Vlastní obec už před Velkým Průšvihem

...aneb debata mezi zastánci kolektivního přežívání.
Odpovědět
Uživatelský avatar
Karlos
Rozpadlík
Příspěvky: 4681
Registrován: 21.12.2010 19:31
Bydliště: Velká Morava

Re: Vlastní obec už před Velkým Průšvihem

Příspěvek od Karlos »

optim píše:Televizi naštěstí už několik let doma nemáme ... :)
Také tak ;)
Uživatelský avatar
Josef
Rozpadlík
Příspěvky: 1727
Registrován: 10.03.2011 7:20

Re: Vlastní obec už před Velkým Průšvihem

Příspěvek od Josef »

My ještě telku máme (na čem bych si pouštěl DVD s filmy o přírodě... :lol: ), ale kdyby náhodou vítr urval anténu, určitě by mi to nechybělo, protože normální program takřka nesleduji.
Uživatelský avatar
Terminated Account
Příspěvky: 3761
Registrován: 19.08.2011 9:42

Re: Vlastní obec už před Velkým Průšvihem

Příspěvek od Terminated Account »

Taky jsem před cca šesti lety televizi daroval. Mě, ženě ani děckám nechybí. Filmy si pouštíme na PC jaké chceme a kdy chceme. Jsem více než spokojený, že jsem se této vymoženosti zbavil.
Uživatelský avatar
Sehr
Příspěvky: 265
Registrován: 11.01.2012 21:04
Pohlaví: i černoch by záviděl
Bydliště: Praha/Kolin

Re: Vlastní obec už před Velkým Průšvihem

Příspěvek od Sehr »

optim píše: To, že v televizi vidíš doslova samý odpad, neznamená, že je všechno tak špatné. Ve skutečnosti exitují i normální lidé, kteří se živí poctivou prací. Je jich už poměrně málo, ale existují ...
Souhlas. Neni to typicka skupinka lidi.
miki
Příspěvky: 234
Registrován: 02.01.2012 14:37
Bydliště: Pardubice

Re: Vlastní obec už před Velkým Průšvihem

Příspěvek od miki »

Zdravím.
Tak "farma" je na pořadu dne ? ! ? ! :puke :head
Pokud pominu, že je to další debilní reality šou, záměrně útočící na pudy lidské a na sledovanost "TV hovna". A záměrně na ty nízké, tak se podivuji nad tím, že v minulosti jsem byl za pouhý nástin (spíše vybídnutí k diskuzi) jak vybírat osadníky do PA obce, nazván KÁDROVÁKEM a nejenom jím.

Pánové klidně pokračujte v tom bla bla bla.

Já si uvědomuji (vy také ? ?), že v době PA bude tento VÝBĚR SPOLEČNOSTI (typy lidí, jako na farmě: štětka, cholerický psychopat, buzínek, namachrovaný podnikatel, šampónový metrosexuál a zkrachovaný voják nebo policajt, dnešní 20-30 letí), PŘEVLÁDAJÍCÍ VRSTVOU SPOLEČNOSTI.

Těch starých, kteří budou něco umět udělat svýma rukama, případně vymyslet svým mozkem, bude velmi pomálu a budou vzácný materiál. Dnešní váš "odpad z farmy", metrosexuálové, štětky, buzny a pod. budou v době PA za cca 20-30 let, 40-50 letí tzn. v nejlepších létech. No a vám bude tak odhadem 50-60-70, tedy pokud se toho dožijete. Myslíte si, že je budete schopni postřílet ze skoro rakve. :head :rofl
Velmi poskrovnu jsem na tomto webu našel nějaké náznaky, že je s tím potřeba něco dělat. :cry:

Můj tatínek říkal "nejdříve začni od sebe a potom kritizuj".

Na celém webu je cítit na hony INDIVINDYSTYL. Nic proti tomu. Ale ptám se CO JIŽ UMÍTE TŘEBA VY ? ?

