Ekonomický kolaps

Trochu okultní téma, ale musí zde být...
Odpovědět
Hagen
Příspěvky: 1350
Registrován: 19.05.2022 15:36

Re: Ekonomický kolaps

Příspěvek od Hagen »

vvitty píše: 01.08.2022 19:11 Hmmm statni zamestnanci porad chteji dorovnavat, zvysovat....
Nechci se státních zaměstnanců zastávat, ale tato věta mi přijde, jako že vyšší plat chtějí jen oni.
Nestátní zaměstnanci po vyšším platu netouží?
Tak potom mají asi nestátní zaměstnanci platy velmi slušné. ;)
Uživatelský avatar
Haluziak
Příspěvky: 1131
Registrován: 18.09.2018 18:27
Pohlaví: muž
Bydliště: Kdesi u Český Kanady

Re: Ekonomický kolaps

Příspěvek od Haluziak »

Jo no chceme (i když já nejsem státní ale městský inkoust), aneb když známej bez VŠ dělá za 50čistého, plus mu zaměstnavatel dal služební vůz na kterém může najet každý měsíc 1500km + ... tak mě těch 27k s právnickým vzděláním přijde trochu jako výsměch :D a to jsem tam byl dnes jen od 6:30 do 18:00 ale samozřejmě to nemám nařízeno písemně takže přesčasy se neproplácejí :)

Když jsem po škole nastupoval na OFŘ tak byl alespoň benefit 25 dní dovolené + 5 sickdays, jenže to už má dnes taky kde kdo a mnohdy i víc.
Beware of old men in profession where men die young.
Z východu, natož z Ruska ještě nikdy nic dobrého nepřišlo!
Butch
Příspěvky: 771
Registrován: 28.11.2014 19:21

Re: Ekonomický kolaps

Příspěvek od Butch »

Je to ale jen tvá volba 😉
Uživatelský avatar
Redneck
Příspěvky: 222
Registrován: 18.01.2016 21:28
Pohlaví: muž
Bydliště: Městecko

Re: Ekonomický kolaps

Příspěvek od Redneck »

Nějak jsem si nevšiml, že by VŠ titul byl zárukou vysokého platu, notabene ve státní správě. Řekl bych, že každý má šanci pracovat v soukromém sektoru, a tam ukázat co v něm je. Každému vyhovuje něco jiného...
glock69
Příspěvky: 103
Registrován: 22.02.2014 18:08

Re: Ekonomický kolaps

Příspěvek od glock69 »

Není nad to kopnout do úředníka. Je přece k ničemu a jen vyžírá rozpočet. To slyším každý den... Zvláště třeba při covidu, když neustále volali lidi, kdy jim a manželce konečně pošleme dávky, když mají zavřenou práci a jsou doma s dětmi...
Angelus
Příspěvky: 37
Registrován: 27.05.2017 15:43
Pohlaví: muž

Re: Ekonomický kolaps

Příspěvek od Angelus »

Kdyby úředník lidem nezavřel tu práci, nemusel by jiný vyplácet dávky :roll:
Uživatelský avatar
Haluziak
Příspěvky: 1131
Registrován: 18.09.2018 18:27
Pohlaví: muž
Bydliště: Kdesi u Český Kanady

Re: Ekonomický kolaps

Příspěvek od Haluziak »

Butch píše: 01.08.2022 21:02 Je to ale jen tvá volba 😉
Je a navíc mě ta práce baví, to neznamená, že by nemohla být lépe finančně ohodnocena (nebo alespoň kidyby propláceli ty přesčasy). A asi ji dělám i dobře, když za mnou lidi jezdí 100km a tu samou věc můžou vyřídit na úřadě u nich :)

PS: Ještě jsem zapomněl napsat, že tomu známému je těch 50k furt málo

Redneck: No ale mohlo by to kompenzovat alespoň těch 5 let obdírání lavic a ničení si očí (a jater). A asi záleží i na titulu, švagrová je MUDr. ve špitálu a tabulka říká něco násobně nižšího než se ji objevuje na výplatní pásce :)
Beware of old men in profession where men die young.
Z východu, natož z Ruska ještě nikdy nic dobrého nepřišlo!
Butch
Příspěvky: 771
Registrován: 28.11.2014 19:21

Re: Ekonomický kolaps

Příspěvek od Butch »

Záleží který aspekt te práce Te baví. Ale pokud si dobre vzpomínám, tak jsem na skole jeden/dva semestru měli i finanční právo, předpokládám tedy ze jsi to měl podobě. Tedy klidně se tomu můžeš věnovat za víc peněz jinde.

