Chorcheho realistický pohled na svět vs. ostatní

Trochu okultní téma, ale musí zde být...
Chorche
VIP
Příspěvky: 3275
Registrován: 28.02.2013 13:11

Chorcheho realistický pohled na svět vs. ostatní

Příspěvek od Chorche »

Nepovažuju se za poražence, nýbrš za realistu. Jakej smysl má lhát sám sobě, že svět je růžovej a jako jednotlivec ho můžu nějak změnit ? Přečtěte si knihu O Slovanech úplně jinak od Antonína Horáka. Naši slovanský předci už před 4000 lety na Krétě, kde žili v otroctví uplatňovali švejkovinu. Jako drobná satisfakce vůči svejm otrokářum to bylo možná dobrý. Ale obecně jim to bylo hovno platný. Byly a zůstali otrokama až v lokalitě úplně vymřeli/byly asimilováni jinejma rasama. No a naši bližší předci už na našich územích dopadli velice podobně. Nebyly sto se jednotně postavit násilný křesťanizaci v 9. století. Mysleli si že si pomůžou různejma švejkovinama jako např. implementací svejch původních svátků a zvyků do novej víry. A přitom hovno, křesťanství je převálcovalo svátky nesvátky. Výsledkem bylo opět zotročení a zofcovatění. A dějiny jak víme píšou vítězové a jistě ne v náš prospěch... Účinost týdle indoktrinace dokazuje např. to, že už husiti (prakticky jediný historický vzedmutí odporu) místo toho aby bojovali za obnovu původní slovanský filozofie (aby totálně odmítli křesťanství) tak bojovali jen za jeho reformaci... A ještě neúspěšně. Tak co dokáže dneska po dalších staletí vymejvání mosků a zotročování jedinec nebo malá skupinka ? Znova vopakuju, sem realista, ne něgdo gdo si sere do huby...

Pahrb: nevim proč mi fkládáš do huby něco co sem neřek. Já se ničeho nezbavuju a ani zbavovat nebudu do poslední chvíle. A jak bude ta poslední chvíle vypadat a zda bude příští rok nebo za 10 let predikovat nedokážu. Takže z mejch zásob si těško něco ukrojíš.


Toto vlákno vzniklo oddělením OT příspěvků z vlákna Regulace EU - zákaz držení zbraní. Maximus
Maximus
VIP
Příspěvky: 6526
Registrován: 12.01.2011 19:24
Bydliště: ČSR

Re: Regulace EU - zákaz držení zbraní

Příspěvek od Maximus »

To Chorche: S tim pausalizovanim Slovanu uz to uz trochu prehanis. Kdyz pominu fakt, ze prumerny Helmut z vychodniho Nemecka je geneticky vice "Slovan" nez je prumer v nasi zemi, tak treba Polaci buduji jednu z nejsilnejsich armad v Evrope a ani na okamzik nepochybuji o tom, ze pokud by se meli zbavit sve narodni identity, tak Brusel "vyfakuji" z velke vetsiny jednotne. Z jejich potencialu se prosadit by jsme si meli brat priklad.
Jiste take vis, od ceho pochazi anglicky vyraz pro otroka a ze Praha sveho casu byla velkym centrem obchodu s otroky, pricemz i nektera premyslovska knizata, kdyz potrebovali naplnit svoji pokladnici, tak vyrazela ke svym slovanskym sousedum nachytat otroky.Takze zase bych si to "nase" slovanstvi az tak neidealizoval.

Jsme takovi jaci sme a je to jen na nas, jak dlouho si dokazeme uchovat nasi svebytnost a individualitu. Kdyby vsichni narodni obrozenci v 18. a 19. stoleti byli stejni "realisti" jako ty (a tim nechci narazet na tvuj psany projev), tak dnes je cestina na tom hodne podobne jako bretonstina :( .

