Ekonomický kolaps

Trochu okultní téma, ale musí zde být...
Odpovědět
Uživatelský avatar
Grunt
Příspěvky: 1592
Registrován: 11.12.2011 20:58
Bydliště: Jih Moravy

Re: Ekonomický kolaps

Příspěvek od Grunt »

develop: A nebo budou prostě jako můj kolega vždycky brát za 500,-
devlop píše: 03.03.2022 20:33 btw: je mi jasné, že si ze mne děláš prdel :chuckle
Tak částečně. 10 let jsem projezdil na Babettě s tím že už má zadřené i ložiska v ojnici a oprava už by byla nákladná, ale jak to tak sleduju tak třetí výbrus ještě zvládne a ještě asi bohatě poslouží. Myslím to fakt vážně, protože třeba u školy a školky ty rodinné SUV a MPV a dodávky furt potkávám, tak jsem zvědav jak moc nahoru to bude muset vystoupat aby se třeba děcka naučili pěšky a rodiče využívat MHD. Můj názor je, že ani 50Kč/l s tím nic neudělá.
xgordon
Příspěvky: 642
Registrován: 10.08.2020 0:14

Re: Ekonomický kolaps

Příspěvek od xgordon »

Dalsia otazka je kedy sa ceny PHM prejavia na cene potravin. A tam to ukroji z penazenky kazdemu.
Uživatelský avatar
devlop
Příspěvky: 3748
Registrován: 22.09.2014 19:52
Pohlaví: muž

Re: Ekonomický kolaps

Příspěvek od devlop »

Grunt, jako no problemo, nemám proti tobě nic a obdivuji, že udržuješ staré motorky, já sám udržuju 21 let staré auto a vůně benzínu z výfuku je něco, co mi žádná EU nikdy nesebere. Ale když je člověk sám, řeší úplně jiné věci, než když má 4 členou rodinu, proto připomínka add SUV -
https://www.idnes.cz/praha/zpravy/nehod ... pravy_baky

tady by jsi asi nechtěl mít na zadních sedadlech své dvě dcery že ne? ;) Proto si lidi ty SUV kupujou, čím větší, těžší, tím lepší.
nebo
https://www.youtube.com/watch?v=cBOHZShsQso
tady chlap v menším autě zakukal, fyzika a zákon zachování energie se okecat nedá...

4 lidi s bagáži prostě na babetu nedostaneš...

Prázdné silnice pro výlet typu Easy Ride https://www.csfd.cz/film/4508-bezstaros ... a/prehled/
tady již prostě nikdy nebudou, nebo možná budou, ale to by jsme šli stylem atomového armagedonu a na silnici by jsi se musel vyhýbat zarostlým, zrezivělým, odstaveným autům, zatímco by ti tvůj dozimetr pípal, že už jsi si toho dnes vybral dost...
eotto
Příspěvky: 246
Registrován: 05.01.2017 12:35
Pohlaví: muž
Bydliště: Západní čechy

Re: Ekonomický kolaps

Příspěvek od eotto »

Myslím že se jezdit trochu přestane.
Obilí + 30% = vajíčka, chleba, maso poletí také.
Ropa (oproti dvouletému průměru) + 50% = vše zdraží.
Uhlí + 30 do zimy 50% = elektřina, bydlení zdraží.
Plyn + 120% = dražší bydlení, provozy v továrnách, vše zdraží.
Elektřina + 150% = dražší bydlení, provozy v továrnách, vše zdraží.
Vše odsaje dost peněz a začne se šetřit, kde to půjde a dvě tři auta na rodinu .... ehm no to už bude luxus.

