Pistole či revolver do kapsy

Obranné spreje, pasti, improvizace, atd. Ale také vše o ukládání zbraní, netradičních zbraních a všeobecně o zbraních.
Odpovědět
viktor
Příspěvky: 3326
Registrován: 14.03.2012 12:09

Pistole či revolver do kapsy

Příspěvek od viktor »

v dnesni bezpecnostni situaci, ktera se stale vyostruje je celkem asi aktualni tema :
- nosite stale u sebe zbran ?
- jakou ?
- kde ? opase, podpazni pouzdro, kapsa ?
- co muzetete doporucit ? raze ? typ ?
- co preferujete ?
- trenujete s ni pudovou ci obrannou strelbu ? Jak ?

za sebe
- ani ted pomerne dost casto
- berettu .22lr a nebo glock 9 para
- berettu po kapsach, glock v podpazaku
- obe zbrane maji sve, beretta je mala lehka, glock ucinnejsi
- kompaktnost, nesmi opruzovat, vhodny tvar nesmi z ni nic cumet co se napr muze zaseknou o odev apod, tlacit na telo napr. za volantem v sede atd..
- ano celkem pravidelne, rychlou strelbu, mireni odhadem vzdalenost 3 - 6 m. taseni, natazeni , vystrel, doubletap
viktor
„Strach ze zbraní je znakem sexuální a emocionální nedospělosti.“
Sigmund Freud
Lunochod
Příspěvky: 78
Registrován: 27.08.2012 3:11

Re: pistole ci revolver do kapsy

Příspěvek od Lunochod »

SIG P238 v 9mm Browning, volně v kapse, každý den.
Uživatelský avatar
Pahrb
Příspěvky: 690
Registrován: 29.06.2015 18:35
Pohlaví: muž

Re: pistole ci revolver do kapsy

Příspěvek od Pahrb »

Nenosím, protože nemám pistoli, která by se dala nosit. Mám jen G17.
Preferuji 9x19 kvůli ceně (můžu víc trénovat), zpětnému rázu a dostupnosti. Nosím, (tak cestou na střelnici) na :moon .
Trénuji dost, protože to je moje jediná zbraň na obranu. Pak už mi zbývá jen Tikka a to se na sebeobranu moc použít nedá (.308 Win a taky proto, že je to "jen" opakovačka). A samonabíjecí pušku v těch kolibřích ražích (.223 REM, 7.62x39) na homedefence nemám :wasntme . Takže tréninku s pistolí přikládám důraz.

Pár známých nosí právě M71, je to jedna z nejspolehlivějších .22 pistolek, ale já bych se na to vykašlal, náboj s rantlem bude vždy dělat problémy.

Takže za mě lehkej subkompakt v 9x19 (ale to je jen můj názor) a bez kohoutu. A MP Shiled není ani tak drahý... A nebo předražený G43...

Já myslím, že ptát se jiných lidí na nej zbraň na cokoliv je blbost, protože si tu svou musíš najít sám.
Englor
Příspěvky: 16
Registrován: 26.12.2013 11:15
Pohlaví: muž

Re: pistole ci revolver do kapsy

Příspěvek od Englor »

Nosim denně Glock 17 v tašce Falco 530. Dá se i za pasem, když je nouze, ale většinou jsem na to moc pohodlnej a taky jsem štíhlej chlapík a přijde mi, že je to pod trikem moc vidět. Takže jakýpak že se nedá nosit :-)

A co se týče ráže, tak se říká, že v 9 z 10 případů obrany palnou zbraní se obejde bez výstřelu, čemuž docela věřím, takže jsem volil 9x19 z ekonomickýho (jsem student) i rozpadlickýho hlediska. Zastavovací účinek jednotlivých ráží je diskutabilní a spíš mi přijde, že na něm při obraně zase tolik nezáleží. Výsledek případného konfliktu záleží na mnoha různých faktorech a ráže je jen jedním z nich.

Trénink docela zanedbávám, občas něco nasuším doma, na střelnici chodím tak jednou mesíčně spíš jenom na mířenku, střelbu slabou/silnou rukou, učit se zamířit co nejrychleji, dvojstřely, pudovou střelbu, podle toho, jakou mam náladu. Žádné taktické srandy.
Uživatelský avatar
Pahrb
Příspěvky: 690
Registrován: 29.06.2015 18:35
Pohlaví: muž

Re: pistole ci revolver do kapsy

Příspěvek od Pahrb »

Pro mě ztráta komfortu = nedá se nosit. A kor v této roční době.

Mířenku moc necvičím, leda v AVIMu, páč tam se toho moc jinýho dělat nedá. Jinak spíš zapichování/double tapy, přebíjení/odstraňování závad... Ikdyž já to trénuju spíš kvůli sportovní střelbě, obranná fce je až v nouzi nejvyšší.

