Vycvik deti

Obranné spreje, pasti, improvizace, atd. Ale také vše o ukládání zbraní, netradičních zbraních a všeobecně o zbraních.
alibaba
Příspěvky: 2113
Registrován: 12.01.2011 21:27
Bydliště: North Carolina USA

Vycvik deti

Příspěvek od alibaba »

alibaba
Příspěvky: 2113
Registrován: 12.01.2011 21:27
Bydliště: North Carolina USA

Re: Vycvik deti

Příspěvek od alibaba »

Neuveritelne v komunistickych a dalsich totalitnich zemich ,ja osobne jsem trenoval 13 leteho chlapce puskou 308 W ,ale vse bylo zamereno na loveni a tohle je militaristicky trening. Nic se nemohlo stat ja jsem nad nim stal a pozoroval jsem jej ......
GloryToSunTsu
Příspěvky: 839
Registrován: 05.03.2011 18:28

Re: Vycvik deti

Příspěvek od GloryToSunTsu »

To neni pravda, paradoxně za totáče byla bojová příprava dětí daleko větší.
Holt se očekávalo, že nám Imperialisti budou chtít ukrást civčky, červené trenky a důkladně vyblité plynové masky.
Za totáče se běhalo s vysílačkou, organizovaně střílelo ze vzduchovek...
Nic moc, ale víc než teď.
Uživatelský avatar
Karlos
Rozpadlík
Příspěvky: 4681
Registrován: 21.12.2010 19:31
Bydliště: Velká Morava

Re: Vycvik deti

Příspěvek od Karlos »

Přesně tak, byly branné dny, pochodaky, navstevy u milicionaru, vse se zamerenim na ochranu a nebezpeci plynouci z nuklearnich, biologickych a chemickych zbrani... sice je otazkou nakolik by nam plastenky a pytliky na nohou skutecne pomohly ale o to az tak neslo, hlavni bylo vytvorit povedomi o moznem nebezpeci, jak se zachovat, kam jit, jak poskytnout prvni pomoc, jak rozeznat poplach atd. A hlavne pro decka to bylo skvele odreagovani...

Muj maloch je jeste ve skolce tak netusim zda i dnes neco podobneho ve skolach funguje, kdyztak pisnete...
alibaba
Příspěvky: 2113
Registrován: 12.01.2011 21:27
Bydliště: North Carolina USA

Re: Vycvik deti

Příspěvek od alibaba »

Vubec mne nechapete ,ten vycvik neni nic organizovaneho a stat neplatil tu pistoli a naboje ....totiz vzdelani potom neni zalezitost statu jak i zde tvrdi a neuskutecnuji ,ale je to zalezitost otce a nikoho jineho, proto se zde rozmnozuje to home schooling ,ze deti zustavaji doma a uci se doma a pak jednou za mesic jdou na zkousky do statnich skol co se naucili atd a ja na otci, aby vydelal tolik penez ,aby zena se mohla venovat detem a nemusela nekde otrocit na nekoho .....
V lete se tak potloukam jednim lukostreleckym klubem a na stolech vidim desitky malych kladkovych luku a tak se ptam co to znamena a jeden co jej znam leta, mi rika ze jezdi do skol ucit lukostrelbu a ma 700 zaku velmi malo lidi u toho zustane .....
To co vidite je strelnice kde vsichni jsou dobrovolnici a jdou a odchazeji jak se jim zachce a ja byl jeden z nich i kdyz ted uz leta nechodim a vzpominam si ze tam byl puskar co mel povoleni na kulomety a bral sebou ty deti a ty prazily z kulometu atd .......
alibaba
Příspěvky: 2113
Registrován: 12.01.2011 21:27
Bydliště: North Carolina USA

Re: Vycvik deti

Příspěvek od alibaba »

http://www.youtube.com/watch?v=qmIRyFgk ... re=related
Nadsenci na kulomety ,vse je to na privatne drzenem pozemku ......
JimmyJazz
Příspěvky: 819
Registrován: 31.01.2011 12:41

