Teleskopický obušek - výběr

Obranné spreje, pasti, improvizace, atd. Ale také vše o ukládání zbraní, netradičních zbraních a všeobecně o zbraních.
Odpovědět

Máte a nosíte běžně teleskopický obušek?

Ano mám a nosím
116
48%
Mám ale skoro nenosím
63
26%
Nemám ale chci
45
19%
Nemám a nechci
16
7%
 
Celkem hlasů: 240
dolmar
Příspěvky: 305
Registrován: 09.03.2014 8:46
Bydliště: Střední Čechy

Re: Teleskopický obušek - výběr

Příspěvek od dolmar »

Já mám teleskop ESP a k němu takový kovový klip, nacvakne se přímo na rukojeť. Mám to stejně jako K4cer, když nemůžu nebo nechci brát pistoli tak mám teleskop v pravé přední kapse kuličkou nahoru a ten klip mám zasunutej o přední stranu kapsy. Vyhovuje mi to tak.
JenDAG
Příspěvky: 582
Registrován: 05.02.2015 23:24
Bydliště: Galactic Sector ZZ9 Plural Z Alpha

Re: Teleskopický obušek - výběr

Příspěvek od JenDAG »

dolmar
Příspěvky: 305
Registrován: 09.03.2014 8:46
Bydliště: Střední Čechy

Re: Teleskopický obušek - výběr

Příspěvek od dolmar »

Jo, přesně takhle to mám, jen jsem byl na mobilu líný hledat ten odkaz...
Uživatelský avatar
DeadMan
Příspěvky: 3046
Registrován: 30.04.2012 19:27
Bydliště: Slezsko

Re: Teleskopický obušek - výběr

Příspěvek od DeadMan »

Tohle jako kravaťák, cestující po světě, prostě musím mít :twisted:

https://m.youtube.com/watch?v=4Rpq-U2R4Vc

https://m.youtube.com/watch?v=E5L9Rf9cx-4
You cannot kill me as I am already dead!
Uživatelský avatar
Lyster
VIP
Příspěvky: 4245
Registrován: 22.03.2014 23:01
Pohlaví: muž
Bydliště: Litoměřicko

Re: Teleskopický obušek - výběr

Příspěvek od Lyster »

Jo, já už nějaký čas pokukuji po tomhle. Ale je to dost drahý.

https://www.amazon.de/Improved-Unbreaka ... e+Umbrella

https://www.youtube.com/watch?v=bO8G5zsQohg&t=83s
Goran42
Příspěvky: 3
Registrován: 07.03.2017 13:19
Pohlaví: muž
Bydliště: Olomouc

Re: Teleskopický obušek - výběr

Příspěvek od Goran42 »

Zdravím, mám obušek 21" ESP ( a mám ho již nějakou dobu ) a vyskytl se mi jeden problém, při jeho rozložení se zasekne jen jedna část , ta koncová zůstane volná ... Už jsem to zkoušel odmastit , zkoušel jsem i změnu síly perka v koncovce ... Poradí mi někdo co s tím nebo je to rovnou na koupi nového ?? Pokud je to na koupi nového pak bych byl rád kdyby mi někdo vysvětlil rozdíly mezi kompaktní a normální verzí....
Díky.
Uživatelský avatar
kregan
VIP
Příspěvky: 2206
Registrován: 28.11.2013 8:43

Re: Teleskopický obušek - výběr

Příspěvek od kregan »

Kup si co nejměkčí tužku a styčné plochy potři grafitem. Tak mi to poradili přímo v ESP.
Kompaktní verze nemá pogumovanou rukojeť a většinou se nenosí v pouzdře, ale na klipu.
Čím víc víš, tím míň neseš.
Uživatelský avatar
Lyster
VIP
Příspěvky: 4245
Registrován: 22.03.2014 23:01
Pohlaví: muž
Bydliště: Litoměřicko

Re: Teleskopický obušek - výběr

Příspěvek od Lyster »

Goran42 píše:byl rád kdyby mi někdo vysvětlil rozdíly mezi kompaktní a normální verzí....
Díky.
Je to jednoduché, kompaktní je celokovový i ručka. Jelikož na sobě nemá pogumování, tak má o hodně tenčí rukojeť. Je to výhoda, nosím kompaktní 18" v přední kapse u jeansů a ani o něm nevím. Pomyšlení, že by jsem tam nacpal svou klasickou 21" potvoru je nemyslitelné. Klidně by se do té kapsy vešla i kompaktní 21". Ta šířka toho držadla dělá opravdu hodně. O tu délku v zavřeném stavu ani tak při nošení nejde. (dle mého názoru)

Viz foto ke srovnání:
Přílohy
32116705_451700945260187_6313904621530120192_n.jpg
Uživatelský avatar
Serža
VIP
Příspěvky: 4506
Registrován: 21.04.2016 16:12
Pohlaví: muž
Kontaktovat uživatele:

Re: Teleskopický obušek - výběr

Příspěvek od Serža »

neklouže ta kovová rukojeť v ruce? mám dva klasický a právě mi vyhovuje, že se super drží...
\(^_^)/
Lepší je zbraň mít a nepotřebovat, než potřebovat a nemít...
salám
Příspěvky: 107
Registrován: 17.07.2013 8:06
Pohlaví: muž
Bydliště: Vysočina

Re: Teleskopický obušek - výběr

Příspěvek od salám »

Mám 21" kompakt a stačí, aby se ruka lehce zapotila a klouže jak prase. Kdybych na něm neměl klip tak letí z ruky. Mám i pogumovanou ergonomickou verzi v 18" a ta se drží daleko líp.
Uživatelský avatar
Bill Masen
Editor
Příspěvky: 3752
Registrován: 08.02.2015 16:49

