Skříně na zbraně

Obranné spreje, pasti, improvizace, atd. Ale také vše o ukládání zbraní, netradičních zbraních a všeobecně o zbraních.
Odpovědět
Matěj
Příspěvky: 1784
Registrován: 28.08.2016 11:52

Re: Skříně na zbraně

Příspěvek od Matěj »

JV6 kombi je doma, taková celkem festovní a dalo by se říct kompaktní skříň (nižší, než co jsem měl do teď). Na druhou stranu 7 dlouhých bych tam dal leda, že bych měl samé úzké jednušky nebo vzduchovky bez pák závěru apod., vidím to tak na 5 kusù maximálně,plus držák je na mé samonabíječky vysoko, budu je muset podložit. Ve finále si tedy nechám také předchozí skříň. Bude se třeba ještě hodit. Původně jsem si ji chtěl dát na chalupu, ale tam sem tam na pistoli, nanejvýš jednu pušku bude stačit něco menšího, navíc to ještě líp vleze schovat do skříně. Jen mě tak napadlo, existují nejaké certifikované skříně, u kterých jde vyndat klíč, i když není zamčena? Jde mi o to, že na chalupě nejsem zase tak často a pokud by se tam někdo vloupal, ať mi zbytečně nezničí beztak prázdnou skříň...
Uživatelský avatar
zdoch
Příspěvky: 237
Registrován: 06.01.2016 13:39
Pohlaví: muž

Re: Skříně na zbraně

Příspěvek od zdoch »

7 se jich tam vejde, ale klikovky by jsi musel natáhnout a cvaknout naprázdno, nebo do vybíjecího náboje. Pak se vedle sebe vedou i pušky s klikou.
A opravdu ti bude záležet na zámku starý skříně, když se ti vloupou na chalupu, vylomí dveře, udělají všude bordel a ukradnou co půjde a ty budeš řešít zámek u skříně? Jestl ijo, tak ji nech pootevřenou, ale zamčenou. Klíč pak vytáhneš. Zloděj ti do ní bude moct nakouknout. I když to moc nechápu, vždycky se na chatě najde něco, co bych rád zamčel bezpečněji než chatu, i když to zrovna nebudou zbraně.
Buď opatrný v tom, co trénuješ, můžeš se stát opravdu dobrým, ve špatné věci!
Tony Blauer
Uživatelský avatar
bivoj
VIP
Příspěvky: 4361
Registrován: 03.09.2012 19:54
Pohlaví: muž
Bydliště: Tertium corpus de Solari system

Re: Skříně na zbraně

Příspěvek od bivoj »

Matěj píše:...u kterých jde vyndat klíč, i když není zamčena?...

Pokud jdou vysunout závory při otevřených dveřích, tak pak my mělo jít i "zamknout" a klíč vyndat. U mých skříní to jde. Tj. odemknu, pákou zasunu závory, otevřu dveře, pákou vysunu závory, "zamknu", vytáhnu klíč - a mám stav kdy jsou dveře "otevřené zamknuté" a klíč vytažen.
Sic semper tyrannis.
Cēterum autem cēnseō EU esse dēlendam.
Matěj
Příspěvky: 1784
Registrován: 28.08.2016 11:52

Re: Skříně na zbraně

Příspěvek od Matěj »

Na chalupě v době nepřítomnosti nemáme věci, které by byly nějak moc cenné. Krom toho staryma oknama, dveřma se tam.dá dostat celkem lehce, na druhou stranu je zbytečné to zabezpečovat víc...
Můj starý trezor na klíč safetronic právě nelze uzamknout, pokud nemá uzavřené dveře, proto by mě zajimalo, zda některé jdou.
cipis
Příspěvky: 4840
Registrován: 26.10.2012 13:27
Pohlaví: muž
Bydliště: blízko Brna

Re: Skříně na zbraně

Příspěvek od cipis »

Zatím jsem se nepotkal se skříní, která by nešla otevřená "zamčít". Akorát pak samozřejmě nejde zavřít, protože jsou vysunuté závory, ale o to asi jde, aby to bylo otevřené a bylo vidět, že tam nic není.
Matěj
Příspěvky: 1784
Registrován: 28.08.2016 11:52

Re: Skříně na zbraně

Příspěvek od Matěj »

Já ze skříně, pokud nemá zavřené dveře, nevytáhnu klíč.
Uživatelský avatar
bivoj
VIP
Příspěvky: 4361
Registrován: 03.09.2012 19:54
Pohlaví: muž
Bydliště: Tertium corpus de Solari system

Re: Skříně na zbraně

Příspěvek od bivoj »

Tak abys mohl vytáhnout klíč, musíš při otevřených dveří vysunout závory (u větších skříní, kde klič jen zamyká mechanismus a závory jsou ovládány sólo prvkem (klikou, otočným držadlem atp.)) a pak zamknout. U malých skříní, kde klíč ovládá přímo závory jde jen o to, zda prostě jdou dveře zamknout otevřené.

