Kvalitní nůž

Nože, mačety, sekery,píky, oštěpy, atd.
Odpovědět
Hohepa
VIP
Příspěvky: 3469
Registrován: 22.07.2013 22:16
Bydliště: Praha

Re: Kvalitní nůž

Příspěvek od Hohepa »

Použiji citaci příspěvku z knife, který tak nějak vyjadřuje mé pocity
Tak nějak se nezapojuji do diskuze ale možná ten názor k něčemu bude :).

Cena nože mě nepřekvapila:
- velikost projektu
- marketing (vidíte sami, že se firma prezentuje na opravdu mezinárodní úrovni) a výdaje na celkovou prezentaci firmy, se musí zaplatit...
- cílový zákazník zjevně není nožomil z Česka (bez urážky, oni je chtějí prodávat za oira a $)
- design alá super moderní taktical

Ze všech nožů co dělají se mi tento jediný líbí a asi to bude tím, že mi připomíná PohlForce, který se mi líbí hodně.
Nicméně, pro mě absolutně nezajímavý nůž za tuhle cenu Happy
Jinak fandím každé firmě / startupu / projektu a o to víc z ČR ! takže borci "keep it real"
Vlákno o ANV
http://www.knife.cz/Default.aspx?tabid= ... 0284&p=107
vlákna o konkrétních nožích
http://www.knife.cz/Default.aspx?tabid= ... 53490&p=17
http://www.knife.cz/Default.aspx?tabid= ... =51134&p=4

Jak to tom někdo někde popsal
U tradičních výrobců platíš "přidanou hodnotu" (peníze navíc) za tradici, jméno, výrobní zkušenosti ...
u ANV za reklamu a marketing..... (myšleno v této chvíly)

Pokud někdo kupuje nože jako sběratelskou investici, proč ne, třeba za 10 let to bude sběratelská rarita :chuckle

Na čundr či výměnu tašek na střeše si také nekoupím Versáčeho, byť je asi kvalitnější a víc sexy než jehličí nebo montérky...
ale to je na vkusu každého soudruha
Uživatelský avatar
bivoj
VIP
Příspěvky: 4361
Registrován: 03.09.2012 19:54
Pohlaví: muž
Bydliště: Tertium corpus de Solari system

Re: Kvalitní nůž

Příspěvek od bivoj »

Já měl spíš obavy jestli nejde o nedostatek kvality čepelí. Otázky ohledně ceny neberu jako relevantní jakožto ku kvalitě nože. Takže pokud má někdo s ANV problém jen kvůli jejich marketingu a ceně, tak to pro mě není naprosto žádný ukazatel kvalit nožů samotných.

Pokud by tedy někdo mohl vznést relativní hodnocení k nožům ANV, byl bych vděčný, protože po několika kouscích z jejich produkce pokukuji (a cena je fakt to úplně poslední, co mě zajímá)
Sic semper tyrannis.
Cēterum autem cēnseō EU esse dēlendam.
Uživatelský avatar
Ulfhednar
Příspěvky: 2584
Registrován: 09.06.2020 14:24
Pohlaví: muž

Re: Kvalitní nůž

Příspěvek od Ulfhednar »

Vidím to jako Bivoj. Pokud asijská masovka (nemyslím to zle, mám ten nůž MOC rád) RAT-1 v solidní oceli stojí cca1300,-, pak za českou malosériovku dát 1900,- mi nepřijde přehnané.
Óðinn á yðr alla
Hohepa
VIP
Příspěvky: 3469
Registrován: 22.07.2013 22:16
Bydliště: Praha

Re: Kvalitní nůž

Příspěvek od Hohepa »

Počáteční problémy , kdy občas někde něco bylo nedobroušeno či naopak přebroušeno , jak to tak vypadá, jsou již nějakou dobu překonaný. Tedy o kvalitu bych asi strach neměl.

Kvalitu čepelí nemohu řešit neb v ruce jsem neměl,
projdi si ty dvě vlákna o ANV M311 SPELTER a ANV knives P100. :angel

Každému vyhovuje něco jiného a né vždy byly konkrétní detaily podle vkusu všech diskutujících. Třeba nekompatibilita pouzdra taktického útočného nože s mole systémem mě nechává chladným, nikde mole nemám , jen moly ve skříni. Někdo to ale považuje za hrubou chybu.
Spetler se třeba moc líbí, ale za tu cenu skoro 9l mám skoro tři kousky od Detonics. :wasntme
mukl
Příspěvky: 1098
Registrován: 05.10.2016 19:19
Pohlaví: muž

Re: Kvalitní nůž

Příspěvek od mukl »