Kupredu nas nikdy neposouvali "realisti", ale idealiste, jako byl Palacky, Jungman, Purkyně, Masaryk :yes .
"Bez zájmu [občanů] o stát republika se stává de facto státem aristokratickým, byrokratickým, státem menšiny - forma sama nerozhoduje o podstatě státu.“ T.G.M.
Chorche
VIP
Příspěvky: 3275
Registrován: 28.02.2013 13:11

Re: Regulace EU - zákaz držení zbraní

Příspěvek od Chorche »

maximusi, právě proto že kolaborantský Přemyslovci (kdovi jestli to byli vůbec slovani a ne chazaři...) si vesele lovili naše předky a oni si to nechali líbit svědčí o tom co říkám...
Uživatelský avatar
Pahrb
Příspěvky: 690
Registrován: 29.06.2015 18:35
Pohlaví: muž

Re: Regulace EU - zákaz držení zbraní

Příspěvek od Pahrb »

Marx také psal, že ti špinaví Češi se pořád snaží zachránit svou kulturu (obrození atd) a že stejně jako ostatní malé národy budou asimilováni.


No, pořád tu ještě jsme.
Uživatelský avatar
Nicotinick
Příspěvky: 2799
Registrován: 14.03.2014 10:38

Re: Regulace EU - zákaz držení zbraní

Příspěvek od Nicotinick »

Ty Chazaři museli být hrozné svině, když i v 21. století kecají EK do směrnice o regulaci zbraní. :shock:
"Konspirátoři jsou největšími optimisty. Nepřestávají věřit tomu, že ten bordel opravdu někdo řídí."
Uživatelský avatar
štaflík
Příspěvky: 4381
Registrován: 01.02.2012 12:08
Bydliště: Sudéta

Re: Regulace EU - zákaz držení zbraní

Příspěvek od štaflík »

Jediný chazar je tady Chorche ;) . Hele nic ve zlém Ch., ale zkus číst o dějinách něco z pera toho, kdo tomu rozumí (začni třeba Třeštíkem). Pan Horák píše nesmysly. Sorry za OT, ale tohle se nedá, já myslím, že moudra z orgonetu tu nepotřebujeme.
Maximus
VIP
Příspěvky: 6526
Registrován: 12.01.2011 19:24
Bydliště: ČSR

Re: Regulace EU - zákaz držení zbraní

Příspěvek od Maximus »

Vždy říkám, že studium historie je důležité pro predikci budoucnosti, ale je potřeba do toho přidat prvek evoluce a mnoho proměnných vnějších vlivů.

Proto Slované, kteří tu byli na našem území kolem roku 1000 a o kterých arabští obchodníci a cestovatele píší, že v absolutní většině měli snědou pleť a černé vlasy (pst, neříkejte to před Rómy moc hlasitě, ono to s nimi sice vůbec nesouvisí, ale Banga gang by se toho mohl chytit) či bylo normální, pokud ženich zjistil, že jeho nevěsta je panna, tak měl právo ji zapudit, jsou dost daleko od toho, co tvoří naši "svébytnost" nyní.

Rozhodně jsme ale ještě tolik nezdegenerovali, jak si někteří myslí - vojáci z našich zemí, bojující v I. a II. WW, rozhodně ostudu neudělali (století z hlediska historie je chvilka) a dodnes platí, že naši vojáci jsou v zahraničních misích velmi vysoce ceněni (na rozdíl od vyšších důstojníků, kteří v průměru patří spíš k podprůměru - samozřejmě s řadou skvělých výjimek ;)).

Jde o to najít mechanismus, jak navrátit pravý smysl a význam slovům jako je vlast, vlastenectví, republika, občan, zodpovědnost, demokracie, etc.

Pokud ho jako celek přestaneme hledat a staneme se všichni "realisty", tak osud Polabských Slovanů nás, tj. Čechy, Moravany, Slezany,... v průběhu několika století nemine.

