Hledání vhodné lokality pro PA obec

...aneb debata mezi zastánci kolektivního přežívání.
Odpovědět
prochazka85
Příspěvky: 102
Registrován: 27.02.2012 14:07

Re: Hledání vhodné lokality pro PA obec

Příspěvek od prochazka85 »

a co neco jako toto:
http://www.hyperreality.cz/inzerat/deta ... e-plotiste
sem slysel ze nekde u ceskych budejovic je take kryt na prodej.
optim
Příspěvky: 255
Registrován: 26.02.2012 16:46

Re: Hledání vhodné lokality pro PA obec

Příspěvek od optim »

Josef píše:V nějakém rozboru Dr. V. Cílka o dostupnosti přírodních zdrojů a hospodářského potenciálu je označováno za perspektivní území Jižních Čech nebo území Pardubicka. Ostatním krajům pro zachování určité samozásobitelnosti vždy něco podstatného chybí. Co přesně, teď z hlavy nevím, ale byl o tom někde na internetu dost dlouhý článek. Jako geolog tomu určitě rozumí a ví o čem mluví. Naproti tomu já si při putováních v těchto krajích ničeho příliš převratného nevšiml (asi se neumím správně koukat).
Doktor Cílek je podle všeho uznávanou kapacitou v oboru, ale tu jeho studii se mi vygooglovat nepodařilo.

Josefe, neměl bys prosím odkaz na tu Cílkovu studii? Děkuji. ;)
Uživatelský avatar
Karlos
Rozpadlík
Příspěvky: 4681
Registrován: 21.12.2010 19:31
Bydliště: Velká Morava

Re: Hledání vhodné lokality pro PA obec

Příspěvek od Karlos »

Přílohy
pastatek.jpg
pastatek.jpg (124.03 KiB) Zobrazeno 21975 x
Uživatelský avatar
MRAK
VIP
Příspěvky: 3020
Registrován: 13.01.2011 11:02
Bydliště: Sever

Re: Hledání vhodné lokality pro PA obec

Příspěvek od MRAK »

Tywolenakole, Karlos, tys mi přivodil dost silnou erekci :lol:

Ale mám trošku obavu, že na tohle by jsme se asi nedokázali složit :|

Ale zapíšu si souřadnice, .... co kdyby 8-)
Uživatelský avatar
Karlos
Rozpadlík
Příspěvky: 4681
Registrován: 21.12.2010 19:31
Bydliště: Velká Morava

Re: Hledání vhodné lokality pro PA obec

Příspěvek od Karlos »

MRAK píše:Tywolenakole, Karlos, tys mi přivodil dost silnou erekci :lol:
Mraku tak to jsme dva, jen aby to nebyla nějaká úchylka protože jsem se přistihl že když jdu kolem nějaké zajímavé nemovitosti tak mám zajímavé představy... :mrgreen:
Uživatelský avatar
Fabulous
Administrátor
Příspěvky: 8788
Registrován: 17.09.2011 21:33
Pohlaví: nevím, skryto ve špeku
Bydliště: Praha a okolí
Kontaktovat uživatele:

Re: Hledání vhodné lokality pro PA obec

Příspěvek od Fabulous »

To bude asi drahé, ale zažil jsem už i prodej malého zámku/tvrze v ceně cca 2 mil. Zase ale narážíme na problém komunity :-(
Uživatelský avatar
MRAK
VIP
Příspěvky: 3020
Registrován: 13.01.2011 11:02
Bydliště: Sever

Re: Hledání vhodné lokality pro PA obec

Příspěvek od MRAK »

No jo no .... Další mokrej sen :D
Za dvojku se nebudeme skládat .....
To si jich prostě každej pár koupíme do foroty ....

