Kde NEnakupovat!

Obranné spreje, pasti, improvizace, atd. Ale také vše o ukládání zbraní, netradičních zbraních a všeobecně o zbraních.
Odpovědět
Uživatelský avatar
herman
Příspěvky: 1881
Registrován: 26.12.2013 17:51
Pohlaví: muž
Bydliště: Ostrava

Re: Kde NEnakupovat!

Příspěvek od herman »

Souhlas s Prim
Opravdu záleží na přístupu. Například v mou jmenované prodejně fy BOIS, jsem kupoval svou jetou ČZ 75 Compact. Našel jsem ji na netových stránkách a v pátek okolo 20.té hodiny večerní jsem jim poslal mail, jestli je ještě v nabídce. K mému překvapení, jsem měl v sobotu ráno mail, že pistole je a že mi ji týden zarezervují. Sami od sebe přidali informace o jejím stavu. Navíc, v rámci prodejny funguje střelnice, takže zbraň je možno si před koupením prubnout. Pravda, není to zadarmo: pokud si člověk nedonese náboje, terč tak si je musí koupit. Stejně tak tam velmi striktně vyžadují brýle a sluchátka. Ale pokud vše máte, neplatíte ani korunu.
Takže jsem tam v pondělí přijel, popis zbraně naprosto souhlasil s mailem, zdarma mi zapůjčili kalibr laufu, na střelnici jsem to vyzkoušel, zaplatil a odjel ji zaregistrovat.
Ale to je vše jen o konkurenci a hlavně o osobním přístupu.
Nebudu jmenovat prodejce v mém rodném městě, je tam jediný a nechci jej poškodit. Možná, už ani nefunguje. Před lety jsem chtěl svému otci něco koupit k narozkám: je myslivec, takže náboje, našel jsem na netu něco, co by se mu hodilo. Taktéž jsem zjistil, že oný prodejce je má a prostě se mi nechtělo jet přes půlku Ostravy je koupit. Takže jsem při příjezdu zašel do té prodejny, tam za pultem seděl "prodavač" čtoucí Blesk. Na můj pozdrav ani neodpověděl. Teprve po chvíli se zeptal: Chcete něco? Já mu řekl název nábojů a zeptal se jej na takové ty blbosti, když něco kupuji poprvé a nevím to.(tedy váha střely, jestli neví ranivý účinek, pokud je mu známo něco o balistice toho střeliva atd) Předem jsem jej upozornil, že toho nákupu bude víc, člověk svému otci kupuje na šedesátku jen jednou v životě. Jeho odpověď: A kdo to má vědět, jsem prodavač, ne soudní znalec. To jste si měl najít před tím na stránkách výrobce..
Inu, koupil jsem otci kvalitní flašku.
A ochota opravdu nestojí peníze, je to jen otázka slušnosti
Naposledy upravil(a) herman dne 20.08.2014 13:37, celkem upraveno 1 x.
Uživatelský avatar
Terminated Account
Příspěvky: 3761
Registrován: 19.08.2011 9:42

Re: Kde NEnakupovat!

Příspěvek od Terminated Account »

Rozhodně jsem nechtěl kazit debatu ani rozvíjet polemiku. Můj příspěvek berte jako brzdu, aby se toto téma nezvrhlo v "drbání". Klíčová je podle mě forma, podstata informace a duch celého vlákna.
alcat
Příspěvky: 29
Registrován: 03.03.2014 15:36
Pohlaví: muž
Bydliště: MB

Re: Kde NEnakupovat!

Příspěvek od alcat »

Upřímně varuju všechny, kdo by chtěl nakupovat na Retroarms. Nabízejí kryt závěru na kosu, bez trnu a s trnem. Objednal jsem ten levnější s tím, že jsem jim současně poslal i můj plechový kryt, ze kterého měli "obratem" trn na ten jejich přemontovat a poslat. Platba předem :-) To bylo 14.7., doteď nemám kryt ani prachy, na výzvy nereagují, telefon neberou. Takže bacha na RETROARMS!!!
Uživatelský avatar
Fabulous
Administrátor
Příspěvky: 8792
Registrován: 17.09.2011 21:33
Pohlaví: nevím, skryto ve špeku
Bydliště: Praha a okolí
Kontaktovat uživatele:

Re: Kde NEnakupovat!