Víte jak rozdělat oheň až vám dojdou sirky a nebo zapalovače na plyn. Myslím pouze s kudlou a bez firesleelu ? ?
Víte jak vyrobit kvásek do chleba, když máte to co mají na farmě ? ?
Víte jaká je doba kynutí chlebového těsta s kvasnicemi (droždím) a přírodním kváskem ? ?
Víte kolik vody dát do jemně semleté mouky a kolik do mouky z kamenného mlýnku ? ?
Víte jaká hustota těsta musí být u chleba aby se neroztekl do placky a správně vykynul a upekl ? ?
Víte jaká teplota je potřeba při kynutí těsta (droždí vs. kvásek) ? ?
Víte jak uchovat již vyrobený kvásek do dalšího pečení chleba ? ? Peklo se tak jednou za 14 dní až 3 neděle ! ! !
Víte jaká teplota v peci na pečení chleba musí být ? ?
Víte proč se chleba po vytažení z pece mašloval slanou vodou ? ?
Víte proč se bochník před vsazením do pece nařízl do kříže, a co to s ním udělá když se nenařízne ? ?
Víte proč do některých druhů chleba (do těsta) dávala panímáma lžíci octa ? ?
Víte jaké další přísady se dávají do chlebového těsta ? ?
Víte kolik soli ? ?
Víte jak se dříve zkoušelo (žádný teploměr panímáma neměla) zda je pec správně vytopená ? ?
Víte jak se musí upravit mouka aby byla použitelná na pečení chleba po umletí na ručním kamenném mlýnku na obilí ? ?
Víte jak zjemnit a načechrat nekvašené těsto u placek, tak aby jste si při kousnutí nevylomili zub ? ?
Víte jak postavit a z čeho pec na chleba, mám na mysli tu nejprimitivnější, polokulovou ? ?
Víte třeba, že brambory při sázení jdou nakrájet (na farmě o tom byla zmínka) aby bylo sadby více ? ? ?
Víte jak se musí krájet brambory aby vám vyklíčily ? ?
Víte na kolik dílů se dá brambora nejvíc nakrájet a jakou podmínku při tom musíte splnit ? ?
Víte jak dlouho po nakrájení brambor je můžete sázet ? ?
Víte jakou kardinální chybu udělali výrobci podlahy na "Farmě" ? ?
No moc vám nezávidím.
Miki.
Uživatelský avatar
Terminated Account
Příspěvky: 3761
Registrován: 19.08.2011 9:42

Re: Vlastní obec už před Velkým Průšvihem

Příspěvek od Terminated Account »

Nic ve zlém... Nevím jestli to zrovna Miki nevidíš příliš INDIVIDUALISTICKÝM pohledem zrovna ty. Vzpomínám si, že se tě kritický pohled ostatních na tebe v roli "kádrováka" docela dotkl což byla škoda, protože se dalo v diskusi pokračovat plodně dále. Každopádně když se vrátím k individualizmu - něco může vypadat na první pohled zcela jinak než je to ve skutečnosti. A to je jenom dobře. Věk a mentální úroveň se dají odhadnout z příspěvků. Možná se tady zbytečně moc mluví o zbraních. Ale je potřeba také chápat z jakého úhlu pohledu se o nich mluví.

V jakékoliv situaci, kde se jedná o přežití je bezpečnost na prvním místě. Medvědovi nebo lavině je úplně jedno, že je člověku teplo, má co jíst a pít atd. Zabijí ho tak jak tak, když dotyčný nešťastník nebude vědět jak jak se vyhnout nebo čelit tomuto nebezpečí. Pokud mluvíme o přežití v přírodě/divočině je zbraň podřadný problém, ale pokud mluvíme o přežití mezi lidmi, kteří jsou zoufalí, hladoví a jsou ochotní udělat cokoliv aby přežili, je možnost se efektivně bránit ta nejdůležitější. K čemu mi je, že umím rozdělat oheň, postavit srub, žrát kořínky, když mi někdo zabije dítě či manželku pro kus žvance nebo materiálu?

Tento pohled je tady omílán pořád dokola. Kdo vidí ve zbrani především prostředek jak dosáhnout svého cíle je blb a primitiv! Bohužel pokud se civilizace rozpadne, bude takových většina.

Já tedy sázím spíše na to, že mě někdo přejede autem, nebo skončím na nějakou nemoc, než že bych byl nucen někdy v životě bojovat o holý život se zbraní v ruce proti metrosexuálům nebo jiným sexuálům.

EDIT PS: A je škoda, že zrovna ty jsi se nechal naočkovat Rýšou bláboly o individualizmu na tomto servru. Znáš knihu Malevil? Líbí se ti postava jménem Flubert?
Uživatelský avatar
MRAK
VIP
Příspěvky: 3020
Registrován: 13.01.2011 11:02
Bydliště: Sever

Re: Vlastní obec už před Velkým Průšvihem

Příspěvek od MRAK »

Miki, úplně přesně jsem nepochopil význam tvého příspěvku.

