Teleskopický obušek - výběr

Obranné spreje, pasti, improvizace, atd. Ale také vše o ukládání zbraní, netradičních zbraních a všeobecně o zbraních.
Odpovědět

Máte a nosíte běžně teleskopický obušek?

Ano mám a nosím
116
48%
Mám ale skoro nenosím
63
26%
Nemám ale chci
45
19%
Nemám a nechci
16
7%
 
Celkem hlasů: 240
Uživatelský avatar
MFG
Příspěvky: 267
Registrován: 05.04.2015 1:41
Pohlaví: muž

Re: Teleskopický obušek - výběr

Příspěvek od MFG »

jj, byl tam nejaky hrubsi prach, nosim ho hozeny v tasce s ostatnim bordelem, po ocisteni vse klape jak ma ;)
Uživatelský avatar
kregan
VIP
Příspěvky: 2206
Registrován: 28.11.2013 8:43

Re: Teleskopický obušek - výběr

Příspěvek od kregan »

kregan píše:Taky mě to napadlo, ale nejdřív zkusim tu reklamaci. Tohle mi nepřijde normální.
Včera sem byl osobně reklamovat v obrana.cz. Nejdřív na mě koukali s nedůvěrou jako "další trotl, co si nepřečet návod". Nicméně se jim obušek nepodařilo složit ani na prodejně. Řikali se tohle stane max. jednou za deset let :D
Nicméně přístup velice vstřícnej a ochotnej. Nakonec sem dostal novej. Za mě velice solidní jednání a nebránim se dalšímu nákupu.

Jinak, když sem zmínil, že sem problematickou část naložil přes noc do voleje, bylo mi řečeno, že i kdyby povolila, už by obušek nikdy nefungoval správně. Takže NEMAZAT. Pokud se zasekává moc, natřít styčný plochy grafitem z měkký tužky. Když už se "kousne" tak přesně jaku už tu někdo psal poklepávat o tvrdou podložku z úhlu z různých stran.
Čím víc víš, tím míň neseš.
Uživatelský avatar
Jihlavak
Příspěvky: 99
Registrován: 29.11.2012 13:17
Pohlaví: muž

Re: Teleskopický obušek - výběr

Příspěvek od Jihlavak »

Hm, tak koukám, že do fanclubu bych se měl taky přihlásit. Škoda že jsem si to tady nepřečetl dřív, než jsem se zaseklou ESP kalenou 21 bušil jak hluchej do vrat, než se podařilo ho složit. No a pak jsem dostal doslova geniTální nápad, když jsem styčný plochy promáznul. Tak teď se sice nezasekne, ale bohužel ani když by měl. Tak pokud nechci, aby mi při použití náhodně zajížděl horní díl podle toho jestli je svisle nebo vodorovně, čeká mě trocha odmašťování :roll:
Štěstí přeje připraveným ...
Uživatelský avatar
Count
VIP
Příspěvky: 875
Registrován: 20.05.2015 19:11
Pohlaví: muž

Re: Teleskopický obušek - výběr

Příspěvek od Count »

Poraďte mi vámi osvědčené skryté nošení 16" ESP. Co vím, nechci ho nosit v dodávaném držáku na opasku a je jedno, zda v horizontálním, ci vertikálním uložení. Tričko se snadno smekne, takže bych ho rád maskoval víc, ale stále s dobrým přístupem.

Případně, může mi nekdo popsat rozdíl, mezi 16" a 16" kompaktním?
Lepší hrůzný konec, než hrůza bez konce.
Uživatelský avatar
kregan
VIP
Příspěvky: 2206
Registrován: 28.11.2013 8:43

Re: Teleskopický obušek - výběr

Příspěvek od kregan »

Čím víc víš, tím míň neseš.
Uživatelský avatar
sigmark
VIP
Příspěvky: 3349
Registrován: 14.08.2012 20:43

Re: Teleskopický obušek - výběr

Příspěvek od sigmark »

Kompakt jednoznacne. Lip se taha z hadru. A lip jako o hodne lip
Uživatelský avatar
kregan
VIP
Příspěvky: 2206
Registrován: 28.11.2013 8:43