Příspěvek od Fabulous »

Máš kupovat originál (Gunexpert), nikoliv kopie z kopie (Kinggun->Retro) :?
cipis
Příspěvky: 4845
Registrován: 26.10.2012 13:27
Pohlaví: muž
Bydliště: blízko Brna

Re: Kde NEnakupovat!

Příspěvek od cipis »

Ono nejde ani o kopii kopie kopie, ale spíš, že je to Šantič a jak tak pozoruji, tak estráda různých firem pokračuje. Jediné, co se musí nechat, tak jeho vzduchotechniky na airsoftky fungují dobře, ale to je asi tak všechno. Popisované chování mě vůbec nepřekvapuje, už je to nějaký ten pátek, co skončil v Brně s Guru a předchozíma obch. názvama ...
alcat
Příspěvky: 29
Registrován: 03.03.2014 15:36
Pohlaví: muž
Bydliště: MB

Re: Kde NEnakupovat!

Příspěvek od alcat »

Tak mi po brutální písemné hrozbě odstoupením od kupní smlouvy a následnými soudy dneska dorazila poštou kopie z kopie... Docela to vypadá k světu, nechápu, že jim to trvalo skoro dva měsíce!!!
Uživatelský avatar
štaflík
Příspěvky: 4381
Registrován: 01.02.2012 12:08
Bydliště: Sudéta

Re: Kde NEnakupovat!

Příspěvek od štaflík »

Přidám čerstvou zkušenost s Brymovou. Protivného nerváka zná každý, ale minulý týden jsme s kolegou Dagobertem byli u Brymové slušně podvedeni.
Prodávali tam ruské CIPované 7.62x54r z novosibirska. Mosaz a obecně velmi vysoko hodnocené. Za 10 kaček a na 100m je škoda brát Extry. Tak jsme je vzali zas, ještě nás ubezpečovali, že je "skoro jako Extry". Doma se mi nezdály. Nejen že byli jiné než ty z Novosibirska, ale kód fabriky se mi nezdál. Trochu hledání a jsou čínské náboje s bílou špičkou. Slušná zlodějina, bohužel nemám doklad...
Náboje jsou značené jako ZS, jenom je zvláštní, že ZS o svých číňanech píše o hilznách, že jsou ocelové s tombakem, ale tyhle nemagnetují...
cipis
Příspěvky: 4845
Registrován: 26.10.2012 13:27
Pohlaví: muž
Bydliště: blízko Brna

Re: Kde NEnakupovat!

Příspěvek od cipis »

Na co doklad? K reklamaci nemusí byt nutně doklad, stačí prokázat, žes to tam koupil. A vzhledem k tomu, že máš svědka, tak bych tam prvně šel a pořešil třeba nějaký omyl, než tu psal něco o podvodu. Nezdá se mi to býti férové ...
Uživatelský avatar
štaflík
Příspěvky: 4381
Registrován: 01.02.2012 12:08
Bydliště: Sudéta

Re: Kde NEnakupovat!

Příspěvek od štaflík »

Žádné čínské v nabídce nemají. Za další je (ten "slavný") prodavač vychvaloval jako "skoro extry". Na tuhle náhodu, že "omylem" koupí pár tisíc číňanů, místo Rusů a pak to "omylem" prodají nevěřím. Chápal bych, že kdyby prodávali i číňany, měli to v jedný bedně, v druhý Rusáky, že se spletou...
Dám jim šanci, když to s omluvou vymění, tak napíš. Ale nevěřím, že je to omyl...Rusáci byli STV, tohle je přímo ZS.
Uživatelský avatar
Desouza
Příspěvky: 813
Registrován: 02.08.2012 19:07
Pohlaví: muž
Bydliště: Za koncem světa

Re: Kde NEnakupovat!

