Nože v zahraničí

Nože, mačety, sekery,píky, oštěpy, atd.
Uživatelský avatar
Karlos
Rozpadlík
Příspěvky: 4681
Registrován: 21.12.2010 19:31
Bydliště: Velká Morava

Nože v zahraničí

Příspěvek od Karlos »

Narazil jsem na zajimavou serii článků stran nošení nožů v zahraničí )je čas dovolených tak třeba to někomu i helfne):

Nošení nožů v Dánsku
http://www.policista.cz/clanky/reportaz ... nsku-1052/

Nošení nožů v Německu
http://www.policista.cz/clanky/reportaz ... ecku-1053/

Nošení nožů ve Finsku
http://www.policista.cz/clanky/reportaz ... nsku-1055/

Nošení nožů ve Francii
http://www.policista.cz/clanky/reportaz ... ncii-1056/

Nošení nožů v Řecku
http://www.policista.cz/clanky/reportaz ... ecku-1061/

...jak jsem to tak prolétl važme si našeno zákona a střežme se snah o sjednocení legislativy v rámci EU :puke
Uživatelský avatar
Terminated Account
Příspěvky: 3761
Registrován: 19.08.2011 9:42

Re: Nože v zahraničí

Příspěvek od Terminated Account »

Tleskám :hand Kdyby bylo na mě, není na světě jediného kousku kovu!
maci
Příspěvky: 770
Registrován: 24.06.2012 23:22

Re: Nože v zahraničí

Příspěvek od maci »

Můj oblíbenec Wenger NewRanger 61 splňuje otvírání jednou rukou a pojistku čepele. S tímto nožem se tedy do Německa a Dásnka nepodívám.

http://noze.heureka.cz/wenger-newranger ... e/#section
Uživatelský avatar
štaflík
Příspěvky: 4381
Registrován: 01.02.2012 12:08
Bydliště: Sudéta

Re: Nože v zahraničí

Příspěvek od štaflík »

Moc to řešíte. Pravidelně jezdím stanovat do NDR a Sissippuuko jezdí se mnou. V kempu s ní dělám dříví, jídlo... vidí mně tam kvanta Němců a nikomu to divný nepřijde a policajty rozhodně nevolají...
Uživatelský avatar
Terminated Account
Příspěvky: 3761
Registrován: 19.08.2011 9:42

Re: Nože v zahraničí

Příspěvek od Terminated Account »

Štaflíku, já to beru, ale znám případy buzerace z Německa za teleskop i kudlu. Problém jsou náhodné hraniční a silniční kontroly. Města jsou taky problém.
cipis
Příspěvky: 4840
Registrován: 26.10.2012 13:27
Pohlaví: muž
Bydliště: blízko Brna

Re: Nože v zahraničí

Příspěvek od cipis »

Tak to co psal štaflík je defacto v Německu povolené. Jen ten pevný nůž s čepelí 12cm+ by měl být během transportu zamčený. Ale když už ho pak používá, tak je to ok, protože to používá na to, na co se může :)
Uživatelský avatar
štaflík
Příspěvky: 4381
Registrován: 01.02.2012 12:08
Bydliště: Sudéta

Re: Nože v zahraničí

Příspěvek od štaflík »

Ale jo, do muzea nebo na koncert bych s ní asi nešel, ale v autě bych se nebál. Jedu stanovat, ni? Teď jsem jezdil skoro rok s dvěma krabičkama 7.62x54R do Opu 54 v autě. Zapomněl jsem... Asi 5x v Reichu, 1x v Polsku, 2x v Rakousku... :lol: No měl jsme kliku, známý byl na dva dny zadržen, když mu pod kobercem v kufru policajti našli dva, tři zapadlý Lugery.
Uživatelský avatar
kregan
VIP
Příspěvky: 2206
Registrován: 28.11.2013 8:43

Re: Nože v zahraničí

Příspěvek od kregan »

Ja byl v Nemecku hodinu na stanici za vystrelovak a kamarada si na Ukrajine nechali v cele pres noc za loveckej nuz.
viktor
Příspěvky: 3326
Registrován: 14.03.2012 12:09