Nebo taky ne 🤷‍♂️ Pokud člověk děla co ho baví, tak je to jen dobre, ale krása státní správy/samosprávy je i v tom, ze kouknes do tabulky a vis za kolik to budeš dělat.

Upřímně zvyšování platu (stáních zaměstnanců) se mi moc nelibi:
1) rozpočet krvaci už teď
2) roztavenim inflační spirály to muže byt kontraproduktivní, sice něco přidají, ale inflace sežere ještě víc.
cipis
Příspěvky: 4840
Registrován: 26.10.2012 13:27
Pohlaví: muž
Bydliště: blízko Brna

Re: Ekonomický kolaps

Příspěvek od cipis »

Tak o tomhle radši ani nemluv! Ti zmrdi úředníčští si vzali všichni homeoffice, doma dělali hovno, nic se nevyřídilo a telefony nebrali ani oni, ani nadřízení!!! A jak pak přišli už konečně do práce, tak se vymlouvají, že tam toho mají moc.
Ale tak třeba tohle byl u nás extrém a jinde makali dobře.
glock69 píše: 01.08.2022 21:09 Zvláště třeba při covidu, když neustále volali lidi, kdy jim a manželce konečně pošleme dávky, když mají zavřenou práci a jsou doma s dětmi...
Hagen
Příspěvky: 1350
Registrován: 19.05.2022 15:36

Re: Ekonomický kolaps

Příspěvek od Hagen »

Problém je, že pod pojmem státní zaměstnanec si člověk představí úředníka.
Ve skutečnosti je mnohem víc státních zaměstnanců v neúřednických profesích.
Uživatelský avatar
Haluziak
Příspěvky: 1131
Registrován: 18.09.2018 18:27
Pohlaví: muž
Bydliště: Kdesi u Český Kanady

Re: Ekonomický kolaps

Příspěvek od Haluziak »

cipis píše: 01.08.2022 22:34 Tak o tomhle radši ani nemluv! Ti zmrdi úředníčští si vzali všichni homeoffice.
Nevzali, dostali nařízený. Taky mi klesla produktivita, kdyz mas delat na spisech ale spisy se nesmi kopirovat a ani brat domu. Navic doma nemas pristup do databaze ....a nikdo koho znam nedostal sluzebni telefon.
Kazdopadne narizene homeofice byli strasna picovina.
Beware of old men in profession where men die young.
Z východu, natož z Ruska ještě nikdy nic dobrého nepřišlo!
FarmářJan
Příspěvky: 537
Registrován: 15.04.2013 21:40
Pohlaví: muž
Bydliště: v horách

Re: Ekonomický kolaps

Příspěvek od FarmářJan »

státní zaměstnanec, úředník, územní samospráva, vše se háže na jednu hromadu.
Taky jsou úředníci ve státním, s těma se ani nesetkáte, mají svoje tabulky, navyšovalo se pravidelně a dva roky jsem se tam nedovolal, protože mají jen pevné linky a část mnisterstev byla doma.
A pak úředníci na městech, zaměstnává je to město, mají jiné platové tabulky. Tam se nepřidávalo, stavař nastupuje za 21 260 hrubého a musí mít VŠ v oboru a udělat úřednické zkoušky a po 9 letech má 25 290. A řeší nám stavební věci,  když soused vypouští septik na vaší zahradu atd. Protože ty vládní tabulky porušují jiné vládní nařízení o minimální zaručené mzdě, tak dokud nemá těch 9 let praxe, má na výplatní kolonku doplatek do minim. zaručené mzdy. Podle toho vypadá zájem o ty profese, chybí lidi a věkový průměr je 55+ a stavební povolení za trojnásobek času.
Ale jsou dvě nová ministerstva, což nás jistě potěší.
Koncepčně to nikdo řešit nechce, protože tu změnu by dělalo ministerstvo a to města a jeho občani nezajímají nebo vymýšlejí progresivní  novinky.... Městský úřad ze zákona musí řešit asi 240 agend i malá vesnice tak 80, na vše musí posílat nějaké výkazy ministerstvům na formuláři A38 a minimálně polovina je úplně zbytečná a o většině nikdo z občanů ani neví, že se musí hlídat nebo dodržovat.
Ty peníze pak svým zaměstnancům doplatí do toho minima města z peněz, co by jinak byly použité na samosprávu.
Pokud by někoho napadlo, že se to dá zjednodušit nebo usnadnit pro občany i ty města, tak ministerstvo spustí proces sira Humphreyho a je to ještě  vic v háji, jako stavební zákon.

