Sex a partnerské vztahy v PA světě

...aneb debata mezi zastánci kolektivního přežívání.
Uživatelský avatar
sroub
Příspěvky: 263
Registrován: 05.08.2012 10:42
Bydliště: Poblíž Kladna

Re: Sex a partnerské vztahy v PA světě

Příspěvek od sroub »

Ještě je otázka jak to bude s ženami a muži těsně po shtf.
Máme tu spoustu ženskejch který maj postoj: Mám velký kozy, sem krásná a výměnou za luxus ti podržím, tak se starej, já sem princezna. Jinak sou sice úplně levý, a připálej i vodu na kafe, ale v tomhle světě jim to nevadí. Stejně tak máme spoustu chlapů který sice sou dobrý v tom jak sehnat prachy, ale obvykle sou to jenom pijavice přicucclý systémem Já na bráchu, brácha na mě, v současnym propletenci dotací, subvencí, podpor a já nevim čeho, případně to sou frikulíni s iPadem v ruce, který dělaj makléře, poradce, daně, nebo podobnou vysoce hodnocenou, ale v jádru nepříliš užitečnou práci. A až to praskne, tak zjistěj že si ani neuměj doma uklidit, neb na to doteď měli hospodyni, o jinejch činnostech ani nemluvě.
Tihle všichni maj jistou výhodu ve známostech, a případně i v kapitálu (pokud to nemaj na účtu v bance, protože když nepude proud, nepudou ani banky) ale maj pocit že jsou jakási nobilita, a některejm jejich mozek ani nepovolí tu strašlivou možnost přiznat si že je všechno jinak, a včerejší hodnoty dneska neplatí....
Teď nevim co je horší, jestli blázen kterej čeká "až to zase zapnou" nebo včeho schopnej hajzlik (nebo slepice) který se přisajou na místního warlorda, a "dělaj mu poradce"
Uživatelský avatar
SaraH
VIP
Příspěvky: 339
Registrován: 14.05.2011 12:18
Bydliště: Střední Čechy, Vysočina

Re: Sex a partnerské vztahy v PA světě

Příspěvek od SaraH »

Kdysi, jako osmileté holce,mi sestřenice půjčila prý báječnou knihu, kterou si musím přečíst - jmenovala se Král krysa. Nevím, jestli to byla pro mou věkovou kategorii zrovna vhodná kniha, ale zapůsobila na mě. Bylo to tuším o zajateckém táboře za druhé světové války, kde se jeden zajatý voják dokonale zorientoval v situaci a stal se skutečným králem tábora. Pak jednoho dne přišlo osvobození, brány tábora se otevřely a bylo po králi. V okolním světě nebyl nic.

Z toho plyne ponaučení, že pro každou situaci se najdou lidé, kteří z ní dokáží profitovat, ale obvykle to nejsou ti, kteří jsou na koni dnes.

Co se týče žen: myslím, že tato strategie fungovala vždy a pro část žen velmi slušně (funguje i dnes). Jenže potíž je s cílovou věkovou skupinou. U tradičních kultur je ceněn věk okolo 14-16-ti let. Takže podobné úvahy z úst třicátnic jsou poměrně úsměvné. V tomto věku je už spíš rozumná strategie nevyčnívat.
miki
Příspěvky: 234
Registrován: 02.01.2012 14:37
Bydliště: Pardubice

Re: Sex a partnerské vztahy v PA světě

Příspěvek od miki »

