Balistické nože

Nože, mačety, sekery,píky, oštěpy, atd.
Uživatelský avatar
MozartTx
Příspěvky: 37
Registrován: 21.09.2012 21:16

Re: Balistické nože

Příspěvek od MozartTx »

Diskuse je o balistickém noži, datech, účinnosti. Na vše ostatní jsem také odpověděl a nemám potřebu to dále rozvádět. Admin kdykoliv toto vlákno může zamknout či odstranit. Tím jsem z mé strany hotov.
chodec
Příspěvky: 92
Registrován: 15.04.2012 16:34

Re: Balistické nože

Příspěvek od chodec »

Opravdu byl balistický nůž oficiálně zaveden v sovětské/ruské nebo alespoň jiné armádě? Je na to nějaký důkaz nebo je to jen reklamní tah, viz milion čínských nožů z tržnic s označením "Specnaz", krom toho samotné označení "specnaz" jako takové je jen obecné pojmenování, něco jako naše slovní spojení "speciální jednotka", člověk z toho nepozná o co jde, může to být policejní, vojenská a kdo ví jaká jednotka, co se tváří "speciálně".
Uživatelský avatar
Lachtan
Příspěvky: 264
Registrován: 29.04.2013 23:15

Re: Balistické nože

Příspěvek od Lachtan »

Byl (a možná stále ještě je) ve výzbroji pouze Specnaz, nikdy jsem neslyšel, že by byl zaveden ve výzbroji jakékoliv jiné armády.
Uživatelský avatar
bivoj
VIP
Příspěvky: 4361
Registrován: 03.09.2012 19:54
Pohlaví: muž
Bydliště: Tertium corpus de Solari system

Re: Balistické nože

Příspěvek od bivoj »

Nicméně populární je i v USA, stačí shlédnout stařičký snímek Comando, kde Arnold používá balistický nůž... Tím nechci říct, že jej jakékoliv speciální síly USA používaly, ale rozhodně o něm v roce 1985 dobře věděly.
Sic semper tyrannis.
Cēterum autem cēnseō EU esse dēlendam.
chodec
Příspěvky: 92
Registrován: 15.04.2012 16:34

Re: Balistické nože

Příspěvek od chodec »

Lachtan píše:Byl (a možná stále ještě je) ve výzbroji pouze Specnaz, nikdy jsem neslyšel, že by byl zaveden ve výzbroji jakékoliv jiné armády.
Ono je spíš otázka, jakých "specnaz"? Není to označení pro žádnou konkrétní jednotku, jedná se jen o obecné označení "speciálních jednotek". Nikde jsem nenarazil zatím na žádný důkaz by takový nůž někdo opravdu používal.
Uživatelský avatar
goral
Příspěvky: 1410
Registrován: 01.07.2011 23:53
Bydliště: Morava!

Re: Balistické nože

Příspěvek od goral »

nedivil bych se tomu.
Kdyz muze mit ACR zavedenou rotacni hvezdici...
"The era of procrastination, of half-measures, of soothing and baffling expedients, of delays, is coming to a close. In its place we are entering a period of consequences."
Reccol
VIP
Příspěvky: 551
Registrován: 19.09.2011 14:43

Re: Balistické nože

Příspěvek od Reccol »

Hele měl jsi tu hvězdici někdy v ruce? K jakýmu účelu se to zavádělo?
Já totiž dlouho věřil, že je to nějaká urban legend, dokud jsem to někde na fotkách neviděl... A stejně mám pořád pochyby.
Uživatelský avatar
the.marek
VIP
Příspěvky: 1702
Registrován: 07.04.2013 13:35
Pohlaví: muž

Re: Balistické nože

Příspěvek od the.marek »

S tím balistickým nožem u Spetsnaz by mě to taky zajímalo, nikde jsem nikdy nenašel žádné věrohodné info, nedejbože fotky. Stejně tak, jako Pudův Agent Magnum u AČR...

Tady je nějaké info o těch hvězdicích.

http://www.uton.cz/nuz-csla-bonus-vz-85/rotacka/

EDIT: Další Urban legend je údajná nelegálnost balistických nožů, pěkná ptákovina...
Nikdy nenaser šest chlapů, když máš jen pětiranný revolver ...
Uživatelský avatar
Nightmare
Příspěvky: 495
Registrován: 23.08.2013 20:12
Pohlaví: muž

Re: Balistické nože

Příspěvek od Nightmare »

Reccol: V ruce jsem neměl, ale viděl jsem fotky pouzder a byly dost přesvědčivý (tedy ty hvězdice tam taky byly :-))
vrbodol
Příspěvky: 633
Registrován: 14.07.2012 21:08

Re: Balistické nože

Příspěvek od vrbodol »

Ta hvězdice je focená i v knížce Výsadkáři a průzkumníci,která mapuje tohle vojsko od konce 2 války do současnosti.Vyšla asi tak před 10lety? Momentálně ji nemám u sebe ale vim že tam je.
Uživatelský avatar
goral
Příspěvky: 1410
Registrován: 01.07.2011 23:53
Bydliště: Morava!

Re: Balistické nože

Příspěvek od goral »

Hvezdice jsou stale ve skladech nekterych utvaru. To, ze jsou uplne k hovnu a k nicemu se nepouzivaji je vec druha.
Je to jen sberatelska raritka. Sice zavedena, ale nikdy nepouzivana
"The era of procrastination, of half-measures, of soothing and baffling expedients, of delays, is coming to a close. In its place we are entering a period of consequences."
Odpovědět