A praxe s digitalizací je taková, že když chce MPSV poslat dopis obcím s žádostí o nějakou akci, pošle to ručně podepsané naskenované na Min vnitra Vnitra žádosti o rozeslání, to ho pošle datovkou na krajské úřady a tam to přepošlou hromadne na 300-500 starostů do mailu, takže půlce to spadne do spamu. To není vtip. Dělal jsem místostarostu a mám obdiv ke každému, kdo to ještě chce dělat. Bohužel to musí zkolabovat, je to drahé a kulhá to od shora.
Uživatelský avatar
Serža
VIP
Příspěvky: 4506
Registrován: 21.04.2016 16:12
Pohlaví: muž
Kontaktovat uživatele:

Re: Ekonomický kolaps

Příspěvek od Serža »

Haluziak píše: 01.08.2022 20:58 Jo no chceme (i když já nejsem státní ale městský inkoust), aneb když známej bez VŠ dělá za 50čistého, plus mu zaměstnavatel dal služební vůz na kterém může najet každý měsíc 1500km + ... tak mě těch 27k s právnickým vzděláním přijde trochu jako výsměch :D a to jsem tam byl dnes jen od 6:30 do 18:00 ale samozřejmě to nemám nařízeno písemně takže přesčasy se neproplácejí :)

Když jsem po škole nastupoval na OFŘ tak byl alespoň benefit 25 dní dovolené + 5 sickdays, jenže to už má dnes taky kde kdo a mnohdy i víc.
mohl bys jít do soukromého sektoru a mít 3x tolik...ovšem tam bys musel něco dělat a byl bys pravděpodobně placen podle výsledků odvedené práce, ne podle tabulek...
\(^_^)/
Lepší je zbraň mít a nepotřebovat, než potřebovat a nemít...
Uživatelský avatar
Haluziak
Příspěvky: 1131
Registrován: 18.09.2018 18:27
Pohlaví: muž
Bydliště: Kdesi u Český Kanady

Re: Ekonomický kolaps

Příspěvek od Haluziak »

Serža a ty si myslis ze jsem byl vcera v praci 11 hodin jen tak a tahal jsem tam za kacera? Kdyby to tak bylo, byl bych tam povinnych 8 az 17 a sel bych dom ale holt nekdo tu praci musi udelat.

FarmářJan jj predtim FS ted mesto a furt se vydava papir na to ze se vydal papir.
Beware of old men in profession where men die young.
Z východu, natož z Ruska ještě nikdy nic dobrého nepřišlo!
Butch
Příspěvky: 771
Registrován: 28.11.2014 19:21

Re: Ekonomický kolaps

Příspěvek od Butch »

Obavám se ze nemohl, ten kdo si rozdělil toto hřiště je Accenture, Delloite, PwC a Ernst & Young a ani jedna z těch společnosti nenabíra lidi ze státní správy/samosprávy. Kolega, který v jedné z nich působil jako vedoucí říkal, ze vždy když viděl v životopisu působení ve státním, tak ho rovnou hodil do skartovacky, běžná praxe.
Uživatelský avatar
Grunt
Příspěvky: 1586
Registrován: 11.12.2011 20:58
Bydliště: Jih Moravy

Re: Ekonomický kolaps

Příspěvek od Grunt »

Pánové nechci vám do toho kecat, ale jak prosím celá tahle stránka vlákna offtopicu souvisí s tématem? Podělení se o pracovní problémy, strasti a radosti? Klidně, ale prosím ve vlastním vlákně někde hluboko v sekci Off-topic a zábava.
Butch
Příspěvky: 771
Registrován: 28.11.2014 19:21

Re: Ekonomický kolaps

Příspěvek od Butch »

Tak pochopil jsem ze tu někdo zaživa ekonomicky kolaps v osobní rovině.

