PA shromáždiště

...aneb debata mezi zastánci kolektivního přežívání.
PaF
Příspěvky: 1525
Registrován: 05.03.2011 21:33

Re: PA shromáždiště

Příspěvek od PaF »

V hospode mne uz otravili vicekrat. Obrazne i doslova :twisted: Paranoia setri krev :D
Stolberg
Příspěvky: 26
Registrován: 05.03.2012 14:48
Bydliště: Štatl

Re: PA shromáždiště

Příspěvek od Stolberg »

Osobně bych raději zkusil věřit ostatním než sám umřel někde v ústraní. Ona ta paranoia působí žaludeční vředy, padání vlasů, nespavost..... :lol: Osobně mě už taky párkrát pěkně přiotrávili v hospodě...ale jistě to nebyl cílený útok, a nebo že by BIS :roll:
Melee
Příspěvky: 9
Registrován: 05.03.2012 0:43

Re: PA shromáždiště

Příspěvek od Melee »

já to primárně myslel jídlem, ale i tak to lze chápat :beer :D
miki
Příspěvky: 234
Registrován: 02.01.2012 14:37
Bydliště: Pardubice

Re: PA shromáždiště

Příspěvek od miki »

Zdravím.
Goral :
....Staci, aby se jeden clovek prokecl a dozvedel se to nekdo spatny a mate zatraceny problem s celym shromazdistem. Staci si s par schopnyma lidma pockat a pak vsechny smahnout a okrast. Hotovo.
....Souhlas tady je největší riziko.....

Zcela jiste bude shromazdiste na miste, kde se o tom jest par dni nikdo nedozvi (logicky se budou vybirat odlehla mista)....
Nesouhlas to místo (alespoň to první se spojkou) musí mít dobrou dopravní obslužnost. Tady bych byl pro to aby první stanoviště bylo tak do 10-15 km od místa kam se každý dostane třeba vlakem je potřeba počítat s tím, že v PA bude nedostatek pohonných hmot a tak třeba autobusy nebudou premávat, silnice mohou být zataraseny zácpami ať už z jakéhokoliv důvodu včetně těch záměrných. Na nádraží bude pouze spojka, která nasměruje ty co přijedou na první shromaždiště. Spojka nebude nic vědět o další trase pochodu ani o dalším check pointu, sama se dostaví jako poslední......

Trosku k tematu:
Z taktickeho hlediska:
Pro nejuzssi okruh pratel je pochopitelne, ze dana chata/cokoliv je zname misto. Ale navrhl bych jednotny postup pro vsechny. Jak pratele, tak treba lide, ktere v PA dobe nakontaktujete a navrhnete jim misto v komunite. Hlavni misto setkani neni zname NIKOMU. Je predana pouze informace o prvnim bodu setkani.
.....Souhlas tady to nemusí být ani chata ale čistě přírodní místo třeba nějaký kopeček, který jde dobře obhlédnout zda se v okolí nepohybují neznámé osoby. Již by to mělo být místo hlídané ve dne v noci (o umístění hlídek nemá nikdo z účastníků ani potuchy to ví pouze velitel místa). Účastníci přesunu se nebudou smět pohybovat v okolí a budou prohledáni (vypnutí mobilů s vyndáním baterií, prohledání detektorem štěnic a pod, těchto přístrojů
je na trhu dostatek ). Jakékoliv porušení příkazů musí mít za následek vyřazení toho kdo příkaz porušil.......

Postup nasledovny (neni to muj vymysl, proste vyuzite standartni/nadstandartni postupy pouzivane v armadach). Dva body setkani. Prvni bude klidne zapadla krizovatka. Napriklad kazde pondeli (ale kldine kazdy den) tam bude cekat spojka. Spojka vysvetli umisteni dalsiho bodu, s tim ze preda nejake potraviny na cestu a vyda prikaz, ze vyrazit musi druhy den (ale je dobre mit toto jako promennou)
.....čas ani příští bod přesunu (může jich být více) nemusí být známý nikomu ani spojce ta ho může dostat z nadřízeného bodu a šifrovaný.....

