Ostatni chladne zbrane

Nože, mačety, sekery,píky, oštěpy, atd.
Uživatelský avatar
koutlosh
Příspěvky: 149
Registrován: 21.10.2012 22:25
Pohlaví: muž

Re: Ostatni chladne zbrane

Příspěvek od koutlosh »

Tady jsou nějaké techniky boje tesákem (saxem, mačetou, delším sekáčem nebo obecně velkým nožem) na slušné úrovni. Nevím, jak by to dopadlo ve srovnání s některými technikami boje teleskopickým obuškem nebo přímo eskrimou a podobnými, ale je to jednoduché a přitom účinné, ovládnutí je relativně snadné, byť to bez nějakého drillu samozřejmě nebude mít smysl, ale myslím, že stojí za to na to mrknout a popřemýšlet nad tím, určitě to může dost pomoct při boji podobnou zbraní.

http://www.youtube.com/watch?v=38sVdx7n ... ature=plcp

Jinak kanál těhle týpků dost doporučuji, jsou dobří a videa jsou zajímavě zpracovaná (vždy útok, obrana, protiakce na obranu a takhle to střídají, je pěkně vidět, co je potřeba dělat), nejlepší a nejvíce ukázek mají s dlouhým mečem, ale najdou se další tesáky, dýky, halapartny, celkem tak 20minut zajímavého a určo i krapet poučného koukání.. ;)
rigormortis
Příspěvky: 2
Registrován: 17.02.2013 8:35
Pohlaví: muž

Re: Ostatni chladne zbrane

Příspěvek od rigormortis »

pořád jen samé sečné a bodné zbraně....copak chcete po napadení řešit oplétačky se zákonem??
Já osobně preferuji teleskopický obušek...mám 26palcový, zatím naštěstí nepoužitý naostro (jen vysekávání křovin při průstupu) a můžu vám říct, že pokud s takovou věcí umíte, tak žádný nůž (pokud tedy není vrhací) by vás neměl ohrozit na životě. Dokonce si myslím, že při obraně proti zvířeně máte přímo výhodu...pes skočí po tom obušku a ne po vás a můžete ho v klidu dál mydlit jelikož tu ocelovou tyč v zubech neudrží...při boji člověk na člověka si můžete nechat větší odestup, jelikož máte v ruce asi půl metru dlouhou tyč a jak jsem říkal: když to s tím umíte, nemusíte mít strach ani o sebe ani o soudní tahanice.
Jo a jestli někdo napíše, že by mě dal s nějakou lopatkou...lopatka má těžiště na konci, tzn. že než se rozmáchnete, tak už máte zlomenou ruku obuškem...s tím se totiž nerozmachuje, takže útok je prakticky okamžitý.
Jo a proti meči? No...většinou když má u sebe někdo co váží pět kilo a je metr dlouhé tak si toho všimnete...a utíkáte.
Uživatelský avatar
Terminated Account
Příspěvky: 3761
Registrován: 19.08.2011 9:42

Re: Ostatni chladne zbrane

Příspěvek od Terminated Account »

Zdravím, bylo by dobré napřed alespoň zběžně prolétnout fórum a až potom psát. Téma teleskopu je probráno zevrubně jinde - stačí hledat. Když neubereš plyn docílíš akorát toho, že ti budeme duplicitní a OT příspěvky mazat, což ještě nikoho nepotěšilo a nic to nikomu nepřineslo. Díky za pozornost.
Uživatelský avatar
bivoj
VIP
Příspěvky: 4361
Registrován: 03.09.2012 19:54
Pohlaví: muž
Bydliště: Tertium corpus de Solari system

Re: Ostatni chladne zbrane

Příspěvek od bivoj »

rigormortis píše:...
Jo a proti meči? No...většinou když má u sebe někdo co váží pět kilo a je metr dlouhé tak si toho všimnete...a utíkáte.
Jen bych chtěl reagovat na tuto blbost ohledně váhy. Běžné jednoruční meče mají váhu kolem 850 - 1200g, katany obdobně (ty ale málokdy váží více jak kilo). No a i takový pořádný obouručák má do čtyř kil. Kordy apod. jsou naopak velmi lehké a až sakra nepříjemně rychlé (stačí se podívat na jakýkoliv šermířský záznam z olympiády, jak jsou kordy rychlé - netrénovaný pozorovatel si ani nevšimne, kdo koho a jak "píchl" :D )

A věř mi, že pokud by proti tobě stál zkušený šermíř (s čímkoliv), tak obušek ti vůbec nepomůže...
Vito
Příspěvky: 199
Registrován: 29.12.2012 22:48
Pohlaví: muž
Bydliště: Haná

