Katana

Nože, mačety, sekery,píky, oštěpy, atd.
Odpovědět
Uživatelský avatar
OlaffLudwig
Příspěvky: 87
Registrován: 30.08.2013 22:32
Pohlaví: muž
Bydliště: zatim Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Katana

Příspěvek od OlaffLudwig »

OT:
Chorche: koukal jsem na dokument o středověké válce a vzpomněl jsem si na tebe jak si tu řešil, tu "blbuvzdornou" katanu. Tak mě napadla mnohem blbuvzdornější, ale o to ničivější zbraň (i vzhledem ke snadné dosažitelnosti - v současnosti).

Kladivo... (Ano vím, že jsem právě neobjevil svatý grál a pokud jsem přehlídl topic o válečných kladivech, tak se omlouvám - admini můžou klidně dle libosti vytvořit nový topic nebo můj příspěvek přesunout či hodit do koše ;-).

Nicméně: pokud porovnáme "blbuvzdornost" wakizashi z pružinové oceli a pořádný kus kladiva (nejlépe jednoruční 2kg kladivo s nějakým kvazi štítem na druhé ruce), dostaneme zajímavý výsledek - je mnohem snažší naučit se uskakovat a vykrývat štítem, než se naučit katanou bojovat...

Neuvědomil jsem si, že když jsem tady tak obhajoval úžasný a nejlepší katany ze skládaný oceli, zapomněl jsem, že tohle je forum pro lidi všeho druhu a tudíž tu bude spousta lidí, co na kendo chodit nebudou jen proto, aby se naučili "přeseknout bambus".

Takže když si sečtu 1 a 1, tak pro "běžného" člověka (běžný = nikdy nedělal bojová umění - většina národa) mi vychází nejlépe kladivo a štít - a to i do PA světa. Teda až dojde munice, do tý doby to může být zbytečná zátěž (záleží na materiálu a provedení).
Uživatelský avatar
sigmark
VIP
Příspěvky: 3349
Registrován: 14.08.2012 20:43

Re: Katana

Příspěvek od sigmark »

ddvoukilový kladivo je v obratnosti daleko za dobře vyváženým mečem... asi bych radši zvolil řemdih
Uživatelský avatar
Hdm
Příspěvky: 1003
Registrován: 01.08.2012 15:12
Bydliště: Orlické hory

Re: Katana

Příspěvek od Hdm »

Kladivo jako zbraň vidím špatně, protože jak se do něčeho zaťukneš je občas problém to vytáhnout hned zpět a to může být rozhodující. Pokud vím tak válečná kladiva se používala jako louskáčky na plechové brnění, což asi nebude nic masově rozšířeného v PA.

Sám bych vzal spíše něco na způsob gladiátora, krátký meč/šavli/mačetu(co kdo chce řezného) a do druhé štít + nějaké improvizované ochrany exponovaných částí těla. Ono pokud to vezmu logicky tak gladiátoři byli IMO nejlepší vzor pro PA, protože tam to bylo více/jeden na jednoho/více a tak nějak si dovedu představit případný střet i v PA. Vojáci v armádě spoléhali spíše na počet než na nějaké excelentní výkony jednotlivců.

Řemdich je asi jako vtip,ne? Tím je třeba se umět ohánět jinak si člověk natluče sám :D Když už tak jako Žižka - palcát.
Chorche
VIP
Příspěvky: 3275
Registrován: 28.02.2013 13:11

Re: Katana

Příspěvek od Chorche »

Sigmark má jistě rád Patejla :D

Jináč k tomu kladivu - považuju to za nesmysl jelikož jak tu už padlo, je těžký, navíc krátký (abych s nim někoho majznul musim k němu jít dost blísko že na mě sám dosáhne), navíc s nim je třeba zasahovat jenom z boku (nejde s nim píchat dopředu). To bych daleko líp z těchle "klepacích zbraní" viděl teleskop. Je lechčí a víc "handy" :)