Kamarádka co jezdí do Říše prskala, že už jí moc nedává smysl vydělat jen o trochu víc než tady. To palivo sežere strašně peněz. A zaměstnavatelé se moc okotit nechtějí. Bo se výroba snižuje.
"Mors certa hora incerta"
Uživatelský avatar
dracekvo
VIP
Příspěvky: 3607
Registrován: 06.02.2012 18:05

Re: Ekonomický kolaps

Příspěvek od dracekvo »

Přesně pro to jsem skončil v Praze a šel do místní firmy. Sice jsem měl menší výplatu, ale ve výsledku, když se započtou komplet náklady na dojíždění (a to není jen palivo, ale i opotřebení vozu), tak mě vyšlo úplně nastejno. Navíc ten čas, který se získá navíc, když člověk netráví každý den 2h v autě je k nezaplacení.
Liqid
Příspěvky: 606
Registrován: 23.02.2020 15:41
Pohlaví: muž

Re: Ekonomický kolaps

Příspěvek od Liqid »

ČNB zahájila intervence, o důvod víc přijmout €.

https://www.idnes.cz/ekonomika/domaci/k ... omika_vebe
Radek07
Příspěvky: 1191
Registrován: 30.07.2011 11:30

Re: Ekonomický kolaps

Příspěvek od Radek07 »

jdi s tím Eurem do Brusele :moon

jeden starší blog, ale je tam pár dobrých argumentů proti teuru

https://miroslavkrizek.blog.idnes.cz/blog.aspx?c=764093
Liqid
Příspěvky: 606
Registrován: 23.02.2020 15:41
Pohlaví: muž

Re: Ekonomický kolaps

Příspěvek od Liqid »

Koruna vůči dolaru do včerejška oslabila nejvíce z měn ekonomicky vyspělého světa. Hůře už světových trzích dopadal prakticky jen ruský rubl a měny Kazachstánu a Kyrgyzstánu. A to se vyplatí :lol: Kačka je v dobré společnosti.
Hlavně že ještě den předtím tvrdili, že na intervence je příliš brzo, chování ČNB je na demonstraci :head

Obrázek
Uživatelský avatar
Serža
VIP
Příspěvky: 4512
Registrován: 21.04.2016 16:12
Pohlaví: muž
Kontaktovat uživatele:

Re: Ekonomický kolaps

Příspěvek od Serža »

takže kvůli krátkodobému prospěchu se chceš trvale vzdát svobody?
\(^_^)/
Lepší je zbraň mít a nepotřebovat, než potřebovat a nemít...
Liqid
Příspěvky: 606
Registrován: 23.02.2020 15:41
Pohlaví: muž

Re: Ekonomický kolaps

Příspěvek od Liqid »

Já v tom vidím spíš nesvobodu. Je to jako kdyby tvůj zaměstnavatel dával plat ve vlastní měně, kterou by braly jen jeho podniky a pokud bys chtěl nakoupit jinde, tak bys musel do směnárny, ale on by měl pod palcem kurz.
PeFi
Příspěvky: 2714
Registrován: 15.03.2014 13:01
Pohlaví: i černoch by záviděl

Re: Ekonomický kolaps

Příspěvek od PeFi »

Euro je výhodné pro ekonomiky, které jsou dostatečně silné a bohaté. Pro chudé země s křehkou ekonomikou to žádná výhoda není. Bohužel stále patříme do druhé skupiny. Část problémů krachujícího Řecka souvisela s tím, že Řecko prostě na euro nemá.

Vlastní měna nám dává možnost v případě klesajícího výkonu ekonomiky devalvovat vlastní měnu, což je mimořádně silné proexportní opatření, které podporuje klesající ekonomiku. Vlastní měna má své problémy (např náchylnost na útoky silných spekulantů), ale pozitiva vlastní měny převažují. A to to píšu z pohledu někoho, kdo přičichl k obchodování se zahraničím a vím jaké problémy nám měnové pohyby způsobovaly a jak jsme občas krváceli, když se naše měna rychle pohla pro nás špatným směrem.
Uživatelský avatar
Ulfhednar
Příspěvky: 2584
Registrován: 09.06.2020 14:24
Pohlaví: muž

Re: Ekonomický kolaps

Příspěvek od Ulfhednar »

Liquid: tak si najděte zaměstnavatele, co vám dá plat v ojrech. V čem je problém?
Óðinn á yðr alla
Liqid
Příspěvky: 606
Registrován: 23.02.2020 15:41
Pohlaví: muž

Re: Ekonomický kolaps

Příspěvek od Liqid »

Tak já mám část příjmu a kapitálu v eurech, problém jsou nepředvídatelné kroky ČNB a neustálé poplatky při směnách.
mart0
Příspěvky: 984
Registrován: 09.08.2020 21:39

