Levný EDC nůž do kapsy

Nože, mačety, sekery,píky, oštěpy, atd.
Odpovědět
Uživatelský avatar
the.marek
VIP
Příspěvky: 1702
Registrován: 07.04.2013 13:35
Pohlaví: muž

Re: Levný EDC nůž do kapsy

Příspěvek od the.marek »

Máte někdo zkušenosti se zavíracími noži značky RUIKE? Měla by to být nějaká odnož svítilen FENIX či co a jsou to levné a vcelku hezké nožíky. Zajímalo by mě jestli jsou na úrovni SW, Ganzo a různých reklamních cetek apod. nebo spíše Kershaw, Ka-Bar, RAT, Spyderco apod.
Nikdy nenaser šest chlapů, když máš jen pětiranný revolver ...
Uživatelský avatar
Lyster
VIP
Příspěvky: 4246
Registrován: 22.03.2014 23:01
Pohlaví: muž
Bydliště: Litoměřicko

Re: Levný EDC nůž do kapsy

Příspěvek od Lyster »

Zkušenosti bohužel nemam, ale viděl by jsem to na podobném žebříčku jako GANZO nebo možná Real Steel. Ale nic proti tomu. Poměr cena/materiály vypadají docela dobře, a zpracování také snad nebude špatné. Ale osobně zkušenost nemam. Ale také jsem nedávno pokukoval po jednom že by jsem jej vyzkoušel.
Uživatelský avatar
des
Příspěvky: 766
Registrován: 14.11.2012 20:29
Pohlaví: muž

Re: Levný EDC nůž do kapsy

Příspěvek od des »

mám ruike hussar. velmi príjemný nožík, tvarom mi výborne vyhovuje čepel aj ručka, tá umožnuje rozne úchopy a dá sa s ním skutočne pohodlne pracovat na rozdiel od niektorých iných nožov známych značiek. čepel je 14c28n a ručka g10 čo je fajn. linery dostatočne silné, linerlock spolahlivý, čepel behá na ložiskách, flip lepší jak kolegov kershaw v podobnej cene.
spracovanie na úrovni kershaw, spy tenacious alebo avispa, lepšie jak rat1 čo mali na predajni a hodne lepšie jak ganzo.
vyrábat by to mal real steel.

za mna dobre navrhnutý elegantný nožík z dobrých materiálov. ostatné ruike sa mi už nepáčili. nemám moc rád kovové rúčky(douk-douk je výnimka) a aj dizajn sa mi zdal robený skor aby dobre vypadal jak na praktické používanie.
nemóže íst karta furt...
Fantozzi
Příspěvky: 117
Registrován: 13.03.2016 17:27

Re: Levný EDC nůž do kapsy

Příspěvek od Fantozzi »

Dneska mi prisel nuz Ganzo 729 je to vlastne kopie Spyderco ParaMilitary 2 s axislockem. Na prvni pohled pekne zpracovany, zadne vule, ostri holi. Material cepele 440C, strenky asi G10. Objednano pres cinsky eshop, dneska je to cca 30 dnu. Cena cca 18 USD vcetne postovneho. Pokud to srovnam s mym stavajicim Rat 1 tak framelock mi vyhovuje lepe, na nejake podrobnejsi srovnani je jeste kratka doba. Rat 1 ma asi o cm delsi na rukojet. Jako EDC podle me uplne dostacujici, hlavne diky cene nebude trapit jeho ztrata.
Uživatelský avatar
štaflík
Příspěvky: 4381
Registrován: 01.02.2012 12:08
Bydliště: Sudéta

Re: Levný EDC nůž do kapsy

Příspěvek od štaflík »

RAT1 ma linerlock. Frame má Avispa. Jinak pěkný nožík, ať slouží.
Fantozzi
Příspěvky: 117
Registrován: 13.03.2016 17:27

Re: Levný EDC nůž do kapsy

Příspěvek od Fantozzi »

