Skryté nošení zbraní

Obranné spreje, pasti, improvizace, atd. Ale také vše o ukládání zbraní, netradičních zbraních a všeobecně o zbraních.
Odpovědět
Uživatelský avatar
Nicotinick
Příspěvky: 2799
Registrován: 14.03.2014 10:38

Re: Skryté nošení zbraní

Příspěvek od Nicotinick »

K tomu "testování" jeden článek od Neffa.... ;)

http://neviditelnypes.lidovky.cz/mily-b ... cirkus_nef
"Konspirátoři jsou největšími optimisty. Nepřestávají věřit tomu, že ten bordel opravdu někdo řídí."
Uživatelský avatar
Rudolf Steiner
Příspěvky: 167
Registrován: 25.09.2012 11:32
Pohlaví: muž
Bydliště: Landkreis Aussig
Kontaktovat uživatele:

Re: Skryté nošení zbraní

Příspěvek od Rudolf Steiner »

Byl jsem u své obvodní paní doktorky, něco konzultovat. Když už mě měla u sebe, tak ji napadlo, že mi změří tlak. To byl pro mě docela problém, s kterým jsem nepočítal, na pásku jsem měl z jedné strany útočák a na druhé straně pistoli. Paní doktorce jsem řekl, že jsem s měřěním tlaku nepočítal a sako si tedy sundal. Všechna čest paní doktorce, ani nemrkla a změřila mi tlak. Tak jsem opět sako olékl, potěšen výsledkem. Jak byste řešili nenadálou situaci vy?
„Ceterum autem censeo Unionem Europaicam esse delendam.“
Impfung macht frei!
Uživatelský avatar
Serža
VIP
Příspěvky: 4512
Registrován: 21.04.2016 16:12
Pohlaví: muž
Kontaktovat uživatele:

Re: Skryté nošení zbraní

Příspěvek od Serža »

tak ordinace ve chvíli, kdy už tam je jeden pacient není místo veřejnosti přístupné = imho záleží jen na doktorce...
já když jsem u mýho doktora, tak obvykle proberem, kdy kdo byl naposled střílet a pochlubíme se, co máme nového 8-)
\(^_^)/
Lepší je zbraň mít a nepotřebovat, než potřebovat a nemít...
Uživatelský avatar
Dagobert
Příspěvky: 581
Registrován: 28.05.2014 12:21
Pohlaví: muž

Re: Skryté nošení zbraní

Příspěvek od Dagobert »

Rudolf Steiner píše:Byl jsem u své obvodní paní doktorky, něco konzultovat. Když už mě měla u sebe, tak ji napadlo, že mi změří tlak. To byl pro mě docela problém, s kterým jsem nepočítal, na pásku jsem měl z jedné strany útočák a na druhé straně pistoli. Paní doktorce jsem řekl, že jsem s měřěním tlaku nepočítal a sako si tedy sundal. Všechna čest paní doktorce, ani nemrkla a změřila mi tlak. Tak jsem opět sako olékl, potěšen výsledkem. Jak byste řešili nenadálou situaci vy?
Řeším to buď tím, že upozorním stylem: "Prosím nelekněte se, mám pod sakem (mikinou, tričkem...) pistoli," nebo se otočím, zakryju tělem a zbraň šoupnu do tašky. Po prohlídce dám zpátky do pouzdra. Prázdné pouzdro zatím žádný doktor nijak nekomentoval. Obvoďačka už si zvykla, i když evidentně zbraně moc nemusí, tak teď už jen maximálně protočí oči a řekne něco ve stylu "Vy už s sebou zase máte kvér?"
dolmar
Příspěvky: 306
Registrován: 09.03.2014 8:46
Bydliště: Střední Čechy

Re: Skryté nošení zbraní

Příspěvek od dolmar »

Střídám nošení za páskem a v ledvince, v tomto případě bych volil variantu ledvinka. Chápu ale, že k saku nic moc...
Uživatelský avatar
Ibex
VIP
Příspěvky: 784
Registrován: 20.11.2015 8:48
Pohlaví: muž
Bydliště: Jihočech

