Chorcheho realistický pohled na svět vs. ostatní

Trochu okultní téma, ale musí zde být...
Uživatelský avatar
štaflík
Příspěvky: 4381
Registrován: 01.02.2012 12:08
Bydliště: Sudéta

Re: Regulace EU - zákaz držení zbraní

Příspěvek od štaflík »

Chorche, prosím, přestaň už s těma kecama typu "oficiální věda (nic takového neexistuje) nechce přeložit nápisy na šurtech..." (zdroj?), "alternativní historici"... apod. Ti tvojí alternativní historici jsou ve skutečnosti nedovzdělaní amatéři, kteří si více než jiní účelově vybírají fakta, překrucují či fabulují. Skutečně vzdělaní historici jsou reálně všichni alternativní, protože se mezi sebou zhusta přou a navzájem nesouhlasí a nějaké spiknutí historiků, kteří se v nějakém mikrobilderbergu scházejí aby tvořili jednotnou oficiální verzi historii pro ovce existuje jen tvé hlavě. 90% motivace těchto lidí je jen závist nad tím, že nevypracovali na úroveň ostatních vědců (protože je to prostě strašná práce, která chce hlavu a sicflajš) a teď kopou kolem a neakceptování svých převratných myšlenek zdůvodňují spiknutím. Mašíblové.
Třeba ten tvůj Horák a jeho teorie, že všichni byli původně moudří, jemní, vzdělaní a outlocitní Slované, postupně ovládnutí ostatními zlými národy, je prostě kolosální krávovina, kterou není těžké rozcupovat. Ale když za tím vidíš spiknutí, tak je to těžké. Klidně si dej na hlavu alobal a octuj proti bouřkám a chemtrails, ale nedělej z toho, prosím tě, nějaké moudro.

Mimochodem a okrajové k tématu: Karel Veliký Čechy (tehdy pro svět Bohemany) považoval za "ve válce značně tvrdé". Buďme tedy také značně tvrdí a neplazme se před bolševiky, co nám chtějí vzít kvéry.
Chorche
VIP
Příspěvky: 3275
Registrován: 28.02.2013 13:11

Re: Regulace EU - zákaz držení zbraní

Příspěvek od Chorche »

štafliku, alobal si nacpi do :moon :mrgreen: Já na tvý egoisticky arogantní slinty nejsem nijak zvědavej ;)

maximusi, slovani nemaj historii, slovani maj dějiny ;) His-torii maj ty co tahaj za provázky...
Milan_rozpad
Příspěvky: 139
Registrován: 29.10.2014 21:40

Re: Regulace EU - zákaz držení zbraní

Příspěvek od Milan_rozpad »

Já už tu čekám jen skalního fandu Donikena ... nechápu jak takový diletant co nemá záklandí znalosti - to dokázal tak daleko dotáhnout ... takový ukázkový představitel alternativního historika - "vědce" ....
Chorche
VIP
Příspěvky: 3275
Registrován: 28.02.2013 13:11

Re: Regulace EU - zákaz držení zbraní

Příspěvek od Chorche »

už Voltaire kdysi napsal, že historie je lež se kterou všichni souhlasí...
Já se jen k těm všem neřadim...
Uživatelský avatar
štaflík
Příspěvky: 4381
Registrován: 01.02.2012 12:08
Bydliště: Sudéta

Re: Regulace EU - zákaz držení zbraní

Příspěvek od štaflík »

Chorche, zkus si najít význam slov arogantní a egoistický. Opět píšeš ptákoviny, které fakticky nedávají smysl.
Nic ve zlém, ale reálně ti chybí znalosti na to, abys pracoval s tím, co se píše v odborných publikacích. Je pro tebe pohodlnější uvěřit amatérským lžím, než zkusit pochopit tápání a nejistoty opravdové vědy. Ono je totiž typické, že ti tvoji "alternativní historici" mají o minulosti často mnohem přesvědčenější a sebejistější názory, než historici, kteří trapně pracují pouze s fakty a jsou plní pochyb a nejistot. Věda je totiž o nejistotách a pochybách.
Co se týče alobalu a octování - je to zcela plnohodnotný ekvivalent ve sféře fyziky či chemie, jako ta tvoje "moudra" na poli historie. Pokud věříš těm blbostem, tak proč nepředpokládat, že třeba někde rozléváš ocet a alobalem na hlavě? Je to zcela totéž. O pokud by ti náhodou různí orgoneťáci připadali komičtí (což nepředpokládám), věz, že na v oblasti historie působíš úplně stejně. ono je i srandovní porovnat texty tvých "alternativních historiků" navzájem. Jak z těchto, často protichůdných, zdrojů znáš tu správnou historii je mi záhadou. Ono je vůbec komické, že různí Třeštíci a další ti nakonec klidně řeknou, že o spoustě věcí neví, jak to bylo, pouze zkoumají varianty, jak to mohlo být, Chorche v tom má jasno. Čím menší suma informací, tím více je jasno, že?
BTW, existuje i literatura starší, než 1000 let, která není opisem.
A ještě:
1) pojďme se o tom klidně bavit, ale v jiném vlákně, zde je to špatně
2.) proč "argumentuješ" s nálepkováním o mém egoismu (jak souvisí můj egoismus s tím, že Horák píše prokazatelné píčoviny, i když se hezky čtou?) místo toho, abys nějak podložil, či obhájil to, čemu věříš? Tím, že prohlásíš, že všichni, co přečetli víc a nesouhlasí s tebou jsou hlupáci, egoisti... tak prostě nepřesvědčíš. Naopak.
V tomto vlákně končím se spamem, je to OT, jenom bych nerad, aby Rozpad působil pro náhodného návštěvníka jako orgonet apod.
Chorche
VIP
Příspěvky: 3275
Registrován: 28.02.2013 13:11