Na dohled od bodu setkani bude celou dobu dvojice, ktera bude pozorovat co se deje pred a po komunikaci se spojkou.
Na druhy bod setkani pujde skupina samostatne a jeji postup budou sledovat dvojice. Na vytipovanych mistech, kudy musi projit (nebo jim bude nakazano projit) se muzou udelat kontrolni stanoviste a zjistit sledovani skupiny.
..Souhlas....

Druhy bod setkani by mela byt nejaka chata, chatova oblast, ale nemusi byt vybavena - jen strecha pod hlavou a nejake zasoby jidla (ne nutne - jen pro ty co nemaji). Zde bude misto, kde se lide prohledaji, zabavi se jim veskera komunikace a bude jim striktne nakazany kde se pohybovat a kde ne (staci nejblizssi okoli domu). Na druhem bode setrva skupina par dni, muze se i spojit s dalsimi prichozimi. Po uplynuti urciteho casu se v noci (idealne se zavazanyma ocima) prevede skupina na shromazdiste/do vesnice.....
Doplnil bych o změnu směru pochodu. Těsně před konečným bodem bych změnil směr pochodu to znamená že by se šlo třeba 10-15 km jiným směrem třeba 90 st na trasu......

Vzdalenost druheho bodu setkani od shromazdiste by mela byt tak den (noc) pochodu. Prvni bod od druheho muzou byt klidne dva az tri dny.
Cele tohle muzou provadet dve triclenne skupiny po hodne dlouhou dobu (ze zacatku bude asi srumec, pak se to da delat treba jen jednou za 14 dni). Je to pomerne bezpecny zpusob jak se nenechat odhalit a jak vyfiltrovat nespolehlive jedince.
.....Souhlas tam je velká variabilita......

Karlos: Jasne ma to logiku a take jsem tak nejak uvazoval, nicmene porad zustava nutnost 100% duvery mezi temi prvotnimi cleny, to se odbourat nijak neda. V podstate jde o takove dvouurovnove rozcleneni uchazecu, na ty co jiz pred rozpadem vedi kde je "PA vesnice" a na ty co jen vedi kde je "PA shromazdiste".
....Souhlas já bych ještě dodal, že spojky by neměli vědět nic a měli by být pouze navigovány. Systém/y spojení je sice na debatu ale jde to zařídit i třeba tajnou schránkou.....
Miki.
Uživatelský avatar
Milli
Příspěvky: 342
Registrován: 28.12.2011 22:52
Pohlaví: muž
Bydliště: Praha, Znojmo

Re: PA shromáždiště

Příspěvek od Milli »

Dobré odpoledne Rozpade,
řešíte vyřešené. Nyní pro ty co nebyli na vojně. První co bojové útvary provedly při vyhlášení vyšších stupňů bojové pohotovosti, byl manévr do bojového nebo výchozího postavení. Celý útvar se sbalil včetně týlu a zašil se do předem připraveného postavení, o kterém věděl velitel a náčelník štábu.
Ve vašem případě je útvarem rodina a záložní postavení třeba chata někde v horách nebo u řeky. Co je důležité pochopit, je, že každý útvar se staral jen a jen sám o sebe, ne o jiné útvary.
Totéž provedlo mozkové centrum – štáb vyššího stupně velení.

Až bylo toto zabezpečeno, velitel roztrhl obálku, kde byly instrukce co dál (tj. nové volací frekvence, kódy, hesla, prostory zodpovědnosti a hromada dalších informací).
Když jsem se dostavil na určené místo, shromáždění velitelů útvarů, byl to polní protichemický kryt, kde se sešlo "jen" pár chlapíků. Samozřejmě, že jsme se navzájem znali, takže se prakticky okamžitě zpustila vzájemná součinnost.
Co tím chci říci. Není problém se domluvit na místě, kde v případě se eskalace sejde pár informovaných lidí. Třeba v hospodě, u ocasu (Pražáci vědí), nebo někde úplně jinde.
Ale za prvé, tato informace nemůže být veřejná. A za druhé, toto setkání je koordinační a každá jednotka musí být samostatně funkční.
Takže, vyměňte si mezi sebou soukromně pár kontaktů, kterým věříte a nechte si je proboha pro sebe. Až se to posere, každý bude mít kousek mozaiky a dříve nebo později se to PA puzzle složí. Celá hra je o tom, dáš kontakt, dostaneš kontakt. Ale čím více kontaktů dáš, o to si zranitelnější.