Jednou si nějaký pořádný ANV koupím....možná P400 ?
Ale skutečnou kvalitu já nikdy nezjistím. Jednak nože nějak moc, .....spíš vůbec nepoužívám. A za ty prachy, by mně nebavilo to podřít a opotřebit. Takže to bude symbol a součást "sbírky"...."ANV Go! :rock " Fandím jim...a jen co trochu odkloním pár kaček.... :angel
Uživatelský avatar
MFG
Příspěvky: 267
Registrován: 05.04.2015 1:41
Pohlaví: muž

Re: Kvalitní nůž

Příspěvek od MFG »

Díky všem za tipy, některé zmiňované nože také mám (Avispa, Rat), koukal jsem i na ANV, určitě se jim ještě pověnuji, ale ztratilo to na akutnosti, protože mi rodina toho Trappera koupila k životnímu jubileu :oops: Nějak se domákli, že mi šmakuje a prostě je tu, takže mám vyřešeno ... a jak pořád do všeho vrtám a na všem najdu chybu, tak tady si to sedlo jak prdel na hrnec a nemám jediný problém - přesně tohle jsem hledal - jdu si nakrájet jablko :D
Trapper.jpg
Uživatelský avatar
Venet
Příspěvky: 1122
Registrován: 12.01.2011 22:48

Re: Kvalitní nůž

Příspěvek od Venet »

MFG, tak potom poreferuj jak sa Ti s ním reže... Ako ide do rezu? čepeľ je jedovatá?
Nieže by som nemal čo na opasok, alebo do vrecka, ale páči sa mi...
Cogito, ergo armatum sum.
Uživatelský avatar
des
Příspěvky: 766
Registrován: 14.11.2012 20:29
Pohlaví: muž

Re: Kvalitní nůž

Příspěvek od des »

ANV - niekoho by mohlo zaujímat, že vlastníkom 75% podielu vo firme je nejaký arabský pán zo spojených emirátov ktorý sa s Českou republikou súdi o milióny.
na funkciu nožíkov to vplyv nemá, kebab sa s tým v pohode nakrájat dá a vyšťourat kozí bobek z 9mm canika jakbysmet.
nemóže íst karta furt...
Uživatelský avatar
MFG
Příspěvky: 267
Registrován: 05.04.2015 1:41
Pohlaví: muž

Re: Kvalitní nůž

Příspěvek od MFG »

Venet píše: 23.06.2020 12:43 MFG, tak potom poreferuj jak sa Ti s ním reže... Ako ide do rezu? čepeľ je jedovatá?
Chce to samozrejme cas, ale je skvele nabrouseny uz z vyroby, takova jedovatejsi micropilka, coz ja rad ;) Prosekl jsem si ukazovak, blbnul jsem s nim v jedne ruce, odjistil cepel a ta volnym padem/vlastni vahou zasekla do prstu ... samozrejme zadna amputace, ale prekvapilo velmi vzhledem k tomu jak je lehounka. Muselo se malinko lepit, zenu mohl trefit slak 😂 No proste spokojenost maximalni, nicmene uvidime jak bude drzet ...

Jen nevim jestli je to nuz pro kazdeho, je fakt extremne lehky, coz pro me bylo urcujici a na svacinky mi to vyhovuje, ale na vaznejsi praci to asi neni.
Uživatelský avatar
Bill Masen
Editor
Příspěvky: 3752
Registrován: 08.02.2015 16:49

Re: Kvalitní nůž

Příspěvek od Bill Masen »

Je to Urban Trapper, takže je takovej subtilnější. Prostě městskej nůž. A to ti klidně řeknu, co tě čeká. Budeš si s ním furt hrát, protože ten mechanizmus s ložiskama je naprostá paráda. Otevírá se lehounce a přitom do boku se ani nehne. Jak jsem psal, je to prostě šperk s luxusníma materiálama. Tělo je titan, střenky G10, v tvém případě carbon, a čepel VG10 je japonská ocel s výbornou životností ostří. Zrovna nedávno jsem ho přetáhnul brouskem, protože už pomalu ztrácel tu jedovatost. Po roce a půl. Jenom bacha VG10 je křehká.
Uživatelský avatar
MFG
Příspěvky: 267
Registrován: 05.04.2015 1:41
Pohlaví: muž

Re: Kvalitní nůž

Příspěvek od MFG »

Ja si casto s nozem hraju, nejak me to uklidnuje, ale tady potvrzuji silnou navykovost, ten zvuk kdyz zapadne cepel do zamku, to jemne zadrnceni, lehky odpor mechanismu ... diky za upozorneni na krehkost te VG10, myslim ze na ni stavelo Spyderco coz mi prislo jako slusna reference, ale tohle jsem nevedel. Tak jo, konec reklamy na Trappera ;)
Uživatelský avatar
Venet
Příspěvky: 1122
Registrován: 12.01.2011 22:48