Re: Regulace EU - zákaz držení zbraní

Příspěvek od Chorche »

orgonet a podobný sou trojským koněm provázkářů. Jejich cílem je zdiskreditovat všechny "konspirace" pomocí "směšnejch" uměle vytvořenejch konspirací. Typická ovce si tam přečte něco o chemtrejls a následně šmahem zavrhne celou alternativu, protože si udělá vobrázek celá alternativa nosí na hlavě alobal a nestojí za to se tim zabejvat. Tak trojskej kůň zafunguje na štaflika a věčinu vostatní populace. Nenapadne pak nikoho zíbrat střípky informací a skládat vlastní mozajku... rači budou souhlasit se lží jak píše Voltair, protože je to jednodušší a bezbolestný...
Uživatelský avatar
štaflík
Příspěvky: 4381
Registrován: 01.02.2012 12:08
Bydliště: Sudéta

Re: Regulace EU - zákaz držení zbraní

Příspěvek od štaflík »

Chorche promiň, ale píšeš nesmérné hlouposti. Co je podle tebe alternativní historie? Jsou jich stovky. A co je podle tebe oficiální historie? Jsou jich stovky. Jenže je rozdíl, jak někdo pracuje s prameny, jak nakládá s fakty, jaké vzdělání apod. A všechny tyto argumenty hovoří brutání silou vůč té tvé alternativě (mimochodem které?). Věci, co jsi tu v minulosti psa zcela jasně jsou na myšlenkové úrovni orgonetu. Kteří jsou tedy autoří, z nich si skládáš to svojí historii? A kdo v ní hraje hlavní roli?
Prozradím ti tajemství. Není žádná alternativní historie a není žádná oficiální historie. Jsou autoři, kteří tomu rozumí (a ti většinou pochybují) a jsou autoři, co to nestudovali, a ti většinou "ví".
Co jsem četl práce "alternativních" historiků (Galatík, Horák, Daniken...), tak dílka hochů dříve či později zkolabují při setkání s realitou.
Chorche
VIP
Příspěvky: 3275
Registrován: 28.02.2013 13:11

Re: Regulace EU - zákaz držení zbraní

Příspěvek od Chorche »

nevim co je nesměrná hloupost, asi taková co nemá správnej směr ? Každopádně by mě zajímalo jak zkolabovalo např. dílo Horáka. Jinak pro tvou informaci oficiální historie je ta co se učí ve školách a prezentuje v mejnstrýmu. To že se oficiální vědátoři dohadujou o marginálních detailech je nepoctatný. Poctatný je to, že jejich závěry sou globálně nesmyslný. Já sám neznám opravdový dějiny, jen vím, že se rozhodně lišej od tý historie... Vim že svět nesplácal fousatej děda na mráčku za 6 dní i že sem se samovolně nevyvynul z vopice...
Uživatelský avatar
alpi76
Příspěvky: 467
Registrován: 29.05.2013 16:04
Pohlaví: muž
Bydliště: Chomutov

Re: Regulace EU - zákaz držení zbraní

Příspěvek od alpi76 »

Pánové, název vlákna je Regulace EU - zákaz držení zbraní. Na historii si založte jiné vlákno. Děkuji.
Chorche
VIP
Příspěvky: 3275
Registrován: 28.02.2013 13:11

Re: Regulace EU - zákaz držení zbraní

Příspěvek od Chorche »

alpi, vono to jaxi spolu souvisí...
nicméně já na to už seru aby moch mít štaflik poslední slovo :lol:
tygrsdrakem
VIP
Příspěvky: 579
Registrován: 01.06.2013 18:23