Rýpnutí?
Námět k zamyšlení?
Výsměch?
Odplata?

Cítím z tebe jakousi uraženost, (zřejmě se tě tady někdy někdo dotknul) ..... Nebo se snažíš hájit Richarda Mortinto a nám říkáš že jsme jen tlupa namachrovaných indivualistů, kteří nic netuší o chlebě, podlahách a složení společnosti za 20 let.

Možná si téma realityšou zasloužilo vlastní vlákno, aby se to nepletlo s Richardovo Vlastní obcí .... .
A v tomto vlákně jsme s farmou všichni poměrně dost OT. No co už - stalo se ....
Ty reakce na farmu jsou ve většině případů o tom, že je ta šou lidem k smíchu. Není to vážné téma. Respektive - nebylo.
Začíná to být vážné až teď, tím tvým příspěvkem.

Takže co - máme to jako modi promazat a dál tu seriozně diskutovat o tebou nastřelených tématech, nebo se shodnem, že ta fíčovina na Nově za tolik rozruchu nestojí?

Já rozumím, že se realizuješ na preppers.cz, kde jsou asi kvalitnější lidi a tobě bližší příspěvky, a mrzí mě, že jsi na nás nakrklej ....
Uživatelský avatar
Centurion
VIP
Příspěvky: 671
Registrován: 01.04.2012 15:16

Re: Vlastní obec už před Velkým Průšvihem

Příspěvek od Centurion »

miki myslis ze bude k necemu platny umet jak se pece chleba kdyz ve svete rozpadu budou veci jako sul mouka brambory prepych kterej neni k dispozici
BOGOVIK
Příspěvky: 507
Registrován: 12.11.2011 15:09
Bydliště: JMK

Re: Vlastní obec už před Velkým Průšvihem

Příspěvek od BOGOVIK »

Tak kdyz pominu posledni vetu s predpokladem, ze jsi to nemyslel jak psal mrak urazene.

Kadrovat nebo vybirat lidi. Proc? Doktora oddelaji v prvnim prepadu a pak co? Neni lepsi se pripravovat, aby se danou vec byl schopen naucit prumerne clovek, tj. knizky s hooodne obrazky a popisky co jak pro debily apod.

Ad chleba, nu a kdyz nekdo nevi tak si udela placky a tam nic stoho co jsi jmenoval nepotrebuje. A myslis,ze zemre hladem?

Ad brambory, myslis, ze kdyz bramboru nerozkrojis nenaklici? Rozdil bude, ze si oproti tobe vic odlozi na dalsi rok, a bude v poho jako ty.

Takze za me, co jsi prispevkem chtel rici, kdyz treba pro me reseni co pises(ume tkvasek, musis tam mit dokotora atd.) v realu je spise zavislost na dane technologii ci dovetnosti bez moznosti nahrady...

Edit:
jak jsem videl v par stryhc chalupach, vysipou sterkem ci vyskladaji kamenama a maji podlahu. Takze proc bych resil co na "farme" udelal nekdo neco spatne? Proc neresit jak neco dokazat s tim co mam a nedivat sa jak nekdo v jinych podminkach neco dela...

Jeste jedna oprava bludu. K tem rokum, v kazde spolecnosti krome zlatych let 1945-2012, platilo, ze v 40 uz jsi mel zlate leta za sebou. Ad lekarska veda, telo chradne po +-30citce. Takze fakticky tvoje 40-50 let v dobe ala afgan budes staresina stejne jako my 50-60tileti. A
miki
Příspěvky: 234
Registrován: 02.01.2012 14:37
Bydliště: Pardubice

Re: Vlastní obec už před Velkým Průšvihem

Příspěvek od miki »

Zdravím.
Tak přátelé rozeberme tu společnost v PA obci a mou maličkost trochu podrobněji.
Nejdříve :
Diskuze od mého příspěvku:

Re: Vlastní obec už před Velkým Průšvihem
od miki » čtv bře 15, 2012 12:52 pm
Reakce :
....pak by přišel miki se svou kádrovací tabulkou?.....

......Miki, co myslíš, že by se s tebou stalo v PA vesnici, kdybys tam začal takhle magořit?
PS: Původně jsem napsal jiný (mnohem delší) příspěvek, ale pak mi něco došlo.......