Zdravím.
Tak pokud ta kozatá princezna spadne do reality tak bude asi následovná.
Nejdřív ji prubne nějakej ne moc chytrej ale na druhou stranu bohatej a potom až otěhotní tak ji odkopne jako fusekli. Většina žen bude těch, které se budou muset umět postarat o celou domácnost a fůru dětí. Jakmile dojde antikoncepce tak příroda získá zase navrch. A těch kteří na to budou mít (na ty princezny do postele) těch nebude moc. 90 % těch co přežijí bude potřebovat ženskou do nepohody a to ta princezna nebude. A že by chtěla za život 4-5 x rodit to si nemyslím.
Frikulíni s aipodem jsou tak dobří na "zápřah do pluhu za stravu a vyspání na slámě". Když nebude elektrika a peníze bude mít v PC na HDD v bance tak je nahranej. Virtuálních peněz (ty v počítači) je cca 100 násobně více než je celkového nemovitého majetku na celé zemi (a to jsem slyšel, že ten násobek je postatně větší). Takové řecko a jejich banky jsou toho zářným příkladem.
Všeobecně všichni ti, kteří se nebudou chtít přizpůsobit nové realitě a nic nebudou umět, chcípnou hlady.
Proto bych ten sex tak moc nepřeceňoval, umět a znát bude přednější dovednost, to jestli naše princezna někomu podrží bude až na druhém místě (navíc bude mít velkou konkurenci těch hladových a kozatých bude víc než těch co jsou do nepohody). Slepice, která spálí i vodu v hrnci bude velmi nebezpečná pro svého pána a i pro okolí.
Prostě: Koza je nebezpečná zepředu, kůň zezadu a blbec a neumětel ze všech stran.
Miki.
Uživatelský avatar
EBE
Příspěvky: 639
Registrován: 08.08.2012 16:14
Bydliště: Slovensko východ

Re: Sex a partnerské vztahy v PA světě

Příspěvek od EBE »

V krátkosti: bude sa ceniť, zrelá, skúsená a rozumná ženská, ktorá sa vie postarať a prakticky žiť ;) takže každý máme šancu.
http://www.youtube.com/watch?v=ajVpsqgR ... re=related :mrgreen:
Uživatelský avatar
plenty wolfs
Příspěvky: 337
Registrován: 31.01.2012 12:58
Pohlaví: muž
Bydliště: Carpathian mountains

Re: Sex a partnerské vztahy v PA světě

Příspěvek od plenty wolfs »

ZA BIGAMIU ZA MIER !
Kolapsnik jr.
Příspěvky: 1140
Registrován: 12.01.2011 23:10

Re: Sex a partnerské vztahy v PA světě

Příspěvek od Kolapsnik jr. »

Patologie mezirasoveho a mezidruhoveho sexu?
uz tomu bude asi deset let, mozna to mam v hlave domotane z vice zdroju, ale utkvela me v zavitech scena z filmu intelektualniho, zrejme francouzske produkce, kde praveke pradlenky naseho druhu byly neocekavane prepadeny ze zalohy cromagnonci ci jak, dal uz to znate, .. podobna scena tez ve vynikajicim islandskem filmu, kde byla vikingska krasavice navstivena vecer v chaloupce malomluvnym trollem..

kam tim narazim, v pripade hlubsiho propadu muze dojit k segregaci - kastam fyzickeho razeni, cili odliseni na zaklade pristupu ke zbytku/kvalite potravin, leku a civilizacnich informaci, jiz po par generacich - proste nastane situace vice "druhu" hominidu v jedne oblasti: "divoch - mutant" vs. "kvetinka z bunkru/PA osady" ci naopak..

ps nekteri tvrdi, ze podobnou situaci vlastne mame jiz dnes - vuci kulturne obohacujicim
Uživatelský avatar
bivoj
VIP
Příspěvky: 4361
Registrován: 03.09.2012 19:54
Pohlaví: muž
Bydliště: Tertium corpus de Solari system

Re: Sex a partnerské vztahy v PA světě

Příspěvek od bivoj »

Kolapsnik jr. píše:...utkvela me v zavitech scena z filmu intelektualniho, zrejme francouzske produkce, kde praveke pradlenky naseho druhu byly neocekavane prepadeny ze zalohy cromagnonci ci jak, dal uz to znate...
JJ, byl to film "Boj o oheň" (http://www.csfd.cz/film/165-boj-o-ohen/). Jak pravěkým lidem skapal (zhasl) oheň, tak měli v tu ránu taky takové svoje mini PA období... :D
Uživatelský avatar
MRAK
VIP
Příspěvky: 3020
Registrován: 13.01.2011 11:02
Bydliště: Sever

Re: Sex a partnerské vztahy v PA světě

Příspěvek od MRAK »