K těm katanám, tajdle nabízí někdo zajmavou alternativu ke kataně zapůldarma http://www.ebay.com/itm/2PC-Large-Full- ... 416ce6c88e
Uživatelský avatar
sigmark
VIP
Příspěvky: 3349
Registrován: 14.08.2012 20:43

Re: Katana

Příspěvek od sigmark »

Chorche:nemá

HDM: moc koukáš na Saturnina. řemdiH lze kontrolovat snadno pomocí pohybu madla a dá se s ním šlehnout i za štít. když použiješ řetěz o délce 2/3 madla, tak se s ním jednoduše švihnout nemůžeš. to by vyžadovalo kreativitu jaké je schopný jen veleblb.
Chorche
VIP
Příspěvky: 3275
Registrován: 28.02.2013 13:11

Re: Katana

Příspěvek od Chorche »

já bych se ani se řemdihem tahat nechtěl. Jednak si myslim že naučit se s nim bezpečně vládnout je ještě složitější neš s mečem a jednak je těší než to kladivo a se všema jeho nectnostma již zmíněnejma.
A nemít rád Patejla je smrtelnej hřích :twisted:
Uživatelský avatar
OlaffLudwig
Příspěvky: 87
Registrován: 30.08.2013 22:32
Pohlaví: muž
Bydliště: zatim Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Katana

Příspěvek od OlaffLudwig »

Dovolím si ještě jeden OT:
Tim kladivem jsem myslel toto :lol:

Obrázek

V odborných vláknech se na ROZPADu tímto stylem nediskutuje a diskutovat nebude! Za chvíli by tu byl jen recesistický hnůj a balast. Doufám, že každý dokáže vycítit která vlákna v kterých sekcích jsou lehčí, nebo která snesou recesi. Sice se v tomto vláknu už plácá, ale zabíjet jej nebudeme. Po uvolněných mravech z prázdninové okurkové sezóně opět utáhneme šrouby - balast a OT se bude bez pardonu mazat. MacGyver

[edit]: omlouvám se, už se to nebude opakovat
Naposledy upravil(a) OlaffLudwig dne 12.09.2013 19:32, celkem upraveno 1 x.
Uživatelský avatar
sigmark
VIP
Příspěvky: 3349
Registrován: 14.08.2012 20:43

Re: Katana

Příspěvek od sigmark »

těžší než dvoukilák? Chorche, prosimtě... ztrojený pérovky jako řetízek, koule cca 4cm, násada...kilo maximálně. jako kouli mám ložisko z traktoru, kdysi jsem si vyrobil jednu...kouli..z hlavy šroubu co drží pražce a kousku dříku.
ale je to OT, takže se k tomu už šířít nebudu
Chorche
VIP
Příspěvky: 3275
Registrován: 28.02.2013 13:11

Re: Katana

Příspěvek od Chorche »

aha, já myslel že myslíš opravdovej řemdih a ne hračku pro děti :D

Co si myslíte o tom dvojmeči na kterej sem dával odkaz vejš ? Ptám se hlavně lidí, který maj o mečích nějaký ponětí, ne outsiderů jako sem já.
Uživatelský avatar
OlaffLudwig
Příspěvky: 87
Registrován: 30.08.2013 22:32
Pohlaví: muž
Bydliště: zatim Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Katana

Příspěvek od OlaffLudwig »

Chorche: Hele nevypadaj špatně. Otázka je, jestli jsou udělaný jako pravý ninja meče, ty se totiž dělaly do určitý míry tupý, protože jak už tu někdo psal, se využívaly i ke šplhání (zasekly se mezi cihly zdiva) jako mačky, což by ostřenou čepel dost ničilo. Nikdo však netvrdí, že si je nemůže člověk nechat dobrousit dodatečně ;-)
Chorche
VIP
Příspěvky: 3275
Registrován: 28.02.2013 13:11

