Teleskopický obušek - výběr

Obranné spreje, pasti, improvizace, atd. Ale také vše o ukládání zbraní, netradičních zbraních a všeobecně o zbraních.
Odpovědět

Máte a nosíte běžně teleskopický obušek?

Ano mám a nosím
116
48%
Mám ale skoro nenosím
63
26%
Nemám ale chci
45
19%
Nemám a nechci
16
7%
 
Celkem hlasů: 240
JimmyJazz
Příspěvky: 819
Registrován: 31.01.2011 12:41

Teleskopický obušek - výběr

Příspěvek od JimmyJazz »

Zdravim,
koukal jsem, ze tu jeste neni toto vlakno. Muzete se, prosim, podelit o zkusenosti s tzv. instatnimi klacky? Jak ejsou dobre kusy, na co si dat pri vyberu pozor apod. Prijde mi, ze tohle je jedna z zbrani, se kterou clovek nemusi absolvovat nejaky extra vycvik aby ji mohl ucinne pouzivat a navic je v drtive vetsine pripadu nesmrtici. Diky.
aliděda
Příspěvky: 102
Registrován: 13.01.2011 20:52

Re: Teleskopicky obusek - vyber

Příspěvek od aliděda »

Když obušek, tak doporučuju kalenej. Nezakalený nemá smysl kupovat, protože se ti opravdu co nevidět ohne a ten cenovej rozdíl, mezi kaleným a nekaleným není tak veliký

Co se týká velikostí, ideální se jeví 21 palců. Je dobře použitelný i v uzavřených prostorách, kde by ti delší obuch mohl překážet.
Pro nošení je to taky lepší, poněvadž je ve složeném stavu poměrně krátkej a na opasku nepůsobí nijak rušivě.

V rozloženým stavu je dostatečně dlouhej na to, aby ti udržel od těla dotěrného psa, nebo i člověka.

A zdá se mi, že i jeho použití ve formě úderů je právě kvůli té poměrně krátké velikosti rychlejší.
S kratším trvá úder o zlomek rychleji, obzvlášť když děláš kombinaci úderů.
S dlouhým mi přijde, že ho nestačím vracet.

Ale údery jsou už dost drtivé ( zlomenina je dílem okamžiku ). Nedoporučuju dávat údery na hlavu.
Opravdu to smrdí „krchovem“. Dobré je útočníka smahnout na klíční kost.
Stačí poměrně slabá rána a kost je zlomená, tudíž příslušná ruka je na útok nepoužitelná.

Raději používám obušek na různé páky, nebo bodání. Ve složeném stavu je taky dost účinný jako pěstní klín.
Údery jsou opravdu to poslední, protože jsou opravdu zničující.


EDIT : překlep ve slově
Naposledy upravil(a) aliděda dne 26.05.2011 18:44, celkem upraveno 2 x.
Uživatelský avatar
Pepe
VIP
Příspěvky: 792
Registrován: 22.12.2010 14:14

Re: Teleskopicky obusek - vyber

Příspěvek od Pepe »

A nebo.... další varianta je obušek plastový! :) Se kterým jsem se poprvé osobně setkal tuto neděli. Vyrábí ho firma FAB Defence. Zapůsobil na mě velice dobře, hlavně co se týče váhy, je opravdu ultralehkej.

http://www.armyshop-outdoor.cz/recenze/HXB_obusek.html

Pokud kovovej tak nekupuj noname obušky z tržnice, ale zkus firmu ESP, příp. ASP (Dražší). A ber kalenej jak je psáno výše.
Já nosil právě ESP 21´, kterej jsem po čase vyměnil za ESP 16´a to kvůli váze a velikosti. 21´je super, ale po delším chození je cítit a mě osobně (185cm 90kg) zavazel. Ta nejmenší velikost mi na nošení vyhovuje víc, ale to si musí každej vyzkoušet, co komu bude vyhovovat. Taky mi nesedělo dodávané pouzdro, bylo moc velký, vyměnil jsem ho za klips a obušek pak nosil zevnitř kalhot v tříslech. Výborná varianta pro skryté nošení.