Re: Ekonomický kolaps

Příspěvek od mart0 »

Vedle rostoucích cen energetických surovin a potravin bude vedlejším dopadem války na Ukrajině uprchlická krize. Zatím uprchlo přes milion lidí, ale může to být i 5 milionů (ze Sýrie uprchla asi třetina obyvatel, což by u Ukrajiny bylo asi 15 milionů.). Jak všem těmto lidem zajistíme ubytování, potravu, energie? Do toho pravděpodobně přijde potravinová krize v Africe, takže i tam se může zvednout další migrační vlna směřující zejména do západní Evropy.
Uživatelský avatar
Serža
VIP
Příspěvky: 4512
Registrován: 21.04.2016 16:12
Pohlaví: muž
Kontaktovat uživatele:

Re: Ekonomický kolaps

Příspěvek od Serža »

potřebuju víc nábojů....
\(^_^)/
Lepší je zbraň mít a nepotřebovat, než potřebovat a nemít...
Radek07
Příspěvky: 1191
Registrován: 30.07.2011 11:30

Re: Ekonomický kolaps

Příspěvek od Radek07 »

a trvanlivého jídla.....
Uživatelský avatar
Grunt
Příspěvky: 1592
Registrován: 11.12.2011 20:58
Bydliště: Jih Moravy

Re: Ekonomický kolaps

Příspěvek od Grunt »

Jste si fakt jistí, že my (potažmo Evropská Unie) uvalila sankce na Ruskou Federaci a ne Ruská Federace na nás?
psenice.png
kukurice.png
ryze.png
Vyhráli pouze celiakici, protože teď bude stát jídlo s obsahem lepku tolik jako jídlo bez něj :)
Osobně asi dokoupím pořádný pytel kvalitní rýže a budu se modlit abych se ho moc brzo nepřežral…
Tohle fakt zavání průserem.
Uživatelský avatar
bacil
Příspěvky: 2925
Registrován: 29.10.2013 15:56

Re: Ekonomický kolaps

Příspěvek od bacil »

Banky v česku i pokladní systémy, kde je zavedená platba stravenkovou kartou, jsou připravené pro centrální přídělový systém - tedy že je řečeno kolik za co lze utratit.
Levná dezinfekce: viewtopic.php?p=217870#p217870
Ozon 2,5ppm/30min: https://rozpad.cz/viewtopic.php?p=216273#p216273
UVC 60J/m2, peroxid 1 minuta 0,5-6% roušky, 0,5% na všechno
skafloc
Příspěvky: 127
Registrován: 19.08.2014 0:05
Pohlaví: muž

Re: Ekonomický kolaps

Příspěvek od skafloc »

Ještě se vrátím k těm bankomatům.
U ČSOB limit 40 kusů bankovek platí pouze pro výběrové bankomaty, ty co jsou zároveň i vkladové umí vydat 100 kusů bankovek, u bankomatů ostatních institucí je to podobně, jen
Airbank by měl mít limit na výběr 300000.
Obecně se dá říci, že pokud by došlo k situaci, kdy bude potřeba vybrat větší množství bankovek a oběživa by v oběhu zároveň ubývalo, doporučuji objet nějaké starší vesnické bankomaty, které umí jen výběr a ne zároveň vklad. Ty výběrové-vkladové totiž mají v sobě jakousi recyklační kazetu, která umí vydávat i z dříve vložené hotovosti, dotují se tedy standardně výrazně nižší částkou, než bankomaty čistě výběrové.
Sovy nejsou, čím se zdají být..
Uživatelský avatar
Quido
Příspěvky: 855
Registrován: 13.03.2020 9:34

Re: Ekonomický kolaps

Příspěvek od Quido »

Putinova strana navrhuje znárodnit majetek západních firem

Zdroj: Novinky.cz, 7.3.2023 18:08


Teče totalitní špíně do bot? Nevadí, nakrademe si! To projde vládnoucí vrsvě vždycky. :angel

Rusko fakt dělá všechno pro to, aby se ekonomicky i kulturně vrátilo do středověku.
Odpovědět