Zničení národních států, odzbrojení občanů, masová instalace technologií "Velkého bratra", předávání rozhodovacích práv z rukou občanů do rukou "odborníků" z Bruselu je součástí nějakého totalitně-sociálního experimentu pod taktovkou NWO, Bilderbergu či jiných nadnárodních struktur, pro které jsou národní státy jedinou překážkou k cestě absolutní moci nadnárodního kapitálu. Jeho součástí je podle mne i rozvrat Evropy pomocí řízené migrace, která povede k vážným sociálně-kulturním konfliktům, ne-li k občanským válkám.

Odzbrojení "původního" obyvatelstva je pouze logickým krokem. Bezbranný občan nepartcipující na své obraně a bez vazby na svou národní armádu (o celounijní armádě se nemá ani smysl bavit) je zcela v rukou represivního systému, který může nadnárodní kapitál ovlivňovat a tedy i nasazovat podle svých potřeb a aktuální situace.

Domnívám se, že jsme nyní na velice důležité křižovatce dějin, kdy můžeme (snad :devil) ještě vyrazit směrem k pozvolné napravě role národních států (tedy alespoň těch, které mají šanci - V4, Rumunsko,..), které budou spolu kooperovat zejména v otázce ochrany před vnějším nebezpečím - nadnárodním kapitálem nárokujícím si politickou moc, migračními vlnami a imperiálními snahami velmocí a různých "podmocností".

Nemusíme ovšem také dělat nic, zůstaneme si jako celek ve své domnělé "pohodě", budeme věřit v neomylnost či reformovatelnost bruselských neomarxistů a ve jménu naší hypotetické bezpečnosti a slibované životní úrovně se zbavíme postupně dobrovolně většiny našich svobod a práv. Nebo budeme "realisté" a s tímto se prostě jenom smíříme a budeme se snažit přežívat "jednotkově", což je řešení samozřejmě nouzové a z pohledu naší společnosti nic neřešící.
"Bez zájmu [občanů] o stát republika se stává de facto státem aristokratickým, byrokratickým, státem menšiny - forma sama nerozhoduje o podstatě státu.“ T.G.M.
Uživatelský avatar
rob30
Příspěvky: 83
Registrován: 11.07.2016 14:46
Pohlaví: muž
Bydliště: Olomoucký kraj

Re: Regulace EU - zákaz držení zbraní

Příspěvek od rob30 »

má pravdu ten chlapec .....Maximus......za mě si myslím, že je to opravdu plán Bilderbergu a lidé v Bruselu jsou jejich figurky na šachovnici EVROPA.....

jinak pro zpestření...pro mě první zpětná reakce na mé podpůrné dopisy našim nahoru.....

"copy V" sem z mého emailu:

Dobrý den,
děkuji mnohokrát za Vaši podporu, určitě i nadále budu pokračovat v obraně práv našich občanů.
Přeji Vám příjemné prožití nadcházejících svátečních dnů.

S pozdravem,

Dita Charanzová, poslankyně Evropského parlamentu.
Náš dědek byl partyzán a vlastenec. Kdyby viděl co se tu dnes děje, bylo by mu k vzteku za co tehdy nasazoval v horách v pohraničí vlastní kůži.
Uživatelský avatar
Pahrb
Příspěvky: 690
Registrován: 29.06.2015 18:35
Pohlaví: muž

Re: Regulace EU - zákaz držení zbraní

Příspěvek od Pahrb »

Ke křižovatce dojdeme, až budeme znát odhlasovaný návrh ohledně směrnice o zbraních (nějaká prasárna se tam vždy vleze) a taky co udělají s tou změnou ústavy. Která se však netýká jen zbraní k ochraně, ale i jiných témat.
guntroll
Příspěvky: 997
Registrován: 26.11.2015 5:27
Pohlaví: muž

Re: Regulace EU - zákaz držení zbraní

Příspěvek od guntroll »

