Kurzy strelby NTCS

...aneb "practice make perfect".
Odpovědět
jameson363
Příspěvky: 633
Registrován: 29.12.2012 0:02
Pohlaví: muž

Kurzy strelby NTCS

Příspěvek od jameson363 »

https://www.ntcs.pro/

Krome kurzu u Hard Task jsem byl i na kurzu pistole u NTCS.pro a muzu taky vrele doporucit. Z meho laickeho pohledu, bych rekl, ze Hard Task je takovej vic "sportovne-speslackej", kdezto NTCS to uci vic jak pro dementy (bez urazky) a je to takove vic rozpadlicke. Techniky jsou na prvni pohled mozna malicko slozitejsi a neprirozenejsi, ale kdyz clovek pronikne do systemu hloubeji, tak zjisti, ze ani ne a ze jich je mnohem mene a je to takove hodne blbuvzdorne.


Osobne jsem zastancem spis stylu projit si vic skol a vybrat si, co mu vyhovuje, ale pokud ma nekdo rad jeden overeny styl, kde to proste dela jak mu instruktor rekne a moc nad tim nechce premejslet, tak NTCS je pro nej urcite dobra volba.
Davcoun
Příspěvky: 4
Registrován: 26.06.2012 12:44

Re: Kurzy strelby NTCS

Příspěvek od Davcoun »

Absolvoval jsem kurz útočná puška a kvalitu výcviku mohu potvrdit. Na rozdíl od třeba již zmiňovaného Hard Tasku jde o takzvanou zelenou metodiku/taktiku, tedy spíše taktiku boje vojenskou, než-li policejní, a je to zase něco trochu jiného.
Takže také doporučuji vyzkoušet, s některými prvky jsem se setkal poprvé právě zde a celý kurz mě opravdu posunul kus dál. Za mě :yes
Reccol
VIP
Příspěvky: 551
Registrován: 19.09.2011 14:43

Re: Kurzy strelby NTCS

Příspěvek od Reccol »

Jameson: Můžes trochu víc popsat ten rozdíl mezi "sportovně-spešláckým" a pro "dementy"? Abych si udělal obrázek, jestli k NTCS mám chuť tam jezdit :)
jameson363
Příspěvky: 633
Registrován: 29.12.2012 0:02
Pohlaví: muž

Re: Kurzy strelby NTCS

Příspěvek od jameson363 »

Reccol píše:Jameson: Můžes trochu víc popsat ten rozdíl mezi "sportovně-spešláckým" a pro "dementy"? Abych si udělal obrázek, jestli k NTCS mám chuť tam jezdit :)
Milan, co to vede, ma krome sluzby v OS vystudovanou FTVS biomechaniku. No a ty techniky jsou proste takovy, aby byly za kazdy situace co nejvic stejne, coz znamena, ze jsou trochu pomalejsi, ale vic to dostanes do krve (do svalove pameti), protoze furt delas do same, coz je super, kdyz mas nizsi casovou a nabojovou dotaci na trening, napriklad ses obycejnej policajt, straznik, co vystrili par set nebo nizsich par tisic ran rocne a moc nechce doma susit, nebo treba ani doma nema kver.

Pokud ses speslak nebo sportak, co vystrili 10k-20k ci vic ran rocne, tak te to bude zbytecne zpomalovat a 20k ranama mas tolik opakovani a zkusenosti, ze si muzes dovolit "vetsi paradicky".

Milan rika, ze i pro speslaky je to dobry, ale vetsina elitnejsich utvaru sveta se inspiruje spis tou sportovnejsi strelbou, tak nevim no.

Kazdopadne nektery techniky se hodej pro kazdyho a urcite ten kurz ukaze zajimavy veci kazdymu, kdo neni vylozene IPSC sportak. Pokud clovek objizdi ruzny takticky kurzy typu Hard Task, Akademie Aegis atd, tak urcite nevynechat.
Odpovědět