Rozpadlíci, pro útěchu, nejste jediní paranoici. Znám tak paranoidní skupinu, že vůbec nepoužívají běžné komunikační kanály jako je mobil nebo internet, aby se o nich naprosto nic nevědělo. Mají malou osadu v lesích, do které nevede ani cesta pro auta. Vše do ní nosí ručně nebo na zádech. Nepustí mezi sebe nikoho cizího, kromě přímých rodinných příslušníků. A v podstatě na principu PA situace fungují už dnes. Sice jen o víkendech, ale i to je více, než dělá většina ostatních lidí. Jedinou vadou na kráse je, že to jediné, co je drží pohromadě, je právě jejich paranoia. Je to už na hranicích sekty, která se nemůže dočkat konce světa.

Hezké odpoledne
PaF
Příspěvky: 1525
Registrován: 05.03.2011 21:33

Re: PA shromáždiště

Příspěvek od PaF »

Pokud tu skupinu znas, byl by to pekny namet pro pristi sraz, odhalit to vikendove stanoviste a navazani kontaktu. Byla by to super bojovka. Dobry trenink pro obe strany :lol:
JimmyJazz
Příspěvky: 819
Registrován: 31.01.2011 12:41

Re: PA shromáždiště

Příspěvek od JimmyJazz »

Predtim, nez se budu presouvat na sve PA stanoviste a za predpokladu, ze bude fungovat internet, tak kazdy zde na foru, kdo ma u jmena rozpadlik, ode mne dostane onen jeden dilek skladacky, jak zminil Mili. Pro kazdy pripad.
vlk972
Příspěvky: 474
Registrován: 26.10.2012 9:50
Pohlaví: muž

Re: PA shromáždiště

Příspěvek od vlk972 »

Zdravím. Jsem na Rozpadu nováček, se zájmem pročítám vlákna, i když jsem ještě nestihl vše pročíst, nedá mi to a píšu. O téma se zajímám už delší dobu, tak snad nebude můj příspěvek úplně mimo. Taky je možné, že tu podobná myšlenku už je popsaná jinde, pak prosím adminy a ostatní o shovívavost.
Myslím, že úplně první PA shromaždiště by pro všechny byl domov, všichni máme nějakou rodinu a je to úplně přirozená reakce. Bez ohledu o jakou katastrofu se jedná.
Pak musí následovat cesta na "bezpečné" místo, samozřejmě i u nás jsou lidé, kteří to bezpečné místo mají doma, třeba v podobě krytu. Ale vycházím z toho, že většina z nás tu možnost nemá.
Myslím, že připravit, postavit něco odolného a vybaveného předem a utajeně je dnes skoro nemožné. Netuším, kde žijete, já třeba bydlím na okraji rozsáhlých lesů - jedny z nejzachovalejších a nejrozsáhlejších v Evropě, hodně se po nich potuluju a myslím, že v nich není moc míst, kam by nikdo nepřišel a neničil. Osobně mám proto připravené věci doma (tak aby je je unesl člověk - přesun by pravděpodobně musel být pěší) a znám několik dobrých míst. Mezi nejlepší patří dávno opuštěné štoly. Kdysi je vyrazili v pevné skále a jen s minimem práce se dají zabezpečit. Výbava obsahuje základní potřeby pro přežití - voda, trvanlivé potraviny, základní ruční nářadí a velice důležité jsou i zbraně (ochrana, lov).
Tam bych přečkal první období a pak podnikal průzkumné pochůzky a hledal další podobné skupinky. Zakládat komunity dopředu se asi nedá, zkuste s tím přijít třeba jen za bratrem a pravděpodobně na vás zavolá Chocholouška.
V PA době by se lidi asi spojovali tak jak to píšu a pak je namístě uplatňovat postup, který je popsaný na začátku vlákna.
Když se nad věcí zamýšlím, bylo by pro mně přežití stonásobně lehčí než pro člověka třeba z polabské nížiny.......
miki
Příspěvky: 234
Registrován: 02.01.2012 14:37
Bydliště: Pardubice

Re: PA shromáždiště

Příspěvek od miki »

Zdravím.
Vlk972 píše :
....Myslím, že připravit, postavit něco odolného a vybaveného předem a utajeně je dnes skoro nemožné. Netuším, kde žijete, já třeba bydlím na okraji rozsáhlých lesů - jedny z nejzachovalejších a nejrozsáhlejších v Evropě....