Ale to co sem dal Karlos je fak pěkný .... Takový útulný :-)
Jen bych kolem vykopal pořádnej vodní příkop, a ten most by byl padací :-)

Muhehe :mrgreen:
Uživatelský avatar
Terminated Account
Příspěvky: 3761
Registrován: 19.08.2011 9:42

Re: Hledání vhodné lokality pro PA obec

Příspěvek od Terminated Account »

Takový pěkný Malevile. Pojďme do toho. Mraku určitě by se tam našlo místo pro pár Ještěrek :twisted:
Uživatelský avatar
Dan.te
VIP
Příspěvky: 155
Registrován: 21.07.2012 11:31
Bydliště: Brno

Re: Hledání vhodné lokality pro PA obec

Příspěvek od Dan.te »

A proč hned celou vesnici? Proč né třeba nějaký pozemek, kde by se dala komunita vybudovat. Založit něco jako družstvo vlastníků, kde by každý, kdo bude mít zájem, pravidelně přispíval a z příspěvků by se postupně vybudovalo zázemí. Opravdu stejný princip fungování jako je družstvo vlastníků v bytových domech a pokud se nepletu mělo by jít i odečítat DPH. Pokud někdo nebude moct/chtít pokračovat může svůj podíl prodat/přenechat někomu jinému z fora.
Safra když to stejné dovedou Westernoví nadšenci v Beaver City, tak proč bychom to nezvládli taky!!
mapa Beaver City

Můžem tam dělat brigády, trávit víkendy a po večerech u :beer a klobásy řešit teorie rozpadu společnosti ;) Zasázíme nějáké užitečné stromky a keře a v létě můžem společně zavařovat zásoby pro horší časy :D
A až ty nastanou a propukne chaos, tak se tam potkáme ...

Toto je jen příklad, protože pozemek svou velikostí dostačuje jen pro pár lidí, ale něco podobného by bylo fajn. Z původních budov udělat zázemí(jakési velitelství, sklady a dílny) a kolem rozmístit obytné "jednotky". Je tam náhon a náhon + turbína = el. energie(v mnoha ohledech jistější než solár či vítr a navíc se dá akumulovat v rybníce předem a ne až pak v bateriích, které jednoho dne chcípnou).

Mno to já jen tak pro zamyšlení ... :wasntme
Uživatelský avatar
MRAK
VIP
Příspěvky: 3020
Registrován: 13.01.2011 11:02
Bydliště: Sever

Re: Hledání vhodné lokality pro PA obec

Příspěvek od MRAK »

tak to jsi tu asi na špatné adrese :lol:

pokud máš tyhle choutky, zajdi vedle na http://www.preppers.cz a tam se přihlaš do rubriky: Osadníku - přidej se !!
:lol:
jo, a dostaneš vlastní elektromobil :mrgreen:


projeď si tohle vlákno a pak buď pochopíš, nebo odejdeš vedle ;)
Uživatelský avatar
Josef
Rozpadlík
Příspěvky: 1727
Registrován: 10.03.2011 7:20

Re: Hledání vhodné lokality pro PA obec

Příspěvek od Josef »

2 Optim:
Napsal jsem... "V nějakém rozboru Dr. V. Cílka o dostupnosti přírodních zdrojů a hospodářského potenciálu je označováno za perspektivní území Jižních Čech nebo území Pardubicka." ...bohužel mám neblahé tušení, že to na internetu nevygoogluješ, že to bylo rozebíráno slovně - tj. v některém z rozhovorů Dr. Cílka pro Český rozhlas. Rámcový přehled těchto rozhovorů je i na http://www.vilemwalter.cz/cilek.htm, takže kdo chce, může poslouchat. Já to bohužel už zpětně fyzicky dohledat nezvládnu. Postahováno je toho totiž hezkých pár cédéček a jen poslech po večerech před spaním by vydal na několik měsíců.
miki
Příspěvky: 234
Registrován: 02.01.2012 14:37
Bydliště: Pardubice

Re: Hledání vhodné lokality pro PA obec

Příspěvek od miki »

Zdravím.
Dan.te : ....Tak to vidíš jak jsi dopad (něco mě to připomíná)....

Zatáhne se nebe a z MRAKU na tebe vichr zahučí.....Jsi na špatné adrese táhni jinam.... dodá jméno styčného důstojníka a název rubriky kde máš zaparkovat...... A aby jsi měl něco pod prdel tak dostaneš elektromobil......

JÁ SE PTÁM.....PROČ TEN VÝSMĚCH.....? ? ?
Podotázka : Proč tak natvrdo ?
Vždyť nikdo z nás neví co bude pro PA vhodné.