Re: Ostatni chladne zbrane

Příspěvek od Vito »

ale pořád jen ten obušek lepší než holé ruce :)
BiSon
Příspěvky: 434
Registrován: 20.12.2011 10:00
Bydliště: Olomouc

Re: Ostatni chladne zbrane

Příspěvek od BiSon »

rigormortis píše:tak žádný nůž (pokud tedy není vrhací) by vás neměl ohrozit na životě.
Zkouseli jsme. Treninkovy nuz vs treninkovy obusek. Pokud byl ten s nozem rozhodnej a sel do toho, tak to pro obrance s obuskem vubec nebylo prijemny. Vysledek by byl asi takovej - s nozem urcite zlomena "kryci" ruka, mozna dalsi zraneni, v obranci s obuskem nekolik der.
Urcite to nebylo tak ze by ti s obuskem vic vyhravali; spis jak kdo koho zrovna vychytal.
O idee s vrhacim nozem ani nemluvim.

BTW to se ti fakt chce tahat s takovou obludou? Me 16" staci, 21" je az az... Ne vzdycky konfilkt bude uprostred letiste, kde mas dost prostoru na rozmachovani ;-)
Uživatelský avatar
sigmark
VIP
Příspěvky: 3349
Registrován: 14.08.2012 20:43

Re: Ostatni chladne zbrane

Příspěvek od sigmark »

no tim polenem nez se rozmachne tak ma utocnika u tela a nuz v cemru
Reno
Příspěvky: 398
Registrován: 04.12.2012 18:12
Pohlaví: muž

Re: Ostatni chladne zbrane

Příspěvek od Reno »

rigormortis píše:...Já osobně preferuji teleskopický obušek...mám 26palcový, zatím naštěstí nepoužitý naostro (jen vysekávání křovin při průstupu) a můžu vám říct, že pokud s takovou věcí umíte, tak žádný nůž (pokud tedy není vrhací) by vás neměl ohrozit na životě...
Klidně si to mysli, ale já mám podobné zkušenosti jako BiSon. Opravdu účinně trefit teleskopem útočníka ozbrojeného nožem a v pohybu není vůbec jednoduché. Teoretická kalkulace "teleskop je o hodně delší než nůž, takže jsem ve výhodě" v praxi evidentně moc nefunguje. Ty šance jsou tak 50/50. Dokud jsem tohle neviděl na vlastní oči a nezkusil si to osobně, taky jsem teleskopu dával větší šance. Pokud člověk před útočníkem s nožem nemůže utéct, tak ho zachrání spíš tohle: http://www.youtube.com/watch?v=4DzcOCyHDqc :twisted:
Vito
Příspěvky: 199
Registrován: 29.12.2012 22:48
Pohlaví: muž
Bydliště: Haná

Re: Ostatni chladne zbrane

Příspěvek od Vito »

ale jak jsem napsal výš, je lepší mít teleskop, než holé ruce. samozřejmě na teleskop nespoléhat a konfliktu se snažit zabránit -> tj. základ úspěšné sebeobrany.

doporučuji přečíst článek od covera těm co ho ještě nečetli: http://cover72.net/zbrojnice/MacYoung.htm
Uživatelský avatar
Fabulous
Administrátor
Příspěvky: 8788
Registrován: 17.09.2011 21:33
Pohlaví: nevím, skryto ve špeku
Bydliště: Praha a okolí
Kontaktovat uživatele:

Re: Ostatni chladne zbrane

Příspěvek od Fabulous »

Pánové, nejlepší obranná zbraň mi roste z prdele :D Když to jde, tak utéct! Mnóóó, když to nejde...
Uživatelský avatar
sigmark
VIP
Příspěvky: 3349
Registrován: 14.08.2012 20:43

Re: Ostatni chladne zbrane

Příspěvek od sigmark »

zase zabíháš do hulizóny? :-)
Strelec45
VIP
Příspěvky: 1187
Registrován: 17.02.2013 9:59
Pohlaví: muž

Re: Ostatni chladne zbrane

Příspěvek od Strelec45 »

Hvězdice, bumerang, bolaso, nunčaky, sukovice, tomfa, :lol: to jsem tady ve vláknech ještě neviděl diskutovat.