Co se týče jednoduchosti použití, tak máš v podstatě pravdu. Stačí umět 2 věci - otevřít ho a mlátit, zjednodušeně řečeno. Takže až ho budeš mít doma, tak si najdi pevnou desku nebo venku dlaždici a otevírej/zavírej. Zavřenej se používá ve stísněných prostorách, pokud možno si palcem držíš stranu, ze které se otevírá. Např. v tramvaji by se ti švihem mohl otevřít a mohl bys někoho nezúčastěnýho zranit. Poté už používáš dle libosti, biješ pěstí a zpevňuje ti úder nebo koncem obušku, který ti leze z ruky ven (kladiva). Samozřejmě je lepší mít nějakej kurz, abys věděl jak se máš při vytažení postavit, kam obušek směrovat, že se nemáš rozmachovat apod.. taky tě naučí páky, ale ve stresu kdy ztrácíš jemnou motoriku se dávají dost špatně.
JimmyJazz
Příspěvky: 819
Registrován: 31.01.2011 12:41

Re: Teleskopicky obusek - vyber

Příspěvek od JimmyJazz »

super :) diky moc za rady. Objednal jsem z www.armyshop.cz 21" kaleny s zelenou rukojeti. Casem urcite nejakej ten kurz navstivim. Jeste jsem uvazoval nad tim, ze zene koupim peprak. Mohli byste nejakej doporucit? Ja zatim dosel k nazoru, ze by mel bejt 'penovej' a s cayenskym peprem misto tradicni slzotvorne latky.
GloryToSunTsu
Příspěvky: 839
Registrován: 05.03.2011 18:28

Re: Teleskopicky obusek - vyber

Příspěvek od GloryToSunTsu »

Doporučuji něco jako tento - prakticky varianta zabijáka - používaného Gestapem.
http://www.jgstrade.com/obranne-a-bezpe ... opicky-lov

Variantu tohoto obušku používala STB, než byl zakázaný pro nehumánnost.
Kdysi mi ho doporučil známý, bývalý STBák, dnes s tak krásným důchodem, že by mu i Róm záviděl.

A obušek se mi opravdu osvědčil, ale chce to s ním mít trochu víc praxe.
Tedy určitě oproti obyčejnému železnému obuchu, což je ,,rozkládací železná trubka".

Jeho výhody:
- nezdá se to, ale díky té pružině to je VELICE účinný
- a je podstatně lehčí, než celokovový obuch

Nevýhody:
- horší na krytí
- neumožňuje páky

Pokud zrovna nechodíte každý den do nějaké bitky, asi bych volil tenhle - je lehký a můžete ho nosit prakticky pořád, aniž by jste o něm věděli.
Pokud je u Vás nebezpečí konfliktu velké, pak si vezměte pořádný, celokovový.

V roce 2004 jsem ho daroval příteli sestry mé manželky a osvědčil se i jemu.
Ocelová trubka, co měl předtím, šla do šuplíku. Taky se nechtěl tahat s těžkým krámem.
Hlavně v létě - se tenhle dal nosit v kapse u šortek, aniž by byl vidět, překážel, nebo mi koukala prdel! Pokud řídíte auto a nechcete pořád obuch přehazovat z kapsy někam do přihrádky, je taky lepší.

A do auta rozhodně ještě MEČ :lol: :lol: :lol: :twisted:
Aragon VS Karkulka
http://www.youtube.com/watch?v=yrAWRiugJGE
Uživatelský avatar
Karlos
Rozpadlík
Příspěvky: 4681
Registrován: 21.12.2010 19:31
Bydliště: Velká Morava

Re: Teleskopicky obusek - vyber

Příspěvek od Karlos »

Eschaia: ...ten plastak vypada opravdu dost dobre,me od klasickeho kovoveho obuchu vzdy odrazila jeho vaha.