Skupina namachrovanejch individualistů (upozorňuji, toto nejsou moje slova a ani si to nemyslím) verzus PA obec.

Těch proměných je tolik, že to nelze vydedukovat ani rozumově zpracovat. Vše rozhodne teprve čas. Ten bude mět alespoň dva typy přežití na výběr.
Ne podle rozpaďáků..... pouze jeden.... ten absolutně správný.
A možná se objeví i třetí způsob o němž nikdo z nás dnes nic neví ani netuší.
Miki.

P.S.
pon bře 19, 2012 7:29 pm
admin píše:
Přiznám se že sám jsem trochu v rozpacích kam se fórum posledních pár měsíců řítí, rozhodl jsem se to zatím neřešit a v podstatě již pár týdnů čekám na sraz kde bych chtěl probrat co a jak dále...

od Karlos » pát čer 29, 2012 8:50 pm
Panové neblbněte, začíná se mi zdát že se pomalu rozjíždí něco jako nevraživost Rozpad vs. Preppers a musím říci že se mi to vůbec nelíbí... věřím že tyto dva (a i jakékoliv jiné) weby o sračkách do kterých se velkými kroky řítíme mohou existovat v poklidu vedle sebe......

Karlos : Plnej souhlas.

Už aby se s tou nevraživostí něco dělalo. Nechápu to, jsem stejně na rozpadu jako na preppers a tam jsem žádné takovéto příspěvky nezaznamenal. Jsem z toho smutný mělo by nám přeci jít o společnou věc.

Miki si klidně půjde svou cestou : To je kombinace indivindy stylu pro začátek tak cca 0,5 až rok a později nějaká ta PA obec k přátelům kde mám již dnes otevřené dveře. A pokud to půjde tak tam přesunu i svejch 3,6 ha polí.
V tomto týdnu jsem našel fantastickej web a nakoupil velmi vhodnou literaturu (cca 2000,-peněz) a tak jsem zase o kousek dál.
M.
Uživatelský avatar
MRAK
VIP
Příspěvky: 3020
Registrován: 13.01.2011 11:02
Bydliště: Sever

Re: Hledání vhodné lokality pro PA obec

Příspěvek od MRAK »

Pokud se tě Miki něco z toho co jsem napsal dotklo, tak se moc omlouvám.
Ani mi to nepřijde nevraživé. Ani nějak zásadně nepřátelské.

Jako výsměch? ... no trošku možná.

Proč?

Odpověď je v celém tomhle vláknu ..... a v celém tématu Komunity na preppers ....

Já znovu zopakuju co jsem psal kdysi:

myšlenka společné komunity je moc prima
ale takle?


přečti si bod po bodu co tu chtěl Ríša dělat
(viz například lékárník , jak po nocích pěstuje penicilín)
přečti si a svědomitě se zamysli nad tím, co chce dělat na preppers
(viz například školství)

to jsi opravdu taky tak naivní ???

Zrovna tebe jsem pasoval na týpka, kterej stojí nohama pevně na zemi.

Moc by mě zajímalo, kam se ta zahrádkářská kolonie, kterou kdosi buduje dostane. Kolik spokojených nadšených členů bude mít. A kolik elektromobilů vyrobí. A to teď nemyslím ironicky. Fakt mě to zajímá.

Ale podle mě spíš zůstane u mlácení prázdné slámy. To je můj názor.
A raději spojím svoje síly s ostatními "individualisty" tady , nežli bych si donekonečna drbal koule se snílkama a fantastama a plácal pátý přes devátý.

Je to můj názor.
Každej se k tomu může vyjádřit.