Tak tady je otázkou to zda to opravdu chceš a potom okolní situace. Vím například o bungru na kraji vesnice (rozsáhlý sklepní prostor) původně budovaný jako normální sklep 3x 10 m. Dnes několikanásobně větší pod stráni (kopcem) těsně za chalupou na vysočině. A je tam dokonce skrytě přivedena pramenitá voda z pramene,který "údajně" vyschnul. Vše vybudováno za přítomnosti obyvatel ve vesnici, pomocí prefabrikovaných betonových dílů. Materiál se jeden výkend vykopal a druhý se z něj betonovaly díly. Přebytečná zemina šla na velikej vozejk a za autem pryč. Žádnej náklaďák, žádnej bagr, pouze stupidní plechová bouda, rozměru 5x8 m, z vlnitého plechu, montovaná z dílů. Ta zárověň překrývá vchod a vše se dělo vevnitř. Jsem přesvědčen, že dodnes nikdo z vesničanů netuší co mají pod kopcem. A ty tvoje lesy hned za barákem ty přímo inspirují.
Miki.

Miki, tohle přesně informace, kterou měníš směr a význam tohoto vlákna, přestože je jinak přínosná. Ale o shromáždišti tam není písmenko, chápeš? Něco takového bys měl Vlkovi poslat v SZ, nebo ho odkázat na příbuzné vlákno. Takhle na to začne někdo reagovat, další odpoví ... atd atd ... a máme OT jako krávu , přestože jde o poměrně zajímavé věci. A až je někdo bude hledat, nenajde je. A tímto přístupem nutíte mody, aby to smázli ... Přemýšlejte lidi, pls. (Mrak)
miki
Příspěvky: 234
Registrován: 02.01.2012 14:37
Bydliště: Pardubice

Re: PA shromáždiště

Příspěvek od miki »

Zdravím.
Omlouvám se, mě někdy ta palice zanáší, takhle to potom dopadá.
Miki.
Reiser
Rozpadlík
Příspěvky: 422
Registrován: 03.04.2012 11:40
Pohlaví: muž
Bydliště: Brno

Re: PA shromáždiště

Příspěvek od Reiser »

Nerad bych se někoho dotknul, ale vy byste vážně vložili svůj život a život vaší rodiny do rukou lidí s kterýma se znáte někde "od vidění"? Já rozhodně ne. Za prvé si myslím, že nikdo nechce dobrovolně opustit domov (dům, chatu, cokoli), kde máte zázemí, kde znáte okolí a lidi. Nevěřím v žádné uměle / účelově vytvořené komunity lidí, kde nikdo vlastně nikoho nezná. Kromě toho něco takového funguje stejně většinou jen na teoretické bázi, kde se donekonečna debatuje o tom co bysme dělali kdyby.. Stejně tak jako stylizace do rolí "já budu starosta, ty budeš vojáček". Role se podle mě v komunitě lidí vyprofilují samy. Navíc si myslím, že případné komunity mohou úspěšně vzniknout spíš v rámci menších (už zavedených) územních celků jako je vesnice apod. Pokud bych něco takového plánoval, tak jen ve skupině opravdu dobrých přátel. Mám spoustu známých ale opravdu jen hrstku lidí, které považuji za přátele. Máme vůči sobě vzájemnou důvěru, pomáháme si když je potřeba a každý z nás chápe, že "poslední pytlík rýže" je pro vlastní rodinu, když to řeknu vážně hloupě jako přirovnání. Tohle je základ. Jádro na které se případně nabalí zbytek komunity. Jak už tu někdo řekl, lidi spojuje potřeba, takže pokud nastane taková situace, že prežití všech bude záviset na jejich spolupráci, tak se spojí. Shromažďovat se "někde" a vyrazit "někam" mi příjde jako hloupost zvlášť pokud se jedná o lidi, které pořádně ani neznám. Stejně tak jako svěřit někomu jídlo, vybavení nebo jiné věci, na kterých závisí přežití mé rodiny, přátel apod. Snad jsem se tím nikoho nedotl, nebylo to mířeno proti jednotlivcům, je to čistě pro zamyšlení a přehodnocení strategie.
k.vancura
Příspěvky: 86
Registrován: 13.05.2014 8:37
Pohlaví: muž