Diky za upozorneni, je to tak jak pises. Takze linerlock mi vyhovuje vice :-).
Matěj
Příspěvky: 1784
Registrován: 28.08.2016 11:52

Re: Levný EDC nůž do kapsy

Příspěvek od Matěj »

Fantozzi píše:Dneska mi prisel nuz Ganzo 729
Nožík je to pěkný, ale asi po měsíci občasného používání jsem mu zlomil cca v polovině čepel (otvíral jsem konzervu) :(
Fantozzi
Příspěvky: 117
Registrován: 13.03.2016 17:27

Re: Levný EDC nůž do kapsy

Příspěvek od Fantozzi »

Ja sem vcera zlomil cepel na Sanrenmu 710, ktery sem mel asi 2 roky v kufru s naradim a pouzival sem jej jako pracovni nuz. Mlatil sem po nem kladivem a pouzival jako dlato a vcera sem snim vysekaval drazku do drevene fosny a pri paceni se mi zlomila cepel v asi 1/3 delky. Ale to jsou veci, ktere se s nozem nedelaji a s Ratkou bych si to nedovolil.
Matěj
Příspěvky: 1784
Registrován: 28.08.2016 11:52

Re: Levný EDC nůž do kapsy

Příspěvek od Matěj »

Otvírání konzerv noži opravdu nesvědčí, ale popravdě jsem nečekal, že se zlomí hned při prvním pokusu...
Fantozzi
Příspěvky: 117
Registrován: 13.03.2016 17:27

Re: Levný EDC nůž do kapsy

Příspěvek od Fantozzi »

Taky by me nenapadlo, ze by se pri otevreni konzervy mohl poskodit, na YT je spousta videi kde s ganzo nozi delaji ruzne prasarny, ale ze by mely byt nejak mene odolne se nezda. Mela by mi prijit jeste kopie Fallkniven F1 tak sem zvedavy jaky bude, ze bych snim zaplacl pozici pracovniho noze. Jeste uvazuju nad pracovnim nozem od Hultafors.
Uživatelský avatar
RedneckBear
Příspěvky: 324
Registrován: 06.11.2015 0:37
Pohlaví: muž

Re: Levný EDC nůž do kapsy

Příspěvek od RedneckBear »

Hultafors GK mam, je to masivni kus zeleza a na nejake prasarny ma moji duveru (ale na bezne veci mi vadi prilis "ostry sklon" cepele; mam radsi pozvolnejsi, neco jako Mora Companion nebo tak neco).
The Emperor protects ...
Cep
Příspěvky: 1706
Registrován: 09.04.2015 11:22
Pohlaví: muž

Re: Levný EDC nůž do kapsy

Příspěvek od Cep »

Matěj píše:Otvírání konzerv noži opravdu nesvědčí, ale popravdě jsem nečekal, že se zlomí hned při prvním pokusu...
Přiznám se, že jsem otevíral nožem konzervu jen jednou - Sanrenmu 7063. O špičku a ztupení jsem se bál , ale o zlomení v půlce? Prorážel jsem to z vrchu, nepáčil.
Fantozzi
Příspěvky: 117
Registrován: 13.03.2016 17:27

Re: Levný EDC nůž do kapsy

Příspěvek od Fantozzi »

Jeste male zjisteni k Ganzo 729, prehazoval jsem klip a vsiml jsem si, ze sroubky jsou zakaple aby se neuvolnovaly. U Rat 1 nic takoveho nebylo a klip musim pravidelne utahovat.
Hohepa
VIP
Příspěvky: 3471
Registrován: 22.07.2013 22:16
Bydliště: Praha

Re: Levný EDC nůž do kapsy

Příspěvek od Hohepa »

Už jsem konzervu otvíral nejen nožem ale i sekerou a moc netuším jak bych při tom zlomil čepel v půlce .
Na to snad musíš napřed ten nůž až do té půlky do toho plechu zarazit či co :shock:
Navíc síla nutná k zlomení je neúměrně velká k síle nutné na otevření konzervy.
Asi jde o techniku.

