Proroctví Aloise Irlmeiera

Trochu okultní téma, ale musí zde být...
Kocour
VIP
Příspěvky: 788
Registrován: 30.03.2012 22:29

Re: Proroctví Aloise Irlmeiera

Příspěvek od Kocour »

ekamel píše:Na ty Atomové elekrtrárny stačí silnější zemětřesení/ náhlý výbuch sopky. Všichni se dušují, jak jsou elektrárny bezpečné a nezničitelné a pak si voda šplouchne do Fukušimy a celej svět se diví a děsí. A taky jsou zde chemičky, různé laboratoře plné bakteriálních vzorků zabijáckých nemocí..... Každý další den v klidu je dar.
Takhle nějak si představuji, že by vypadalo proroctví Aloise Irlmeiera, kdyby žil teď ;)
Uživatelský avatar
cover72
VIP
Příspěvky: 751
Registrován: 04.09.2012 19:36

Re: Proroctví Aloise Irlmeiera

Příspěvek od cover72 »

S těmi jaderkami je to dokonalá blbost, ekamele. Jeden můj známý je od fochu a předpisy SÚJBu jsou z nejpřísnějších na světě: když se staví trvalé úložiště jaderného odpadu, tak takovým způsobem, že kdyby si 500 let poté, co SÚJB i ČR přestane existovat proběhlo masivní zemětřesení a nějaký sedlák přímo nad oním úložištěm postavil studnu, nic se mu nestane. JE jsou stavěné na nejstabilnějších podložích v celé zemi - atd.

Hlavní je nehysterčit a nežrat médiím a "neziskovkám" jejich fear mongering a doomsaying. Snaží se zvyšovat "index strachu", protože to zvyšuje příjmy a sledovanost a moc nad lidmi - ale bohapustě kecají.

Jak správně vystihla dáma z Freerangekids, která v USA bojuje proti paranoie proti únosům dětí, "moje matka mne pouštěla na ulici samotnou proto, že ji média nestrašila únosem dítěte ke kterému došlo před 20 lety o 3 státy a 2000 mil dál".
escibe
Příspěvky: 380
Registrován: 04.09.2012 17:29
Pohlaví: muž
Bydliště: Praha

Re: Proroctví Aloise Irlmeiera

Příspěvek od escibe »

Titanic byl také nepotopitelný :D :D :D :D
Uživatelský avatar
Foxy
VIP
Příspěvky: 534
Registrován: 13.10.2012 18:39
Bydliště: Jižně od Prahy

Re: Proroctví Aloise Irlmeiera

Příspěvek od Foxy »

escibe píše:Titanic byl také nepotopitelný
... to je taková standardní argumentační falacie. O skutečném riziku jaderných instalací to říká hodně starou Bellu.
Jenomže v diskusi o proroctví Irlmeierově je hlubší pitvání rizik atomových elektráren kapku OT, neboť prorok tento o jejich haváriích nemohl mít ani ahnung.
- - -
Jaderné havarie, nebezpečí radioaktivity, krátko a dlouhodobý dopad, báje a realita...
Jestli tu najdu vhodné vlákno, zkusím tohle téma přenést do něj.
Kocour
VIP
Příspěvky: 788
Registrován: 30.03.2012 22:29

Re: Proroctví Aloise Irlmeiera

Příspěvek od Kocour »

Mimochodem, když už máme pitvat Irlmeierovo proroctví: pro mě je zcela jasné, že podvědomě reagoval na tehdejší situaci ve vojenství, jak byla známá obyčejným lidem. To je stejné, jako že mimozemšťané v různých vyprávěních používají zhruba takové vybavení, jaké si bylo lze představit v dané době.

Ale ta stať, kde se píše o třech proudech z východu mě zaujala. Tradiční strategické plány zahrnovaly tyto tři tankové směry: údolím Dunaje, Fuldským průsmykem a Severoněmeckou nížinou. Odkud to ten chlap v té době mohl vědět, jestliže to bylo v podstatě vojenské tajemství? (A nebo to bylo tajemství jenom u nás a v Rakousku to psali v novinách?) Taky je samozřejmě možné, že o tom věděli všichni bývalí vojáci Wehrmachtu, protože, když pomineme jaderné údery, tanková strategie měla stejná pravidla za WWII i studené války.
ekamel
Příspěvky: 6
Registrován: 26.11.2012 14:31
Pohlaví: muž

Re: Proroctví Aloise Irlmeiera

Příspěvek od ekamel »

Ve Fukušimě měli co dělat, aby situace nedopadla hůře a v Černobil explodoval jen kvůli aroganci jeho ředitele, co si myslel, že zvládne všechno. Jaderka může být postavena sebelépe, ale nelze počítat úplně se vším. Třeba vydrží zemětřesení, ale s přímým zasažením válkou nebo třeba meteoritem asi těžko. Chápu, že drtivá většina elektráren nikdy problém neměla ( asnad ani mít nebude), ale i tak malé procento chyb mi dělá starosti. Asi jsem skeptik, ale i sebelepší zařízení může selhat. Pak tu máme lidský faktor. Dále v budoucnu bude těchto elektráren ještě více, pokud chceme udržet něco jako "trvale udržitelný rozvoj" a to riziko zase stoupne. Já to beru tak, že my lidé jsme někdy ( nebo často - to nevím) schopni pro zisk nebo něco takového udělat občas cokoliv, tedy třeba ušetřit na materiálu. Nedávno v médiích proběhla ta aféra matky se synem, kteří prodávali metanolem pančovaný alkohol a věděli, že je to smrtelné, ale touha po zisku byla silnější.
Odpovědět