PA shromáždiště

...aneb debata mezi zastánci kolektivního přežívání.
PaF
Příspěvky: 1534
Registrován: 05.03.2011 21:33

Re: PA shromáždiště

Příspěvek od PaF »

Mortinto píše: Zkušený voják (autorita pro boj) je to první, co hledám, starostu (civilní autoritu) už mám vybraného :-D
Dva dotazy, nad kterymi se zamysli...

1. Mas vybraneho starostu, vybiras velitele,... Proc by nekdo z nich mel respektovat tebe, jako osobu, ktera nechce/neumi velet? Napadlo te nekdy, k cemu te budou potrebovat?
2. Pro myslis, ze se budou starosta a velitel doplnovat? Daleko pravdepodobnejsi je, ze se o moc poperou, rozdeli komunitu a sporem ji oslabi.

Obavam se, ze v PA, minimalne v prvnim obdobi bude warlord jedinym velitelem, knizetem i soudcem. Takovou osobou se stan, pokud chces mit na veci vliv. Jinak si najdi svoji pozici v jinem postaveni, ale pak se smir s tim, ze nebudes mit vliv na to, kteremu Alfa-samci budes slouzit :lol:
Uživatelský avatar
Terminated Account
Příspěvky: 3761
Registrován: 19.08.2011 9:42

Re: PA shromáždiště

Příspěvek od Terminated Account »

Velmi užitečné téma! Shromáždit se někde z jasně daných příčin s blízkými, nebo s prověřenými je pro mnohé velmi důležité a zcela v pořádku.

Netýká se to bezprostředně tohoto vlákna - Mám pocit, že rozhodně není nutné téma PA povyšovat na sektářství, extremizmus, demagogii, paranoiu nebo nějakou zvrácenou ideologii. Alespoň v tom duchu jak s tím toto fórum začalo.

Pro mně neznamená veřejné "debatovaní" o budování "připravených" vesnic či příprava "globálního" plánu "osvícených a připravených" nic pozitivního. Nechci lidem, kteří v tom vidí seberealizaci či příležitost kazit zábavu. A už vůbec jim nechci oponovat. Přál bych si ale, abychom si zachovali věcnost a nadhled a nenechali se pohltit výše zmíněnými zvrácenostmi!
Hugo
Příspěvky: 55
Registrován: 03.03.2012 19:48

Re: PA shromáždiště

Příspěvek od Hugo »

MacGyver píše:Přál bych si ale, abychom si zachovali věcnost a nadhled a nenechali se pohltit výše zmíněnými zvrácenostmi!
to sedělo jako prd*l na hrnec.... :lol:
Uživatelský avatar
Sehr
Příspěvky: 265
Registrován: 11.01.2012 21:04
Pohlaví: i černoch by záviděl
Bydliště: Praha/Kolin

Re: PA shromáždiště

Příspěvek od Sehr »

Zda se mi,ze to dost komplikujete unik z mesta a dostani se do bezpeci.Pocitate se situacemi jako ve filmech o zombii.:)
mortinto
Příspěvky: 242
Registrován: 17.02.2012 20:47
Pohlaví: i černoch by záviděl
Bydliště: Praha

Re: PA shromáždiště

Příspěvek od mortinto »

PaF: Nemám problém se podrobit autoritě. Nejsem vojevůdce, jen náčelník štábu.. Takže se starám o logistiku a hledám potřebné lidi.

Ten budoucí "starosta" je přirozená autorita, toho se nebojím. Je o hlavu vyšší než každý, koho potká a nevadí že měří méně než já :-D.

Poslouchat povely zkušeného vojáka když budou kolem lítat kule je více než rozumné, a jeho rady ohledně uspořádání obrany předtím také.

Nemám patent na rozum a nehodlám se stát warlordem. Spokojím se s tím, když má rodina bude v bezpečí..

Doby, kdy jsem trpěl akutní otravou testosteronem už mám dávno za sebou, teď jsem takový usedlý taťka, co myslí na blaho rodiny v těžkých dobách, které by mohly přijít.
mortinto
Příspěvky: 242
Registrován: 17.02.2012 20:47
Pohlaví: i černoch by záviděl
Bydliště: Praha

Re: PA shromáždiště

Příspěvek od mortinto »

PaF píše:
Mortinto píše: Zkušený voják (autorita pro boj) je to první, co hledám, starostu (civilní autoritu) už mám vybraného :-D
Dva dotazy, nad kterymi se zamysli...