Pak jde klíč vyndat i u otevřených dveřích. A jak říká cipis - já se také ještě nesetkal s obyčejnou plechovou skříní, u které by to výše popsaným postupem nešlo...
Sic semper tyrannis.
Cēterum autem cēnseō EU esse dēlendam.
Matěj
Příspěvky: 1784
Registrován: 28.08.2016 11:52

Re: Skříně na zbraně

Příspěvek od Matěj »

Takže objednám nejspíš nejmenší WSA na klíč, to by jít zamknout neuzavřené mělo a rozměrově to schovat do skříně také snad vleze, jen to musim ještě ověřit na chalupě.
Uživatelský avatar
Hdm
Příspěvky: 1003
Registrován: 01.08.2012 15:12
Bydliště: Orlické hory

Re: Skříně na zbraně

Příspěvek od Hdm »

Mam do Wico trezor a jde bez problemu "zamknout" otevreny, presne jak pise bivoj. Takze nemej obavy ;-)
dolmar
Příspěvky: 305
Registrován: 09.03.2014 8:46
Bydliště: Střední Čechy

Re: Skříně na zbraně

Příspěvek od dolmar »

Mám Wico WSA7 s vnitřní schránkou a pokud do ní potřebuju, tak odemknu a otevřu dveře, pak je ( otevřené ) zavřu otočným zámkem, vyjedou závory, zamknu, vyndám klíč a odemknu vnitřní schránku. Protože mám oba klíče na jenom kroužku :-) a do té schránky prakticky nelezu, ale bez obav, jde to.
Matěj
Příspěvky: 1784
Registrován: 28.08.2016 11:52

Re: Skříně na zbraně

Příspěvek od Matěj »

Díky za potvrzení
Uživatelský avatar
Bill Masen
Editor
Příspěvky: 3752
Registrován: 08.02.2015 16:49

Re: Skříně na zbraně

Příspěvek od Bill Masen »

Máte někdo safetronic ZSL 65 ME? jde z toho vyndat ta schránka abych mohl využít celou výšku trezoru?
Simsvene

Re: Skříně na zbraně

Příspěvek od Simsvene »

Podle mě není důležité jen to, aby člověk uměl se zbraní zacházet, když už ji tedy má, ale také to, aby ji měl dobře uschovanou a zabránil tak tomu, že se dostane do rukou někomu, komu by neměla, například dětem. Pro takové případy jsou dobrým řešením trezory na zbraně https://www.softfart.cz/trezor-na-kratke-zbrane :-)

Tak jako obvykle přiblblíku: Spam. Ban. Fab
Uživatelský avatar
Bill Masen
Editor
Příspěvky: 3752
Registrován: 08.02.2015 16:49

Re: Skříně na zbraně

Příspěvek od Bill Masen »

Je někde v zákonně napsáno, že v trezoru musí být uzamykatelná schránka?
Matěj
Příspěvky: 1784
Registrován: 28.08.2016 11:52

Re: Skříně na zbraně

Příspěvek od Matěj »

Když jsem to studoval před nákupem skříně, tak nebylo (loni). Od té doby změna zákona neproběhla. Nevím proč by ale mělo, ty schránky jsou vesměs dost jednoduše otevřitelné
Uživatelský avatar
Rainier Wolfcastle
Příspěvky: 1607
Registrován: 30.01.2011 14:33

Re: Skříně na zbraně

Příspěvek od Rainier Wolfcastle »

Nevideli jste nekdo schranku na numericky kod, ktera by cca rozmerama odpovidala kufriku od zbrane? Potrebuji namontovat do supliku...
Matěj
Příspěvky: 1784
Registrován: 28.08.2016 11:52

Re: Skříně na zbraně

Příspěvek od Matěj »

Aby neodnesli pistoli se schránkou i šuplíkem. :lol:
Pokud nejsou v nabídce, tak bych oslovil výrobce, kteří mají tyto produkty se čtečkou otisků, možná vyhoví a udělají to na toto (z hlavy tuším Justra apod.).
JenDAG
Příspěvky: 582
Registrován: 05.02.2015 23:24
Bydliště: Galactic Sector ZZ9 Plural Z Alpha

Re: Skříně na zbraně

Příspěvek od JenDAG »

Uživatelský avatar
Rainier Wolfcastle
Příspěvky: 1607
Registrován: 30.01.2011 14:33

Re: Skříně na zbraně

Příspěvek od Rainier Wolfcastle »

Jendag myslel jsem elektronicky zamek.

Suplik nikdo neodnese
Uživatelský avatar
Rainier Wolfcastle
Příspěvky: 1607
Registrován: 30.01.2011 14:33

Re: Skříně na zbraně

Příspěvek od Rainier Wolfcastle »

Odpovědět