Aktivní zálohy

...aneb "practice make perfect".
Uživatelský avatar
miculas
Rozpadlík
Příspěvky: 271
Registrován: 22.07.2012 19:15
Bydliště: Hanácké Athény

Re: Aktivní zálohy

Příspěvek od miculas »

Teď si rozumíme ovšem i tak o tom, že by se něco takového dělalo v UVN, slyším poprvé. Nevíš v rámci kterého vyšetření a kde to vyžadují?
Reccol
VIP
Příspěvky: 551
Registrován: 19.09.2011 14:43

Re: Aktivní zálohy

Příspěvek od Reccol »

http://kariera.army.cz/cz/profesional/8 ... lu-v-praze

Část "Šetření fyzické zdatnosti".
Uživatelský avatar
goral
Příspěvky: 1410
Registrován: 01.07.2011 23:53
Bydliště: Morava!

Re: Aktivní zálohy

Příspěvek od goral »

A to si jen vycet a nebo to opravdu nekdo absolvoval ze zalozaku? Protoze jsem se setkal nedavno s mladou krvi a neverim, ze by tim nekdo zvladl projit (o stare krvi radsi ani nemluvim).
Jedna vec je zdravotni vysetreni a druha vec je prijimaci rizeni a testy s tim spojene. IMHO zaloham staci jen samotne vysetreni (vzdycky to tak bylo, co je mi znamo). Ostatne kdyby se vyzadovala i fyzicka, tak tam nikdo neni.

Je to sice fyzicky vysmech, ale ruku na srdce - vsichni vime jak je to s fyzickou u zaloh. Na utvarovych zalohach, kde se delaji fyzicky prezkouseni (jen a pouze oba Prostejovy) se da bavit o telaku za jedna az dva, ale na krajskych rotach pochybuju ze by se vubec nekdo dohrabal ke trojce, podle toho, co jsem mel moznost videt (bodejt, kdyz to delaji ve volnem case, zadarmo).
Reccol
VIP
Příspěvky: 551
Registrován: 19.09.2011 14:43

Re: Aktivní zálohy

Příspěvek od Reccol »

Teď nevím, mám pocit, že mluvíš o normálním přezkoušení, kterým by pravda hromada záložáků vůbec neprošla. Ale nemocnice (pokud vím) stejná jak pro profi i AZ, tzn. ta fyzická část by tam měla bejt.
Uživatelský avatar
miculas
Rozpadlík
Příspěvky: 271
Registrován: 22.07.2012 19:15
Bydliště: Hanácké Athény

Re: Aktivní zálohy

Příspěvek od miculas »

Je to tak, jak říká goral. Několik doktorů, psychiatr a psychotesty. Je to tak na 2 dny. Pokud se některému něco nezdá, oběhneš si ještě nějaká další vyšetření. Když jsem to před lety absolvoval, něco mi zašustilo na srdci a tak jsem ještě musel na kardiologii na holter. K přijetí do záloh žádné dřepy a shyby nikde neděláš. Novinkou je, že před nástupem na cvičení po prodloužení smlouvy (tzn. po 3 letech) požadují výpis zdravotní dokumentace od tvého lékaře.
Podmínky přijetí jsou upraveny v § 5 odst. 2 zákona č 585/2004 Sb., branný zákon, zdravotní podmínky pak ve vyhlášce č. 103/2005 ze dne 14. února 2005. O AZ více zde.
Uživatelský avatar
goral
Příspěvky: 1410
Registrován: 01.07.2011 23:53
Bydliště: Morava!

Re: Aktivní zálohy

Příspěvek od goral »

Psal jsem o prezkouseni spise v navaznosti, jako povzdech nad fyzickou (ne)pripravenosti zaloh.


Kazdopadne pokud to neni nejaka velka novinka , tak v UVN/VN se nedelaji zadny fyzicky testy. Kamarad se letos na jare hlasil a nic takovyho nedelal.
Uživatelský avatar
revas
Rozpadlík
Příspěvky: 76
Registrován: 07.08.2011 9:11
Bydliště: Kousek od Blanska

Re: Aktivní zálohy

Příspěvek od revas »

miculas píše: - kdo neabsolvoval ZVS, užije si 6 (nebo 7) týdnů ve vyškovské akademii pořadového kroku,
A to probíhá jak to jseš tam 24h denně 7dní v týdnu jako když byl standardní přijímač a nebo to máš jako když jdeš do práce s tím že jdeš ráno na 7h tam a v 15h dom a víkendy volný? :-D
Reccol
VIP
Příspěvky: 551
Registrován: 19.09.2011 14:43