1. Mas vybraneho starostu, vybiras velitele,... Proc by nekdo z nich mel respektovat tebe, jako osobu, ktera nechce/neumi velet? Napadlo te nekdy, k cemu te budou potrebovat?
2. Pro myslis, ze se budou starosta a velitel doplnovat? Daleko pravdepodobnejsi je, ze se o moc poperou, rozdeli komunitu a sporem ji oslabi.

Obavam se, ze v PA, minimalne v prvnim obdobi bude warlord jedinym velitelem, knizetem i soudcem. Takovou osobou se stan, pokud chces mit na veci vliv. Jinak si najdi svoji pozici v jinem postaveni, ale pak se smir s tim, ze nebudes mit vliv na to, kteremu Alfa-samci budes slouzit :lol:
ad1.: Nikoho nevybírám, ale hledám. Věřím, že mám čuch na lidi a najdu takové, kteří si autoritu sami snadno získají. Pilný mraveneček, který něco užitečného umí a bude plnit potřebné úkoly se oběma hodí. Věřím, že "usednu" v radě starších jako hlava své rodiny. Vyšší ambice nemám.

ad2.: budu vybírat tak, aby se nepoprali a neoslabili komunitu.

ad apendix: Takovou osobou jsem uvnitř své širší rodiny, to stačí. Každá rodina bude muset mít takovou hlavu.
Docela se mi líbí BattleStar Galactica, tam také mají civilní a vojenskou správu. Občas to skřípe, ale funguje to. Osobně jsem přesvědčen, že navrch bude mít ten starosta, je to rázný chlap s gulami, je-li toho zapotřebí. A voják nemůže být velitelem, knížetem i soudcem. To by nedělalo dobrotu. Tohle může být jen ve spontánně vzniklé komunitě, i pak bude mít nějaké podřízené, kteří budou vykonávat rozkazy. A také by tam vznikaly rozbroje a pokusy o uchvácení moci. Proto chci, aby role byly jasné předem a herci se s nimi včas sžili. Můžu samozřejmě sáhnout vedle. Nejsem neomylný. Jsem monarchista, ale v obci preferuji demokracii. Všichni náčelníci v minulosti, i ti dědiční, měli poradní orgán a respektovali vůli sobě podřízených, jinak se u moci dlouho neudrželi. Psychologii kmene mám náhodou zmáknutou. Buduji obec, ne bandu loupežníků či vlčí smečku vedenou Alfa samcem.
Naposledy upravil(a) mortinto dne 04.03.2012 22:47, celkem upraveno 1 x.
Hugo
Příspěvky: 55
Registrován: 03.03.2012 19:48

Re: PA shromáždiště

Příspěvek od Hugo »

ono nemusí jít nutně o nějaký velký průšvih, ale je dobré mít vytvořenu "záchytnou síť" která může komukoli pomoci v okamžicích, kdy je to potřeba....
mortinto
Příspěvky: 242
Registrován: 17.02.2012 20:47
Pohlaví: i černoch by záviděl
Bydliště: Praha

Re: PA shromáždiště

Příspěvek od mortinto »

HUGO: přesně tak to vidím i já. Mít vybranou partu lidí, kteří budou mít ve věcech jasno a budou schopni se svolat či alespoň nalézt. Ty rady ohledně bezpečnosti shromážedění jsou dobré. Lidé s sebou třeba narychlo vezmou někoho užitečného, kterého nebude zbytek komunity znát. Nemusí to být zrovna dobrý člověk. Celá moje rodina také přesně neví, co všechno plánuji a některé věci nebudou vědět do poslední chvíle, aby to nerozkecali.

