Anonymní telefonní kontakt na lidi z fóra

...aneb debata mezi zastánci kolektivního přežívání.
Odpovědět
Uživatelský avatar
Lyster
VIP
Příspěvky: 4240
Registrován: 22.03.2014 23:01
Pohlaví: muž
Bydliště: Litoměřicko

Anonymní telefonní kontakt na lidi z fóra

Příspěvek od Lyster »

Zdravim. Napadla mě jedna taková věc. Co kdybychom si zakoupili SIM kartu přez kterou by jsme se mohli v případě nějakého průšvihu svolat? Obyčejná SIM stojí nějakou stovku. Zveřejnili by jsme zde telefoní čísla. Až nám jednou tohle fórum zatrhnou, nebo nepůjde net. Co vy na to?
Uživatelský avatar
proforma
VIP
Příspěvky: 6027
Registrován: 23.09.2014 15:11
Bydliště: tutajší

Re: Anonimní telefonní kontakt na lidi z fóra

Příspěvek od proforma »

A myslis, ze az nepujde net, pujdou telefony? Vypadnou BTS a nase powerbanky nam budou na nic. Ale nenapada mne zadna alternativa na elektrine nezavisla...
- Co si myslíme, není názor, ale mínění.
- Abychom mohli mít názor, musíme mít argumenty.
- Argument je důkaz, doklad.
- Diskuze je výměna argumentů.
- Cílem výměny je rozebrat věc z více úhlů pohledu, ne vyhrát.
Uživatelský avatar
Count
VIP
Příspěvky: 874
Registrován: 20.05.2015 19:11
Pohlaví: muž

Re: Anonimní telefonní kontakt na lidi z fóra

Příspěvek od Count »

Chodit/jezdit na srazy a znát lidi ze svého okolí?
Lepší hrůzný konec, než hrůza bez konce.
Uživatelský avatar
the.marek
VIP
Příspěvky: 1702
Registrován: 07.04.2013 13:35
Pohlaví: muž

Re: Anonimní telefonní kontakt na lidi z fóra

Příspěvek od the.marek »

Přesně tak, kdo chce, tak se s lidmi ze svého okolí, případně i s jinými "friendly" lidmi zná a ať už intenzivněji nebo sporadicky vídá nebo je jinak v kontaktu. Nehledě na to, že važ na pár vyjímek se druží rozpadlíci, kteří se znají i v civilním životě a nebo mají své vlastní rozpadlické známé, kteří jsou rozpadlíci a přitom nemají ani nejmenší tušení o existenci tohohle fóra a neřeší na internetu recenze, uživatelské zkušenosti, plusy a mínusy pomalu i když si chtějí koupit ponožky :mrgreen:. A takových je poměrně mnoho...

K čemu ti bude číslo na někoho, koho jsi nikdy neviděl, nevíš co je zač a znáš ho jen podle avatara? Co by jsi chtěl proboha s takovým člověkem řešit a dělat? Je to dost utopický nápad a v takovémhle "globálním" měřítku nereálný a úplně k ničemu.

Nehledě na to, že by asi Fabíkovi v případě průseru nepřestal zvonit telefon, protože by mu všichni volali, ať je ochrání... :mrgreen: :mrgreen:

EDIT: Další věc je, že tohle by si zřídili jen slabí jedinci a lidé "k ničemu", kteří budou potřebovat pomoct a ti opravdu zabezpečení, jak materiáně, tak lidsky a sociálně k tomu nemají nejmenší důvod, protože to mají vyřešeno a nepotřebují nikomu neznámému volat. Takový trošku princip EU, proč by měl např. Švýcar (ano, vím, že enjsou v EU) dávat číslo Ukrajinci, Slovákovi nebo Řekovi ... :mrgreen:
Nikdy nenaser šest chlapů, když máš jen pětiranný revolver ...
Uživatelský avatar
Fabulous
Administrátor
Příspěvky: 8781
Registrován: 17.09.2011 21:33
Pohlaví: nevím, skryto ve špeku
Bydliště: Praha a okolí
Kontaktovat uživatele:

Re: Anonimní telefonní kontakt na lidi z fóra

Příspěvek od Fabulous »

Jako součást plánu B, C, D, atd. mají na sebe důvěrně známí rozpadlíci samozřejmě i telefonní čísla. Svolávat se s prakticky cizími lidmi nepovažuji za rozumné.