Re: Katana

Příspěvek od Chorche »

no v popisu píšou ostrá nerezová čepel. Takže to vostrý bude.
Uživatelský avatar
OlaffLudwig
Příspěvky: 87
Registrován: 30.08.2013 22:32
Pohlaví: muž
Bydliště: zatim Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Katana

Příspěvek od OlaffLudwig »

V tom případě je to ideální :-) V podstatě ideální náhrada za ta 2 wakizashi, která jsem jmenoval :-)
Uživatelský avatar
sroub
Příspěvky: 263
Registrován: 05.08.2012 10:42
Bydliště: Poblíž Kladna

Re: Katana

Příspěvek od sroub »

A co Dácká kosa, neboli Falx?
Obrázek
Osvědčená a poměrně blbuvzdorně jednoduchá zbraň, která zastavila i mocný římský legie (dlužno dodat že ne nafurt, to je zas pravda)
Sice si neumim představit skrytý nošení, ale po kníku bude aspoň klacek nosit každej kdo má aspoň trochu sebezáchovu....
Uživatelský avatar
DeadMan
Příspěvky: 3046
Registrován: 30.04.2012 19:27
Bydliště: Slezsko

Re: Katana

Příspěvek od DeadMan »

doporučuji si to projít celé: http://www.youtube.com/user/Hudson2150/videos
Chorche
VIP
Příspěvky: 3275
Registrován: 28.02.2013 13:11

Re: Katana

Příspěvek od Chorche »

sroub píše:A co Dácká kosa, neboli Falx?
nějak si neumim přectavit jak to nosit aby mně to neufiklo přirození nebo makovici... :D Holstr by se na to dělal dost těžko jak je to zakroucený
Uživatelský avatar
DeadMan
Příspěvky: 3046
Registrován: 30.04.2012 19:27
Bydliště: Slezsko

Re: Katana

Příspěvek od DeadMan »

úplně stejně jako na kukri nebo šavli atd. ;)
Chorche
VIP
Příspěvky: 3275
Registrován: 28.02.2013 13:11

Re: Katana

Příspěvek od Chorche »

no to bych neřek, todle je zakroucený úplně za roh... :mrgreen:
Nicméně, mrtvolo, tendle combatstajl se mi docela zamlouvá http://www.youtube.com/watch?v=YJdiTOnOqRE díky za tip !
Uživatelský avatar
realcop
Příspěvky: 108
Registrován: 25.10.2013 0:06
Pohlaví: muž
Bydliště: Praha

Re: Katana

Příspěvek od realcop »

Ja osobně jsem toho názoru, že nejlepší zbraň je ta, o které nikdo neví.

http://www.replikymecu.com/vychazkova-h ... -duty.html

Viz video níže: Má dostatečně tlustou čepel, aby vydržela sekání i bodání a navíc na poslední 20 cm je čepel i na druhé straně pro reverzní sek. Navíc jde o skrytou zbraň. Není lepšího obrance, než ten kterého utočník podcení, protože v něm vidí slabou zraněnou oběť. pokud vás utočník hned nezabije, jistě vám v případě zajmutí ponechá hůl bez které se takovéj chromajzl jako vy neobejde. A když bude příležitost :punch

http://www.youtube.com/watch?v=Y7ozTWYvk2o
Hohepa
VIP
Příspěvky: 3470
Registrován: 22.07.2013 22:16
Bydliště: Praha

Re: Katana

Příspěvek od Hohepa »

Pozor v řadě zemí je skrytá čepel braná jako zákeřná zbraň a je trestné ji byť jen vlastnit natoš nosit na veřejnosti.
Uživatelský avatar
Václaf
VIP
Příspěvky: 1315
Registrován: 24.01.2013 18:27
Pohlaví: muž
Bydliště: Dolní Přím 82

Re: Katana

Příspěvek od Václaf »

A to se týká i ČR?
Odpovědět