Vlastní obec už před Velkým Průšvihem

...aneb debata mezi zastánci kolektivního přežívání.
Odpovědět
Uživatelský avatar
Karlos
Rozpadlík
Příspěvky: 4681
Registrován: 21.12.2010 19:31
Bydliště: Velká Morava

Re: Vlastní obec už před Velkým Průšvihem

Příspěvek od Karlos »

Tak to samozrejme ano, to bychom jinak byli na špatném fóru :) ale mezi mnou zmíněnýma dvěma přístupy (hospodář vs. loupežník) je tak velký rozdíl že si musí každý zvolit už na začátku kterou cestou se chce dát a dle toho se připravovat...

Já osobně se snažím jít cestou hospodáře neboť mám rodinu a malé dítě...
Uživatelský avatar
Leon Chamel
Rozpadlík
Příspěvky: 409
Registrován: 12.03.2012 16:25
Bydliště: Haná

Re: Vlastní obec už před Velkým Průšvihem

Příspěvek od Leon Chamel »

Vlastní vesnice je z mnoha důvodů příliš velké, téměř nereálné sousto. Zároveň tu ale všichni tak nějak cítíme, že zůstat v případě průšvihu ve městě je také špatně. Jako určitý kompromis se nabízí útočiště v podobě rekreační chalupy (ne chaty, ale bývalé zem. usedlosti) na venkově. Zvát si tam dobré přátele na víkendy, oslavy a na léto a když se jim tam zalíbí, tak při vhodné příležitosti nadhodit, že to staré stavení dole je za dobrou cenu na prodej a to u rybníka by bylo asi k mání taky... Já už takhle jednu pastoušku v sousedství udal a myslím, že nebude poslední. Vlastní vesnice to sice není, ale spřízněné duše + případná vzájemná pomoc a podpora "na dostřel" nejsou také k zahození ;)
Podle mě je tohle spolu s navázáním dobrých vztahů s klíčovými usedlíky asi maximum možného.
optim
Příspěvky: 255
Registrován: 26.02.2012 16:46

Re: Vlastní obec už před Velkým Průšvihem

Příspěvek od optim »

Žít na chatě s rodinou a pomalu pojídat MRE po 160,- v kombinaci s tím, co les dá, se asi nebude dát moc dlouho ...

Ono se stači podívat, jak to vypadá v problémových lokalitách (severní čechy a morava) už dnes ...

Možná i proto se mi dostal do ruky a tak trochu inspiroval tenhle film:

http://www.csfd.cz/film/240985-zivot-za-zdi/
Maximus
VIP
Příspěvky: 6526
Registrován: 12.01.2011 19:24
Bydliště: ČSR

Re: Vlastní obec už před Velkým Průšvihem

Příspěvek od Maximus »

Nejjednodušší cestou k PA vesnici je najít si nějakou současnou vesnici, kde existuje dosud solidní komunitní život, kde budete mít dobré sousedy a kde také lidé ještě zcela neztratili schopnost se postarat sami o sebe. Do takové fungující vesnice (škola, školka, pracovní příležitosti, fungující obchod, hospoda, dobrovolní hasiči, normální myslivci, etc.) se pak dají snáze zlákat další rozpadlíci a vytvořit časem určitou enklávu rozpadlíků, která v případné PA situaci vytvoří pevné jádro vesnické PA komunity ;).

Přiznávám, že jsme s ženou hledali takovou vhodnou vesnici řadu let, ale je všem asi určitě jasné, že bez určitých kompromisů ze strany vlastních i manželčiných představ a nároků se to neobešlo prostě neobešlo :twisted:.

Zatím není ještě dostatečný tlak, který by vyvolával v obyvatelstvu nutnost počítat ve svých životních plánech s PA scénáři. Proto idea nějakého projektu PA vesnice v současné situaci stěží najde takovou podporu, aby se dalo začít na zelené louce - prostě není zatím reálně dost ochotných lidí (mluvím minimálně o 7 až 10 vícegeneračních rodinách, jinak to nelze ani omylem považovat za nějakou "PA obec"), kteří by vložili většinu svého kapitálu, času do tohoto projektu a většinou i opustili svoje dosavadní zázemí i práci. Je možné, že se to s prohlubující krizí změní, ale nyní bez masivní dotace od nějakého "rozpadajícího se" miliardáře, který si bude chtít vytvořit svoji "privátní" PA vesnici to nevidím reálně.
Kedarus
Příspěvky: 133
Registrován: 15.06.2012 20:34

Re: Vlastní obec už před Velkým Průšvihem

Příspěvek od Kedarus »