Příspěvek od Desouza »

Také bych řekl že to bude omyl , obchodníci běžně natvrdo nekradou . A zrovna u munice by to bylo velice odvážné :lol: No když se podívám na další reference tohoto obchodníka tak je možné asi vše ... :evil:
cipis
Příspěvky: 4845
Registrován: 26.10.2012 13:27
Pohlaví: muž
Bydliště: blízko Brna

Re: Kde NEnakupovat!

Příspěvek od cipis »

No, tak podle toho se uvidí, jestli za něco stojí nebo ne. Myslím tu prodejnu, ne náboje :)
Uživatelský avatar
štaflík
Příspěvky: 4381
Registrován: 01.02.2012 12:08
Bydliště: Sudéta

Re: Kde NEnakupovat!

Příspěvek od štaflík »

Mně fakt přijde divný, že by omylem prodávali střelivo, co vůbec nemají v nabídce. A pokud jim ZS prodal náboj, o kterým jim lhal, že jsou ruské a oni to jako profíci nepoznali, tak tak nic moc varianta.
Uživatelský avatar
kregan
VIP
Příspěvky: 2206
Registrován: 28.11.2013 8:43

Re: Kde NEnakupovat!

Příspěvek od kregan »

Taky sem tam teď byl narychlo pro 7.62x54r a řek, že je mi jedno který :head
Samozřejmě sem odešel s SB za 23,90. Doufám, že budou za tu cenu lítat všechny na střed.
Uživatelský avatar
Dagobert
Příspěvky: 581
Registrován: 28.05.2014 12:21
Pohlaví: muž

Re: Kde NEnakupovat!

Příspěvek od Dagobert »

štaflík píše:...Náboje jsou značené jako ZS, jenom je zvláštní, že ZS o svých číňanech píše o hilznách, že jsou ocelové s tombakem, ale tyhle nemagnetují...
Já jsem je nějak extra při nákupu nezkoumal, konec konců to bylo poprvé, co jsem tuhle ráži bral. Když mně Štaflík psal o svém objevu, tak jsem na to vzal magnet a reagovala jen střela. Takže netuším, co je to za hybrid. Značení máme ZS. Doklad jsem taky nenašel, nicméně jak už tady padlo, byli jsme tam spolu, takže je přehádáme, když to bude třeba.
Uživatelský avatar
kregan
VIP
Příspěvky: 2206
Registrován: 28.11.2013 8:43

Re: Kde NEnakupovat!

Příspěvek od kregan »

Jak sem byl spokojenej s Bearekou ( a považoval ji za jeden z nejlepších nákupů v Praze), tak mě nehoráznym způsobem zklamali. Doporučil sem je tátovi (víceméně sběratel-moc toho nenastřílí).
Přišel s použitym Keltekem. Rám byl zánovní, závěr mírně jetej a hlaveň v hroznym stavu. Evidentně poskládenej, ale na hlavni ani závěru sem nenašel výrobní číslo (i tak jí na policii registrovali bez problémů). To bych ještě dokázal pochopit-použitou zbraň si má zkontrolovat ten, co jí kupuje.
Druhá bota byla, když požádal, jestli by mu předvedli jak se dělá rozborka a sborka a nikdo ze tří zaměstnanců jí tam nedokázal :!:
Co považuju za nehoráznost, že mu prodali dvě "originální" krabičky SB lugerů a jedna byla plná evidentně přebíjenejch s tmavejma hliznama s otisky prstů, který těch kol museli protočit už požehnaně :evil: . Dneska je jede reklamovat, tak sem zvědavej jak se k tomu postavěj.
Uživatelský avatar
malajizva
Příspěvky: 853
Registrován: 14.10.2014 20:46

Re: Kde NEnakupovat!