A svým příspěvkem jsem chtěl říct, že se to tu už probíralo a závěr byl takovej - tady se to neujalo, jinde ano. Nechť si každej vybere .... co je na tom tak strašně nepřátelského nevím.
prochazka85
Příspěvky: 102
Registrován: 27.02.2012 14:07

Re: Hledání vhodné lokality pro PA obec

Příspěvek od prochazka85 »

me se zda podivne hlavne to, ze pokud o necem takovem pise admin/mod
tak je to Ok, ovsem kdokoliv jiny je posmesne odeslan jinam.
Mluvim o prispevku od Karlose s linkem na sreality

osobne na vesnici/ani osadu tak jak byla zde/tam diskutovana moc neverim, protoze mi to pripada velmi naivni v te forme v jake to bylo diskutovano.
Nicmene verim, ze pokud by se to spravne uchopilo mohlo by to fungovat.
(bohuzel nevim co je spravne)

nanestesti diskuse ktera by na to mozna mohla odpovedet se vzdy zvrhne v neco naivniho popripade je zesmesnena
moderatorem jeste v zarodku.
Uživatelský avatar
MRAK
VIP
Příspěvky: 3020
Registrován: 13.01.2011 11:02
Bydliště: Sever

Re: Hledání vhodné lokality pro PA obec

Příspěvek od MRAK »

ach bože ....

tak ještě jednou ....

to co sem dal Karlos a naše reakce na to - to byla legrace , chápete?
budte trošku nad věcí lidi ...

copak si fakt myslíte, že jsme někdo schopni se složit na takovouhle tvrz? i když sebekrásnější?
máte vůbec alespoň základní ekonomický vnímání?
nebo jste úplně na palici?

fak si myslíte že by to Karlos myslel vážně?


a k tomu na co jsem reagoval já:
jen jsem napsal, že se to tu probíralo a ať si přispěvatel přečte celé vlákno - a pak se rozhodne.
tady ta myšlenka nezapadla, na preppers vzkvétá

víc za tím nehledejte


a pokud někoho pobuřuje moje uštěpačnost, je to jeho problém

a konečně rozlišujte příspěvky psané z pozice moderátora a pak ty ostatní.
Jako mod píšu jak? MODŘE! Jako mrak píšu černě. Je to fakt tak moc složité?


Nebo už nemám právo napsat (byť uštěpačně) svůj názor?
musím být už jen politicky korektní ?
Hovno, píšu a říkám, jak mi huba narostla, to s moderováním nemá souvislost. :finger
A když si myslím, že vytvářet PA vesničku teď a takhle je chujovina, tak to napíšu.
Howgh.
Uživatelský avatar
Dan.te
VIP
Příspěvky: 155
Registrován: 21.07.2012 11:31
Bydliště: Brno

Re: Hledání vhodné lokality pro PA obec

Příspěvek od Dan.te »

To Miki:
díky Miki - já to tu jako nováček nechtěl moc vířit ... původně jsem to chtěl taky komentovat(šťavnatě), ale pak jsem si řekl, že mi to nestojí za to. Když si procházím toto forum, je toho tady víc ... například se s tím setkal Kaderaus v topiku o tolik "nenáviděných" elektromobilech.
Kedarus píše:Ach jo.Vypada to ze kazdy svuj prispevek budu muset zacit omluvou.
Takze opet sorry.
Proste mi diskuze na tema elekromobil prisla mimo ramec tohoto serveru.Ano,priste uz nebudu rypat.
Nezlob se Mraku ale nechci zakladat novy topic protoze jsem tu novacek.Proste me jen napadly tyto temata.
To Mrak:
Samozřejmě je to škoda, protože pak to odrazuje na další účasti v diskuzích.
Chápu, že každý má jiný názor, ale vždy se o tom dá diskutovat rozumně a bez šťiplavých poznámek. Vždyť já taky vyjádřil jen svůj názor (přišlo mi to realističtější a spíš proveditelné řešení než celá vesnice, že na to lidi přistoupí spíš než na kupování domu. A to je celé). Řekl bych, že právo na názor by měl mít každý a být v komunitě, kde je člověk za názor, který ne úplně odpovídá "normě", "odsouzen" myslím není lákavé(však my Češi s tím máme v historii své zkušenosti, že?)

Plnej souhlas s Karlosem i Mikim!