Re: Regulace EU - zákaz držení zbraní

Příspěvek od tygrsdrakem »

Hezký den, dovolím si rozvinout jednu Maximusovu myšlenku:
Maximus píše:Jde o to najít mechanismus, jak navrátit pravý smysl a význam slovům jako je vlast, vlastenectví, republika, občan, zodpovědnost, demokracie, etc.
Myslím, že v zásadě není třeba mnoho hledat. Velmi podobné problémy řešili naši předkové v době národního obrození a zanechali nám bohatý odkaz sokolských (též hasičských, junáckých, či turistických) tradic. Stačí se k nim vrátit a navázat.

Co potřebujeme především, je sjednocující myšlenka. Taková, kterou co nejvíce občanů přijme za vlastní do té míry, že budou ochotni jít a sami od sebe pro ni něco udělat. Příkladem takové myšlenky může být „československý světový názor“ za jehož nositele se považovali Sokolové během první republiky.

Nyní je třeba vrátit se do historie, oprášit dědictví předchozích generací a z jednotlivých fragmentů znovu sestavit „českou státní myšlenku“. Bude to myšlenka založená nejen na pojmech, které použil Maximus, ale především na aktivním občanství, na osvětě a na účasti širokého občanstva v nejrůznějších formách spolkové činnosti, včetně činnosti branně-výchovné.

Je třeba mít na paměti, že i zde bude platit paretovské 20/80. O budoucnosti země rozhodne malá skupina těch nejdůležitějších lidí, kteří strhnou ostatní na svou stranu. Je na každém z nás, jestli do té skupiny chce patřit a ovlivnit směr běhu dějin, nebo jestli se spokojí s pasivní účastí. Podle toho, jací lidé se ve skupině aktivních sejdou, pak bude vypadat naše budoucnost.

Nyní je podle mně třeba založit z nejaktivnějších lidí, které máme v dosahu pracovní skupinu či přípravný výbor. Ten by měl zformulovat novodobou „českou státní myšlenku“ a ideový rámec nově vznikajícího obrozeneckého hnutí. Současně je třeba komunikovat s významnými představiteli veřejného života – se zástupci spolků, především Sokola, Junáka a podobných, s LEXem a odbornými asociacemi, a samozřejmě s politiky a šéfy státních orgánů. Má-li hnutí národní obrody uspět a ochránit nejen naše zbraně, ale hlavně naši svobodu, musí mít širokou podporu napříč společností. Myslím, že máme na čem tu podporu stavět, takže teď prosím – pojďme do toho!
„Naši experti tam provedli pár vrtů, a zjistili, že je tam ohrožena demokracie."
Chorche
VIP
Příspěvky: 3275
Registrován: 28.02.2013 13:11

Re: Regulace EU - zákaz držení zbraní

Příspěvek od Chorche »

tygrsdrakem píše: Co potřebujeme především, je sjednocující myšlenka. Taková, kterou co nejvíce občanů přijme za vlastní do té míry, že budou ochotni jít a sami od sebe pro ni něco udělat.
Taková myšlenka tu aktuálně je - Burešova EET. Lidi se můžou přetrhnout aby běželi nabonzovat hospodskýho kerej jim zapoměl dát lísteček. Našinec bonzoval už za okupace (úřadovny gestapa byly zavalený udáníma), bonzoval i za bolševika, bonzuje i za bureše. Lidi sou závistivý, nesnášenlivý a vychcaný. S timle matriálem přeju v sjednocujících vzletnejch myšlenkách šťastný pořízení...
d-s
Příspěvky: 810
Registrován: 18.10.2015 22:40

Re: Regulace EU - zákaz držení zbraní

Příspěvek od d-s »

Chorche, ano bonzoval.
Ale tiez za okupacie nasinec schovaval partizanov na povale...
Nie je vsetko iba cierne.
Chorche
VIP
Příspěvky: 3275
Registrován: 28.02.2013 13:11

Re: Regulace EU - zákaz držení zbraní

Příspěvek od Chorche »

d-s, ano neni všechno černý. Bohužel máme demokraturu a tak rozhoduje většina. Většina si zvolila bureše aby mohla legálně bonzovat svý sousedy. V parlamentních volbách bureš vyhraje totálně, o tom asi nikdo nepochybuje. Takže pak se teprve rozjede naplno... Spousta z vás tu sní o vystoupení z unije. Ano sen krásnej, ale s burešem, největším čerpačem dotací asi naprosto nereálnej. Pani Charanzová si taky bude muset následně zvolit za koho bude kopat, zda za nás nebo za něj...
Uživatelský avatar
štaflík
Příspěvky: 4381
Registrován: 01.02.2012 12:08
Bydliště: Sudéta