......1)Teď se ti v jednom příspěvku podařilo urazit asi dost členů fóra.
2)Jak to máš se svou sexuální orientací? Někde jsem četl, že ti největší popírači jsou homosexuálové, kteří si svou orientaci nechtějí přiznat. Všimni si, že to píšu bez smajlíku.....
.....5) Zamysli se nad sebou miki a hlavně se sebou něco udělej! ......

....Přeji úspěšné kádrování do PA vesničky.....
[
b]Až po můj poslední :[/b]
Re: Vlastní obec už před Velkým Průšvihem
od miki » pon bře 19, 2012 3:50 pm
........Loučí se s Vámi, teda spíše s diskuzí,
„kádrovák...ten co přijde do PA vesnice a chce zavádět magořiny.....ten co je neprověřenej“.

Původně byl tento příspěvek podstatně delší, na několik stran...bylo tam vše vysvětleno ale došel jsem k názoru, že to stejně nemá cenu, prostě ztráta času a místa na vláknu.
Pokusím se ten zbytek zaslat pomocí SZ. No možná ?
Pro vysvětlenou nejsem zahořklý, ani uražený, jen jsem reálně zhodnotil svoji činost na Rozpadu a odezvu. Jsem natolik tolerantní, že respektuji odlišné názory od mých. Nakonec se skromností doufám, že jsem nikoho neurazil, nikdy to nebylo a není mým cílem.
Nu což...
Možná v létě nebo na podzim, až bude méně práce, tak se budu těšit na setkání s Vámi.
Miki.

....... od optim » pon bře 19, 2012 8:48 pm
Už bych mikiho neřešil. Samotářský život může negativně ovlivňovat myšlení každého člověka.
Buď se miki srovná a nebo ne. Je to jenom na něm.
A teď už se prosím pojďme věnovat tematu tohohle topiku.
optim

Takže tohle je minulost.
Dodnes jsem nepochopil proč na někoho působím "jako červenej hadr na bejka". Proč místo diskuze a upozornění, co jsem napsal špatně nebo co je nesmysl a co by ten dotyčný udělal jinak a proč.....jsem pouze kádrovák.
Pánové snad se forum zakládá pro diskuzi, tam jsou ale potřeba argumenty, fakta a zdůvodněné protinázory.
Již jsem napsal, že jsem se neurazil ani nenaštval, a ani jsem neměl a nemám snahu někoho urazit. Ale prostě nemám čas na neplodnou diskuzi. Nechce se mě odpovídat na příspěvky, které mě chtějí někam zařadit a nereagují věcně a s fakty na problém v diskuzi. Prostě je to pro mě pouze ztráta času, na rozdíl od Vás na diskuzi, ho nemám až tak moc (jsem starej dědek).
Asi je moje komunikativní schopnost velmi špatná.
Miki.



No a já blbec porušil dnes to co jsem si slíbil 19. 3. 2012.
Můj příspěvek pár hodin starý.
Následující reakce :


Re: Vlastní obec už před Velkým Průšvihem
od MRAK » pát čer 29, 2012 11:28 am
Miki, úplně přesně jsem nepochopil význam tvého příspěvku.

Rýpnutí?...... Nerejpu nemám to sám rád a tak to nedělám ani druhejm. Každé rýpnutí i myšlené v "dobrém" se může velmi rychle změnit v napadení. Fuj.
Námět k zamyšlení?........ANO, tak to bylo myšleno. Je tam řečeno, že by každý měl začít sám u sebe a něco začít dělat, navíc v podtónu lze vysledovat, že z nás rozpadlíků............
Výsměch?..... Tady nechápu proč bych se měl někomu vysmívat. Nikdo mě nic neudělal.
Odplata?....Tak to už je výstřel do tmy. Odplata a za co ? Prostě ani náhodou.


Cítím z tebe jakousi uraženost, (zřejmě se tě tady někdy někdo dotknul) ..... Nebo se snažíš hájit Richarda Mortinto a nám říkáš že jsme jen tlupa namachrovaných indivualistů, kteří nic netuší o chlebě, podlahách a složení společnosti za 20 let.

Nevím co cítíš ty ale já právě pečenýho králika marinovaného týden na česneku, před hodinou jsem ho dal zapéct do trouby a večer ještě udělám br. knedle a zelí, do zítřka se rozleží a bude mňamka. Manželce skončil školní rok a tak ty prázdniny oslavíme. Jsem v poho...