Ale ano, ma se do tarifu přidat 10% ale pochopil jsem ze již v rozpočtu nezbylo na protiopatření k energetické chudobě.
vvitty
Příspěvky: 122
Registrován: 26.01.2021 10:18

Re: Ekonomický kolaps

Příspěvek od vvitty »

Hagen píše: 01.08.2022 20:43
vvitty píše: 01.08.2022 19:11 Hmmm statni zamestnanci porad chteji dorovnavat, zvysovat....
Nechci se státních zaměstnanců zastávat, ale tato věta mi přijde, jako že vyšší plat chtějí jen oni.
Nestátní zaměstnanci po vyšším platu netouží?
Tak potom mají asi nestátní zaměstnanci platy velmi slušné. ;)
Jiste ze chteji, akorat tam ty moznosti tak nejak zaviseji na ekonomickem vysledku jejich zamestnavatele. Zatimco hlasy statnich zamestnamcu se ozyvaji kdyz se ekonomice dari - prece musime dostat pridano - i kdyz se ekonomice nedari - prece musime z neceho platit drazsi energie, najmy, benzin. A celoy tu srandu uvidim na tom ze mi zvednou dane abych mel mene i kdyz ty drahy energie musim platit taky.
PS: vysmechem jsou platy zamestnancu CNB a nelterych unijnich organu ktere se zvedaji automaticky o inflaci zatimco to predstavitele dotycnych instituci doprovazeji kecy o tom jak neni vhodne navysovat ted mzdy a platy.
vvitty
Příspěvky: 122
Registrován: 26.01.2021 10:18

Re: Ekonomický kolaps

Příspěvek od vvitty »

A proc o tom mluvit tady? Protoze to bude zas na dluh, podpori to inflaci a ve finale se mozna dockame i tech bankrotu statnich rozpoctu ktere uz nezaflakne ECB novymi europapirky...
Hagen
Příspěvky: 1350
Registrován: 19.05.2022 15:36

Re: Ekonomický kolaps

Příspěvek od Hagen »

vvitty píše: 02.08.2022 19:24
Hagen píše: 01.08.2022 20:43
vvitty píše: 01.08.2022 19:11 Hmmm statni zamestnanci porad chteji dorovnavat, zvysovat....
Nechci se státních zaměstnanců zastávat, ale tato věta mi přijde, jako že vyšší plat chtějí jen oni.
Nestátní zaměstnanci po vyšším platu netouží?
Tak potom mají asi nestátní zaměstnanci platy velmi slušné. ;)
Jiste ze chteji, akorat tam ty moznosti tak nejak zaviseji na ekonomickem vysledku jejich zamestnavatele. Zatimco hlasy statnich zamestnamcu se ozyvaji kdyz se ekonomice dari - prece musime dostat pridano - i kdyz se ekonomice nedari - prece musime z neceho platit drazsi energie, najmy, benzin. A celoy tu srandu uvidim na tom ze mi zvednou dane abych mel mene i kdyz ty drahy energie musim platit taky.
PS: vysmechem jsou platy zamestnancu CNB a nelterych unijnich organu ktere se zvedaji automaticky o inflaci zatimco to predstavitele dotycnych instituci doprovazeji kecy o tom jak neni vhodne navysovat ted mzdy a platy.
Ve skutečnosti se jedná pouze o "rivalitu" mezi státními a soukromými zaměstnanci ;) .
Někde se bere v soukromém sektoru více, někde zase ve státním,...
V soukromém to bývá většinou víc než ve státním(Serža tvrdí že až 3x, já tedy nevím, ale budiž).
Každý si může vybrat v jakém sektoru chce dělat, a každý chce co nejvíc peněz za co nejmíň práce.
Aby stát fungoval, je zapotřebí jak státních, tak nestátních zaměstnanců, a třeba uklízečka ve státním sektoru si určitě nežije nad poměry.
Přestal bych se tedy rozčilovat, nebo závidět, a jak se říká "voják se stará, voják má", bych se místo fňukání víc snažil. ;)
Odpovědět