Osobně asi jen bolaso na lovení, nebo spíš odchycení. :oops:
Uživatelský avatar
Terminated Account
Příspěvky: 3761
Registrován: 19.08.2011 9:42

Re: Ostatni chladne zbrane

Příspěvek od Terminated Account »

Pštrosa.
Strelec45
VIP
Příspěvky: 1187
Registrován: 17.02.2013 9:59
Pohlaví: muž

Re: Ostatni chladne zbrane

Příspěvek od Strelec45 »

Na pštrosa jedině bumerang. :lol:
Uživatelský avatar
koutlosh
Příspěvky: 149
Registrován: 21.10.2012 22:25
Pohlaví: muž

Re: Ostatni chladne zbrane

Příspěvek od koutlosh »

Strelec45 píše:Hvězdice, bumerang, bolaso, nunčaky, sukovice, tomfa, :lol: to jsem tady ve vláknech ještě neviděl diskutovat.

Osobně asi jen bolaso na lovení, nebo spíš odchycení. :oops:

Tak ta hvězdice nemusí být úplně špatná věc, pokud ji použiješ k tomu, k čemu je určena. ;)
Maximus
VIP
Příspěvky: 6526
Registrován: 12.01.2011 19:24
Bydliště: ČSR

Re: Ostatni chladne zbrane

Příspěvek od Maximus »

Bolasem se dá dobře lovit spárkatá zvěř (jeleni, srnci, lamy,...) a třeba i šelmy - můj oblíbený herec Charles Bronson se bavil lovením pum pomocí koně a bolasa, které následně pouštěl zpět do přírody.

Na bipední tvory tato zbraň funguje také výrobně.
Uživatelský avatar
Terminated Account
Příspěvky: 3761
Registrován: 19.08.2011 9:42

Re: Ostatni chladne zbrane

Příspěvek od Terminated Account »

Jako kluk (generace rychlých šípů a ABC) jsem bolaso měl a dost s ním experimentoval a blbnul. Nedokážu si ale představit, že bych v našich podmínkách byl schopný bez tvrdého tréninku, něco kloudného ulovit. Zbraň je to pěkná, Carles B. je taky můj oblíbenec, ale v nouzi dám přednost jiným způsobům lovu.
Strelec45
VIP
Příspěvky: 1187
Registrován: 17.02.2013 9:59
Pohlaví: muž

Re: Ostatni chladne zbrane

Příspěvek od Strelec45 »

No jo no, na louce je člověk vidět na dálku, v lese se ti zachytí o kdejaký klacek. Na zvěř to u nás asi fakt nebude. ;)
Heike
VIP
Příspěvky: 527
Registrován: 25.06.2013 11:07
Pohlaví: muž

Re: Ostatni chladne zbrane

Příspěvek od Heike »

Matiobarbuli-za časů Sully v Římě používaly tuším VI.a VIII legie tuto střelu-začno rozvláčně-v té době se vrhací oštěpy projevovaly značnou nevýhodou-byť vrhané po salvách po cca 600 kusech, každý legionář mě lehký na dálku a těžký na blízko(teprv pak tasil meč aby se nenapíchli při šlápnutí do výmolu, jasně, ve filmech to je jinak), ovšem ty mohl sebrat soupeř a hodit je zpátky. Takže kováři přišli na to, že Pillum(oštěp) u ratiště zeslabili, tudíž po dopadu se při vytažení ze země, z těla hrot odlomil nebo alespoň ohnul. No a po bitvě je posbírali, a kováři je zkovali zase k sobě. Dobré až budete po někom střílet šípy nebo házet oštěp...A konečně k té střele-nějaký voják se zachránil v boji tím že po soupeři vrhl meč, a tak chytré hlavy napadlo vytvořit cca 50cm tyč s kovovým hrotem, vrhanou na půl otočky, na malou vzdálenost. Každý voják měl na vnitřní straně štítu tuším dvě střely, poté co použil oštěpy, na několik metrů házel střely a pak teprve tasil. Kdo z vás házel polní lopatkou, netřeba vysvětlovat, jak to vypadalo. Takže pro PA-mít po domě, ale i třeba po lese, na x místech schované tyto předměty nemusí být na škodu. Osobně bych netahal na zádech arzenál, ale když se něco děje, má největší cenu vždy to co je po ruce. A pokud to připravíme, tím lépe. Můžeme to maskovat jako třeba kolíky na zahradě, pro pnoucí fazole, kůl u stromku...
Uživatelský avatar
sigmark
VIP
Příspěvky: 3349
Registrován: 14.08.2012 20:43

Re: Ostatni chladne zbrane

Příspěvek od sigmark »

pilum nebylo zeslabené, ale nekalené, proto se ohýbalo po zásahu.
Odpovědět