Re: Regulace EU - zákaz držení zbraní

Příspěvek od štaflík »

Miluji ty výmluvy na to, že nic nedělám - je to proto, že všichni ostatní jsou blbý a špatný a jen já jsem ten jediný chytrý jedinec, který ví, jak to bylo a ví, jak to bude (na hovno, protože všichni kromě mě jsou pitomí), viď chorche?
S těma kecama o Češích kolaborantech jdi s prominutím, do prdele. Můj děda si neprošel 14 výslechů na Pečkárně u Fleischera, aby pak nějaký anonymní kecal z internetu, co nikdy kůži nastavovat nemusel (a nebude, protože nemá cenu, aby jediný slušný chlap riskoval) pindal něco o kolaborantech. Zkus to říct do očí lidem, kteří si prošli odbojem, válkou, frontou apod. Je mi jasné, že čím víc jich bude mrtvých, tim víc se budou objevovat hrdinové jako ty.
Hele, vážně mě to štve, to tvoje povýšenectví, kterým shazuješ lidi, co se o něco snaží a něco ví (to je možná ten důvod, proč třeba Maxima bere dost lidí vážně, nebo ho aspoň respektuje, zatímco ty jsi jen exot). To snobské plkání "já vím, jak to bylo a to třepání lanem provazochodce, abys pak mohl důležitě vykládat "já říkal, že spadne", je chucpe.
Navrhuji, aby v záhlaví Rozpadu bylo tučně, že všechno dopadne blbě, protože kromě Chorcheho jsou všichni bonzáci a pitomci a nic nemá cenu. No a ty bys pak nemusel tapetovat vlákna furt tím samým dokola.

Radši se budu snažit v předem prohraném boji, nebo investovat čas, než bych seděl za bukem a říkal, že to nemá cenu. Jo, možná to dopadne jak říkáš. Dokonce je to pravděpodobné. Protože lidí jako ty je moc. :devil
colek
VIP
Příspěvky: 686
Registrován: 18.02.2011 18:36
Pohlaví: muž
Bydliště: Vysočina

Re: Regulace EU - zákaz držení zbraní

Příspěvek od colek »

Mluvíš mi z duše. :yes
Chorche
VIP
Příspěvky: 3275
Registrován: 28.02.2013 13:11

Re: Regulace EU - zákaz držení zbraní

Příspěvek od Chorche »

milej štafliku, muj děda byl odbojář. Zemřel zavřenej na gestapu. Díky americký bombě... Ale předim se tam dostal protože ho nabonzoval nějakej z těch vo kerejch sem psal.
Votáčet se k realitě zády je asi tak platný jako skoušet zastavit buzeranta prdelí...
Jestli já sem povýšeneckejch tak pak ty se vznášíš na oběžný dráze...
cipis
Příspěvky: 4842
Registrován: 26.10.2012 13:27
Pohlaví: muž
Bydliště: blízko Brna

Re: Regulace EU - zákaz držení zbraní

Příspěvek od cipis »

Ježíši, tak si roztrhejte občanky ... Tohle tříštění sil je akorát to poslední, co potřebujeme ...

Je ale fakt, že za šíření poraženeckých keců je někdy ta zeď odpovídající ...
Uživatelský avatar
štaflík
Příspěvky: 4381
Registrován: 01.02.2012 12:08
Bydliště: Sudéta

Re: Regulace EU - zákaz držení zbraní

Příspěvek od štaflík »

Děda by na tebe byl pyšnej Chorche.
Cipis má recht -musíme být jednotni. A pokud budeme jednotni v poraženeckých řečech, můžeme jít rovnou odevzdat.
Chorche
VIP
Příspěvky: 3275
Registrován: 28.02.2013 13:11

Re: Regulace EU - zákaz držení zbraní

Příspěvek od Chorche »

OK, budu tedy optimisticky vykřikovat jak to těm zlejm pánům z unie natřeme. Budu si srát do huby sice, ale hlavně že budu růžově optimistickej. Jo ? Budu sice naprosto ignorovat reálný pozadí týdle kauzy, ale hlavně že nebudu poraženeckej.
Nebo budu dělat to co dělam teďka - možná svérázně ale snažim se aby lidi sami hledali souvislosti a pochopili oč běží. Jedině tak (když lidi sami přídou na pozadí) je šance že tim zvrátěj běžící proces.

Štaflik - děda by přesně věděl o čem tu mluvim. Tátovi taky předtim zakazoval se jakkoli podílet na odboji. Protože už tušil kam to povede...
Odpovědět