Hledání PA komunity

...aneb debata mezi zastánci kolektivního přežívání.
Uživatelský avatar
Terminated Account
Příspěvky: 3761
Registrován: 19.08.2011 9:42

Re: Hledání PA komunity

Příspěvek od Terminated Account »

K Maximovu skvělému příspěvku lze jen dodat, že to není jen coby kdyby, ale k reálným konfliktním situacím s určitými jedinci již došlo, dochází a docházet bude. Mnozí si jistě pamatují co všechno proběhlo veřejně. Drtivá většina pozorovatelů měla možnost zahlédnou jen vrcholek ledovce z veřejných zdrojů a co se odehrávalo do hloubky netuší. Některé epizody jsme pohřbili i za cen,u že nás někteří jedinci budou vnímat značně negativně. Jak a proč jsme určité situace řešili ví jen hrstka lidí. Někdy je druhé straně lepší ukázat, že jsem opravdu tak "dementní" jak si myslí a ještě to trochu zveličit. Dá vám pak pokoj sama. Takové strategie jde hodnotit jen s odstupem času a za cenu, že si o vás někteří lidé budou myslet všelicos.

Tím my myslím lidi, kteří se o toto fórum starají. Je to stále dokola - kdo chce chápat, chápe, kdo chce "zapadnout" zapadne, kdo se chce poznat osobně - má možnost. Kdo nechce odchází v míru, zhrzený z nepochopení nebo neuznání.

Co si myslím o člověku, který přijde a ve druhém příspěvku chce označit jedinečným znakem všechny místní diskutující, který by jistě mnozí lehkomyslní nebo hloupý lidé hrdě nosili, netřeba rozepisovat.

PS: Teorie potřeb je mi velmi dobře známa. Potřeba někam patřit je strašně důležitá, ale tudy cesta nepovede.
apotheosis
Příspěvky: 3
Registrován: 03.12.2013 20:08
Pohlaví: muž

Re: Hledání PA komunity

Příspěvek od apotheosis »

Tak tedy děkuji. Přišel jsem se snahou něco vylepšit a každý mě tu hned odsuzuje za hlupáctví, nebo mě uznačuje, i když nepřímo, nějakým grázlem. Samozřejmě by se poznávací znaky mohly vylepšit. Mým cílem bylo, aby si lidé v případě nouze pomáhali, ne škodili. Jestli si zde nechcete pomáhat, nechápu existenci tohoto webu. Jak napsal macGAYver, odcházím v míru, nepochopený.
Uživatelský avatar
Terminated Account
Příspěvky: 3761
Registrován: 19.08.2011 9:42

Re: Hledání PA komunity

Příspěvek od Terminated Account »

Myslím, že tě všichni 100% pochopili a snažili se ti více či méně taktně naznačit o co tady běží. Bohužel jediný kdo nepochopil zhola nic, jsi ty! A ty kapitálky v mém nicku jsou moc pěkné. Hodně to o člověku vypoví ;)
Uživatelský avatar
the.marek
VIP
Příspěvky: 1702
Registrován: 07.04.2013 13:35
Pohlaví: muž

Re: Hledání PA komunity

Příspěvek od the.marek »

No mě příjde, že se tady poslední dobou to "cejchování a nášivkářství" rozmohlo napříč všemi vlákny a tématy... :-D
Uživatelský avatar
MRAK
VIP
Příspěvky: 3020
Registrován: 13.01.2011 11:02
Bydliště: Sever

Re: Hledání PA komunity

Příspěvek od MRAK »

apotheosis píše: Samozřejmě by se poznávací znaky mohly vylepšit.
Podívej .... pokud hledáš partu, která si bude pomáhat, a zároveň se viditelně odliší od ostatních, nosí stejnokroj, odznaky a tak .... nehledej tady, ale dej se ke skautům

splňujou úplně všechno po čem toužíš
pomáhají si
dělají dobré skutky
nosí stejný košile
mají slušivý šátek
na rameni domovenku
mají zákony, přísahy, pravidla
jsou čestní, slušní, hodní, konají dobro
poznají se mezi sebou i na dálku a dokonce i napříč celým světem


navíc mají (aspoň pro mě) poměrně vysoký morální kredit

PS: to co jsem napsal opravdu nemyslím nějak zle .....
Uživatelský avatar
plenty wolfs
Příspěvky: 337
Registrován: 31.01.2012 12:58
Pohlaví: muž
Bydliště: Carpathian mountains