Ad : Chorche - tvá představa budoucnosti je temná, jako Sorosovo svědomí :mrgreen:

Též se kloním k myšlence že je to záměr a ten k nám přívětivý není, na druhou stranu si nemyslím že i přes satanské rituály a pojídání nepokřtěných nemluvňat není židobolševickéneomarxistickéiluminátstvo nesmrtelné, bezchybné a imunní vůči myriádám proměnných jichž je svět i historie plná - takže bojujme jak umíme, hlavně neklesat na mysli. 8-) :F
Uživatelský avatar
MarkusX
Příspěvky: 212
Registrován: 19.03.2016 15:09

Re: Regulace EU - zákaz držení zbraní

Příspěvek od MarkusX »

maximus to vystihnul velmi dobře :yes
rob30 tuhle reakci jsem také dostal a pár dalších :-)
tak snad budou trendy odporu sílit a rozmazlení, konzumem otupělí evropané se začnou probouzet z hypnózy, jen více Orbanů, Faragů, apod.
Přílohy
saSgdpES2P8.jpg
Zastřel bobra, zachráníš strom.
Uživatelský avatar
herman
Příspěvky: 1881
Registrován: 26.12.2013 17:51
Pohlaví: muž
Bydliště: Ostrava

Re: Regulace EU - zákaz držení zbraní

Příspěvek od herman »

štaflík píše:Za prvé:

........

- měl jsem rukovat na vojnu v době konce branné služby u nás a v době, kdy vojna (kromě vybraných elitních útvarů, kam bych se kvůli brýlím nedostal) byla z hlediska kvalifikace, dovedností, využití času... totálně o ničem. Kamarád byl např. u poměrně slušné jednotky, ale kromě 9 (slovy devíti) ran z Kosy si za rok pouze zvedl svůj strop na asi 15 piv a jako vysokoškolák se naučil rovnat prádlo oligofrennímu učni (jeho VD). Šel jsem tedy raději na civilku, kde jsem byl společnosti 100x užitečnější a leccos se naučil (mj. i střílet :-)).
Dnes uvažuji o své remilitarizaci (i když jsem starý kořen, 42let) kořen ať již směrem k AZ či něčemu ala teritoriální zálohy. Je v tom kombinace hlavně tří faktorů: -baví mě to, vychcanost směrem k potenciálu udržení si zbraní, a jistý pocit zodpovědnosti vůči dětem. Lze se z nevojáka stát vojákem? I bez prodělání základní služby (byť reálně v oblasti střelby, taktiky, zdravovědy, topografie... umím podstatně víc, než 80% záložáků)?
.
Nevím jak je to s "remitilizací", opravdu ne. Ale nesmíš srovnávat armádu za Havla s ČSLA. Je to úplně jiný level. Já jako tankista, střelec T72, jsem se poprvé seznámil s tankem tím spůsobem, že jsem si lehl do příkopu a tank přejel nademnou. Navíc, když se vrátil v devadesátých letech můj tehdejší spolupracovník, který sloužil jako řidič tanku, tak na mou otázku kolik toho najezdil, odpověděl že asi 40 Km. Má odpověď zněla, že coby střelec jsem v rámci výcviku zastupitelnosti osádky najezdil víc za měsíc.
Až v pekle nebude volného místa, pak mrtví budou bloudit po zemi.
Uživatelský avatar
Bill Masen
Editor
Příspěvky: 3752
Registrován: 08.02.2015 16:49

Re: Regulace EU - zákaz držení zbraní

Příspěvek od Bill Masen »

štaflík píše:Dnes uvažuji o své remilitarizaci
Jsem na tom naprosto stejně, také jsem odmítl vojenskou službu (z přesvědčení - v té době bych byl na vojně 5 let, z toho tři roky v cele :devil ) a nastoupil daleko užitečnější civilku u sanitky. Dnes se mi stále hodí zkušenosti z civilky a nemyslím si, že by kámošům ta vojna k něčemu byla. Ovšem tehdy, dnes bych se do TO hlásil hned.
Chorche
VIP
Příspěvky: 3275
Registrován: 28.02.2013 13:11