Re: Skryté nošení zbraní

Příspěvek od Ibex »

jelikož má obvoďačka má za sebou 2 mise v Kosovu, tak nemám problém ;)
Jeste se nestalo, aby to nejak nedopadlo..
viktor
Příspěvky: 3326
Registrován: 14.03.2012 12:09

Re: Skryté nošení zbraní

Příspěvek od viktor »

do podobnych situaci viz vyse jsem se dostal skoro ve stejny cas s kamosem, u neho doktorka i kdyz byla varovana ze to necekal a ze jde ze strelnice na 75 za pasem odstoupila dva kroky a dale ordinovala z min 2 metru. no me brali miru na kalhoty a glock za pasem presel prodavac absolutne bez mrknuti oka... asi veteran z vietnamu. :D
viktor
ps. jinak kapsa to jisti.
„Strach ze zbraní je znakem sexuální a emocionální nedospělosti.“
Sigmund Freud
Uživatelský avatar
K4cer
VIP
Příspěvky: 1686
Registrován: 30.03.2014 20:37
Pohlaví: muž

Re: Skryté nošení zbraní

Příspěvek od K4cer »

Nijak.

Doktor je taky střelec takže asi podobně jako Serža; u případných jiných doktorů (vloni 2x) to neřeším nijak. Mám pistoli, co je na tom?, dneska má kdekdo pistoli. Legálně jsem v cajku a osobní názory pacifistů mě nezajímaj - ale za víc než 10 let sem s tím neměl vážnější problém než pár poznámek, a mám dojem že se to časem zlepšuje, možná nás s těma pistolema chodí k doktorům víc.
Můžeš bejt osel, ale musíš si umět poradit :>
JirkaK
Příspěvky: 411
Registrován: 23.12.2013 20:14
Pohlaví: muž
Bydliště: Jihomoravský kraj

Re: Skryté nošení zbraní

Příspěvek od JirkaK »

U doktora jsem zatím pistoli neměl, ale měl jsem problém u soudu. Vejdu, strážné u rámu pozdravím a upozorním je, že mám u sebe v pouzdře pistoli. Kontrola dokladů proběhla v pohodě, ale pak následoval šok, když mi sdělili, že se zbraní tam nemohu (s tím jsem počítal), ale nepočítal jsem s tím, že nejsou ochotní zbraň po dobu mého setrvání u soudu zajistit. Když jsem argumentoval, že k soudu jsem byl pozván a pistoli nosím pro bezpečnost skoro pořád, tak se jen zasmáli a že je to jen můj problém.
Jediné štěstí, že jsem tam byl s velkým předstihem a zbraň odnesl jinam. Nasraný jsem však byl pořádně. :evil:
Možná by nebylo špatné dát dohromady, kam se s pistolí nedostaneme.
Strelec45
VIP
Příspěvky: 1187
Registrován: 17.02.2013 9:59
Pohlaví: muž

Re: Skryté nošení zbraní

Příspěvek od Strelec45 »

Já byl u okresního soudu v H.K. asi před osmi roky. Taky jsem oznámil, že mám. Jeden se zvedl, dovedl mě k trezoru u nich ve strážnici, tam jsem ji odložil, zamknul ji a pak jsem si pro ni zas došel. Ale jak je to teď, to netuším. Časy se mění ... ;)
Všeliké to kvaltování, toliko pro hovado vhodné jest.
Stenny
VIP
Příspěvky: 728
Registrován: 12.05.2012 13:22

Re: Skryté nošení zbraní

Příspěvek od Stenny »

Každý soud to má jinak, je dobře předem zavolat a zeptat se. Jednou mi nabídli, že to můžu nechat jen tak v pouzdře u ostrahy, ale to jsem s nemožností zbraň zajistit proti použití nerisknul.
Uživatelský avatar
Serža
VIP
Příspěvky: 4512
Registrován: 21.04.2016 16:12
Pohlaví: muž
Kontaktovat uživatele:

Re: Skryté nošení zbraní

Příspěvek od Serža »

zasekl jsem se jenom na policejním prezidiu, kde jsem byl před pár lety školit (počítače)...na vrátnici jsem odevzdal, zamkli mi Géčko do dedikované schránky a dál jsem šel s klíčem v kapse (jasně, mohli mít další klíč)...no problem
a když jsme byli v policejní tajný serverovně, tak kupodivu doklady prověřovali někdy, někdy ne...ale železo pod bundou jim nevadilo nikdy :-)
\(^_^)/
Lepší je zbraň mít a nepotřebovat, než potřebovat a nemít...
Uživatelský avatar
Rainier Wolfcastle
Příspěvky: 1607
Registrován: 30.01.2011 14:33

