Výběr konkrétního typu nože pro přežití

Nože, mačety, sekery,píky, oštěpy, atd.
Odpovědět
Strelec45
VIP
Příspěvky: 1187
Registrován: 17.02.2013 9:59
Pohlaví: muž

Re: Výběr konkrétního typu nože pro přežití

Příspěvek od Strelec45 »

A tak to má byt, tak je to správně! :rock
Všeliké to kvaltování, toliko pro hovado vhodné jest.
Uživatelský avatar
Nicotinick
Příspěvky: 2799
Registrován: 14.03.2014 10:38

Re: Výběr konkrétního typu nože pro přežití

Příspěvek od Nicotinick »

Sice se nejedná o "nože pro přežití", ale když už je řeč o zavírácích, koukněte u "Alíka" na nože JUFULE.

Za ty prachy až neuvěřitelně kvalitně zpracované kudly, oceli D2, S30v, 154CM se na na brousku fakt tak tváří. Jo je to kopírka většinou kudel s "Butterfly logo" i s Axis lockem, který je na fotkách samozřejmě vymazaný. :)
"Konspirátoři jsou největšími optimisty. Nepřestávají věřit tomu, že ten bordel opravdu někdo řídí."
Uživatelský avatar
Serža
VIP
Příspěvky: 4506
Registrován: 21.04.2016 16:12
Pohlaví: muž
Kontaktovat uživatele:

Re: Výběr konkrétního typu nože pro přežití

Příspěvek od Serža »

tak Ganzo Firebird FH805 je doma = zpracování moc pěkný, ostrej jak břitva, pěknej futrál k tomu. Čepel je ale dost tlustá na nějaké běžné "kuchyňské" použití, je to spíš do lesa....

k tomu Ganzo G7361 (dřevěné střenky) - takovej roztomilej EDC vyhazovák

a k tomu sekera Ganzo FSA02-YE = naprosto pecka, perfektní tvar, dobré vyvážení, pilka v rukojeti (když se otočí, lze jí do rukojeti upevnit a řezat), plastové pouzdro, křesadlo = ta půjde do auta místo malý Fiskars sekery a zavírací pilky.
\(^_^)/
Lepší je zbraň mít a nepotřebovat, než potřebovat a nemít...
Uživatelský avatar
Hdm
Příspěvky: 1003
Registrován: 01.08.2012 15:12
Bydliště: Orlické hory

Re: Výběr konkrétního typu nože pro přežití

Příspěvek od Hdm »

Kde jsi tu sekeru bral? Tu musím nutně mít :-D
Uživatelský avatar
Lyster
VIP
Příspěvky: 4245
Registrován: 22.03.2014 23:01
Pohlaví: muž
Bydliště: Litoměřicko

Re: Výběr konkrétního typu nože pro přežití

Příspěvek od Lyster »

Asi tu můžu udělat reklamu, ono se to totiž asi jinde v CZ shopech moc najít nedá. Zkus www.zlepsovak.cz
Uživatelský avatar
Serža
VIP
Příspěvky: 4506
Registrován: 21.04.2016 16:12
Pohlaví: muž
Kontaktovat uživatele:

Re: Výběr konkrétního typu nože pro přežití

Příspěvek od Serža »

jj...přesně tam :-)
\(^_^)/
Lepší je zbraň mít a nepotřebovat, než potřebovat a nemít...
Uživatelský avatar
Serža
VIP
Příspěvky: 4506
Registrován: 21.04.2016 16:12
Pohlaví: muž
Kontaktovat uživatele:

Re: Výběr konkrétního typu nože pro přežití

Příspěvek od Serža »

aktuálně pro porovnání přehlídka mých Ganzo/Firebird nožů
Přílohy
P1050780.JPG
\(^_^)/
Lepší je zbraň mít a nepotřebovat, než potřebovat a nemít...
Hohepa
VIP
Příspěvky: 3469
Registrován: 22.07.2013 22:16
Bydliště: Praha

Re: Výběr konkrétního typu nože pro přežití

Příspěvek od Hohepa »