Jinak ja mam v pouziti obuchu/tycky/trubky pomerne jasno, jeden rychly razantni uder na spodni cast nohy (pod kolenem)...
GloryToSunTsu
Příspěvky: 839
Registrován: 05.03.2011 18:28

Re: Teleskopicky obusek - vyber

Příspěvek od GloryToSunTsu »

2 admin
Ano, to je velice účinné.
Majznout pod koleno a zdrhnout.
Je fakt, že to jde podstatně lépe s celokovovým obuchem než s ,,bambulkou" :twisted:
Nicméně při mojí ke dvěma metrům, bych potřeboval teleskop délky násady od koštěte, abych mu tam z rozumné vzdálenosti dosáhl :lol: :lol: :twisted: :twisted:
Uživatelský avatar
Max
Příspěvky: 295
Registrován: 25.01.2011 16:31
Bydliště: Severní Čechy

Re: Teleskopicky obusek - vyber

Příspěvek od Max »

Pro ty kdo mají zájem a peníze není dneska problém absolvovat nějaký základní kurz použití teleskopu. Není tady někdo kdo to absolvoval a dal vědět jestli to stojí za to nebo jsou to vyhozené peníze?

Nějaké základy pro samostudium jsou taky ve výcvikovém DVD od ESP: http://www.euro-security.info/euro-secu ... pro-vycvik
Uživatelský avatar
Karlos
Rozpadlík
Příspěvky: 4681
Registrován: 21.12.2010 19:31
Bydliště: Velká Morava

Re: Teleskopicky obusek - vyber

Příspěvek od Karlos »

GTST: ...presne tak a pri utoku (resp. obrane) proti noham mam 100% jistotu (tak dobre 99.9%) ze to prezije. A pokud bude sam nebude potreba ani zdrhat, rozhodne te nedobehne ;)
Uživatelský avatar
Pepe
VIP
Příspěvky: 792
Registrován: 22.12.2010 14:14

Re: Teleskopicky obusek - vyber

Příspěvek od Pepe »

Kasr? Saber Red je top značka co se týče kvality ;)
Tyler
Příspěvky: 44
Registrován: 05.01.2012 15:48

Re: Teleskopicky obusek - vyber

Příspěvek od Tyler »

Max píše: Nějaké základy pro samostudium jsou taky ve výcvikovém DVD od ESP: http://www.euro-security.info/euro-secu ... pro-vycvik
"Teleskopický obušek v praxi" se dá zhlédnout zde: http://video.google.com/videoplay?docid ... cky+obusok
Projít alespoň nějakým kurzem vřele doporučuju, mám velmi dobrou zkušenost, určitě se to vyplatí.
alibaba
Příspěvky: 2113
Registrován: 12.01.2011 21:27
Bydliště: North Carolina USA

Re: Teleskopicky obusek - vyber

Příspěvek od alibaba »

Tak jsem se dival na tento nesmysl a kdyz teleskopicky obusek, tak pouze ten co je elektricky a staci se nekoho pouze dotknout a ze to u vas neni jak smesne muj strejda mel jej pred 40 lety kdyz krmil jatecni byky o to melo baterky v rukoveti, jo tohle meli mit SS v koncentracich ......Jinak doporucuji ten Taser co vystreluje ty dotykove bodliny asi do vzdalenosti 4,5 m ono je to pohaneno CO2 utocnik dostava ten proud do tela dokud mame zmacknutou spoust a jak jsem si vsiml zde to nosi kazdy policajt na opasku na druhe strane pistole ......
Uživatelský avatar
Karlos
Rozpadlík
Příspěvky: 4681
Registrován: 21.12.2010 19:31
Bydliště: Velká Morava

Re: Teleskopicky obusek - vyber

Příspěvek od Karlos »