Re: Hledání PA komunity

Příspěvek od plenty wolfs »

Ak dôjde na nejakú dlhodobejšiu prechodnú situáciu alebo trvalú PA dobu bez oficiálneho fungovania práva a poriadku tak prirodzená taktika bude nevyčnievať z davu, byť nenápadný, nezaujímavý.... Najúčinnejšia metóda prežitia je vidieť ale nebyť videný ale to tu je medzi riadkami napísané. Hľadanie vhodných osôb do PA tímu je pomerne ťažká vec, dobré je začať najskôr " loviť" medzi príbuzenstvom, priateľmi, kolegami .... nejaké internetové kampane a inzeráty skôr povedú k problémom.
Uživatelský avatar
Kapo
Příspěvky: 1298
Registrován: 10.04.2012 12:35
Bydliště: na samote u lesa

Re: Hledání PA komunity

Příspěvek od Kapo »

Ale založiť si Trampskú osadu "Rozpadlíci" by sme si mohli. :lol:

Osadnú hymnu by som mal... už len domovenky a vlajku :beer
Šestačtyřicátej leden 1973 (112)

Hudba a text: Wabi Ryvola
Přehrát

My měli camp tam co stával ten mlejn
jak vyhořel a nikdo neví proč
my vždycky tíhli k místům zapadlejm
tam líp zněl náš střeleckej kolotoč
nám tenkrát vítr hrával v uších blues
a každej z nás byl víc než jenom haur
a ve fasádě z prostřílenejch blůz
byl pro nás Kristus míň než Schoppenhauer

Nám bylo jasný že je válka vůl
a kapsy pořád plný nábojů
z nás každej byl jen slepej somnambul
z rozprášenejch válečnejch praporů
my nevěděli tenkrát že je zlý
když máme místo chleba v ruce nůž
a tak jsme byli bojem posedlí
že každej z nás byl v sedmnácti muž

Co my tam bože vystříleli ran
ve vočích smrt pár chlupů pod nosem
my netušili že "No passaran"
se nespojuje z žádným patosem
A holky pro nás byly jenom stín
dyť neuměli ani nabít Brenn
nám krví plála barva jeřabin
a tabákem čpěl vyplivnutej hlen

Tak jezdili jsme dlouho na ten flek
a stříleli sme líp než znali psát
a každej z nás byl White nebo Black
a sháněli sme obvaz kolikrát
pak jednou večer objevil se chlap
a to byl konec všem nevinejm hrám
on jak se koutkem usmál spouští klap
a povídá: "Davaj brot já hlad mám"

Nám bylo jasný že to není fór
ten chlap měl voči ze kterejch šel strach
a já teď vím jak zní andělů chór
když srdce tluče mozku na poplach
Pár dlouhejch vteřin bylo slyšet jen dech
a vítr co si v borovicích hrál
pak od Steveho ruky plamen šleh
a výstřel dozněl tam co ten chlap stál

My stříleli jak smyslů zbavený
a Pade pustil zbraň a zařval "Dost!"
Jen kouř vytékal z hlavně kalený
a z ruky krev a mrtvej byl náš host
Že každej z nás je slepej somnambul
my nevěděli tenkrát že je zlý
nám bylo jasný že je válka vůl
a najednou jsme byli dospělí

http://www.boko.cz/wabi/
Easy427
Příspěvky: 2
Registrován: 16.08.2016 9:49

Re: Hledání PA komunity

Příspěvek od Easy427 »

ta trampská osada zní luxusně. proto me ani nepřekvapuje, že tím vlákno končí. Jinak chápu, ze je to tu jeden nedůvěřivý vedle druhého, ani se nedivim, ale nějak se sdružovat jeste pred VP mi prijde jako dobrý nápad. jedna věc je fórum a druhá učit sebe i osobní osobním předáváním zkušenosti.
Uživatelský avatar
kregan
VIP
Příspěvky: 2206
Registrován: 28.11.2013 8:43