Také bych rád zůstal v kontaktu s lidmi z tohoto fóra a nemusím nutně vědět, kam se zašili oni. Dokonce to ani nebudu chtít vědět, abych je neohrozil. Stačí, když budu vědět, že je najdu o každém úplňku po západu slunce na vlně 80metrů (to je krátkovlnné amatérské pásmo) a budou moci vysílat třeba 40 km od své základny, aby neriskovali zaměření své skrýše technicky vybaveným warlordem.
Uživatelský avatar
Josef
Rozpadlík
Příspěvky: 1727
Registrován: 10.03.2011 7:20

Re: PA shromáždiště

Příspěvek od Josef »

Jsem mírně skeptický. Lidé, byť by se párkrát sešli u piva, se dostatečně neznají a těžko si budou moci stoprocentně důvěřovat v situaci, kdy půjde o život. Ruku na srdce, vždyť za totáče ani v rámci jedné rodiny, desítkách let soužití a známosti, jste přesně nevěděli co za zády dělá ten či onen strýček, zda je čistý nebo zda "donáší". Navíc, když jsem si přečetl název tématu "PA shromaždiště", hned jsem si nechtíc nějak instinktivně vybavil dědovo vyprávění z 2 sv.války o různých úskocích té či oné armády a skupiny - co vlastně může být snažšího než tiše infiltrovat do skupiny rozpadlíků, zmapovat situaci, otypovat jedince, vypracovat se na významnější pozici, PA-době svolat lidi na jedno předem domluvené tajné místo s tím, aby o tom před nikým nemluvili, nechat je dobrovolně nastoupit na korbu náklaďáku a pak odvést do lesa k předem vykopané díře, kde z nejbližšího keříčku čouhá kulomet a mít svího nepřítele jednou pro vždy vyřízeného? Myslíte, že nad PA-úvahami na tomto fóru všichni ostatní jenom jásají? Nemyslím si. Vždy se najde někdo, kdo má pocit, že mu tím šlapeme na kuří oko, i když to tak ve své podstatě vůbec nemyslíme.
Uživatelský avatar
Sehr
Příspěvky: 265
Registrován: 11.01.2012 21:04
Pohlaví: i černoch by záviděl
Bydliště: Praha/Kolin

Re: PA shromáždiště

Příspěvek od Sehr »

Myslim,ze paronoia je druhym nejvetsim problemem po fanatismu. Paranoia taky bude hlavni problem vytvareni skupin.Do urcite miry je dobra paranoia dobra,ale pokud se prekroci urcita hranice,tak nejen pro sebe,ale pro ostatni lidi se stava nebezpecny. Proto jsme zvolili podle mne jedine reseni a to pri jakekoliv problemu hned utec do mista,kde bude lidoprazdno. Po PA ovladne lidi paranoia a nikdo si nebude duverovat a tak jakykoliv cizinec se stane nepritelem. Nastesti verim jen na ekonomicky kolaps,tak snad moje paranoia nikdy neprekroci hranice zabijeni lidi,protoze je neznam.

Ono je snazsi vytvaret skupiny pred PA,protoze malokdo se pretvaruje.
Roman
Příspěvky: 87
Registrován: 05.01.2012 13:26

Re: PA shromáždiště

Příspěvek od Roman »

Stačí lidská závist, rozbroje a hádky, sem tam nějaká ženská a je to jisté: jakmile půjde do úzkých - tenčící se zásoby jídla, zima, hlad, nespokojenost, tak zůstane pár skalních, ostatní odejdou a zbytek pomře..

Je lepší PA shromáždiště organizovat na základě soukromého vlastnictví: tyhle zásoby jsou moje, tohle nářadí souseda a je nutné se domluvit na rozumných platbách za služby - žádné společné vlastnictví, ale respekt k majetku druhému. Tam, kde se soukromé vlastnictví nerespektuje, není vůle přispívat ke zvelebení společnosti.


To, že by vás někdo někam naložil a postřílel, jak píše Josef, je málo pravděpodobný. Zas tolik na kuří oka nešlapete, spíše budete jednou, dvakrát lehce obtěžováni, ale to je vše. Jsou mnohem nebezpečnější seskupení, než je nějaký nadšenecký Rozpad.
Uživatelský avatar
Sehr
Příspěvky: 265
Registrován: 11.01.2012 21:04
Pohlaví: i černoch by záviděl
Bydliště: Praha/Kolin

Re: PA shromáždiště

Příspěvek od Sehr »

Roman píše: Je lepší PA shromáždiště organizovat na základě soukromého vlastnictví:
Muzu jen s tebou souhlasit. Jen soukrome zasoby zajisti,ze nevzniknou hned hadky,ze nekdo ji vic a ze tak oslabuje skupinu.
optim
Příspěvky: 255
Registrován: 26.02.2012 16:46

Re: PA shromáždiště

Příspěvek od optim »

OT:

Lidé dobří!