I když uznávám, že mohou nastat situace, kdy bude potřeba pomoc kohokoliv z regionu. Ale řešit to nějakou společnou simkou? Nevím, nevím...
Uživatelský avatar
K4cer
VIP
Příspěvky: 1686
Registrován: 30.03.2014 20:37
Pohlaví: muž

Re: AnonYmní telefonní kontakt na lidi z fóra

Příspěvek od K4cer »

Myslím že v případě zhoršení situace (alert level yellow a výš, té zhruba čas kdy plníte vodu do feldflašek) velká část z nás bude mít zapnutou CBčku a/nebo PMRko, ve věci odposlechu případných informací. Pro rozpadlíka on tour by to mohla bejt průchodnější cesta komunikace než spolíhat na nějakej mobil třetího řádu*.
Znát se s podobně naladěnými domorodci je výhoda, už jen proto že budeme spolu v jedný cele.

*) Telefon mám soukromej, na kterej má číslo minimum lidí, ten je ON 24/7. Pak mám pracovní, kterej po práci vypínám nebo ignoruju, pokud není dohodnuto jinak. Třetí je nějaká levná SIMka, kterou používám když něco inzeruju nebo když potřebuju dát číslo někomu neznámýmu - tuto po vypršení kreditu prostě nechám zdechnout a koupím si jinou; telefon většinou leží doma a zvedám ho podle nálady. Šance že se v případě průseru dovoláte právě přes tento, je, dejme tomu, mírně snížena : )

Může nějaká dobrá duše přepsat to šílený i v nadpisu? :tmi
Můžeš bejt osel, ale musíš si umět poradit :>
Uživatelský avatar
Lyster
VIP
Příspěvky: 4240
Registrován: 22.03.2014 23:01
Pohlaví: muž
Bydliště: Litoměřicko

Re: Anonimní telefonní kontakt na lidi z fóra

Příspěvek od Lyster »

the.marek píše:K čemu ti bude číslo na někoho, koho jsi nikdy neviděl, nevíš co je zač a znáš ho jen podle avatara? Co by jsi chtěl proboha s takovým člověkem řešit a dělat? Je to dost utopický nápad a v takovémhle "globálním" měřítku nereálný a úplně k ničemu.
Tak je zde plno lidí kteří mají podobné názory jako já. Někdo trochu jiné. Ale podle toho co píší si člověk dokáže udělat aspoň minimální představu o člověku.

Byl to jen nápad a dal jsem ho do placu. Jestli neni zájem OK. Klidně toto vlákno smažte. Proto jsem se ptal na názor.

PS: Díky za opravu :) Error :oops:
štek
Příspěvky: 150
Registrován: 03.01.2016 1:04
Pohlaví: muž

Re: Anonymní telefonní kontakt na lidi z fóra

Příspěvek od štek »

Aspoň podle mě by bylo rozumnější se třeba v rámci okresu/kraje seznámit a separátně se domluvit. PŘÍKLAD: v případě že by bouchly dukovany je pro mě nerozum obvolávat republiku a ze střední moravy prchat na schromaždiště někde v čechách.
Hatamoto
Příspěvky: 44
Registrován: 09.11.2012 9:59

Re: Anonymní telefonní kontakt na lidi z fóra

Příspěvek od Hatamoto »

Nepřijde mi to jako špatný nápad... Možná bych nezveřejňoval čísla právě tady, protože kdekdo si je může přečíst/využít, taky velkej Brácha je tu bude mít jako na talíři a hned je přiřadí do složky(a možná taky ne). Srazy jsou dobrým místem na výměnu čísel, člověk má +/- představu, co je to za týpka a už to nebude jen položka v seznamu (beztak už to tak mnozí udělali). Myslím, že se občas muže hodit kontakt na někoho o kom víme, že je nám schopen pomoct, když nám klekne auto. Třeba právě Láďa z Oudoleně, který bydlí za kopcem...

Možná to Láďovi časem oplatíte, když mu v Ostravě ujede vlak a on nepohrdne gaučem v obýváku, nebo mu na potkání nedarujete pár olověných suvenýrů, až ten jeho obličej budete mít v hledáčku a místo spouště nejdřív zkusíte stisknout PTT na PMR...

Každý to však samozřejmě může vidět jinak...

H.
Uživatelský avatar
Desouza
Příspěvky: 813
Registrován: 02.08.2012 19:07
Pohlaví: muž
Bydliště: Za koncem světa

Re: Anonymní telefonní kontakt na lidi z fóra

Příspěvek od Desouza »

Jo do Oudoleně jezdím pro maso a krev na prdelačku .. Svět je malej .

Známí po ČR se hodí , ale už se mi i stalo že pomohli lidé které jsem neznal . Dobří lidé ještě jsou ..
Vincit omnia veritas .
Odpovědět