Teleskopický obušek - výběr

Obranné spreje, pasti, improvizace, atd. Ale také vše o ukládání zbraní, netradičních zbraních a všeobecně o zbraních.
Odpovědět

Máte a nosíte běžně teleskopický obušek?

Ano mám a nosím
116
48%
Mám ale skoro nenosím
63
26%
Nemám ale chci
45
19%
Nemám a nechci
16
7%
 
Celkem hlasů: 240
Strelec45
VIP
Příspěvky: 1187
Registrován: 17.02.2013 9:59
Pohlaví: muž

Re: Teleskopický obušek - výběr

Příspěvek od Strelec45 »

8-) Nebo valašku http://www.dailymale.sk/images/images/v ... CF5231.JPG

:lol: Případně bojové kladivo
Všeliké to kvaltování, toliko pro hovado vhodné jest.
Uživatelský avatar
DeadMan
Příspěvky: 3046
Registrován: 30.04.2012 19:27
Bydliště: Slezsko

Re: Teleskopický obušek - výběr

Příspěvek od DeadMan »

Udělal jsem si malou radost a koupil nový nástavec na můj kalený 21" ESP :mrgreen:

Musím říct, že to páčidlo z toho všeho dává asi největší smysl.

Je to fakt dobře udělané a sedí to festovně (ani hmotnost není na obtíž).

Jelikož je tento instantní klacek trvale v autě, tak už to z něj ani nesundávám.

Pro porovnání jsem přiložil kapesní 16" odlehčený ASP.

Jo a kupoval jsem to v army shopu na Rudné naproti USA cars, kdo by měl zájem, tak tam teď mají k nahlédnutí od ESP celý stojan se všemi jejich výrobky :yes
Přílohy
IMG_20170316_163049_1.jpg
IMG_20170316_163131_1.jpg
You cannot kill me as I am already dead!
Uživatelský avatar
Serža
VIP
Příspěvky: 4506
Registrován: 21.04.2016 16:12
Pohlaví: muž
Kontaktovat uživatele:

Re: Teleskopický obušek - výběr

Příspěvek od Serža »

já mám jenom ocelovou koncovku místo té origo pogumované...vyčnívající nesmysly by ztěžovaly skryté nošení
\(^_^)/
Lepší je zbraň mít a nepotřebovat, než potřebovat a nemít...
Uživatelský avatar
Desouza
Příspěvky: 813
Registrován: 02.08.2012 19:07
Pohlaví: muž
Bydliště: Za koncem světa

Re: Teleskopický obušek - výběr

Příspěvek od Desouza »

@ DeadMan

nechci ti zkazit radost z nového udělátka ,ale nefunguje to . Nefunguje to , protože to pruží . Ten nástavec co máš ty ,je dobrý pouze pokud tam máš díru na FABku . Stará FABka zlomit de ,ty nové nevím .
Vincit omnia veritas .
Uživatelský avatar
DeadMan
Příspěvky: 3046
Registrován: 30.04.2012 19:27
Bydliště: Slezsko

Re: Teleskopický obušek - výběr

Příspěvek od DeadMan »

1) nenosím ho skrytě, ale je v autě, na skryté nošení mám ASP
2) už jsem s tím rozebral jednu paletu a rozlomil jednu kladku
3) ten vyfrézovaný otvor pro vložku má jiný mnohem větší a těžší typ
4) jsem naprosto přesvědčen, že klasické dveře to "otevře"

https://m.youtube.com/watch?v=hJdAirFEEg8

Tož asi tak ;)
You cannot kill me as I am already dead!
Allforsurvival
Příspěvky: 37
Registrován: 31.07.2017 21:54
Pohlaví: muž
Bydliště: Turnov

Re: Teleskopický obušek - výběr

Příspěvek od Allforsurvival »

Zdrvím, ma někdo zkusenosti s Telesko. obuškem EKA 41 CAMLOCK Bonowi??
https://www.top-armyshop.cz/teleskopick ... -bonowi-16

Dekuji za info a rady, nebo zda investovat radci do ASP??