Re: PA shromáždiště

Příspěvek od k.vancura »

Asi bych se s názorem přidal k Reiserovi (a mnoha dalším). Čistě logicky je sice takové PA shromaždiště / útočiště super nápad, ale je to o lidech, neboli v praxi dost riskantní z důvodů zde již několikrát zmíněných.

Mám svoje místečko, dobře zásobené ve všech směrech v malé i když ne nejzapadlejší vísce kam se v případě VP hodlám uklidit s rodinou, ale asi bych to nerisknul dopředu šířit a počítat s dalšími X lidmi, už jen z důvodu bezpečnosti a obav z prozrezení. Maximálně, když by to bouchlo, tak rodina ví, kam bych se uchýlil, alespoň ta elementární a případně někilik málo kamarádů taky, ale jinak dávat dohromady "bandu" beru (a teď se v žádném případě nechci dotknout nikoho tady na serveru a ani nikoho z lidí z mého okolí, kteří sem nechodí) jako možný slepenec, který by byl i v případě, že by to nikdo ze skupiny nesabotoval (a já si myslím, že v případě VP by se našlo statisticky hodně jedinců, kteří by byli ochotni hodit skupinu kamarádů přes palubu kvůli vlastnímu zisku ... viz tajná policie za C.K., války té provní i druhé, komunistického režimu...a nikdo by to přitom do těch lidí kolikrát ani neřekl), tak by se to za chvíli stejně rozpadlo.

Prostě za základ beru úzkou rodinu,kde je vysoká míra pravděpodobnosti, že se tam nebude nacházet žádná krysa (i když ani to nelze vyloučit na 100%), která by naši malou buňku práskla a pak fungující komunitu starousedlíků v místě, které hodlám (a už po mnoho let mám) pro toto vybrané jako útočiště, které je téměř nezávislé na dodávkách z okolního světa.

Je třeba ještě podotknout, že příprava počítá s alternativou hluboké hospodářské krize (styl vylíčený v knize "Den, kdy došly prachy"), případně s Blackoutem. To beru jako nejpravděpodobnější možné scénáře.
Uživatelský avatar
Terminated Account
Příspěvky: 3761
Registrován: 19.08.2011 9:42

Re: Vlastní obec už před Velkým Průšvihem

Příspěvek od Terminated Account »

Maximus píše:Já si nemyslím, že by Hugo byl tak úplně mimo. Dokážu si představit osobu - autoritu, u které se sejde v případě kolapsu parta dobrých přátel a vyzvednou si zde bezpečně uložené osobní NZ. To ale může fungovat jen mezi opravdovými přáteli, kteří se už nějakou dobu znají a kteří počítají se svojí budoucí kooperací, resp. příchozí se chtějí začlenit do místní komunity a nechtějí absolvovat potenciálně komplikovaný a možná i nebezpečný přesun s veškerým vybavením.

Dokážu si takto představit deponované střelivo, trvanlivé jídlo, knihy, zálohovaná data, kuchyňské vybavení, nástroje ala nože, sekery, pily, motyky,.... .