Re: Vycvik deti

Příspěvek od JimmyJazz »

Minuly ci predminuly tyden probehla tiskem zprava, ze se branna vychova v urcitem rozsahu bude opet zavadet. Uz by to ale nemela byt priprava na valku, nicmene priprava na zivelne pohromy a pripadny teroristicky utok. ;)

K tem kulometum co postul alibaba: podivejte se na YT po heslu Knob Creek.
Uživatelský avatar
Karlos
Rozpadlík
Příspěvky: 4681
Registrován: 21.12.2010 19:31
Bydliště: Velká Morava

Re: Vycvik deti

Příspěvek od Karlos »

Tak to rad slysim a doufam ze to stihnou uvest v zivot drive nez synacek vychodi zakladku :mrgreen:
PaF
Příspěvky: 1536
Registrován: 05.03.2011 21:33

Re: Vycvik deti

Příspěvek od PaF »

Bud v klidu a nauc ho vse sam. Jak myslis, ze ta vyuka bude vypadat pri 85% feminizaci skolstvi a zrusene vojne pro chlapy??? :roll:
Maximus
VIP
Příspěvky: 6526
Registrován: 12.01.2011 19:24
Bydliště: ČSR

Re: Vycvik deti

Příspěvek od Maximus »

Souhlasím s PaFem, že nejlepší školu survivalu můžeš dát jedině sám či případně nějaký specializovaný tábor pro děti. Ve škole budou mít problém předat dětem i elementární základy.

Myslím si, že za bolševika nás snažili něco naučit a jediné co si pamatuji že mělo smysl byly základy práce s mapou, hod gumovým granátem do dálky, nějaká ta zdravověda a nasazování plynové masky na čas (pominu jejich tristní technický stav). Pak samozřejmě nemůžu osobně zapomenout na přespolní běh s maskou (již s notně nefunkčními filtry) a oblečeni v pláštěnce a s igelitovými pytlíky na všech končetinách (to vše v parnu na konci června), což asi smysl moc nemělo :evil:.
Uživatelský avatar
marish
VIP
Příspěvky: 654
Registrován: 12.01.2011 21:29
Bydliště: Liberec

Re: Vycvik deti

Příspěvek od marish »

Je to o tom jak se potká teorie s praxí... Třeba v japonsku to asi funguje (jako i jiné věci), Ale u nás tomu velkou šanci nedávám.
"Tatí, zejtra se budem učit nandavat nějakou podělanou masku, nevíš k čemu mi to jako bude?
-"No to fakt nevim. Sakra, zase utrácejí moje daně za pi+oviny! Napíšu ti omluvenku..."
Uživatelský avatar
MRAK
VIP
Příspěvky: 3020
Registrován: 13.01.2011 11:02
Bydliště: Sever

Re: Vycvik deti

Příspěvek od MRAK »

Já si pamatuju ze školy, že v mám ležet nohama k výbuchu (atomovky) a zakrýt si rukama uši.
Dále, že imperialismus neprojde , protože naši dělníci a rolníci jsou se sovětským svazem na věčné časy .....

Ale na druhou stranu, stříleli jsme ze vzduchovky (a občas i z malorajdy), učili jsme se základy první pomoci (tlakový obvaz, dlahy atd...) a dost jsme toho nachodili s breckem přes rameno (občas i bez těch pytlíků a pláštěnek :twisted: )
A někdy jsme měli možnost navštívit kasárna a prolézt si OTčka, BVPčka, a na den dětí vystřílet ze sapíku nějaké ty slepáky.

Ještě lepší to bylo na pijonýrských táborech. Vedoucí měli spoustu materiálního vybavení, a rozpočet nebýval problém.