Re: Nože v zahraničí

Příspěvek od viktor »

no projel jsem celou evropu jak vychodni tak i zapadni a tak me samozrejme take otazka nutne vyzbroje napr proti psum, kterych je v nekterch zemich pomerne dost a pratelsti zrovna nejsou ....
takze normalne sebou vozim Busmena od Cold steel coz neni zrovna malej nuz..ale ja v kufru na moto a ne u pasu, dalsi jeho velkou vyhodou je ze je neatraktivni, proste na pohled hnusnej i kdyz je to perfektni univezralni nastroj. Myslim ze v rade pripadu to hraje roli, motivaci celnika. I velky nuz, pokud ma svuj ucel napr na ryby filetak , to se tak nejak toleruje, Proste je hodne velkej rozdil zda mate muz okamzite k dispozici ci ne. Ve vsech zemich leze koupit napr velky kucharsky nuz a nikdo to neresi. Dulezity je ucel noze. U pasu je brany jako zbran, ale stejne velky v zavazadle uz neni zbrani ale nastrojem napr. na vareni. Dasi velkou srandou jsou napr. peprove spreje.Zasadne vozim urcene proti psum, ci jinym nebezpecnym zviratum. Napr v nemecku muzete mit znacne problemy kvuli malemu pepraku s napisem NATO co koupite v u nas pomalu v kazde trafice a je vice mene k nicemu ale napr Aljaska Guard ktery je sam o sobe dost ucinou zbrani vuci cemukoliv co ma nos ci oblicej a je to naprosto v pohode. Jinak sam jsem mel dost problemy jen kvuli pi na syfonove bombicky APP 661 zustala na celnici a zepet jji dostal jen znalecky posudek. Kamarad mel znacne problemy jen kvuli par prazdnym nabojnicim 9 para.. nemecka hranice, osobni prohlidka atd... proste je to hodne na koho narazis a take hodne o chovani, hodne se da vysvetlit atd.. neni to cernobile tema.
viktor
Uživatelský avatar
marish
VIP
Příspěvky: 654
Registrován: 12.01.2011 21:29
Bydliště: Liberec

Re: Nože v zahraničí

Příspěvek od marish »

Tak já Wengera za hranice vozím, i když splňuje podmínku pojistky i jednoručního otvírání (při výběru mi nešlo ani tak o otvírání jednoruč, jako o co nejpohodlnější otvírání obouruč).
Zatím sázím na psychologický moment, kdy i takto vybavený švýcar je pořád švýcar, a se svýma tábornickýma želízkama působí na všechny jinak než např. dlouhé, nebo zahnuté zubaté ostří, nebo vystřelovák...
Uživatelský avatar
Terminated Account
Příspěvky: 3761
Registrován: 19.08.2011 9:42

Re: Nože v zahraničí

Příspěvek od Terminated Account »

Je velký rozdíl co si člověk lajzne jako baťůžkář či. nezávislý svobodný cestovatel vs. cestování ve skupině, s rodinou atd.

Pokud jedu sám za sebe, můžu se chovat sobecky a počítat s možnou represí, zdržením, pokutou, ztrátou věci atd. Pokud jedu v týmu, s rodinou, nebo si nemůžu dovolit zdržení, je na místě absolutní eliminace všech možných třecích ploch.
viktor
Příspěvky: 3326
Registrován: 14.03.2012 12:09

Re: Nože v zahraničí

Příspěvek od viktor »

jasne mas naprotou pravdu. Jde jen o miru rizika. Ale lze to resit. Napriklad ve vetsine grilovacich sad je nuz na dlouhe nasade. Takova mala maceta. To projde bez problemu :-)) sice nic moc material, ale jako prilezitostna zbran docela ujde.
viktor
Hombre910
Příspěvky: 35
Registrován: 11.08.2014 20:13
Pohlaví: muž

Re: Nože v zahraničí

Příspěvek od Hombre910 »

kregan píše:Ja byl v Nemecku hodinu na stanici za vystrelovak a kamarada si na Ukrajine nechali v cele pres noc za loveckej nuz.
Řekl bych, že kamarád neodhadl vhodnou chvíli pro úplatek. Jinak když je vůle tak se prostor pro šikanu vždycky najde a důvody jsou všelijaký jednou jsme trčely na maďarsko-chorvackých hranicích kvůli šňupacímu tabáku, kterej bylo jak se zdá potřeba otestovat na 50 způsobů...
Uživatelský avatar
kregan
VIP
Příspěvky: 2206
Registrován: 28.11.2013 8:43

Re: Nože v zahraničí

Příspěvek od kregan »

Mě sebrali před pěti dny na Kyrgyzsko-Kazašský hranici za kouření. Z 100 USD sem to usmlouval na 5 do šuplíčku. Začínám mít pomalu praxi.