Místo koukání na televizi a různé horrorové a katastrofické filmy raději udržujte dobré vztahy s ostatními, choďte do přírody a když už chcete na něco koukat, tak jedině na komedie.

Jinak se budete motat stále dokolečka a jednou vám z toho hrábne.

Přeji všem pěkný den! :)
Naposledy upravil(a) optim dne 05.03.2012 11:07, celkem upraveno 1 x.
Uživatelský avatar
Josef
Rozpadlík
Příspěvky: 1727
Registrován: 10.03.2011 7:20

Re: PA shromáždiště

Příspěvek od Josef »

2 Sehr:
...je snazsi vytvaret skupiny pred PA,protoze malokdo se pretvaruje.
:angel
Je zde 274 registrovaných uživatelů a x-krát více čtenářů o kterých nevíme vůbec nic. Někteří za to berou i mzdu. Proto bych se obecně raději držel praktiky "rozptýleného hejna". Ale dále ti už nebudu zbytečně brát iluze, ať se můžeme věnovat ušlechtilejšímu tématu...
Uživatelský avatar
Sehr
Příspěvky: 265
Registrován: 11.01.2012 21:04
Pohlaví: i černoch by záviděl
Bydliště: Praha/Kolin

Re: PA shromáždiště

Příspěvek od Sehr »

Josef píše: Ale dále ti už nebudu zbytečně brát iluze, ať se můžeme věnovat ušlechtilejšímu tématu...
Zalezi kde a s kym se clovek bavi. Pokud clovek bude vyhledavat kamose na strelnici,tak to bych ti veril. Nastesti vetsina lidi zije bez toho,aby mela plnou skrin zbrani. Zije poklidnym zivotem. Vsichni lidi fakt netouzi zabijet jine.

Zas to je jen muj pohled a taky ziji a obklopuji se lidmi,kteri jsou mirumilovny. Jak psal optim,tak je dobre se divat i na komedie. Krome nich preferuji i Anime.Clovek se pekne u toho zasmeje.:)
Uživatelský avatar
Terminated Account
Příspěvky: 3761
Registrován: 19.08.2011 9:42

Re: PA shromáždiště

Příspěvek od Terminated Account »

Josef píše: Je zde 274 registrovaných uživatelů a x-krát více čtenářů o kterých nevíme vůbec nic. Někteří za to berou i mzdu.
Kdo na tomto fóru bere nějakou mzdu spojenu s jeho provozem???
Uživatelský avatar
Ježura
VIP
Příspěvky: 1154
Registrován: 19.04.2011 22:19
Bydliště: Štatl

Re: PA shromáždiště

Příspěvek od Ježura »

MacGyver: BIS?
Uživatelský avatar
Terminated Account
Příspěvky: 3761
Registrován: 19.08.2011 9:42

Re: PA shromáždiště

Příspěvek od Terminated Account »

Pokud je to myšleno opravdu pouze na čtenáře, nebo směrem ven. Pak ok.
Melee
Příspěvky: 9
Registrován: 05.03.2012 0:43

Re: PA shromáždiště

Příspěvek od Melee »

Jenže to by člověk nemohl věřit nikdy nikomu a ničemu :) Holt se to bude muset risknout a pokud to nevyjde, tak člověk holt umře třeba o týden či měsíc dříve, než ostatní :) S tímhle přístupem absolutní nedůvěry by si člověk nemohl ani dát jídlo v restauraci, protože by ho taky někdo mohl chtít otrávit, že? :) To je fakt lepší bejt pod drnem, než vést osamělý a paranoidní život.

Jinak Optim to napsal moc pěkně!! :D
Uživatelský avatar
Sehr
Příspěvky: 265
Registrován: 11.01.2012 21:04
Pohlaví: i černoch by záviděl
Bydliště: Praha/Kolin

Re: PA shromáždiště

Příspěvek od Sehr »

Melee píše: To je fakt lepší bejt pod drnem, než vést osamělý a paranoidní život.
:D
Mluvis mi z duse.
Odpovědět