Když jsme u toho GANZO potřeboval bych pomoc.
Mám 720 a po roce nošení vypadl šroub na čepu.
Zjistil jsem to až když zmizel, ztratil se.
ganzo.PNG
ganzo.PNG (125.05 KiB) Zobrazeno 9517 x
Nevíte někdo co má za rozměr závitu ? je to něco mezi M3 a M4 ale M3,5 mi tam nejde.
Zkoušel jsem to na Ganzo.cz a tam mi oměřili celkovou velikost šroubu ale bez rozměru závitu a ten je pro mne nejdůležitější.
Dobrý den,
Ganzo se mi již neozvalo, ale změřil jsem šroubek z jiné G720:
průměr jsem naměřil 3,4mm;
průměr hlavy šroubu 7,8mm;
délka 6,8mm
Tyto šroubky jsou zapotřebí dva a jejich závit byl zalepen, aby se neztratily.
S pozdravem
Uživatelský avatar
bivoj
VIP
Příspěvky: 4361
Registrován: 03.09.2012 19:54
Pohlaví: muž
Bydliště: Tertium corpus de Solari system

Re: Výběr konkrétního typu nože pro přežití

Příspěvek od bivoj »

Hohepa píše:...Zjistil jsem to až když zmizel, ztratil se...
S rozměrem šroubku ti nepomůžu, ale jen dodám, že po jedné dávné zkušenosti s odpadlým klipem a nemožnosti sehnat odpovídající šroubek to dělám tak, že každý takový zavírák hned po koupi kompletně rozeberu a všechny šroubky zalepím pomocí Loctite 243. Od té doby nula problémů se šroubky, včetně těch čepových.
Sic semper tyrannis.
Cēterum autem cēnseō EU esse dēlendam.
Cep
Příspěvky: 1706
Registrován: 09.04.2015 11:22
Pohlaví: muž

Re: Výběr konkrétního typu nože pro přežití

Příspěvek od Cep »

Nicotinick píše:Sice se nejedná o "nože pro přežití", ale když už je řeč o zavírácích, koukněte u "Alíka" na nože JUFULE.
Narazil jsem na ně a některé se mi líbily, jen mne mrzí, že mají u nožů horší popisky, nejsem si jist, co jsou oni a co Eafengrow.
A taky by se už měli Číňané dohodnout, z čeho ten nůž vlastně je, u té samé fotky jeden prodávající napíše D2, druhý 9Cr18, ...
Uživatelský avatar
Nicotinick
Příspěvky: 2799
Registrován: 14.03.2014 10:38

Re: Výběr konkrétního typu nože pro přežití

Příspěvek od Nicotinick »

Nevím u kterého prodejce jsi hledal, ale občas se jeden nůž vyrábí v několika variantách materiálu čepele i střenek.
"Konspirátoři jsou největšími optimisty. Nepřestávají věřit tomu, že ten bordel opravdu někdo řídí."
Cep
Příspěvky: 1706
Registrován: 09.04.2015 11:22
Pohlaví: muž

Re: Výběr konkrétního typu nože pro přežití

Příspěvek od Cep »

Nicotinick píše:Nevím u kterého prodejce jsi hledal, ale občas se jeden nůž vyrábí v několika variantách materiálu čepele i střenek.
Hledal jsem ten samý nůž přes různé prodejce.. Cena cca stejná, materiály uvedené jiné... Je pravděpodobnější, že z D2 bude nůž za 30 USD než za 15 USD, ale --
Cep
Příspěvky: 1706
Registrován: 09.04.2015 11:22
Pohlaví: muž

Re: Výběr konkrétního typu nože pro přežití

Příspěvek od Cep »

(Měl bych toho nechat každou chvíli narazím na moc pěkný nůž.)
Uživatelský avatar
des
Příspěvky: 766
Registrován: 14.11.2012 20:29
Pohlaví: muž

Re: Výběr konkrétního typu nože pro přežití

Příspěvek od des »

Cep píše:
Nicotinick píše:Nevím u kterého prodejce jsi hledal, ale občas se jeden nůž vyrábí v několika variantách materiálu čepele i střenek.
Hledal jsem ten samý nůž přes různé prodejce.. Cena cca stejná, materiály uvedené jiné... Je pravděpodobnější, že z D2 bude nůž za 30 USD než za 15 USD, ale --
Keď je čepel naozaj z D2 tak to číňan zvykne napísat červeným písmom že je to REAL D2.
Tým popisom by som moc neveril, niekedy je na fotke vidiet iné označenie ocele jak je v popise, niektorí úprimnejší napíšu že čepel je napr z9Cr14 ale na čepeli je S35V pretože je to lepšie pre ďalší predaj atp...
nemóže íst karta furt...
porubak
Příspěvky: 63
Registrován: 26.12.2012 5:49
Pohlaví: muž

Re: Výběr konkrétního typu nože pro přežití

Příspěvek od porubak »

ahoj,

co říkáte na tento nůž - cold steel pocket bushman
https://www.youtube.com/watch?v=RF_dSxMfQy8

Tenhle nůž by silou a kvalitou provedení pojistky snesl srovnání s pevným nožem (zároveň je to i nevýhoda s manipulací, ale to je asi jen otázka cviku) a přitom je maximem, co lze ještě do kapes od kalhot narvat. Takže proto by mohl spadat i do této sekce - nůž pro přežití (ikdyž to je pro mne každý nůž, který je v dosahu).