SaraH píše:U tradičních kultur je ceněn věk okolo 14-16-ti let. Takže podobné úvahy z úst třicátnic jsou poměrně úsměvné. V tomto věku je už spíš rozumná strategie nevyčnívat.
No, pohohledem čtyřicátníka, a v kulisách nějaké PA doby, je mi 14ti letá pipina poměrně dost na nic (mám v tomhle věku dceru), takže šikovná zdravá a silná třicítka je mnohem mnohem zajímavější.
A nejen že zastane víc práce, má víc zkušeností, udrží pušku, ale nakonec i v tom sexu bych na ní vsadil mnohem raději.

A navíc, nevím jak tradiční kultury, ale já ve vztahu k 14-16ti letejm dětem, mám v sobě spíš ochranitelskej pud, než choutky.
JimmyJazz
Příspěvky: 819
Registrován: 31.01.2011 12:41

Re: Sex a partnerské vztahy v PA světě

Příspěvek od JimmyJazz »

Mrak: To proto, ze jsi se narodil v evrope. Kdybys se narodil v africe, na blizkem/strednim/dalnem vychode, v 'tradicneji' zalozenych osadach v jizni americe nebo jako cikan v rumunsku, tak bys se choval rpesne opacne. Tj. to, ze se zenis ve 14 s desetiletou by ti rpislo jako norma.

moderatori: ja jsem kdysi davno zalozil stejne vlakno, jmenuje se myslim 'A co zensky' nebo tak nejak. Prosim o slouceni.
Uživatelský avatar
MRAK
VIP
Příspěvky: 3020
Registrován: 13.01.2011 11:02
Bydliště: Sever

Re: Sex a partnerské vztahy v PA světě

Příspěvek od MRAK »

jj, to chápu ....
spíš jsem reagoval na SaraH , ja psala, že třicítka by se měla spíš schovat 8-)
Uživatelský avatar
SaraH
VIP
Příspěvky: 339
Registrován: 14.05.2011 12:18
Bydliště: Střední Čechy, Vysočina

Re: Sex a partnerské vztahy v PA světě

Příspěvek od SaraH »

Jo Mraku, tady a teď máš pravdu. Ale dlouho jsem žila v Africe a Asii a tam je to jinak.

Vzhledem k shodné věkové kategorii jsem to psala spíš jinak. Je potřeba ochránit své děti. A je potřeba si uvědomit nebezpečí, které my, jako rodiče, kteří vnímají své potomky stále jako malé děti, podceňujeme.
Pokud dojde ke globálním nepokojům, jistě se do naší kotliny dostanou i jiné, zejm. muslimské vlivy.

Jo a psala jsem nevyčnívat, to je něco jiného než se schovat ;) Si pamatuju tchýni, vždycky říkala svým dětem: Kluci, až půjdete na vojnu, tak hlavně, nevyčnívat. Tentrát byla vojna ještě povinná.
JimmyJazz
Příspěvky: 819
Registrován: 31.01.2011 12:41

Re: Sex a partnerské vztahy v PA světě

Příspěvek od JimmyJazz »

taky by se dle meho opet zavedla do praxe sjednana manzelstvi a urcite by se zaclo opet pouzivat snatku jako formy uzavreni spojenectvi.
Kolapsnik jr.
Příspěvky: 1140
Registrován: 12.01.2011 23:10

Re: Sex a partnerské vztahy v PA světě

Příspěvek od Kolapsnik jr. »

mel jsi zajiste na mysli "tradicni snatek" tj. zadny dnesni divoky rozvodovy prumysl, ale dodatky manzelske smlouvy jen v pripade dodani dedice k datu xy apod. opatreni ..
JimmyJazz
Příspěvky: 819
Registrován: 31.01.2011 12:41

Re: Sex a partnerské vztahy v PA světě

Příspěvek od JimmyJazz »

ne, mel jsem na mysli jednak tradicni sjednanou svatbu, ktera je stale normou zejmena v asii tj. rodice pro sveho potomka vyberou partnera, pak se jednim smerem (v mene pripadu obema) preda veno, budoucim novomanzelum je dohodnuto rande po nemz zpravidla nasleduje oznameni terminu zasnub.

a druhak pouziti snatku jako politickeho nastroje jsem myslel to, co bylo normou v podstate do prvni svetove vsude po svete, kde byla zavedena 'rozvinuta' monarchie. Pokud si monarcha chtel zavazat nejakeho jineho monarchu ci vazala, popr. chtel uzavrit spojenectvi, resilo se to tak, ze za jednoho z jeho muzskych potomku provdal svoji dceru.

