaktni bojova umeni/sporty) a neznal svoje misto v potravnim retezci. Jasne, ne kazdej je vrcholovy predator (a ja sam zdaleka nejsem), ale na sebevedomi a uvedomeni si toho co dokazes to ma nemaly vliv. A okoli to pozna!


Jenom dve perlicky na zaver
- v ringu jsem schopen minimalne celit klukum od skinheads, takze by to bylo nejak vyrovnane. Na ulici velmi pravdepodobne ne - brzdi me prave hlava. Nejsem zvyklej nekomu z prvni vypalit do usmevu, resim nasledky co kdyby se neco stalo, nechci se tahat po soudech atp. Mnozi tohle fakt neresi.
- potkal jsem dve bezkyne na treninku, v zime, po tme, mimo hlavni ulici. Ja danym mistem prochazim, teleskop v pohotovosti, sleduji okoli. Slecny bezi, sluchatka na usich, co sleduji netusim. Kontrolni otazka - kdo je kandidat na prepad?
Uživatelský avatar
Ibex
VIP
Příspěvky: 784
Registrován: 20.11.2015 8:48
Pohlaví: muž
Bydliště: Jihočech

Re: Účinná a efektívna obrana

Příspěvek od Ibex »

podtrhnu a doplním pár věcí, co jsou v předešlé reakci
1) pokud opravdu nemusíš, nechoď rizikovou oblastí
2) pokud musíš, oblékej se a choď tak, aby jsi "nevyčníval"
3) neklop zrak do země, dívej se klidně a přímo ALE nevyhledávej oční kontakt s potencionálním agresorem - drž jej v periferním vidění, ale nedívej se na něj přímo
4) pokud na tebe začne pokřikovat nereaguj a vzdaluj se od něj - opět pokud to půjde bez očního kontaktu, ale pořád měj přehled co dělá. Měj připravený obranný prostředek - osobně preferuji tekutou střelu - dá se s ní účinně pracovat na několik metrů - dle typu - moje ca 2 - 4 metry
5) pokud na tebe vyrukuje, počkej s obranou reakcí na kontaktní vzdálenost tvého obranné prostředku a pak je plnou silou použij, nečej na výsledek a nohy na ramena a pryč....

tak to učili mě a úspěšně jsem několik fází použil - krom bodu 5, na který nikdy nedošlo... (krom jednoho tasení, ale to byla jiná situace)
Jeste se nestalo, aby to nejak nedopadlo..
Appo
Příspěvky: 16
Registrován: 08.02.2016 17:57

Re: Účinná a efektívna obrana

Příspěvek od Appo »

Ak by sa tomu miestu vyhnúť dalo tak to urobím no žial nedá sa.Aj bežne v praxi ak zacítim čo i len náznak nebezpečenstva snažim sa danému miestu oblúkom vyhnúť.

„i super boxer a bojovnik muze dostat na drzku, ale nepadne bez boje“

Máš pravdu ale predsa len je rozdiel mať predĺženú kovovú ruku a ak k tomu prirátam fakt že sa od nejakej fetky môžem nakaziť s HIV alebo hepatitídou tak potom nie je o čom.Okrem toho nie každý útočník (povedzme feťák alebo niekto podgurážený) to má v hlave v poriadku a môže si vybrať svoju obeť bez rozmyslu.Nechcem to tu zbytočne rozpytvávať, vediet sa biť a znášať rany má bezpochyby svoje výhody no prečo nemať okrem prevencie a kondície aj niečo naviac?Ako strachoput sa nechovám,očumovať neočumujem,hladím si svojho a svoje okolie nenápadne pozorujem a situáciu vyhodnocujem.Keby som nebol odhodlaný voči týmto situáciam niečo robiť tak tu teraz nepíšem.
BiSon
Příspěvky: 433
Registrován: 20.12.2011 10:00
Bydliště: Olomouc

Re: Účinná a efektívna obrana

Příspěvek od BiSon »

> feťák

Pak leda prejit primo k bodu 5 od tomas.kontakt, kdyz selze prevence.
Snaz se ho nezabit a na peprak bych se vykaslal - ten ma v sobe jinej material.
Uživatelský avatar
Ibex
VIP
Příspěvky: 784
Registrován: 20.11.2015 8:48
Pohlaví: muž
Bydliště: Jihočech

Re: Účinná a efektívna obrana

Příspěvek od Ibex »

úplně bych ten pepřák nezatracoval, možná by byla lepší i pěna - je vidět, z psychologického hlediska to útočníka může na zlomek vteřiny zarazit.
Tak či onak, je důležitý ten moment překvapení z obrany - kua on to na mě něčím pere!!!! Toho využít a rychle po obraně zmizet - než účinná látka začne působit, musíš mít náskok. A dle toho, jak jsme to zkoušeli, tak po zásahu nedáš víc jak 20 - 30 metrů běhu, pak tě začne všechno pálit, kousat a i když nemáš zasaženy oči či sliznice, většinou se na pronásledování vysereš, páč máš starosti sám se sebou. tak jsem to měl aspoň já.
Jeste se nestalo, aby to nejak nedopadlo..
Uživatelský avatar
herman
Příspěvky: 1881
Registrován: 26.12.2013 17:51
Pohlaví: muž
Bydliště: Ostrava

Re: Účinná a efektívna obrana

Příspěvek od herman »

Za prvé, bychom si měli objasnit paragraf o nutné obraně.
Nebudu jej citovat, páč se paragraf vždy otáčí.
Ale co mne učili učili:
1)Tvůj život
2)Život klienta
3)Životy kolem jdoucích
V tom samém pořadí je zdraví a až na konec majetek.
Prostě chtěl jsem říci, že pokud vytáhnete kvér, záleží jen na každém jak vyhodnotí situaci. Někdy opravdu stačí vytáhnout a ukázat, jindy nestačí ani výstražný výstřel. Ovšem od toho jsme snad svépravní občané, kteří nesou následky za své činy.
Až v pekle nebude volného místa, pak mrtví budou bloudit po zemi.
Uživatelský avatar
Lyster
VIP
Příspěvky: 4240
Registrován: 22.03.2014 23:01
Pohlaví: muž
Bydliště: Litoměřicko

Re: Účinná a efektívna obrana

Příspěvek od Lyster »

Tak stejný a přitom tak jiný...

JPX4 laser

Gladiator D2 (ale ten tu asi představovat nemusím. :) )
Přílohy
JPX4 - Gladiator.jpg
PaF
Příspěvky: 1525
Registrován: 05.03.2011 21:33

Re: Účinná a efektívna obrana

Příspěvek od PaF »

Uteč - ukryj se - bojuj...
Vyhni se nebezpečnému prostoru, jdi středem ulice, nechoď se sluchátky v uších... Nos baterku i nůž, obojí má mnohostranné využití nejen v obraně.
Při útěku koukej pod nohy a hledej úkryt, do kterého bys mohl zaběhnout, když tě pronásledovatel nevidí - je za rohem...
Stroboskop z 1m do očí ti dá čas na útěk, Gladiátor je v současnosti luxusní řešení, pokud nemůžeš mít ZP (mnohem lepší na nošení než GG), teleskop je pro fyzicky disponovaného jedince obrovskou výhodou. Jedna rána do kolena a je po boji... Trénink s teleskopem (krátkou tyčí) je výhodou na druhou.
Pepřákům moc nevěřím, viděl jsem ukázky, kdy to odolný jedinec používal jako deodorant.... Ani paralyzéru a noži moc ne, předpokládá to těsný kontakt a to už je všechno špatně...
Odpovědět