Ale teď vážně, opakuji NEJSEM URAŽENEJ. Pokud uznám (zjistím), že diskuze se stává bezobsažnou bez názorů, bez faktů, bez zdůvodnění, odstupuji z ní a již se nezůčastňuji. A pokud se mě někdo snaží zařadit do svého "názorového chlívečku, nebo označkovat" odmlčím se zcela případně odejdu. Dělám to ve svém životě tak dlouho, že je to již, spíše moje vlastnost. Na nadávky nebo záměrné zesměšňování jsem citlivej, (též nikoho nezesměšnuji) to je reakce okamžitá. A zda se mě tu....někdy někdo dotknul ? Posuď sám. Opakuji jsem v poho...
Bonda (Mortinto) nehájím, I když jsem se nedávno dozvěděl, že jste ho vyhodili, nemám proč i když nevím proč (takovej alibabííííík by si to zasloužil více). On se o sebe dokáže velmi dobře postarat sám.
Jsem toho názoru, že informace (recepty návody) o PA době by měli být, pokud je to možné, dostupné na co nejvíce webech, proto přispívám i tam. Ale toho jste si jistě všimli sami. Teď dokončuji přepracovanou a rozšířenou verzi "odkazů pro Pa dobu" (apropó : Již jste tu, co jsem zaslal před cca 2 měsíci přečetli a zrevidovali ? ?) a "domácí výrobu mýdla I. a II. díl". Takže až to bude hotové tak to dostane rozpad i preppers.
......nám říkáš, že jsme jen tlupa namachrovaných indivualistů, kteří nic netuší o chlebě, podlahách a složení společnosti za 20 let....
Nikde jsem nic takového neřekl a ani si to nemyslím, pouze jsem napsal, že web rozpad na mě dělá spíše dojem indivindy rozpaďáků, ale to je přeci pouze můj dojem, který nemusí být správný. A i kdyby to bylo pravda tak je to přeci každého svobodná volba nebo ne? Bond preferuje soběstačnou obec vy (snad ?) individuální řešení. Já spíše kombinaci obou. A pokud budem diskutovat o chlebě, podlahách a společnosti za 20 let. Zkus si těch mých pár otázek položit svým blízkým a nebo kamarádům rozpaďákům. Budeš asi překvapen. Myslím, si totiž, že informace mají cenu zlata, a je jedno, že je nepoužiješ teď. Informace energii nežerou a nemůže ti je nikdo vzít. Tak tam mířil můj příspěvek. Také proto se snažím dát vše na papír, pro svoje blízké, než natáhnu ráfy. A farma ? O té bych se nezmiňoval, je to dle mého paskvil pro blby a ovčany, tak jako každá reality.
Bogovik, centurion, mac gyver : Snad si z tohoto něco vyberete, víc reagovat nebudu.
To : Admin pokud chcete smažte to, jsem si vědom, že to sem nepatří.
Přeji příjemný večer.
Miki.

PS.
Mac gyver : Promiň ale to je pro mně nepřijatelné to není diskuze.
M.
Uživatelský avatar
Terminated Account
Příspěvky: 3761
Registrován: 19.08.2011 9:42

Re: Vlastní obec už před Velkým Průšvihem

Příspěvek od Terminated Account »

Miky celá debata byla vášnivá, protože ve svém základu stála na vodě. Pokud chce někdo budovat PA vesnici či komunitu, tak musí mít jasný plán a přesvědčit lidi, že je správný. Zároveň to musí dělat tak dlouho jak je třeba. Když na takového člověka někdo udělá baf, nebo ho osobně napadne, musí jako iniciátor myšlenky tuto situaci ustát a naopak ukázat, že je pevný v kranflecích a ví co dělá.