Netreba dodavat, ze v obou techto pripadech do toho nemeli budouci novomanzele moc co kecat a pokud to jedenz nich odmitnul, znamenalo to vyhlaseni otevreneho nepratelstvi, coz vetsinou ustilo (a castokrat i dnes usti) do (sebe)vrazd a v druhem pripade do plnohodnotne valky, to se vsak delo vzacne.
Uživatelský avatar
MRAK
VIP
Příspěvky: 3020
Registrován: 13.01.2011 11:02
Bydliště: Sever

Re: Sex a partnerské vztahy v PA světě

Příspěvek od MRAK »

SaraH píše:Jo Mraku, tady a teď máš pravdu. Ale dlouho jsem žila v Africe a Asii a tam je to jinak.

Pokud dojde ke globálním nepokojům, jistě se do naší kotliny dostanou i jiné, zejm. muslimské vlivy.
Jasný ... to je bez debat .
drigon
VIP
Příspěvky: 2947
Registrován: 28.11.2012 23:44

Re: Sex a partnerské vztahy v PA světě

Příspěvek od drigon »

Dobrý den, mám za to, že do rozpadové situace se nejlépe hodí ženská z vesnice. Zpravidla se o sebe a potomstvo v takovéto situaci umí postarat lépe než dámy z města (i když i mezi nimi jsou schopné). Holt baba z JZD si s prací na poli dokáže poradit lépe, než namyšlená sekretářka pana generálního z města. I když i ta se tyto dovednosti může časem naučit.
Moor8
Příspěvky: 33
Registrován: 09.12.2012 13:06
Pohlaví: muž

Re: Sex a partnerské vztahy v PA světě

Příspěvek od Moor8 »

Vše záleží na situaci. Co způsobí konec a jaký bude počet přeživších. Nemyslím si, že přežije výrazný počet jednoho pohlaví, takže s nějakými harémy nepočítejte. Bude se držet asi standardní model monogamie. Ovšem v případě, že by přežilo velmi malé množství lidí, tak by asi muselo dojít k sexu mezi celou skupinou, kvůli genetické rozmanitosti. V případě skupiny 10-20 přeživších na 100 Km2 Tak by brzy všichni byli příbuzní, pokud by se drželi žití v párech.
JimmyJazz
Příspěvky: 819
Registrován: 31.01.2011 12:41

Re: Sex a partnerské vztahy v PA světě

Příspěvek od JimmyJazz »

V takovem pripade budou pribuzni za behem jedne dvou generaci stejne vsichni a takova komunita nakonec zanikne. Uvadi se, ze kazdy dnesni moderni clovek ma s libovolnou dalsi osobou na planete spolecneho predka ne dale nez 60 generaci dozadu. Jeste lepe je to videt na pripadu USA. Obama a jeho predchudce v Bilem dome Bush maji spolecneho predka nekde 10 generaci nazpet.
urbanwarrior
VIP
Příspěvky: 810
Registrován: 24.08.2012 22:16

Re: Sex a partnerské vztahy v PA světě

Příspěvek od urbanwarrior »

To je u elitních skupin docela očekávatelné - viz evropská šlechta. V PA to nebude ani tak o elitách, jako o malém počtu dostupných partnerů.
surikata
Příspěvky: 394
Registrován: 08.10.2012 22:56

Re: Sex a partnerské vztahy v PA světě

Příspěvek od surikata »

to bude jak od Štorcha Na Veliké Řece taky půjdeš shánět partnerku k jiné skupině (kmenu) a podle toho co doneseš jako dar tak ti dají či nedají na výběr
Odpovědět