Příspěvek od malajizva »

Zdar všem,
o špatných zkušenostech psát nechci (v Brymovce jsem vždycky za malýho kluka s nudlí u nosu, kterej se jde omluvit za rozbitý okno)...
Velmi dobrou zkušenost mám s Proarms v Průnohicích (jezdím okolo domů - mám to tam nejblíž). Jejich webový stránky jsou strašně zmatený, ale krám a výběr mají velkej. Prodavači se mi snaží pomoct a jde jim o to, vybrat to nejlepší - čas nehraje roli. Doporučuji. :yes
Uživatelský avatar
Fred
Příspěvky: 9
Registrován: 20.01.2015 23:10

Re: Kde NEnakupovat!

Příspěvek od Fred »

Zdar,
k tomu Awiwu v Brně, s paní za pultem byla trošku horší domluva. Naštěstí se tam ale objevil majitel a hned si vzpoměl, že jsem u nich dělal zbroják ;) a všechno šlo jak po másle. Zařídil všechno co jsem potřeboval a ještě se mnou pokecal :yes
hausnumero
Příspěvky: 176
Registrován: 13.06.2013 22:11
Pohlaví: muž

Re: Kde NEnakupovat!

Příspěvek od hausnumero »

Paní Hajná v Awiwu se sice snaží hodně, ale na znalosti Vaška Hajného přece jen nikdy mít nebude... Je jasné, že s ním se vždy domluvíte lépe. Já jsem byl v Awiwu zatím vždy spokojen. Na straně druhé nelze nepřipomenout mojí negativní zkušenost s prodejcem Romanem Nezhybou v Plumlově. Ty špatné zkušenosti byly hned dvě v jednom měsíci. Poprve jsem u něj koupil Walther P1 a hned nastal problém. Na PČR zjistili při registraci, že je na zbrani vyražena nějaká záhadná, neznámá a tedy neplatná tormentační značka. Zbraň jsem musel reklamovat a téměř dva týdny jsem čekal na novou tormentaci. Nechápu, jak může prodejce mít na prodejně zbraň bez platné ověřovací značky a prodávat ji bez upozornněí na tuto vadu. Další neblahá zkušenost: Přestože jsem měl u něj na prodejně UK 59 SEMI objednán cca půl roku předem, stejně jsem jej nedostal. Majitel prodejny se zbraněmi jich dostal jen několik kousků a bez ohledu na pořadí objednávek je pod pultem nakonec rozprodal svým kamarádům.... Do poslední chvíle mne ujišťoval, že pro mne bude jeden kousek na 100% rezervován. Vyhodil jsem zbytečně dvě stovky za nákupní povolení a nakonec pro mne zůstaly jen jeho trapné výmluvy. Dokonce se mi zpočátku snažil zapírat, že UK 59 SEMI na prodejně měl.... U mne ten prodejce skončil, raději budu jezdit nakupovat jinam.... Hodnocení prodejce: Pouťový řečník a slibotechna....
Uživatelský avatar
gravedigger
Příspěvky: 449
Registrován: 22.01.2011 20:40

Re: Kde NEnakupovat!

Příspěvek od gravedigger »

Jestli má prodejce koule, tak ti nechá kus z další dodávky za původní cenu
Chorche
VIP
Příspěvky: 3275
Registrován: 28.02.2013 13:11

Re: Kde NEnakupovat!

Příspěvek od Chorche »

kregan píše: Přišel s použitym Keltekem. Rám byl zánovní, závěr mírně jetej a hlaveň v hroznym stavu. Evidentně poskládenej, ale na hlavni ani závěru sem nenašel výrobní číslo (i tak jí na policii registrovali bez problémů). To bych ještě dokázal pochopit-použitou zbraň si má zkontrolovat ten, co jí kupuje.
Druhá bota byla, když požádal, jestli by mu předvedli jak se dělá rozborka a sborka a nikdo ze tří zaměstnanců jí tam nedokázal :!:
Kelteky opravdu maj číslo jen na rámu. To neni chyba beareky. To že neuměj rozborku (která je u kelteku extrémně primitivní) je ale vskutku zvláštní... Na to přece musí přijít každej kdo v životě držel nějakou pistoli během dvou vteřin :)
Odpovědět