Mě to bavilo moc ;) Pominuli tu ideologickou část, tak to byli (aspoň pro nás kluky) zlatý časy.
Uživatelský avatar
Karlos
Rozpadlík
Příspěvky: 4681
Registrován: 21.12.2010 19:31
Bydliště: Velká Morava

Re: Vycvik deti

Příspěvek od Karlos »

Take na ty bezstarostne casy rad vzdominam a co se tyce ideologie je to prast jak uhod dnes je pro zmenu ideologii myslet jen na svuj prospech a mamon... se mi take nelibi...
alibaba
Příspěvky: 2113
Registrován: 12.01.2011 21:27
Bydliště: North Carolina USA

Re: Vycvik deti

Příspěvek od alibaba »

Zde maji vladni skoly a tam je vubec nic neuci ,ale existuje home schooling ze deti zustavaji doma a uci se doma a kazdy mesic chodi do skoly na zkousky uci je vetsinou rodice ci maji slezinu nekolika deti ,kde je uci nejaky ten rodic jako deti z 5 rodin atd a tyhle soukromne skoly maji az 10 zaku a tim se vyhybaji tomu komunistickemu vzdelani a az prijde najaka tezka doba mame mnoho lidi a tak kdyz nejaci pokapou nic se nedeje a tohle se stava velmi casto a jsou to ty prirodni katastrofy ....
Uživatelský avatar
rudde
VIP
Příspěvky: 580
Registrován: 17.03.2011 14:19

Re: Vycvik deti

Příspěvek od rudde »

celkem zajímavý článek na
http://www.survivalblog.com/2011/04/my_ ... by_th.html

(ve zkratce tady matka popisuje, jak připravuje své dva syny (a manžela :) na mimořádné situace)
alibaba
Příspěvky: 2113
Registrován: 12.01.2011 21:27
Bydliště: North Carolina USA

Re: Vycvik deti

Příspěvek od alibaba »

http://www.youtube.com/watch?v=jQYQTFudrqc

Tady je protivalecna pisen zpiva ji NENA ,je to z roku 1980 kdy mladez na zapade a na vychode se obavala ze chcipne ve valce do ktere ji soudruzi nazenou a tak se obavali strasneho masakru nikdo nebyl ochotny bojovat jako treba dnes kdy Evropa ma neperfektni mir ,ale ten je lepsi nez perfektni valka a kdo toho nedba muze dopadnout jako v Yugo ,kde toho mladez nedbala a skoncilo to s 300 000 mrtvyma a 2 miliony uprchliku .....
Maximus
VIP
Příspěvky: 6526
Registrován: 12.01.2011 19:24
Bydliště: ČSR

Re: Vycvik deti

Příspěvek od Maximus »

Nejsem si jist, zda to bude patřit do tohoto tématu, nebo spíše do "Teorie rozpadu / úpadku společností" :evil:.

Včera jsme byli na návštěvě u našich známých a byl jsem doslova šokován, co mi naše kamarádka - učitelka z menšího městečka z Ostravska povídala o žácích z její školy. Děti absolutně nic nezajímá, pokud supluje a chce jim udělat volnější hodinu, tak děti (od 9 - 14) už ani nechtějí jít na net či pustit si DVD. Chtějí jít domů, aby mohly hrát airsoft. Většina z nich (vč. holek) má na krku dog tags, chodí nejraději v maskáčích a pokud to nelze tak alespoň musí mít zelené tričko. Válku považují za velmi zábavnou záležitost a Hitlera za docela fajn člověka :evil:.
Při vypisování dotazníků čím chtějí být po škole velká část napsala vojákem. Na dotaz proč, tak nejeden kluk či holka odpověděli - "Abych mohl zabíjet lidi".

Jsou šťastní, když mají svoje airsoft AK, M16, HK,... (mimochodem pro ně nejlepší dárek k Vánocům, narozeninám, Mikuláši,...) a těší se, až budou dospělí tak budou moct mít opravdové zbraně. Není to bohužel jen krátkodobá zaléžitost, ale vyvýjí se to tam "progresivně" už několik let a nikoho to nezajímá a rodiče to jen podporují !!!

Proti airosoftu rozhodně nic nemám a sám plánuji s dětmi si s "kuličkovkama" zablbnout, ale tyto "děti" jsou úplně mimo. Nechápou smrt či válku jako špatnou věc, ale jako další zábavný level ve vývoji: PC střílečky - airosoft - skutečné zbraně.