Dik :beer
Uživatelský avatar
DeadMan
Příspěvky: 3046
Registrován: 30.04.2012 19:27
Bydliště: Slezsko

Re: Teleskopický obušek - výběr

Příspěvek od DeadMan »

Mám 16" ASP, ale dneska bych šel do toho https://www.obrana.cz/shop/738-kompaktn ... -16hs.html

Funguje spolehlivě a není třeba za to utrácet nesmyslné peníze ;)
You cannot kill me as I am already dead!
BiSon
Příspěvky: 434
Registrován: 20.12.2011 10:00
Bydliště: Olomouc

Re: Teleskopický obušek - výběr

Příspěvek od BiSon »

Mam oba normalni 16" i kompaktni 16". Nosim prakticky jenom kompaktni - min zavazi, diky klipu lip drzi a nevypadne.
Absence pogumovani mi rukojeti mi neva, zase tak casto ho nepouzivam :)
Allforsurvival
Příspěvky: 37
Registrován: 31.07.2017 21:54
Pohlaví: muž
Bydliště: Turnov

Re: Teleskopický obušek - výběr

Příspěvek od Allforsurvival »

Prave mi dneska prisel 21'' ESP Kaleny Khaki. Ale zaujali me jak ASP tak EKA CAMLOCK Bonowi, Ale zase jestli to ma cenu..za ty peníze... :nod
Uživatelský avatar
Lyster
VIP
Příspěvky: 4245
Registrován: 22.03.2014 23:01
Pohlaví: muž
Bydliště: Litoměřicko

Re: Teleskopický obušek - výběr

Příspěvek od Lyster »

Můj 21" teleskop od ESP dnes dostal menší 18" v provedení compact. Je to vážně prcek. V kapse to není ani cítit. A ještě k tomu mi dorazila menší pepřová svítilna Hurricane. Už jsem jich měl několik, ale vždycky jsem jí někam zašil nebo někde vytratil. O proti pepřové svítilně tornádo 40ml 360. je to taky pinďa, o kterém člověk v kapse nebo na pásku ani neví.

Dodatek: Když vidím jak se to krásně vejde do kapsy kalhot a není to vážně ani vidět a cítit. Tak časem možná půjdu i do 21" compact verze. :)
Přílohy
20170918_113530.jpg
20170918_113438.jpg
Uživatelský avatar
Bill Masen
Editor
Příspěvky: 3752
Registrován: 08.02.2015 16:49

Re: Teleskopický obušek - výběr

Příspěvek od Bill Masen »

Tak jsem také pořídil teleskop, 18" compact od ESP. Strčil jsem ho do kalhot za klips a stalo se mi, že se se otevřel a vyjel do nohavice. Nosíte teleskop kuličkou nahoru, nebo dolů? Přijde mi, že klips míň vadí při držení obušku, pokud je u kuličky a je tedy nošen kuličkou nahoru. Zase ho pak člověk musí při tasení otočit. Jak ho nosíte vy?
Uživatelský avatar
Lyster
VIP
Příspěvky: 4245
Registrován: 22.03.2014 23:01
Pohlaví: muž
Bydliště: Litoměřicko

Re: Teleskopický obušek - výběr

Příspěvek od Lyster »

Mám a nosím taky 18 palcový kompaktní obušek od ESP a nosím ho normálě v přední kapse za klips s kuličkou dolů. Sedí v džínách naprosto skvěle.
BiSon
Příspěvky: 434
Registrován: 20.12.2011 10:00
Bydliště: Olomouc

Re: Teleskopický obušek - výběr

Příspěvek od BiSon »

Kulickou dolu.

Mam teleskopy dva, jeden se obcas otevre, druhej nikdy. Pritahni pruzinu co to drzi (po odsroubovani hlavice) a hotovo.
JenDAG
Příspěvky: 582
Registrován: 05.02.2015 23:24
Bydliště: Galactic Sector ZZ9 Plural Z Alpha

Re: Teleskopický obušek - výběr

Příspěvek od JenDAG »

Bill Masen píše:stalo se mi, že se se otevřel a vyjel do nohavice
To se stava. Vystoubuj zatku na konci rukojeti a uprav tu "listovou pruzinu", aby delala vetsi "soudek". Je to i v navodu.
Uživatelský avatar
K4cer
VIP
Příspěvky: 1686
Registrován: 30.03.2014 20:37
Pohlaví: muž

Re: Teleskopický obušek - výběr

Příspěvek od K4cer »

Bill: ESP 21", v pravý malý kapse džín, kuličku nahoru. A vobracet ho není třeba, je třeba akorát vědět že ho máš takhle a uchopit ho správnou stranou ruky, tedy malíčkem dolů. Ale to může být individuální a někomu to nemusí fungovat.