Alibaba: Taser je u nas zakazana zbran (Kategorie A) tedy pouze na vyjimku (tedy nestaci ani zbrojni prukaz - tva oblibena bumažka), viz. web zkusebny: http://www.cuzzs.cz/index.php?topic=32

Elektr. paralyzér s vystřelovacími kontakty/AIR TASER 34000 (varianty: TASER M26 EMD,TASER X26 EMD)
7.3.2006
Kategorie A
alibaba
Příspěvky: 2113
Registrován: 12.01.2011 21:27
Bydliště: North Carolina USA

Re: Teleskopicky obusek - vyber

Příspěvek od alibaba »

Tak vidis jak vas komunisti dusi, tady mi kazdy nabizi Taser ja jim rikam ze mi staci revolver ....Tady se bavi kam emigrovat do Evropy a nekteri tvrdi do Svedska jak je to vyspela zeme a ja jdo do vrtule radsi chcipnu tady v lese s bouchackou v ruce ,tady bylo dost emigrantu a vsude se jich ptali a sli po bouchaskach a nekteri o ne prisli jako jeden emigroval na Novy Zealand a priletel zase zpet za pul roku ani mu nevratili bouchacky co zkonfiskovali do vstupu do zeme a tak si porid nejakou paitball a strilej z toho nejake zelezne kulicky jestli to jde ......
Uživatelský avatar
Karlos
Rozpadlík
Příspěvky: 4681
Registrován: 21.12.2010 19:31
Bydliště: Velká Morava

Re: Teleskopicky obusek - vyber

Příspěvek od Karlos »

Alibaba: nejak se mi nechce verit ze by si dotycny jen tak sedl do letadla, vcetne bouchacky a az na Novem Zelandu zjistil ze ji tam nemuze mit :roll:
alibaba
Příspěvky: 2113
Registrován: 12.01.2011 21:27
Bydliště: North Carolina USA

Re: Teleskopicky obusek - vyber

Příspěvek od alibaba »

Jo dnes kloucek ma sroub a kousek lesa ve Virginii a kdyz mi to vypravel valel jsem se smichy ,jasne on tam telefonoval jestli si muze vzit nejake bouchacky a tak asi pusky rozebral na polovinu jako mas treba Holand@Holand a treba AR-15 a strcil je do kufru co byl na spodku letadla ,ale soudruzi mu uz nerekli ,ze bouchacky mu nedaji zpet a tak prisel o 3-4 bouchacky .......To mel z toho ,ze veril komunistum .......
siegfried
VIP
Příspěvky: 177
Registrován: 07.12.2011 12:35

Re: Teleskopicky obusek - vyber

Příspěvek od siegfried »

Mate nekdo jeste zkusenosti s tim plastovym teleskopem? Cetl jsem nekde, ze snad v zime je problem, ze muze snadno prasknout... uvazuju dlouhodobe o ASP Airweight (ale ta cena...) a tohle by mohla bejt dobra alternativa. Tahat s sebou ESP klasickej kalenej uz odmitam, cloveku to stahuje kalhoty :)
JimmyJazz
Příspěvky: 819
Registrován: 31.01.2011 12:41

Re: Teleskopicky obusek - vyber

Příspěvek od JimmyJazz »

naviccena taseru se pohybuje v radech desitek tisicu korun a druha nevyhoda (nepocitaje v to nutnost povoleni nakupu od PCR) je ta, ze z toho vystrelis jen jednou. Naprosto nepouzitelne pro osobni ochranu
JimmyJazz
Příspěvky: 819
Registrován: 31.01.2011 12:41

Re: Teleskopicky obusek - vyber

Příspěvek od JimmyJazz »

A jeste k tematu: nemohl by nekdo doporucit kurz co se zabyva pouzivani TO?
Uživatelský avatar
Pepe
VIP
Příspěvky: 792
Registrován: 22.12.2010 14:14

Re: Teleskopicky obusek - vyber

Příspěvek od Pepe »

Odpovědět