Mimochodem Miki nemohl bys mi, prosím, v PM napsat víc o tom webu a knížkách - probudil jsi mou zvědavost! ;) Díky!
Uživatelský avatar
SaraH
VIP
Příspěvky: 339
Registrován: 14.05.2011 12:18
Bydliště: Střední Čechy, Vysočina

Re: Hledání vhodné lokality pro PA obec

Příspěvek od SaraH »

Diskuse, jak ji chápu já:
Dan.te vznese dotaz. Jako nováček tu nebyl u diskuse o komunitách (a zdá se, že je ani nedočetl zpětně, což chápu).
Mrak mu na jeho dotaz dá férovou odpověď - Nastuduj si dvě strany mince a pak se můžeš lépe a hlavně kvalifikovaněji rozhodnout. Dokonce dá odkaz. Situace ho lehce pobavila, což je vzhledem ke dřívější diskusi o komunitách jasné.
A přispěchá Miki (kterého se to netýká) - tu provede narážku, tu vytrhne z kontextu nějaký starý příspěvek. A vytvoří náležitý dojem, že tam u nich se mají lidi tak nějak víc rádi. I Mikiho chápu, propagace webu a agitace se musí dělat a už jsem mezi ženskými viděla i vyšší kalibry. Tohle je spíš soft.

Situace je to jednoduchá, přehledná a logická. Přesto ji pár lidí jako přehlednou vidět nemusí a mohou být nenápadně vmanipulováni do nejistoty, jak to tu ten Mrak vede.

Za mistrovskou část manipulace považuji větu níže a autor má můj upřímný obdiv:
Skupina namachrovanejch individualistů (upozorňuji, toto nejsou moje slova a ani si to nemyslím) verzus PA obec.
V začátku věty autor vytáhne nálepku a přilepí ji na virtuální a hlavně skupinové čelo. V druhé části se od podobných nálepek sice jako distancuje, ale zároveň dá na vědomí, že je více lidí s tímto názorem. A na závěr se použije všeobjímající slovo obec, tedy přístav toho dobrého.

Dnes si třecí plochy nebo spíš plošky v mezilidských vztazích vymýšlíme. Tzv. děláme z prdu kuličku. Ale jak bychom na tom byli jako součát komunity? Odhodily bychom třecí plochy a táhly vždy za jeden provaz před i po PA?

To jsou otázky, které mě napadly při přečtení dnešních příspěvků
Uživatelský avatar
John Henry
Příspěvky: 7
Registrován: 22.07.2012 20:49
Bydliště: Brinn

Re: Hledání vhodné lokality pro PA obec

Příspěvek od John Henry »

Psychoanalýza na druhou ... :o
optim
Příspěvky: 255
Registrován: 26.02.2012 16:46

Re: Hledání vhodné lokality pro PA obec

Příspěvek od optim »

OT: A nebylo by lepší se věnovat něčemu užitečnému? ;)

PS: Josefe díky za link! :)
Uživatelský avatar
Josef
Rozpadlík
Příspěvky: 1727
Registrován: 10.03.2011 7:20

Re: Hledání vhodné lokality pro PA obec

Příspěvek od Josef »

Mrakova úvaha na téma "Moc by mě zajímalo, kam se ta zahrádkářská kolonie, kterou kdosi buduje dostane. Kolik spokojených nadšených členů bude mít?" by mě zajímala také... (míněno v dobrém a přátelském duchu, ne ironicky)

:oops: Přiznám se, že jsem původně na Preppers.cz chtěl taky přispívat svou troškou do mlýna, ale představa, že počet nově založených témat se boduje a kdokoli, kdo založí nové téma (kde jen tak nahodí do placu obecnou otázku: "Spíte raději na pravém boku nebo na levém?") je na tom lépe než ten, kdo mu na ni dlouze smolí zasvěcenou odpověď, se mi zdá divné. I zákaz jakékoliv polemiky okolo politiky se mi nezdá úplně správný. Když uvážím, že nám politika a z ní vzešlé zákony z 90 procent ,,organizují" každodenní život, pak nezmínit se o ní, znamená totéž jako stát v dešti, řešit deštníky i nepromokavost jejich materiálů a současně nesmět hovořit o příčině, tedy o tom, že jsme mokří proto, protože prší. I když jinak jde nejspíš o vcelku sympatický a přínosný pojekt, pro mne (postaršího nesoutěživého vlka samotáře) bodování a ostatní "školní" pravidla na Preppers nebyla nakonec akceptovatelná a zůstal jsem pouze pozorovatelem onoho dění.
Odpovědět