Re: Regulace EU - zákaz držení zbraní

Příspěvek od Chorche »

Maximus píše: Zničení národních států, odzbrojení občanů, masová instalace technologií "Velkého bratra", předávání rozhodovacích práv z rukou občanů do rukou "odborníků" z Bruselu je součástí nějakého totalitně-sociálního experimentu pod taktovkou NWO, Bilderbergu či jiných nadnárodních struktur, pro které jsou národní státy jedinou překážkou k cestě absolutní moci
Za todle bych tu byl já okamžitě nařknut z konspirace, k tobě si to zřejmě místní podpindosníci nedovolej :)
Nicméně to cos napsal je jen malá část pravdy. Ta větší část pramení právě z minulosti, kterou doporučuješ studovat (s čimž souhlasim). Jen je třeba jí studovat jinde než z oficiálních pramenů, který jak sem psal vejš píšou vítězové (ty tebou zmíněný). Pakliže někdo vládne světu tisíce let, predikoval vývoj a nastavil nějakej plán před těma tisíci lety, má to celkem v paži. A dokáže taky drobný výkyvy z plánu poměrně rychle eliminovat (např. Stalina). Jak se chceš vymanit zpod kontroly, když všechny národní vlády sou pod kontrolou ? Jak chceš ty lidi vyměnit ? Kym nahradit ?
Maximus
VIP
Příspěvky: 6526
Registrován: 12.01.2011 19:24
Bydliště: ČSR

Re: Regulace EU - zákaz držení zbraní

Příspěvek od Maximus »

To Chorche: Nemusíš se hned navážet do lidí, kteří s tebou nesouhlasí. Na tisícleté konspirace a "alternativní" historiky opravdu moc nevěřím. To už tu můžeme rozebírat "pravost" Sionských protokolů či pohádky pana Dänikena a to o existenci mimozemských civilizací někde v Galaxii vůbec nepochybuji :mrgreen:.

Jak tu psali i jiní - NWO či Bilderberg nejsou všemocní a do hry se zapojují i další více či méně významní "kormidelníci" dění na této planetě (Rusko,PRC, Japonsko, Arabové,...), kteří vnášejí další chaos do systému, který je ovlivňován i sociálními, ekonomickými, klimatickými, ekologickými, politickými a mnoha dalšími situacemi po všech kontinentech. V tomto systému, kde spíš funguje teorie chaosu než pevný řád, si rozhodně netroufnu být zastáncem nějakého fatalismu, který předpokládá na staletí či dokonce na tisíceletí "nalinkovaný" běh dějin.

Je jen na nás, jak budeme ochotní a schopní jako obyvatelé společného státu reprezentujícího naši společnou minulost, současnost i budoucnost "jízdy" po takto divoké vodě jak z hlediska délky trvání, tak z hlediska kvality našich životů. Je jisté, že někdy v budoucnosti náš stát zanikne, stejně tak i naše současná kultura, ale je v našem zájmu, aby za života nás i našich potomků to určitě ještě nenastalo.

Můžeš bojovat za změny, ale nesmíš zůstat sám - asi už skončila doba "hrdinů", kteří sami dokázali měnit chod světa, jestli takové doby vlastně někdy vůbec existovaly. Pro prosazení výraznějších změn ve společnosti stačí třeba jen 10 % "neovčí" populace, která je ochotna realizovat určitou ideu a zbytek už se následně přidá. Je jen na nás, jakou ideu si zvolíme za cíl - rozhodně by ale neměla být založena na destrukci, ale na budování a rovněž s ohledem na pozitivní vnímání svého vlastního života většiny obyvatel státu. To vše ovšem i z kritického pohledu našich dětí a dalších generací.