Re: Hledání PA komunity

Příspěvek od kregan »

BTW když už se vlákno oživilo. Text tý písničky je podle skutečný události.
Čím víc víš, tím míň neseš.
Stenny
VIP
Příspěvky: 728
Registrován: 12.05.2012 13:22

Re: Hledání PA komunity

Příspěvek od Stenny »

kregan: Měl bys nějaké bližší informace? Kdy, kde...?
Uživatelský avatar
kregan
VIP
Příspěvky: 2206
Registrován: 28.11.2013 8:43

Re: Hledání PA komunity

Příspěvek od kregan »

Vyšel o tom rozhovor s jedním z Ryvolů v časopisu Puchejř. Někde bych ho možná doma našel. Kouknu se a dám vědět.
Čím víc víš, tím míň neseš.
Uživatelský avatar
proforma
VIP
Příspěvky: 6027
Registrován: 23.09.2014 15:11
Bydliště: tutajší

Re: Hledání PA komunity

Příspěvek od proforma »

Jestli si chcete vyzkouset zit mimo civilizaci, tady docela zajimava prilezitost :-)

https://magazin.aktualne.cz/americka-vl ... 1509561191
- Co si myslíme, není názor, ale mínění.
- Abychom mohli mít názor, musíme mít argumenty.
- Argument je důkaz, doklad.
- Diskuze je výměna argumentů.
- Cílem výměny je rozebrat věc z více úhlů pohledu, ne vyhrát.
Imma
Příspěvky: 7
Registrován: 14.02.2020 13:40
Pohlaví: žena

Re: Hledání PA komunity

Příspěvek od Imma »

Ahoj, jsme aktivní prepperská komunita, fungující už od roku 2015. Máme farmy, pozemky, vhodná auta, slušné vybavení, zásoby, zasítění po celé ČR a docela dost zkušeností atd. a jsme schopni nabobtnat o další členy a spolupraconíky, protože výše řečené nám to umožňuje. Nabízíme, jak je v prepperství zvykem, možnost si vybrat z těchto forem účastenství, to jest: 1. Zaplatit si místo v komunitě a dostat GPS souřadnice, kam odejít, až to praskne (máme de facto místa po celé ČR, tak asi to k vám nejbližší či podle vlastního výběru předem), 2. Ročním či měsíčním paušálem a výběrem farmy, 3. Vlastní prací v komunitě (víkendy, volno - stavební a jiné práce, na údržbě farem a rekonstrukcích), 4. kombinace 2. a 3. formy, 5. Spolupráce s již fungující prepperskou farmou.

Jestli právě Vám příjde tato informace zajímavá, zkrátka se nám ozvěte, na: prepperi@centrum.cz . Ozveme se Vám zpět. Díky, Imma.
JirkaK
Příspěvky: 411
Registrován: 23.12.2013 20:14
Pohlaví: muž
Bydliště: Jihomoravský kraj

Re: Hledání PA komunity

Příspěvek od JirkaK »

Tak teď jsem se pobavil. Zaplatit si členství haha :lol:
Doufám, že na takovou zlodějnu se nikdo nechytne.
Imma
Příspěvky: 7
Registrován: 14.02.2020 13:40
Pohlaví: žena

Re: Hledání PA komunity

Příspěvek od Imma »

Myslíte, že nás to nic nestojí? Myslíte, že nic nestojí někam přijít, až to praskne a dostat vybavený pokoj na farmě? Vítejte v komunizmu, ve kterém se nejspíš pohybujete. Je fakt utopie, myslet si, že až ti praskne, lidi "se tak nějak daj dohromady" a bude jim sluníčkově. Ne, nebude. Nenabalí-li se na již předtím fungující komunitu, bude z toho akorát tak "komunita" alá film Pláž . Ten jste určitě viděl.