A prý to není ojedinělý případ této školy. Toto je předzvěst velice krušných časů - buď těch válečných či "alespoň" šílených střelců :evil:.
Uživatelský avatar
Karlos
Rozpadlík
Příspěvky: 4681
Registrován: 21.12.2010 19:31
Bydliště: Velká Morava

Re: Vycvik deti

Příspěvek od Karlos »

Na druhou stranu, kdyby se to dobre uchopilo tak by se toho dalo docela vyuzit (ku prospechu spolecnosti) bohuzel stejne lehko nebo spise jeste lehceji by se toho dalo i zneuzit a obavam se ze to je pravdepodobnejsi...

Ono by se jim v ramci AS totiz dalo nalit do hlavy i spousta uzitecnych veci (zdravoveda, pres valky k historii, pres orientaci zemepis, matematika, pres pyro chemie, pres pasti fyzika atd.) a vzit to jako branu k tomu jak jim otevrit oci aby z nich nebyla jen banda zevlovacu, fetaku a budiznicemu - coz se obavam ze z vetsiny roste...
Maximus
VIP
Příspěvky: 6526
Registrován: 12.01.2011 19:24
Bydliště: ČSR

Re: Vycvik deti

Příspěvek od Maximus »

Bohužel děcka tvoří "klany" které proti sobě bojují, v podstatě takové "AS gangy". Jediné co je zajímá, jak udělat tuning "ganů" a nějaká ta taktika. Nějaké školní vzdělání vzdělání, knihy, obecné informace o světě je vůbec nezajímají, stejně tak, jako jejich budoucnost.

Právě všeobecné vzdělání dětí považuji za stejně důležíté, jako výcvik se zbraněmi či pozitivní vztah k přírodě, aktivnímu sportu, smysl pro fair play, etc. . To je důležité, aby z nich nebyli jednou ovčani, které vláda nažene na nějaká válečná jatka či aby jsme si za jejich přispění nevybudovali svět jak z Blade Runnera, Huxleyho Konce civilizace či Orwellova 1984, k čemuž se bohužel stále mílovými kroky přibližujeme.

Kamarádka učitelka má hodně kladný vztah ke zbraním a jako pedagog je opravdu dobrá (co o řadě učitelek nemohu říct). Je asi poslední učitelka na jejich škole, která má mezi dětmi takový ten pozitivní respekt. Bohužel bez vedení rodičů je nějaká snaha učitelů předem ztracená. Jediné co jakž takž pomáhá je exkurze do Osvětimi a podobných "zařízení", kterou část děcek vrátí do reality. Bohužel rodiče někdy nechtějí ani dávat peníze na "takové blbosti".

Přijde mi to, že dnešní děti jsou obecně taková "ztracená generace". Rodiče na ně nemají často čas, chybí dětem ty správné vzory a celkové klima ve společnosti je pro výchovu hodně náročné.

Nedávno jsem se dozvěděl, že synovec se přidal na stranu tří kluků (11 - 12 let), kteří holemi velmi surově tloukli stejně starou spolužačku - prý jim šel pomoct. Byl po zásluze potrestán, ale velmi mě to zklamalo. Považuji se stále za "mlaďocha", ale za mých let ZŠ (cca před 20 -25 lety) si něco takového ani neumím představit.

Prostě mi velmi u velké části dnešních tenagerů schází nějaké to džentlmenství a smysl pro spravedlnost, kterou předešlé generace čerpali z Mayovek, Verneovek, Foglarovek, ... .
Uživatelský avatar
Karlos
Rozpadlík
Příspěvky: 4681
Registrován: 21.12.2010 19:31
Bydliště: Velká Morava

Re: Vycvik deti

Příspěvek od Karlos »

Treba presne na ty Osvetimany jsem myslel... neverim ze na nekoho (a zvlaste na deti) navsteva takoveho mista nezapusobi...
Odpovědět