Uznávám, že některé komentáře byly za hranou dobrého vkusu, ale to není důvod pokud mám co říci a chci to říci se stáhnout. Celá tato debata je totiž od začátku úplně špatně. Virtuální prostředí je velmi specifické a citlivé na způsob a formu komunikace. Co by tváří v tvář probíhalo naprosto v pohodě může být na netu katastrofa.
Přílohy
Mám tento obrázek moc rád.
Mám tento obrázek moc rád.
gaus.gif (30.69 KiB) Zobrazeno 29987 x
Uživatelský avatar
Karlos
Rozpadlík
Příspěvky: 4681
Registrován: 21.12.2010 19:31
Bydliště: Velká Morava

Re: Vlastní obec už před Velkým Průšvihem

Příspěvek od Karlos »

Panové neblbněte, začíná se mi zdát že se pomalu rozjíždí něco jako nevraživost Rozpad vs. Preppers a musím říci že se mi to vůbec nelíbí... věřím že tyto dva (a i jakékoliv jiné) weby o sračkách do kterých se velkými kroky řítíme mohou existovat v poklidu vedle sebe. Každý jedinec zabívající se touto problematikou nechť si svobodně vybere které fórum je mu bližší, klidně ať i napíše proč, ale není potřeba o své pravdě přesvědčovat ostatní, rozdmýchávat vášně nebo se nedej bože osočovat a vzájemně urážet...

Rozpad je jaký je, má nějaká pravidla (psaná i nepsaná) a tvoří ho lidé kteří zde diskutují. Složení těchto lidí se v čase mění, někdo sem pouze nakoukne a z některých se stanou pravidelní návštěvníci. Pravdou je že každé diskuzní fórum má určitou skupinku skalních členů kteří tvoří něco jako duši (dá-li se to tak říci) a teď nemám na mysli pouze moderátory. Jsou to lidé kteří si rozumí, vzájemně se respektují a někteří i osobně znají... chci říci hrát fotbal také nebudu chodit s lidma s kterými si nerozumím jen pro to že ho mám rád já i oni (společné téma), přeci když po prvním hraní zjistím že si nerozumíme tak si najdu jiné spoluhráče (web) a nečekám že se mi ostatní prizbůsobí...

Tedy každý je zde vítán, ale prosím nesnažte se nás neustále měnit... prostě jsme jací jsme (a často ještě horší) ale nám to tak vyhovuje, vždyť Rozpad není povinnost (a věřme že ani nevyhnutelnost) ;)

PS: jen pro jistotu dodám že můj příspěvek měl vyznít obecně, nechtěl bych aby jsi si ho Miki vztáhnul pouze na sebe, to by mě mrzelo...
Kedarus
Příspěvky: 133
Registrován: 15.06.2012 20:34

Re: Vlastní obec už před Velkým Průšvihem

Příspěvek od Kedarus »

On je hlavne problem ve zpusobu komunikace.Clovek s dobrou virou i s dobrymy umysly neco napise a dopadne to uplne jinak nez myslel.Treba ja.
Tohleto je proste nevyhoda psaneho textu.Pokud s nekym sednes a budete se bavit muzou obe strany ihned reagovat a rict ..Hele takhle jsem to nemyslel....Myslim to tak a tak.
Jenozme tohle nejde u psaneho textu.Chybi tu bezprosredni vazba a potom to tak dopada.
Tohle moje OT prosim za 2 3 dny smazat.Dik
optim
Příspěvky: 255
Registrován: 26.02.2012 16:46

Re: Vlastní obec už před Velkým Průšvihem

Příspěvek od optim »

Miki, tím, že jsem se v jednom příspěvku zastal buzíků a v dalším jsem se náhodou dotkl tvého komplexu, pro mne osobně vůbec nic neznamená a považoval jsem celou věc za uzavřenou.

Proto si neber věci moc osobně a buď k druhým více tolerantní.

Zvýšíš si tak svoji schopnost vyjít s druhými lidmi a v případě nebezpečí i svou šanci díky druhým lidem přežít ... :)
Uživatelský avatar
Rase
VIP
Příspěvky: 541
Registrován: 27.04.2012 0:19
Pohlaví: muž
Bydliště: Prostějov
Kontaktovat uživatele:

Re: Vlastní obec už před Velkým Průšvihem

Příspěvek od Rase »

No dneska sem se na tu Farmu koukl, a musím říct že mi nepřišla nijak pitomá a dokoukal sem až dokonce. Nic převratného a ani nic pozoruhodného, ale ani tam nebylo nic co by mě vytáčelo. Prostě banda běžných lidí na chatě... (nepřešlo mi to ani ničím škokující - skoro až nuda - na dnešní dobu). Nějak nevím čím vás tahle reality show vytáčí, ale je pravda že sem po dloouhe době koukal na televizi a nemám ani tušení co se dělo v předchozích dílech.
Namu
Příspěvky: 5
Registrován: 22.07.2012 9:26
Bydliště: Tachov/ Mnichov
Kontaktovat uživatele:

Re: Vlastní obec už před Velkým Průšvihem

Příspěvek od Namu »

Nastěhovala jsem se právě do takové minivesničky v pohraničí. Sousedi vpravo a vlevo a přes ulici spolu nemluví. Jeden, co se tu sám přiženil, označuje nově přistěhovalé jako "náplavy". Na některých místech je půda spálená jedovatým pesticidem roundup. Jeden Sedlák zde mne přesvědčoval, že "bio" neexistuje a je jen podvod. Ačkoliv zde sotva potkáte auto, byla jsem nařčena, že mi nezáleží na bezpečnosti dětí, jen proto, že jsem měla moji 14-letou fenu bez vodítka - starušku, která sotva chodí, člověka nikdy neohrozila a děti chrání.
Tak já nevím. A když se podívám na politiku, tak mi příběhy z Kocourkova z mého dětství připadají relativně rozumné.

Zdá se, že jako LIDÉ máme vážný problém, vládne ANTIROZUM.

Určitě je to lepší tam, kde lidé bydlí spolu již generace, znají se. Tady v pohraničí jsou všichni nějak přistěhovalci.

Podílela jsem se na vydání knihy PŘÍRUČKA PRO ŽIVOT (viz sekce knihy), takže velmi dobře vím, o čem je toto fórum, a jsem za něj vděčná. Kdyby si více lidí uvědomovalo nutnost příprav na budoucnost, nebyl by ten kolaps tak závažný.

Ale jsem bezradná v mé nové vísce, zdá se, že lidé jsou všeobecně velmi nevědomí a odtržení od reality.

Jinak Vás tímto všechny zdravím :F

Namu
Uživatelský avatar
litrfree
Příspěvky: 2
Registrován: 20.10.2013 10:06
Pohlaví: muž
Bydliště: Čáslav
Kontaktovat uživatele:

Re: Vlastní obec už před Velkým Průšvihem

Příspěvek od litrfree »

Pokud jde o to jak moc bejt připravenej, tak větší problém bude si vzpomenout než něco vymyslet, a potom už to bude o náhodě. Od třetí minuty to bude přesilovka evoluce nad avolukálama. Sociálně vyloučený lokality jsou už i teď, a nemyslím skupiny nepracujících. Podle všecho není koncept útočiště-alamo životaschopnej. Nepřežije to krok plus jedna. Prostě, zahulíme, uvidíme.
Uživatelský avatar
Grunt
Příspěvky: 1585
Registrován: 11.12.2011 20:58
Bydliště: Jih Moravy

Re: Vlastní obec už před Velkým Průšvihem

Příspěvek od Grunt »

Tak jsem si dal tu práci a přečetl kompletně celé vlákno a musím teda dodat, že něco je opravdové psycho. Jak tak sleduju, tak pro váš projekt PA vesnice budete krom spousty různých profesí v první řadě potřebovat sociálního inženýra aby se taková vesnice po pár týdnech nerozpadla tím, že se všichni její obyvatelé požerou navzájem.
mortinto píše:Sehnat si pár "nevolníků" už dnes není žádný problém, stačí nabídnout azyl pár zkrachovalcům, které honí exekutoři, a mít v záloze dobrého právníka.. Dát těm lidem možnost důstojného života, jídlo a střechu nad hlavou a vychovat si jejich děti k odpovědnosti. To je fakt na hodně dlouho. Mám císaři Josefovi velmi za zlé, že zrušil nevolnictví a patrimoniální správu, kdy základem státní správy byla panství a nahradil je státními úředníky. Tehdy začala korupce ve velkém.
Jako už jen k tomuto nemám absolutně co dodat. A co asi myslíš, že ty lidi k tomu krachu přivedlo? Že to nebyla možnost důstojného života, střecha nad hlavou a jejich vlastní zodpovědnost? Představa že se jim něco takového dodá a znenadání to bude samo od sebe fungovat mi prostě přijde naivní. Stejně jako představa že se na vesnici dokutálí nějaký Pražák nebo Brňák s jasnou vizí, lídr, vůdce, slunce naše jasné a všichni se z něj posadí na zadek a je to ten klíčový element, který k funkčnosti samostatnosti malinké vesnice doposud chyběl. Když chceš do něčeho takového, tak se nestačí jen obklopit lidmi, kteří vědí jak na to, ale v první řadě musíš sám něco umět a musíš mít co nabídnout, protože ve stavu krize se na takové lídry a vůdce, ti co vědí jak na to, vykvákanou v první řadě (ve snaze zachránit si svůj vlastní zadek - může jim to někdo mít za zlé?).