Ale jak jste jistě dobře četl, nemusíte zaplatit taky vůbec nic a zkrátka si to odpracujete na té farmě předem. Ale to už se moc nechce, že?

Přeji příjemný večer.
JirkaK
Příspěvky: 411
Registrován: 23.12.2013 20:14
Pohlaví: muž
Bydliště: Jihomoravský kraj

Re: Hledání PA komunity

Příspěvek od JirkaK »

Pokud někde něco praskne, tak si ze zásady nebudu brát do domu, na farmu atd. nikoho cizího.
Určitě né někoho, kdo si to zaplatí. Pak jsou důležité schopnosti. Viz toto fórum si přečtěte.

To co tady defakto inzerujete je blbost a to schválně píši slušně. Mám dojem, že chcete jen někoho obrat o peníze. Nebo potřebujete levnou pracovní sílu? :yes

Jinak tuto diskuzi z mé strany ukončuji.
Uživatelský avatar
Respirateur
Příspěvky: 142
Registrován: 31.01.2020 10:11

Re: Hledání PA komunity

Příspěvek od Respirateur »

hmm, problém bude, že zdejší komunita se skládá převážně z individualit a týmových hráčů je poskrovnu. Jinak už by dávno vznikla osada Rozpadlíků a drželi bychom bobříka mlčení.
V případě VP je nejspolehlivější komunita vlastní rodina. Myslím pokrevní příbuzenstvo. Velekněz vaší sekty mi nezaručí vůbec nic. Ani za peníze.
„Člověk, na nějž nadávají blbci, je hoden důvěry.“
Jean Paul Sartre
Nuwara
Příspěvky: 553
Registrován: 17.02.2012 11:07
Pohlaví: muž

Re: Hledání PA komunity

Příspěvek od Nuwara »

Mě to přijde tak trochu jako reklamní sdělení, nabízející jakousi jistotu a kde si kýžený produkt může člověk nejen zaplatit, ale třeba i odpracovat. Ale třeba se mýlím a zmátl mě jen jazyk a stylistika "inzerátu".

A nebo jsem prostě jen pitomec, který věří, že funkčnost nějaké komunity je založena mnohem více na vztazích, vzájemném poznání se a společných zkušenostech, než na tom kdo si předplatil místo a čeká dodání zaplaceného servisu...

A nebo ze mě mluví jen jakási mě přirozená nedůvěra, kterou určitě žádný jiný rozpadlík či prepper nemá. :-)
„Náhoda nepomůže tomu, kdo si nepomůže sám.“
Sofoklés
Imma
Příspěvky: 7
Registrován: 14.02.2020 13:40
Pohlaví: žena

Re: Hledání PA komunity

Příspěvek od Imma »

Ad Jirka: myslíte, že ti, podle Vás, kteří "nic neumí", nemají nárok na záchranu? Jsme komunita, která je otevřena úplně všem. Dokonce nemáme ani právo někomu odpírat, aby s námi byl, když s námi chce být. Jde o to, že až to praskne, jednotlivec zkrátka nepřežije. A teď nejde jenom o zásoby a schopnosti konkrétního člověka. Kdo nebude ochoten nebo schopen spolupracovat, zkrátka to nepřežije. Nevím, jestli si opravdu každý uvědomuje, jaký mazec se na nás valí. Výhoda toho je, že nikoho nenutíme. Zkrátka dáváme možnost. Toť vše. Pak nevím, proč se cítíte tak nějak pobouřen.
Imma
Příspěvky: 7
Registrován: 14.02.2020 13:40
Pohlaví: žena

Re: Hledání PA komunity

Příspěvek od Imma »

Ad Resp.: ano, individualismus je problém. Víme, o čem mluvíme. Je to problém každého člověka dnešní doby. My jsme se zžívali několik let. Právě proto říkám, že je blbost si myslet, že v tom chaosu, který hned nato nastane, bude kdo schopen vytvářet komunity, na zelené louce. Buď se nabalí na již stávající, nebo zanikne. Jednotlivec nepřežije. A to myslím i rodiny. Rodina jako jednotka bude málo.
Odpovědět