Samozřejmě vycházím z toho že uživatel není vůl a při přechodu potenciálně rizikovými místy má v levý ruce cígo a hlavně pravou na obušku resp. pistoli.
Můžeš bejt osel, ale musíš si umět poradit :>
Uživatelský avatar
Bill Masen
Editor
Příspěvky: 3752
Registrován: 08.02.2015 16:49

Re: Teleskopický obušek - výběr

Příspěvek od Bill Masen »

Kdo čte návody :wasntme
Ok, kuličkou dolu. Teď ještě správně odpovědět až se mi to zase někde v baru stane a nějaká slečna se zeptá "to je kvůli mě?" :chuckle
Uživatelský avatar
Bill Masen
Editor
Příspěvky: 3752
Registrován: 08.02.2015 16:49

Re: Teleskopický obušek - výběr

Příspěvek od Bill Masen »

A než jsem to dopsal, tak si mi Kačere hodil vidle do režie. Nosíš to tak kvůli tomu vypadávání? Mě ještě trochu sere ten klip v ruce. Vůl snad nejsem a držím se zón bílá, žlutá, oranžová, červená.
Uživatelský avatar
K4cer
VIP
Příspěvky: 1686
Registrován: 30.03.2014 20:37
Pohlaví: muž

Re: Teleskopický obušek - výběr

Příspěvek od K4cer »

Takhle zrovna bych to neřek, i když z velký části to může být pravda. Nosím ho takhle protože mi to tak funguje, a věci co fungují nemám potřebu dál řešit.

Většinu času nosím pistoli, telekop jen když jdu někam kde ji mít nesmím (tím nemyslím poštu nebo tesko, jejich zákazy ignoruju a nikdy jsem s tím neměl žádnej problém; myslím třeba na hokej nebo příležitostně do hospody). V kalhotách mám opasek kterej drží kalhoty, a nad ním mám druhej opasek s pouzdrem na pistoli, šlupkou na velkou baterku, pouzdro s multitoolem, a případně náhradní zásobník. Origo klip k ESP je takový plastový udělátko (alespoň to co mám já) a furt to všude zavazí, nehledě na to že je to dost okatý a to někdy nechci. A ano, nemám 100% důvěru v ono perko co drží teleskop zavřenej, a velmi nerad bych se dostal do situace kdy v případě potřeby vytáhnu rukojeť teleskopu a zbytek zůstane kuličkou zaklísněnej v klipu nebo v kapse. Při nošení kuličkou nahoru se to stát nemůže a protože ho takhle nosím vždy, tak ho chytám tak jak jsem popsal (zhruba jako by si chtěl vytáhnout nůž nesený na 3h a zabodnout ho někam, tedy opět palcem nahoru a malíčkem k čepeli) a nestane se že bych to zblbnul a chytil ho opačně. Možná ještě stojí za zmínku že pistolět nosím (na rozdíl od většiny ctěných kolegů) na 8-11h a tedy nemám zvyk tahat z pravý strany palcem dolů, protože mi to vykrucování ruky přijde jako blbost. No, snad jsem to popsal srozumitelně.

Ale to že to funguje mě neznamená že je to tak nejlíp, na to si asi každej musí přijít sám.
Můžeš bejt osel, ale musíš si umět poradit :>
Uživatelský avatar
kregan
VIP
Příspěvky: 2206
Registrován: 28.11.2013 8:43

Re: Teleskopický obušek - výběr

Příspěvek od kregan »

Taky nosim kulickou nahoru, protože se mi nepředvídatelne oteviral. Vic nez smerovani kulicky mi prekazi ten klip, ale dá se na to zvyknout.
Čím víc víš, tím míň neseš.
Uživatelský avatar
K4cer
VIP
Příspěvky: 1686
Registrován: 30.03.2014 20:37
Pohlaví: muž

Re: Teleskopický obušek - výběr

Příspěvek od K4cer »

Teď jak to čtu, tak vy asi myslíte jinej klip, zřejmě nějaký pero přidělaný přímo na rukojeti. Já nic takovýho nemám, teleskop nosím volně.

Klipem (resp. spíš držákem) který jsem zmiňoval jsem myslel totu plastovou věc na opasek, do který se teleskop strčí a zacvakne se to cvokem na nylonovým pásku kolem toho - to je věc co mi prodali s teleskopem a to je to co jsem myslel že furt zavazí. Tak jen aby bylo jasno.
Můžeš bejt osel, ale musíš si umět poradit :>
Odpovědět