Tento svět neustále hovoří stále o trvale udržitelném rozvoji, ale spíše je to vnímáno v mantinelech ekonomických či ekologických pojmů. S jistým odstupem lze konstatovat, že naše civilizace mají však velké rezervy především po stránce sociální a etické.
"Bez zájmu [občanů] o stát republika se stává de facto státem aristokratickým, byrokratickým, státem menšiny - forma sama nerozhoduje o podstatě státu.“ T.G.M.
Chorche
VIP
Příspěvky: 3275
Registrován: 28.02.2013 13:11

Re: Regulace EU - zákaz držení zbraní

Příspěvek od Chorche »

maximusi, zatim se se tu do nikoho nenavez... mam svatou trpělivost, jelikož se tu obvykle navážej (chvílema i dost nevybíravě) do mně...
Na alternativní historiky věřit nemusíš, ale věřit oficiální historii nemůžeš ;) To by byla fskutku chyba. Autentický historický prameny neexistujou, nenajdeš jedinou původní knihu starší 1000 let. Všechno sou přepisy, upravený k obrazu vítězů. Najdeš ovšem nápisy vytesaný do šutru, hlíny a podobně. Oficiální věda je odmítá přeložit, alternativní překladatelé pak říkaj to co se mejnstrýmu nelíbí...
Nevěříš tomu, že někdo predikuje tisíce let dopředu. Egyptskejfaraon Ramesse II po prohraný bitvě s našima předkama Chetitama nechal vytesat na chrám v Luxoru tudle hlášku „Všichni si myslí, že v bitvě u Kadeše mě Chetité porazili, ale následující TŘI TISÍCE LET ukážou, že Chetity jsem porazil já“ ... mno, při dnešnim ohlídnutí se zpět je jednoznačně jasný že věděl vo čem mluví...
Maximus
VIP
Příspěvky: 6526
Registrován: 12.01.2011 19:24
Bydliště: ČSR

Re: Regulace EU - zákaz držení zbraní

Příspěvek od Maximus »

Chorche, opravdu nemám potřebu brát někomu jeho víru o zlém, před tisíciletími nalinkovaném světě. Přednáším, mimo jiné, i na katedře historie, jeden z mých předků, je označen za zakladatele moravského dějepisectví, prastrýc je všeobecně považován za toho, kdo první slovenskou historiografii pozvedl z vlastivědné polohy na úroveň vědeckou, takže se zase nepokoušej ty mne přesvědčovat o stavu oficiální historie. Je to vždy práce s prameny a o tom, které subjektivně budeš považovat za objektivnější, nicméně paušalizovat takto dějiny a vědecký přístup některými nedostudovanci či přímo bloudy rozhodně není na místě. Navíc studium historie doplňují např. přírodovědecké metody a ty už lze v řadě případů považovat za dosti exaktní.

Samozřejmě, že dějiny lze interpretovat z různých pohledů, různou metodikou, postupy a nikdy se zcela nepodaří smazat subjektivní vnímání pravdy konkrétním autorem - většinou je ale dané dílo či událost zpracována vědecky různými odborníky, takže si lze vybrat nějakou smysluplnou interpretaci. Vždy se také budou vyskytovat nové informace a poznatky, které mohou i hodně posunout naše vnímání historie, nicméně je potřeba rozlišovat mezi hypotézami a vědecky podloženými fakty. S tím mají problém zejména různé populárně-naučné knihy a různé díla polovzdělaných bloudů, kteří si vezmou různé, často už primárně hodně zcestné, hypotézy a postaví si na nich nějaký výdělečný bestseller, který vydávají za odbornou, tj. řádně odzdrojovanou práci.