Re: Teleskopický obušek - výběr

Příspěvek od kregan »

Nevite zda je v Rakousku teleskop legální?
Čím víc víš, tím míň neseš.
glock69
Příspěvky: 103
Registrován: 22.02.2014 18:08

Re: Teleskopický obušek - výběr

Příspěvek od glock69 »

Dle jiného fóra není.
Uživatelský avatar
Lachtan
Příspěvky: 264
Registrován: 29.04.2013 23:15

Re: Teleskopický obušek - výběr

Příspěvek od Lachtan »

kregan píše:Nevite zda je v Rakousku teleskop legální?
svého času to bylo k dohledání na stránkách nějakého ministerstva (četl jsem to a i ověřoval na jednom z některých střeleckých fór, které občas navštěvuji, ale nejsem schopný to nyní dohledat), tak jenom toto:


...V Rakousku je situace podobná, jen možná ještě liberálnější. Zakázané jsou pružinové obušky a boxery. U teleskopických obušků platí, že dovolené jsou jen ty, které mají zvláštní rakouskou certifikaci (těch je ale málo a prodávají se většinou jen v Rakousku). Podle zákona o zbraních se u chladných zbraní rozlišují nože, které jsou „pracovním nástrojem“ (zavírací nože, lovecké a kuchyňské nože) a nože, které se považují za zbraň (bodáky, dýky, vystřelovací a vyhazovací nože, tzv. motýlky). Nože-zbraně smí držet a nosit pouze osoba starší 18 let, která nemá držení zbraní zakázané. „Pracovní nástroje“ smí držet a nosit kdokoliv.

zdroj zde
Uživatelský avatar
kregan
VIP
Příspěvky: 2206
Registrován: 28.11.2013 8:43

Re: Teleskopický obušek - výběr

Příspěvek od kregan »

Dík, nakonec sem to vyřešil čtyřbuřtovou MagLitkou.
Čím víc víš, tím míň neseš.
Uživatelský avatar
Fabulous
Administrátor
Příspěvky: 8791
Registrován: 17.09.2011 21:33
Pohlaví: nevím, skryto ve špeku
Bydliště: Praha a okolí
Kontaktovat uživatele:

Re: Teleskopický obušek - výběr

Příspěvek od Fabulous »

Kolegovi jsem na výletíčky koupil do auta teleskopickou golu. Velmi krutopřísná legální zbraň ;)
pekoz
Příspěvky: 251
Registrován: 04.07.2012 8:27

Re: Teleskopický obušek - výběr

Příspěvek od pekoz »

Klíč teleskopický na kola 17 x 19 mm. Délka 550 mm. :idea: :lol:
klic-teleskopicky-na-kola-17-x-19-mm-delka-550-mm-galery.jpg
klic-teleskopicky-na-kola-17-x-19-mm-delka-550-mm-galery.jpg (16.69 KiB) Zobrazeno 20168 x
Surdikat II
Příspěvky: 19
Registrován: 26.08.2015 23:40

Re: Teleskopický obušek - výběr

Příspěvek od Surdikat II »

Zdravím, já nosím na opasku kompaktní 16-ku pravidelně trénuju používaní ale ještě jsem nemusel použít což je fajn.
Dále mám klasickou 16-ku starší a 26-ku. Trénuju s tímto pravidelně i s tonfou.
Hohepa
VIP
Příspěvky: 3470
Registrován: 22.07.2013 22:16
Bydliště: Praha

Re: Teleskopický obušek - výběr

Příspěvek od Hohepa »

Teď jsem narazil na brožurku o použití teleskopu zdarma ke stažení , tedy po upsání se emailem na příjem reklam .
http://www.branse.cz/kniha-zdarma-2
tele.JPG
tele2.JPG
Zběžně jsem ji prolétl, na první seznámení nebo jako pomoc při rozhodování asi dobrý.
... no neberte to za ty prachy
porubak
Příspěvky: 63
Registrován: 26.12.2012 5:49
Pohlaví: muž