Snad jen že byla čepel překalená a byl to takový ten "křehký lom" . Vypadá podobně jako na zlomené litině tak jakoby krystalický povrh v lomu.
Matěj
Příspěvky: 1784
Registrován: 28.08.2016 11:52

Re: Levný EDC nůž do kapsy

Příspěvek od Matěj »

Je dost možné, že čepel byla překalená, kdo ví, vyhodil jsem to už. Každopádně se to stalo při ,,zabodnutí do konzervy"...
Fantozzi
Příspěvky: 117
Registrován: 13.03.2016 17:27

Re: Levný EDC nůž do kapsy

Příspěvek od Fantozzi »

IMG-20180202-WA0003.jpg
Fake nože Fallkniven F1 dneska dorazil, cena cca 14 USD, působí solidně zpracovaný. Čepel je docela masivní a dobře nabroušená. Tak snad jako pracovní nůž bude OK.

přikládám fotku pro srovnání velikosti.
Z levé strany: S&W SW105HD, Ganzo G729, fake Fallkniven F1, Ontario Rat 1, Schrade SCHF9
Uživatelský avatar
Ray
Příspěvky: 714
Registrován: 04.02.2018 7:46

Re: Levný EDC nůž do kapsy

Příspěvek od Ray »

Má tu někdo zkušenost s těmito opaskovými noži? Je to použitelné jako nouzový obranný prostředek, nebo alespoň další záložní nůž navíc, kdyby člověk musel třeba náhle zahodit všechny věci a zdrhat? Nebo je to jen cool vypadající nepoužitelný střep?
dv-01.jpg
dv-01.jpg (26.9 KiB) Zobrazeno 12298 x
"Je lepší mluvit s chytrým člověkem o něčem hloupém než s hlupákem o něčem chytrém" - Jan Werich
Hohepa
VIP
Příspěvky: 3471
Registrován: 22.07.2013 22:16
Bydliště: Praha

Re: Levný EDC nůž do kapsy

Příspěvek od Hohepa »

a) správně je za B
b) cokoliv co nemá bezpečný úchop....... je nebezpečné pro majitele




c) si představ že se ti po šesti pivech začne chtít, moc chtít čůr.. a jako na potvoru se ti nevede rozepnout zip a musíš stáhnout celé gatě.... :rofl
Uživatelský avatar
Ray
Příspěvky: 714
Registrován: 04.02.2018 7:46

Re: Levný EDC nůž do kapsy

Příspěvek od Ray »

ad b) Jasné. Mě ale zajímá spíš kvalita zpracování a odolnost. V nouzi se ubráním třeba i skleněným střepem, když bude nejhůř a ten má úchop značně nebezpečnější, než tohle :chuckle Uvažuju o tom delší dobu, ale nikde u nás to nemaj a z netu bez nějaké recenze se mi to moc objednávat nechce. Asi to budu muset risknout.

ad c) takový problém se zipem na gatích jsem v životě neměl, spíš ho zapomínám zapínat, takže tohle hledisko pro mě není rozhodující :-D
"Je lepší mluvit s chytrým člověkem o něčem hloupém než s hlupákem o něčem chytrém" - Jan Werich
Uživatelský avatar
RedneckBear
Příspěvky: 324
Registrován: 06.11.2015 0:37
Pohlaví: muž

Re: Levný EDC nůž do kapsy

Příspěvek od RedneckBear »

Fantozzi píše:
IMG-20180202-WA0003.jpg
Fake nože Fallkniven F1 dneska dorazil, cena cca 14 USD, působí solidně zpracovaný. Čepel je docela masivní a dobře nabroušená. Tak snad jako pracovní nůž bude OK.

přikládám fotku pro srovnání velikosti.
Z levé strany: S&W SW105HD, Ganzo G729, fake Fallkniven F1, Ontario Rat 1, Schrade SCHF9
fake Fallkniven F1
Jak je znaceny v obchodech, pls?
The Emperor protects ...
Odpovědět