Re: Kvalitní nůž

Příspěvek od Venet »

To je práve to čo by som ešte dokázal obhájiť - ľahký odolný nožík do mesta. Teraz nosím najčastejšie opinel, alebo eku. Takže ho vlastne nepotrebujem, ale...
Cogito, ergo armatum sum.
Uživatelský avatar
MFG
Příspěvky: 267
Registrován: 05.04.2015 1:41
Pohlaví: muž

Re: Kvalitní nůž

Příspěvek od MFG »

Bill Masen píše: 23.06.2020 22:57 Je to Urban Trapper ... Tělo je titan, střenky G10, v tvém případě carbon, a čepel VG10 je japonská ocel s výbornou životností ostří...
Ze se k tomu jeste vracim ... v G10 to musi byt take super, drevo nebo naked urcite ne, ale ta G10 me lakala moooc. Nakonec Carbon, protoze ho na nicem zatim nemam. Pokud se nekdy potkame, rozhodne bych porovnal, ale druhej kupovat nebudu ... nebo ze by? 😂
Uživatelský avatar
Bill Masen
Editor
Příspěvky: 3752
Registrován: 08.02.2015 16:49

Re: Kvalitní nůž

Příspěvek od Bill Masen »

No, upřímně, mě se ta G10 líbí víc. Ten carbon už má takovou hrubou kresbu. :wasntme
Uživatelský avatar
bivoj
VIP
Příspěvky: 4361
Registrován: 03.09.2012 19:54
Pohlaví: muž
Bydliště: Tertium corpus de Solari system

Re: Kvalitní nůž

Příspěvek od bivoj »

Hele, nechcete toho už nechat? ;) Už delší dobu jsem si myslel, že už jsem z nakupování dalších a dalších kudliček vyléčenej a teď kvůli vám projíždím web a přemýšlím, zda se mi líbí spíš Gentleman, Cocobolo, G10, Carbon nebo původní celotitanová verze Trappera. :D

A nebo zkusit jeho většího brášku Granda? ;) ...
Sic semper tyrannis.
Cēterum autem cēnseō EU esse dēlendam.
Matěj
Příspěvky: 1784
Registrován: 28.08.2016 11:52

Re: Kvalitní nůž

Příspěvek od Matěj »

Na to je jednoduchý trik, když si člověk není jistý a má těžké rozhodování. Koupit všechny (a platí vlastně na všechno, tedy podle toho jak dovolí finance) :).
Uživatelský avatar
Serža
VIP
Příspěvky: 4506
Registrován: 21.04.2016 16:12
Pohlaví: muž
Kontaktovat uživatele:

Re: Kvalitní nůž

Příspěvek od Serža »

tak aby se vám líp přemýšlelo za co utrácet - tohle mi přišlo dneska
hlavně ten BOKER je pecka!
Přílohy
IMG_20200715_181259.jpg
\(^_^)/
Lepší je zbraň mít a nepotřebovat, než potřebovat a nemít...
Uživatelský avatar
Bill Masen
Editor
Příspěvky: 3752
Registrován: 08.02.2015 16:49

Re: Kvalitní nůž

Příspěvek od Bill Masen »

Vítej do klubu Urban Trapper :clap
Uživatelský avatar
Serža
VIP
Příspěvky: 4506
Registrován: 21.04.2016 16:12
Pohlaví: muž
Kontaktovat uživatele:

Re: Kvalitní nůž

Příspěvek od Serža »

test nože Charon (k tomu se asi většina nedostane, ale test je moc pěkně udělanej)
https://youtu.be/sJ9AkRkaCQE
\(^_^)/
Lepší je zbraň mít a nepotřebovat, než potřebovat a nemít...
Uživatelský avatar
bivoj
VIP
Příspěvky: 4361
Registrován: 03.09.2012 19:54
Pohlaví: muž
Bydliště: Tertium corpus de Solari system

Re: Kvalitní nůž

Příspěvek od bivoj »

Tak jako jo, pro vojáky myslím výborná kudla. A i to použití uhlíkovky místo nerezu je v tom testu/recenzi celkem dobře zdůvodněný (starání se o nůž pomáhá budovat disciplínu ;) ). Já osobně sice preferuji nerez, a to i celkem obyčejnou, neboť člověk se s nožem nemusí pak tolik piplat a nabrousí ho takřka kdekoliv na čemkoliv, ale jak už bylo řečeno ve videu i zde výše, pro vojáka super. Kdybych se ale k některému dostal (jako že asi ne, ale kdyby...) tak ale bude zabírat spíš místo ve vitríně a do lesa bych ho netahal, na to mám právě ty nerezový pracovní žabikuchy... ;)
Sic semper tyrannis.
Cēterum autem cēnseō EU esse dēlendam.
Odpovědět