Re: Teleskopický obušek - výběr

Příspěvek od porubak »

Ahoj,

za sebe mohu vřele doporučit ESP kalený kompaktní s klipem pro skryté nošení. Prvně jsem pořídil velikost 16 a pak i 21, u které už jsem zůstal (9cm rozdíl v rozloženém stavu už je dost znát). Teleskop bez gumy mi v ruce trochu klouzal, zvlášť když se mi začli potit ruce a tak jsem na konci namotal omotávku z bembíkové rakety. Pro mne na obranu asi to nejlepší mezi chladnými zbraněmi.

p.s.kdyby měl někdo zájem o 16, dejte vědět. Zbytečně se mi válí doma v šuplíku.
songis
Příspěvky: 3
Registrován: 11.12.2015 13:48
Pohlaví: muž

Re: Teleskopický obušek - výběr

Příspěvek od songis »

Čau všichni. Já mám taky ESP kalený, 21, parádní věc a ani ne drahá. Ale na druhou stranu uvažuji zase o 19, přeci jen mám trochu menší ruce i postavu a ta 21 je na mě trochu pádlo.

Jinak bez obušku ani nechodím. Buď ho mám na pásku nebo v bundě (v létě je to horší, nedá se tak schovat, takže pásek anebo nějaká větší kapsa, ve které není vidět).

Porubak asi může dosvědčit, že zde v Ostravě je to velmi vhodné mít to u sebe a být "vždy připraven". Tolik individuí v jednom městě je síla.

Jinak dříve jsem zkoušel více obušků, nejlevnější za 150 z Aukra (studentská léta plná úspor :D) a mohu říct, že to za to vůbec nestojí. Takže určitě si připlatit za pogumovanou rukojeť, případně další výbavu dle potřeby a není co řešit.
elrox
Příspěvky: 1
Registrován: 20.01.2016 3:43

Re: Teleskopický obušek - výběr

Příspěvek od elrox »

zdravim. tusi nekdo, jestli jde v cz koupit teleskopicky obusek asp p12 ? chci neco ultra-lehkyho na kazdodenni noseni. tenhle ma 145g a nemuzu ho v ceskych shopech objevit. vlastne by mi nevadil z evropy/odkudkoliv ze sveta (pokud najdu shop, ktery posila do cz). mate zkusenost, jestli delaji problem na poste/na celnim uradu?
salám
Příspěvky: 107
Registrován: 17.07.2013 8:06
Pohlaví: muž
Bydliště: Vysočina

Re: Teleskopický obušek - výběr

Příspěvek od salám »

Dnes mi přišel kompaktní ESP 21' s klipem. Do teď jsem asi 2 roky nosil ESP 18' s ergonomickou rukojetí. Jednadvacítka je fakt hodně tenká oproti ergonomické rukojeti 18tky. Nosím za pasem vevnitř na jedné hodině a obě velikosti jsou naprosto v pohodě.
Klip na novém je praktický a drží obuch na místě. Jediný problém, ale vidím v obtížném zavírání, protože klip docela zavazí. Ještě nevím jak se bude obušek chovat ve spocených rukách. To ukáže čas.
Za mě doporučuji 18 i kompaktní 21. Na denní nošení absolutně v pohodě. :yes
neilz
Příspěvky: 144
Registrován: 02.03.2016 12:24
Pohlaví: muž

Re: Teleskopický obušek - výběr

Příspěvek od neilz »

Zdravim, mate nekdo zkusenosti s obuchem ASP Agent A40/50 ?
Zatvrzelej ANTIVAXAK :devil
porubak
Příspěvky: 63
Registrován: 26.12.2012 5:49
Pohlaví: muž

Re: Teleskopický obušek - výběr

Příspěvek od porubak »

Ještě nevím jak se bude obušek chovat ve spocených rukách. To ukáže čas.

Proto část teleskopu mám omotanou páskou z bembíkové nebo tenisové rakety. Je to tenké (o hodně tenčí než nekompaktní verze teleskopu), ve spocených rukách neklouže a přitom při tasení nedrhne o oděv.
Odpovědět