Ahoj
Jako novacek nechci hned zakladat nove vlakno a muj dotaz se hodi nejvic sem.
Zajima me velikost vlastni obce z hlediska poctu obyvatel nutnych k obrane.Evidentne tu mam nejmene zkusenosti a nekdo z Vas mozna po tomto tematu patral.
Podle situace.
1.Energeticka,bankovni atd krize
2.Nasazeni ZHN,virus zabijak
3.Slunecni erupce,poradny dest meteoritu.
Podle casu.
A.3 mesice
B.pul roku
C.rok
D.2 roky.
K bodu 1.Pozvolny rozpad.Tam bych predpokladal loupezive skupiny o sile max 10 muzu.Vykonna moc bude upadat relativne pomalu a nedovoli zpocatku vznik soukromych armad o sile stovek muzu.Vesnice ziska cas na budovu obrany a ziskani novych clenu.
K bodu 2.Lidsky nejhorsi varianta,ale nejlepsi z hlediska obrany.Pochybuju ze rok po jaderne valce bude kdokoli schopen postavit petisetclenou armadu protoze se proste neuzivi.Navic spadove oblasti brani v pohybu,potencionalni virus zabrani kontaktum uplne.Predpokladam loupezniky o sile max 30 muzu,ale oproti bodu 1 mnohem vice zdesperovanych.
K bodu 3.Nejhorsi varianta.Moznost uplneho zhrouceni statu do 3-4 mesicu (hlad,bez energii i komunikace),slusna pravdepodbnost ze se najde hromada malych fuhreru schopnych postavit centralni jednotku a dat dohromady i nekolik set ozbrojencu a pote plenit okoli.V tomto pripade je vlastni obec(pokud nebude dostacne velka) spise koledovani o prusvih nez smysluplna jednotka k preziti.
Dik za Vase nazory abych vedel jakou strategii zvolit.Velka vlastni obec(nejlepsi varianta,ale pouze v pripade ze bude dostatecne velka a obranyschopna),malinka vlastni obec(co nejdal od civilizace spolehajici predevsim na utajeni),nebo solo s detmi zakopany nekde na horach.
Kedarus
Příspěvky: 133
Registrován: 15.06.2012 20:34

Re: Vlastní obec už před Velkým Průšvihem

Příspěvek od Kedarus »

Tohle je hodne dobre video.Zezacatku ne sice primo k tematu ale rozjede se :)
http://www.zlo.cz/collapse-kolaps.php
Gloch
Příspěvky: 68
Registrován: 09.04.2012 23:23

Re: Vlastní obec už před Velkým Průšvihem

Příspěvek od Gloch »

omaha píše:To ano, já myslel sever severnější....Skandinávii
Zjistěte si schválně, jak to tam dnes vypadá s muslimy :(
Uživatelský avatar
Fabulous
Administrátor
Příspěvky: 8788
Registrován: 17.09.2011 21:33
Pohlaví: nevím, skryto ve špeku
Bydliště: Praha a okolí
Kontaktovat uživatele:

Re: Vlastní obec už před Velkým Průšvihem

Příspěvek od Fabulous »

Divejte se na reality Farma. At vite jak to mozna v te vlastni rozpadlicke obci bude vypadat. Je to proste o lidech.
Uživatelský avatar
Sehr
Příspěvky: 265
Registrován: 11.01.2012 21:04
Pohlaví: i černoch by záviděl
Bydliště: Praha/Kolin

Re: Vlastní obec už před Velkým Průšvihem

Příspěvek od Sehr »

Fabulous píše:Divejte se na reality Farma. At vite jak to mozna v te vlastni rozpadlicke obci bude vypadat. Je to proste o lidech.
Koukal jsem se na par dilu na slovacich a je to moc hrane.Fakt si myslite,ze to bude vypadat v te rozpadlicke obci?
Uživatelský avatar
MRAK
VIP
Příspěvky: 3020
Registrován: 13.01.2011 11:02
Bydliště: Sever

Re: Vlastní obec už před Velkým Průšvihem

Příspěvek od MRAK »

ad farma ...

jak napsal Fabik ... je to o lidech ;)

viděl jsem jen ukázky, ale s přehledem můžu prohlásit, že na podobné farmě se v PA době sejít tato squadra a já, velmi záhy by skupina významě prořídla :lol:

hehe

manželka to sleduje .... já jdu raději na pokerstar vydělat nějakou tvrdou měnu :mrgreen:
alibaba
Příspěvky: 2113
Registrován: 12.01.2011 21:27
Bydliště: North Carolina USA

Re: Vlastní obec už před Velkým Průšvihem

Příspěvek od alibaba »

Mrak tvrda mena je jedine zlato a stribro a proto se tomu rika tvrda mena, nebot je do toho mozne se zakousnout .....
Uživatelský avatar
MRAK
VIP
Příspěvky: 3020
Registrován: 13.01.2011 11:02
Bydliště: Sever

Re: Vlastní obec už před Velkým Průšvihem

Příspěvek od MRAK »

Zase jsme OT

Ale chce to Trochu nadhledu Alibabiku :-)

Stejne jsem prohral.
200 usd. :-(

Meli jsme se do farmy hromadne prihlasit my :-)
Asi by to byla vcelku prca :-)

Myslite ze by se divili, kdyby jsme zacali z baglu vyndavat krom hadru a plysaku, taky kudly a kvery?
Muhehe :-)
alibaba
Příspěvky: 2113
Registrován: 12.01.2011 21:27
Bydliště: North Carolina USA