Zkoušel jsem G23, ale nejsem na tu ráži zvyklej, tak zůstávám u devítky...
Uživatelský avatar
Fabulous
Administrátor
Příspěvky: 8792
Registrován: 17.09.2011 21:33
Pohlaví: nevím, skryto ve špeku
Bydliště: Praha a okolí
Kontaktovat uživatele:

Re: pistole ci revolver do kapsy

Příspěvek od Fabulous »

Rok jsem z různých důvodů nepřetržitě nosil G17 připravený ke střelbě. No dá se, ale ke komfortu to má daleko :)
Uživatelský avatar
Joezbrna
Příspěvky: 192
Registrován: 27.08.2013 14:00

Re: pistole ci revolver do kapsy

Příspěvek od Joezbrna »

Zbraň na obranu je vždy kompromis vzájemně protichůdných požadavků. Výkon náboje - kapacita - hmotnost - komfort střelby - kvalitní úchop - velikost - ...
Já mám G26. Trénuju, nosím. Má to vnitřek a miřidla, a tím ovládání a výkon služební zbraně, a je to tak malý a lehký, jak jen dvouřadá pistole může být.
Snažím se mít to u sebe furt. V kabelce nebo ve vnitřním pouzdře, podle možností.
http://www.cover72.net/zbrojnice/kdepak_mate_zbran.htm
Uživatelský avatar
malajizva
Příspěvky: 853
Registrován: 14.10.2014 20:46

Re: pistole ci revolver do kapsy

Příspěvek od malajizva »

ANO - nosite stale u sebe zbran ?
CZ 110 ( a ano, jsem s ní spokojen, ne opravdu je naprosto spolehlivá) - jakou ?
ledvinku (doporučuji hlavně v létě, vejdou se doklady, nůž klíče náhr. zásobník)- kde ? opase, podpazni pouzdro, kapsa ?
tasení a střelba na terč 15 a 25 m - trenujete s ni pudovou ci obrannou strelbu ? Jak ?
Foedum inceptu, foedum exitu.
Quis autem custodiat ipsos custodes?
Uživatelský avatar
Millefolium
Příspěvky: 4
Registrován: 14.08.2016 0:33
Pohlaví: muž

Re: pistole ci revolver do kapsy

Příspěvek od Millefolium »

G17 nosim uplne normalne a nenapadne, jakypa copa. Pravda, trochu vadi v aute, ale staci trochu posunout a pootocit a pohoda. Nebo vsunout pod stehno, aspon je pak pripravena ;) Nicmene pouzivam vyhradne vnitrni mekke nylonove pouzdro, v plastovem vnejsim je to pro me nepouzitelne, prekazejici, neustale nekde narazim a taky ten hrbol vsichni vidi.
štek
Příspěvky: 150
Registrován: 03.01.2016 1:04
Pohlaví: muž

Re: pistole ci revolver do kapsy

Příspěvek od štek »

Nosím G17 téměř neustále. Podpažní a vnější kydex. To opaskové opravdu moc na pohodu není ale dá se to.
Uživatelský avatar
Serža
VIP
Příspěvky: 4507
Registrován: 21.04.2016 16:12
Pohlaví: muž
Kontaktovat uživatele:

Re: pistole ci revolver do kapsy

Příspěvek od Serža »

no, roky jsem nosil G19, ale fakt mi to nepřišlo pohodlný
teď mám pár let menší zbraň ve větší ráži :twisted: (KAHR PM45) a nemůžu si jí vynachválit
\(^_^)/
Lepší je zbraň mít a nepotřebovat, než potřebovat a nemít...
skafloc
Příspěvky: 127
Registrován: 19.08.2014 0:05
Pohlaví: muž

Re: Pistole či revolver do kapsy

Příspěvek od skafloc »

-Nosím prakticky denně.
-Steyr LA1
-vnitřní hybridní pouzdro (kůže/kydex) na boku, nebo střelecká taštička Falco.

Není pravda, že fullsize pistole se nedá denně nosit. Jsem relativně štíhlý (173/72) a v tom vnitřním hybridu se v kombinaci s volným trikem fullsize v pohodě schová i v létě, o zimě ani nemluvě. Nějaká hrana sice zpod trika trčí, ale že jde o pistoli poznat není.
Jinak souhlas s tím autem, trochu to tlačí, ale dá se zvyknout, po hodině jízdy už to člověk nevnímá.
Sovy nejsou, čím se zdají být..
Kocour
VIP
Příspěvky: 788
Registrován: 30.03.2012 22:29

Re: Pistole či revolver do kapsy

Příspěvek od Kocour »

Jo jo, dost dlouho jsem nosil CZ85 jenom tak volně loženou v kapse džípárny :)
Odpovědět