Naše disputace je tu ale dost OT a vraťme se napříště už k meritu vlákna.
"Bez zájmu [občanů] o stát republika se stává de facto státem aristokratickým, byrokratickým, státem menšiny - forma sama nerozhoduje o podstatě státu.“ T.G.M.
Uživatelský avatar
herman
Příspěvky: 1881
Registrován: 26.12.2013 17:51
Pohlaví: muž
Bydliště: Ostrava

Re: Regulace EU - zákaz držení zbraní

Příspěvek od herman »

Asi bych to řekl takto: budoucnost je jasně daná, historii píši vítězové.
Ale my, tedy občané české republiky, tedy kdysi království českého a markrabství Moravského, jsme dokázali rozložit říši Karla velikého, Rakousko-Uhersko, i tu Adolfovu, o nějaké Varšavské smlouvě nemluvím. Sakryš, copak je EU něco co nezvládneme?
Až v pekle nebude volného místa, pak mrtví budou bloudit po zemi.
Uživatelský avatar
rob30
Příspěvky: 83
Registrován: 11.07.2016 14:46
Pohlaví: muž
Bydliště: Olomoucký kraj

Re: Regulace EU - zákaz držení zbraní

Příspěvek od rob30 »

herman píše:Asi bych to řekl takto: Sakryš, copak je EU něco co nezvládneme?
kur....va moje řeč, na našince jen tak nemaj.....jenom mě malinko rozlaďuje pohled do řad dnešní mládeže (cca do 25let)....serou na vše, žijí jen virtuálně na svých PC,iPhonech......promrdávaj svůj čas na soc. sítích kde si sdělují kdy byli srát, chcát a takový důležitosti a pokud by k nám kdokoli nakráčel tak ho budou umět možná tak uškrtit na kabelu od klávesnice a tím končí........o fyzické zdatnosti už ani nemá cenu nic zmiňovat, poserou se při první náloži nějaké řádné akce, kdy by měli vyrazit do ulic......a pokud takto degenerovaná společnost bude dále vychovávat další potomstvo, stejně to půjde ta naše česká krev doprdele....takže za mě uchránit pro současný život co nejvíce toho co je teď a po nás zřejmě stejně potopa..........
Náš dědek byl partyzán a vlastenec. Kdyby viděl co se tu dnes děje, bylo by mu k vzteku za co tehdy nasazoval v horách v pohraničí vlastní kůži.
Uživatelský avatar
alpi76
Příspěvky: 468
Registrován: 29.05.2013 16:04
Pohlaví: muž
Bydliště: Chomutov

Re: Regulace EU - zákaz držení zbraní

Příspěvek od alpi76 »

Co se remilitarizace týká, tak jsme to s kolegou řešili před cca 2 roky. Na krajském velitelství v Ústí nad Labem nám bylo řečeno, že ani "Modrá knížka" nebo civilní služba není problém, protože takový člověk nebyl zcela zproštěn služby. Já jsem měl jít na vojnu v roce 1999 a když jsem vidšl, co na vojně "dělají" kamarádi, využil jsem svých dioptrií a požádal o modrou. V roce 2014, dávno po laserovém zákroku, jsem chtěl vstoupit do AZ. I poslali nás do vojenské nemocnice na vyšetření. Protože jsme oba s kolegou měli vyšší hladinu cholesterolu, tak nám ve vojenský nedali doporučení. A protože mám vyšší hladinu od přírody, tak s tím nic neudělám. Vše ostatní včetně psyhotestů jsme "dali".

Dneska je to trochu jinak, žádné vyšetření ve vojenské nemocnici se prý nemusí absolvovat. Člověk buď podá žádost o vstup do AZ a jde na výcvik (nebo ne, pokud má ZVS). Nebo nemusí podávat žádost o vstup do AZ a jde na dobrovolný výcvik, po kterém může a nemusí podat žádost do AZ.

U mě je dnes už jiná situace a do AZ bych vstoupit nemohl - na několik měsíců zmizet z práce, to by fakt nešlo. Proto pevně doufám, že se zřídí TO, do které vstoupím.
Odpovědět