Re: Teleskopický obušek - výběr

Příspěvek od Bill Masen »

Hlavně Gorane při výběru zohledni, že ESP 16" má 405 mm a složený 170 mm, ale ESP 18" má 450 mm a složený je jen o cenťák delší.
Goran42
Příspěvky: 3
Registrován: 07.03.2017 13:19
Pohlaví: muž
Bydliště: Olomouc

Re: Teleskopický obušek - výběr

Příspěvek od Goran42 »

Díky za radu s tou tužkou vážně to pomohlo ( mne by to nenapadlo .. )
.. a ostatním díky za rady k výběru , určitě najdou využití .. ;)
Uživatelský avatar
kajsmetke
Příspěvky: 12
Registrován: 23.07.2018 10:21
Bydliště: Prague
Kontaktovat uživatele:

Re: Teleskopický obušek - výběr

Příspěvek od kajsmetke »

ESP Forever! :D tieto obušky sú úžasné, či už kalené ale aj nekalené.. naj velkosť 21" taký akurát s ergonomickou rúčkou :yes
Keď si odmyslím počasie, ludí, rôzne problémy, choroby, vírusy, pokrok, techniku, zbrane, tak sa žije na tomto svete celkom fajn
perlufanda
Příspěvky: 122
Registrován: 26.09.2017 11:49
Pohlaví: muž

Re: Teleskopický obušek - výběr

Příspěvek od perlufanda »

Ahoj, doma mám vedle postele ve skříňce ESP 23 palců, kdybych náhodou v noci slyšel alarm nebo řinčení skla. Nemám jej na běžné nošení. Chtěl jsem si jej vytunit a přikoupil jsem ocelovou koncovku BE02. Je normální, aby mezi koncovkou a gumovou částí byla mezera? Nadoraz to nejde dotáhnout a pogumovaná koncovka to nedělá. Tou mezerou se podle mně může dostat do obušku bordel. Nestala se někde chyba? Jinak jsem si v rámci nákupu dokoupil neplánovaně kompaktní ESP 21 a po prvních pár dnech musím říct, že na nošení je super. Zatím nemám pocit, že by mi při téhle délce překážel pod oblečením, což u služební s ergonomickou rukojetí a poutkem na opasek, nemůžu říct. Nemůžu srovnat s 18kou nebo 16kou, ale štíhlost kompaktního obuchu má na "userfriendly" nošení větší vliv jak samotná délka :yes
Uživatelský avatar
kregan
VIP
Příspěvky: 2206
Registrován: 28.11.2013 8:43

Re: Teleskopický obušek - výběr

Příspěvek od kregan »

To se mi taky stalo. Klestema a sverakem to jde vyresit.
Čím víc víš, tím míň neseš.
perlufanda
Příspěvky: 122
Registrován: 26.09.2017 11:49
Pohlaví: muž

Re: Teleskopický obušek - výběr

Příspěvek od perlufanda »

Takže použiji hrubé násilí, někde se stala chyba. Díky za radu a zítra na to vlítnu.
Uživatelský avatar
moravan
Příspěvky: 7
Registrován: 01.12.2018 11:24
Pohlaví: muž
Bydliště: ČSSR

Re: Teleskopický obušek - výběr

Příspěvek od moravan »

salám píše:Mám 21" kompakt a stačí, aby se ruka lehce zapotila a klouže jak prase. Kdybych na něm neměl klip tak letí z ruky. Mám i pogumovanou ergonomickou verzi v 18" a ta se drží daleko líp.
To je pravda, na to pozor. Když je spona nasazená co nejvíc ke konci a natočená tak, aby ji obepínaly prsty ( ne dlaň ) tak ten celokovový jakž takž drží i v mírně zpocené v ruce. Ale s nárůstem nervozity a potu se hodně zvyšuje riziko vyklouznutí. Zvažuju jak ten kompakt zdrsnit, abych ho nepoškodil. Chtělo by to asi nějaký nástřik...
Uživatelský avatar
moravan
Příspěvky: 7
Registrován: 01.12.2018 11:24
Pohlaví: muž
Bydliště: ČSSR

Re: Teleskopický obušek - výběr

Příspěvek od moravan »

Bill Masen píše:Hlavně Gorane při výběru zohledni, že ESP 16" má 405 mm a složený 170 mm, ale ESP 18" má 450 mm a složený je jen o cenťák delší.
Není to pravda i když vím, že to výrobce tvrdí ( a nenápadně pod čarou uvádí neuvěřitelnou "toleranci" rozměrů až -15,2 mm a +10,1 mm. V takovém rozpětí tolerancí se dnes nevyrábí ani motyky v Africe...).

Složený kompakt ESP 16" má 162 mm a rozložený 394 mm. Víc ho nenatáhne ani Schwarzenegger. Měl jsem možnost měřit 4 kusy a všechny byly takové, takže výrobce dlouhodobě a vědomě lže o těch rozměrech.
Hohepa
VIP
Příspěvky: 3469
Registrován: 22.07.2013 22:16
Bydliště: Praha

Re: Teleskopický obušek - výběr

Příspěvek od Hohepa »

Ta na první pohled "africká tolerance" je daná možností výměny konců. Pokud dáš dolů třeba patku s LED světlem , tak bude fakt delší i bez natahování Arnoldem
Uživatelský avatar
Bill Masen
Editor
Příspěvky: 3752
Registrován: 08.02.2015 16:49

Re: Teleskopický obušek - výběr

Příspěvek od Bill Masen »

Moravane, ta tolerance je logická, když víš něco o strojařině. Jsou to do sebe zapadající kužele s velmi ostrým úhlem. Tedy nepatrná nepřesnost v průměru udělá násobně větší nepřesnost v délce kuželů a jejich styčných ploch.
Odpovědět