Dosud jsem měl jako EDC velký švýcarák, ale tohle by ho mohl nahradit v kombinace s malým vnoxem na klíčích. Vím, že asi i úchop není zcela nejpohodlnější, zvlášť při delším používání se doporučují rukavice nebo něčím omotat. Cena přijatelná, kvalita provedení i materiálu snad taky obstojná (vím, že ohnutý plech alias "rukojeť" má tendenci chytat lišku)

Tady jsem k tomu noži zahlídl akorát komentář od Viktora. Někdo další má zkušenost? Nebo je rozumnější pořídit něco jiného? Kolegové nosí po kapsách spíše Ganza jako EDC.

Díky za věcné komentáře.
FMJ
VIP
Příspěvky: 806
Registrován: 30.09.2012 18:54

Re: Výběr konkrétního typu nože pro přežití

Příspěvek od FMJ »

Podle mého názoru nebrat jako jediný nůž v kapse. Tím kolíčkem to jde otevřít hodně ztěžka, takže pro mě je zbytečný a byl odmontován. Pojistka je odpružená vinutou pružinkou, měl bych strach, co se stane, až se tam nahromadí nepořádek nebo až ta pružinka zreziví. Jinak je pojistla spolehlivá. Doporučuju modifikovat rukojeť, ať se dlaní dostaneš co nejblíže ostří. U mě slouží jako piknikový kuchyňák.
viktor
Příspěvky: 3326
Registrován: 14.03.2012 12:09

Re: Výběr konkrétního typu nože pro přežití

Příspěvek od viktor »

pridam aktualizaci, takze slouží stále, bez uprav.. do kapsy je pouzitelnej ale fakt asi poslední nositelna velikost.. koroze zadna, problémy s bordelem nemam, občas ho proste nabrousím a vycistim ( tlak vzduchem ) a lehce namazu.. nez koroze tak je spise nekde vylesten z původního matu od pouzivani, jinak naprosta spokojenost, otevírat jde dobře, zavrit to chce trochu cviku..
viktor
„Strach ze zbraní je znakem sexuální a emocionální nedospělosti.“
Sigmund Freud
Uživatelský avatar
bivoj
VIP
Příspěvky: 4361
Registrován: 03.09.2012 19:54
Pohlaví: muž
Bydliště: Tertium corpus de Solari system

Re: Výběr konkrétního typu nože pro přežití

Příspěvek od bivoj »

Pokud se bavíte o tom cold steel pocket bushman, tak jaká koroze? Vždyď je komplet z nerezu, ne? Svého času jsem o něm uvažoval ale na EDC už je dost velkej a na chození do přírody mám pevný...
Sic semper tyrannis.
Cēterum autem cēnseō EU esse dēlendam.
porubak
Příspěvky: 63
Registrován: 26.12.2012 5:49
Pohlaví: muž

Re: Výběr konkrétního typu nože pro přežití

Příspěvek od porubak »

Díky, ještě se dívám, že jsou ve dvou variantách oceli u čepele:

Novější a dražší http://www.noze-nuz.com/nozirske_oceli/cts-bd1.php
Starší http://www.noze-nuz.com/nozirske_oceli/4116-Krupp.php

Nevíte, jestli ten rozdíl v ceně za to stojí? Cca 300 czk
Uživatelský avatar
bivoj
VIP
Příspěvky: 4361
Registrován: 03.09.2012 19:54
Pohlaví: muž
Bydliště: Tertium corpus de Solari system

Re: Výběr konkrétního typu nože pro přežití

Příspěvek od bivoj »

A kde jsi ho našel v té "nové" verzi s tou jinou ocelí? Já měl za to, že se i ta "nová verze" vyrábí pořád s čepelí z 4116... (Ani na ofiko stránkách ColdSteel není nějaká jiná info - jsou tam jen verze 95FB)
Sic semper tyrannis.
Cēterum autem cēnseō EU esse dēlendam.
Odpovědět