Re: Vlastní obec už před Velkým Průšvihem

Příspěvek od alibaba »

:rofl :rofl :rofl
Uživatelský avatar
SaraH
VIP
Příspěvky: 339
Registrován: 14.05.2011 12:18
Bydliště: Střední Čechy, Vysočina

Re: Vlastní obec už před Velkým Průšvihem

Příspěvek od SaraH »

Mě na Farmě zaujala v ukázce pec na chleba a ruční mlýnek. Tak jsem se podívala na úvodní díl a víc nedám. Vydržet takovou hrůzu prostě nemůžu ani kvůli peci.
Uživatelský avatar
revas
Rozpadlík
Příspěvky: 76
Registrován: 07.08.2011 9:11
Bydliště: Kousek od Blanska

Re: Vlastní obec už před Velkým Průšvihem

Příspěvek od revas »

No já z toho taky zrovna 2x nejsem nadšenej, když jsem koukal na přihlašovací formulář to této soutěže tak mě to bylo líto že skrz zaměstnání si nemůžu dovolit 3 měsíce volna, ale po tom prvním díle toho ani nelituju, je jasný že vybírali takový typy lidi aby to tam pořádně vřelo a vůbec nejde o to jestli si vypěstují něco k jídlu a upečou chleba nebo ne, ale o že až budou hladoví, smradlaví a nervózní tak aby si dali do držky :-D to je to co bude většinu lidí z tepla u TV bude zajímat. Ale i tak to budu sledovat, jsem zvědavej co se těch lidí za ty 3 měsíce vyvine za příšery a čeho všeho kdo bude schopnej :lol:
Uživatelský avatar
Centurion
VIP
Příspěvky: 671
Registrován: 01.04.2012 15:16

Re: Vlastní obec už před Velkým Průšvihem

Příspěvek od Centurion »

Je to neco mezi experiment kolonie a kdo kdo přežije, ale hodně slabej odvárek. V prvním díle mě docela rozesmáli 2 věci:

1. Budou žít v těch nejdrsnějších podmínkách. - Vždyt mají ohen, celkem slušnej nocleh, kadibudku, vodu, a hladem je tam taky umřít nenechaj. Nevim teda co je na tom drsného.

2. Budou jíst co si sami vypěstují. - Jestli nemaj kouzelnou fazoli, tak neznam žadnou rostlinu ktérá by rostla tak rychle aby se dala konzumovat ze dne na den.
Uživatelský avatar
Fabulous
Administrátor
Příspěvky: 8788
Registrován: 17.09.2011 21:33
Pohlaví: nevím, skryto ve špeku
Bydliště: Praha a okolí
Kontaktovat uživatele:

Re: Vlastní obec už před Velkým Průšvihem

Příspěvek od Fabulous »

Už se těším, jak v "naší" obci bodou tyto typy lidí, jako na farmě: štětka, cholerický psychopat, buzínek, namachrovaný podnikatel, šampónový metrosexuál a zkrachovaný voják (nebo policajt). Já se tím pořadem bavím od samého začátku. A abych nebyl od tématu - názorně to ukazuje bídu dnešního lidského materiálu, se kterou tu potěmkinovu vesničku nevybuduje ani legendární RP (budiž mu internet lehký) :D
Uživatelský avatar
revas
Rozpadlík
Příspěvky: 76
Registrován: 07.08.2011 9:11
Bydliště: Kousek od Blanska

Re: Vlastní obec už před Velkým Průšvihem

Příspěvek od revas »

Fabulous: štětka v "naší obci" mě vadit nebude, to se může hodit :P :nod
Uživatelský avatar
Fabulous
Administrátor
Příspěvky: 8788
Registrován: 17.09.2011 21:33
Pohlaví: nevím, skryto ve špeku
Bydliště: Praha a okolí
Kontaktovat uživatele:

Re: Vlastní obec už před Velkým Průšvihem

Příspěvek od Fabulous »

Víš kolik by mě to stálo konzerv??? ;)
optim
Příspěvky: 255
Registrován: 26.02.2012 16:46

Re: Vlastní obec už před Velkým Průšvihem

Příspěvek od optim »

Fabulous píše:Už se těším, jak v "naší" obci bodou tyto typy lidí, jako na farmě: štětka, cholerický psychopat, buzínek, namachrovaný podnikatel, šampónový metrosexuál a zkrachovaný voják (nebo policajt). Já se tím pořadem bavím od samého začátku. A abych nebyl od tématu - názorně to ukazuje bídu dnešního lidského materiálu, se kterou tu potěmkinovu vesničku nevybuduje ani legendární RP (budiž mu internet lehký) :D
To, že v televizi vidíš doslova samý odpad, neznamená, že je všechno tak špatné. Ve skutečnosti exitují i normální lidé, kteří se živí poctivou prací. Je jich už poměrně málo, ale existují ...

Televizi naštěstí už několik let doma nemáme ... :)
Odpovědět