Také tato osoba, resp. její nemovitost může sloužit jako mezistanice při cestě do finální PA destinace, kde si člověk může odpočinout, najíst, získat aktuální informace, vyzvednout svoje uložené NZ z "depozitu" či nakoupit/směnit/doplnit zásoby na další cestu.
Maximus to na začátku popsal velmi pěkně. PA shromaždiště má význam pro lidi kteří se znají dlouhodobě a mají něco za sebou. Vzhledem k vlastním zkušenostem nevěřím na situaci - když se stane A,B,C tak se sejdeme přesně XY dní na místě ALFA. Takto to nefunguje. Proměnných je příliš mnoho a realita situace bez informací bude zcela jiná, než domluvený plán někde v klidu u ohně. Jsem toho názoru, že komunikace a čerstvé informace mají tisíckrát větší hodnotu, než deset záložních míst či shromaždišť se zakopanými zásobami za několik miliónů. Spojení s důvěryhodnými lidmi přinese informace, které budou mít nevyčíslitelnou hodnotu. Ukazují nám to dnes a denně nejen válečné konflikty. Na základě informací od lidí, kterým důvěřuji, nemám problém přijít kdykoliv a kamkoliv.

Komunikace je klíčová. Obávám se, že v praxi ji má vyřešený málokdo na takové úrovni, jak by si zasloužila.
SWED
Příspěvky: 144
Registrován: 06.10.2015 21:22
Pohlaví: muž

Re: PA shromáždiště

Příspěvek od SWED »

Zdravím.Měl bych dotaz.Vylíčím vám svou situací a zkuste poradi.
Bydlím v malém městě s velmi početnou C.... komunitou už teď žijící na úrovni PA zombíA nedělám si žádné iluze ,že tato komunita okamžitě pozná kolaps státní moci a patřičně jej využije.Již teď jsem mezi nimi mimořádně "popůlární" s přikázáním NEPOKRADEŠ.Jsme ve městě starousedlíci což bohužel znamená bez vazeb na místní komunitu bo jen na naší ulici jsme poslední z původních vlastníku domu.Drtivá většina nových domkařů se přistěhovaly v posledních letech a vůbec nejeví snahu se kontaktovat holt zbohatlíci nic proti poctivě pracujícím ,ale arogantním sousedům nemám pokud mě nějáký poznal 8-) . Pod domem má kry připravený se zásobami na přečkání prvotního šoku.Plus sklad technologií z dílen okolo domu.Kovárnu,kovoobráběcí a dřevoobráběcí stroje ajiné užitnosti pro PA dobu + energetické agregáty + sklad materiálu a paliva.... Tak počítá do půl roku nejdéle po první zimě dle toho co nastane nejdřív bude čas zmizet bo ve městě nebude možno nadále žít z důvodu nedostatku zdrojů(vyžraná špajs :lol: ) a potřeby lidské společnosti.A teď raďte.Co dělat kde shánět kontakty na nové komunitní centrum či shromáždiště.Začít jej vyhledávat aktivně mimo kryt čí dát dostatečný impuls tady žijí lide.A jak cestovat na shromaždiště,když dostanu dobrý typ ( jsme rodina s dětmi a 6 a 10 let) a co případně plné sklady?určitě by každá komunita využila i s člověkem které je dokáže využívat v souladu s dobou :devil
P.S. JAk přežít sám na cestě neřeším,to sem docela zažil na vlastní kůži i v bojovém prostoru,ale v tom není možnost přežití,ale živoření.
P.S.S. pokud je to mimo téma prosím přesunout na vhodnější místo SWED
Předem Děkuji SWED.
Joe Azbest
Příspěvky: 914
Registrován: 11.02.2014 10:56

Re: PA shromáždiště

Příspěvek od Joe Azbest »

Doporučoval bych pročíst toto vlákno http://rozpad.cz/forum/viewtopic.php?f=52&t=2455#p52337
Ono to s těmi PA shromaždišti a přesunem nebude tak jednoznačny. Souhlasím se Štaflíkem, tady prostě není kam.
SWED
Příspěvky: 144
Registrován: 06.10.2015 21:22
Pohlaví: muž

Re: PA shromáždiště

Příspěvek od SWED »

Děkuji,Podvědomě jsem to věděl,že jsem v :moon bo čechy jsou o to ,že když plivnu tak ten flusanec přeletí dvě vesnice než padne.holt budu muset na syslit ještě troch víc zásob a modlit se aˇje hodně krutá a dlouhá zima :envy SWED
Odpovědět