Ale ať jenom nekybicuju a nekritizuju, to o čem tady sníte, tedy:
mortinto píše:Vesnice, kde takříkajíc "chcípnul pes", kde dožívá pár staroušků v zanedbaných chalupách a kde jsou nemovitosti levné, protože prakticky neprodejné je přesně to, co potřebujeme nalézt.
opravdu i v dnešních dobách ještě existuje. Nenašel jsem nic takového v mém okolí na české straně Jižní Moravy a stejně tak nevím jak je tomu třeba v Čechách, ale při mých toulkách na Bababettě po okolí se mi podařilo v létě zabloudit v lese a bez GPS jsem se vynořil bůh ví kde a valil očiska. Jde o pás osad téměř uprostřed lesa či pole bez jakékoliv infrastruktury. Některá místa navštívil i strejda Google, takže se tam dá Googlem přijet:
  • Húšky
    Fakt nádherný barák
    Fakt nádherný barák
    I když si nedělám iluze, že krávy které na tamějších loukách pasou pasou pro vlastní potřebu, i tak mi vyrazilo dech, že se v našem okolí furt něco takového praktikuje:
    Pasení krav
    Pasení krav
  • Trajlinky
  • Dolné a Horné Valy
  • Šišuláky
  • Habány
    To je dokonce osada založená migrujícími Habány a je dost pravděpodobné, že tam žijící lidé jsou jejich potomci (min. místní „starostka“ pí. Hedvika (ročník 1922) určitě). Některé tradiční hliněné usedlosti jsou však už opuštěné.
    Tenhle byl opuštěný určitě
    Tenhle byl opuštěný určitě
    Něco oficiálního z historie.
A i když se mi teda představa, že by na takové místa měli životem otrávení měšťáci migrovat a nechat se vydržovat tamějším obyvatelstvem ve svých vesnických vilkách, bohužel vám musím pánové sdělit že už jdete docela pozdě. Něco takového je na takových místech trend (něco málo jde pochytit i z toho Googlu). Pokud opravdu chcete vědět jak to na takových místech chodí doporučuju vzít si v létě dovolenou, naložit kola a jet se na taková místa projet. Vzhledem k izolaci jsou místní obyvatelé docela ukecaní a když sebou vezmete nějakou tu flašku domácké slivovice (Pražáci asi nějakou dobrou whiskey či víno z Tesca), tak je i možnost že se u večerního táboráku (který mají uprostřed náměstí na ulici) od místního obyvatelstva něco dozvíte a potvrdíte či naopak vyvrátíte některé své teorie.

U nás o ničem takovém nevím (všechno to migrovalo minimálně do vesnic), ale na Slovensku byla tradice zakládání osad docela silná a vím ještě o dalších. Klidně dávejte odkazy i na nějaké další, pokud to bude blízko, tak se tam zajedu podívat už jenom abych viděl na vlastní očiska jak to vypadá.
Uživatelský avatar
Terminated Account
Příspěvky: 3761
Registrován: 19.08.2011 9:42

Re: Vlastní obec už před Velkým Průšvihem

Příspěvek od Terminated Account »

Ptát se Mortinta je zbytečné. Tenhle web je mu po jistých událostech navždy zapovězen. Číst samozřejmě může, ale psát sám za sebe podle DOHODY ne! Třeba ale odpoví prostřednictvím svých následovníků, nebo dohodnutých kanálů. Možná je to pro někoho nesrozumitelné, ale hodně lidí ví "která páčka" a kdo neví, tak to nepotřebuje vědět. Každopádně toto je preventivní nárazníkové pásmo, aby to nespadlo kam nechceme.
Uživatelský avatar
Grunt
Příspěvky: 1585
Registrován: 11.12.2011 20:58
Bydliště: Jih Moravy

Re: Vlastní obec už před Velkým Průšvihem

Příspěvek od Grunt »

Však ono to rýpnutí taky nepatřilo jen mortintovi, že? Ale nechme toho. Nechci si tady dělat žádnou zlou krev.
Odpovědět