K tématu: V Londýně na letišti nám vysypali celej příručák kvůli příborovýmu noži. Naštěstí si ho jen nechali a mohli sme jít.
Argonaut
Příspěvky: 916
Registrován: 16.05.2014 15:25
Pohlaví: muž

Re: Nože v zahraničí

Příspěvek od Argonaut »

Jak na to koukám, budu muset při jízdě do ciziny vytahovat z auta loveckou dýku. Každopádně tyto zákony považuji za padlé na hlavu. Ještě tak pochopím vystřelováky a skryté nože maskované jako jiné předměty. Ale takto postavené to slouží jenom k omezování normálních lidí, kteří dodržují zákony. Takhle si demokracii a svobodu nepředstavuji. Lump si kudlu/střelnou zbraň vždycky sežene.
Hohepa
VIP
Příspěvky: 3469
Registrován: 22.07.2013 22:16
Bydliště: Praha

Re: Nože v zahraničí

Příspěvek od Hohepa »

No a pak se nestačím divit , že někdo vymyslí opasek pro přežití s křesadlem a nožem v přezce a v rámci módní vlny taktikal-survival-buřtkraft na https://www.kickstarter.com/projects/ma ... vival-belt má s tím takový úspěch, že vybere 200 000 dolarů.
Přitom je to téměř všude zakázaný - ten nůž.
fransilice
Příspěvky: 98
Registrován: 26.08.2015 13:45

Re: Nože v zahraničí

Příspěvek od fransilice »

banda mých kámošů jela přes německo na vandr...
ale než vyjeli,tak si nechali poradit a měli předem sesmolený papír,kde se všichni vlastnoručně podepsaly,že vybavení mají pro zájmovou,sportovní činnost-trempink a kudly měly v bedně zamčené v kufru auta....
při kontrole kluci z "kobry 11" ani nepíply...slušně je pozdravily a v klidu jely dál....ale nevím,jak by to dopadlo,kdyby měly nůž u pasu a nebo na volno v báglu-to zavání průserem...
jameson363
Příspěvky: 633
Registrován: 29.12.2012 0:02
Pohlaví: muž

Re: Nože v zahraničí

Příspěvek od jameson363 »

Co jsem slysel, tak ve Velke Britanii je zakazany nosit pevny noze a podle jejich zakona zaviraci nuz s pojistkou = pevny nuz. Vsichni zmrdi samozrejme kupujou kobercaky/odlamovaky v "Obi". One-hand otvirani narozdil od Nemecka nevadi.
Uživatelský avatar
K4cer
VIP
Příspěvky: 1686
Registrován: 30.03.2014 20:37
Pohlaví: muž

Re: Nože v zahraničí

Příspěvek od K4cer »

V UK jsou zakázaný všechny pevný nože, všechny nože s pojistkou (tedy včetně nožíčku na m/t) a všechny nože delší než myslím 3,5". Defacto jediný street legal je 91mm švýcarák.
Detto ovšem platí pro kdejaký vořezávátka a taky šroubováky a pod.

Ale je to silně závislý jak na osobě nositele, tak na místě přichycení. Zákon to definuje tak, že je potřeba mít dobrý důvod - tedy když jdu na ryby, můžu mít i kuchyňskej, pokud jdu instalovat koberec, taky můžu mít příslušnej nůž - v obou případech musí být uzavřený v brašně, ideálně v kufru auta, prostě nesmí být poruce.
Na druhý straně vás ne fotbal nebo do hospody nepustí ani s malým švýcarákem, resp. při přichycení hrozí komplikace.
V nejhorší možný konstelaci je možný obdržet až dva roky za pouhé nesení nože na nevhodném místě.
Můžeš bejt osel, ale musíš si umět poradit :>
Uživatelský avatar
Bill Masen
Editor
Příspěvky: 3752
Registrován: 08.02.2015 16:49

Re: Nože v zahraničí

Příspěvek od Bill Masen »

Tak v Británii člověk musí mít potvrzení i na krumpáč, že ho potřebuje k práci. Velkej Ban je na nože z plastu. Opinely mají rádi a na netu je spousta návodů, jak upravit pojistku, aby nepojistkovala. Nůž do tří palců a bez pojistky je ok, pokud nenarazím na Bobíka co má den blbec a nesplete si češtinu s polštinou. Do hospody, nebo do muzea, na výstavu a pod se nesmí ani s pilníčkem na nehty. A příborovej nůž se dá koupit až od osmnácti!!!
https://www.gov.uk/buying-carrying-knives
Odpovědět