Re: Skryté nošení zbraní

Příspěvek od Rainier Wolfcastle »

používáte někdo vnitřní pouzdra od firmy KM- Saddlery? Pořídil jsem si Glocka 26 a nějak nemůžu sehnat dobré vnitřní pouzdro. Kydex nechci a kůže mi připadá pohodlnější. Ještě jsem se díval na vnitřní pouzdra od Falca z řady Exclusive. Dle peny by mela byt strana co je na telo z nejakeho mekkeho penoveho metarialu, coz by mohlo byt pohodlne na noseni. Ma nekdo s timto pouzdrem zkusenosti? Případně nějaké jiné doporučení?
Uživatelský avatar
Ibex
VIP
Příspěvky: 784
Registrován: 20.11.2015 8:48
Pohlaví: muž
Bydliště: Jihočech

Re: Skryté nošení zbraní

Příspěvek od Ibex »

používám vnitřní kožené pouzdro falco pro Walther PPS a spokojenost. G26 je širší a taky záleží na tělesné konstituci...
Jeste se nestalo, aby to nejak nedopadlo..
Uživatelský avatar
Rainier Wolfcastle
Příspěvky: 1607
Registrován: 30.01.2011 14:33

Re: Skryté nošení zbraní

Příspěvek od Rainier Wolfcastle »

No ted jsem v zivotni fazi, kdy jsem vice prostorove reseny :D Cena a material pro me tedy nejsou az tak rozhodujici. Jde mi o maximalni pohodli. Rozhoduji se tedy mezi:

http://www.falco.sk/cs/e-obchod/pouzdra ... -4933.html
http://style.kmsaddlery.cz/Pouzdra-na-z ... D-s-clipem
Uživatelský avatar
Ibex
VIP
Příspěvky: 784
Registrován: 20.11.2015 8:48
Pohlaví: muž
Bydliště: Jihočech

Re: Skryté nošení zbraní

Příspěvek od Ibex »

lepší by bylo si ho někde vyzkoušet.... Já to své vyzkoušel u prodejce, na slepo bych do toho nešel.
Jeste se nestalo, aby to nejak nedopadlo..
Uživatelský avatar
des
Příspěvky: 767
Registrován: 14.11.2012 20:29
Pohlaví: muž

Re: Skryté nošení zbraní

Příspěvek od des »

Rw: preco ne kydex?
nemóže íst karta furt...
Uživatelský avatar
Rainier Wolfcastle
Příspěvky: 1607
Registrován: 30.01.2011 14:33

Re: Skryté nošení zbraní

Příspěvek od Rainier Wolfcastle »

Protoze pro me neni pohodlny
Atrop
Příspěvky: 163
Registrován: 04.06.2013 1:00
Pohlaví: muž
Bydliště: North

Re: Skryté nošení zbraní

Příspěvek od Atrop »

A co kombinace kydex/kůže ?
Např. toto: http://sakalshop.cz/cz-detail-1196650-h ... 27-33.html
Uživatelský avatar
des
Příspěvky: 767
Registrován: 14.11.2012 20:29
Pohlaví: muž

Re: Skryté nošení zbraní

Příspěvek od des »

holý kydex vie byt hodne nepríjemný až bolestivý
trocha obojstrannej lepiacej pásky a kúsok tubolitu to dokáže zmenit do stavu, že je to pohodlnejšie jak kožené puzdro a rovnako pohodlné alebo pohodlnejšie jak handrové. a okrem pohodlia sa aj lepšie schová lebo pritláča železo k telu a pažbu natáča aby moc neodstávala.
výhody kydexu proti koži alebo nylonu pri vnútornom puzdre sú zrejmé.
imho
1
1
2
2
atrop: celkom pekný hybrid sa dá kúpit aj za 899czk.
3
3
image.jpeg (56.5 KiB) Zobrazeno 7489 x
nemóže íst karta furt...
Odpovědět