Re: Aktivní zálohy

Příspěvek od Reccol »

Většinou od pondělí do čtvrtka.
Uživatelský avatar
revas
Rozpadlík
Příspěvky: 76
Registrován: 07.08.2011 9:11
Bydliště: Kousek od Blanska

Re: Aktivní zálohy

Příspěvek od revas »

Od pondělí do čtvrtka a 8h denně a nebo 24h?
Reccol
VIP
Příspěvky: 551
Registrován: 19.09.2011 14:43

Re: Aktivní zálohy

Příspěvek od Reccol »

Mám pocit, že je nepřetržitej, ale ruku do ohně bych za to nedal. Nicméně nepočítej s tím, že je to 8 hodin a padla.
Uživatelský avatar
miculas
Rozpadlík
Příspěvky: 271
Registrován: 22.07.2012 19:15
Bydliště: Hanácké Athény

Re: Aktivní zálohy

Příspěvek od miculas »

Nepřetržitý.
Reccol
VIP
Příspěvky: 551
Registrován: 19.09.2011 14:43

Re: Aktivní zálohy

Příspěvek od Reccol »

K těm fyzickejm testům - omluva, zmotal jsem to dokupy s profi, který je maj. Takže AZ fakt jen zdravtni a psycho.
Uživatelský avatar
Pepe
VIP
Příspěvky: 792
Registrován: 22.12.2010 14:14

Re: Aktivní zálohy

Příspěvek od Pepe »

Výcvik je nepřetržitý (24h denně) od PO do ČT. Ale nemějte strach, vyspat vás nechaj, instruktoři jsou taky lidi.
Uživatelský avatar
EBE
Příspěvky: 639
Registrován: 08.08.2012 16:14
Bydliště: Slovensko východ

Re: Aktivní zálohy

Příspěvek od EBE »

Odsledoval som v našich správach, o aktívnych zálohách sa už uvažuje aj u nás na slovensku od jari budúceho roku, žeby som oprášil výstroj? 8-) Použitie záloh: nasadenie pri katastrofách, povodniach, požiaroch, či iných kalamitách, koordinčných akciách obrovských rozmerov a tak podobne.
Ano, bude sa hlavne kontrolovať zdravotný stav záloh, aby pri povolaní neprišla V3Ska plná pivnopupkatých veteránov s pohármi v ruke ešte z krčmi :D
Uživatelský avatar
Dan.te
VIP
Příspěvky: 155
Registrován: 21.07.2012 11:31
Bydliště: Brno

Re: Aktivní zálohy

Příspěvek od Dan.te »

muzzleloader
VIP
Příspěvky: 766
Registrován: 04.04.2012 14:26

Re: Aktivní zálohy

Příspěvek od muzzleloader »

Kazdej rok nad tim premyslim a v posledni dobe opravdu hodne.Bohuzel u nas v Plzni byla poptavka jen po strelci a to me stvalo.Ted se ovsem poptavka rozsirila a je tam uz i funkce memu srdci blizka,tak do toho asi pujdu :-)
Uživatelský avatar
Fabulous
Administrátor
Příspěvky: 8791
Registrován: 17.09.2011 21:33
Pohlaví: nevím, skryto ve špeku
Bydliště: Praha a okolí
Kontaktovat uživatele:

Re: Aktivní zálohy

Příspěvek od Fabulous »

Být aktivně založen by mě samozřejmě lákalo, ale v případě velkého průseru bych byl povolán a kdo by se mi potom postaral o rodinu?
big bang
Příspěvky: 856
Registrován: 12.10.2012 10:45

Re: Aktivní zálohy

Příspěvek od big bang »

A úplné najsamlepšie bude keď dostanete befel strieľať do svojich spoluobčanov, ktorý nespokojní zo systémom(politickou a ekonomickou situáciou) vylezú na ulicu a budú v zúrivosti demolovať všetko okolo demonštrácie(ako v Grécku) a vy ak to na rozkaz nezmačknete, tak dostanete 10-15 rokov na tvrdo alebo vás nejaká guma odpráskne na mieste :lol: to už je lepšie ísť strieľať ako žoldák do Afganu za hotové(cez agentúru) :cash :lol:
Naposledy upravil(a) big bang dne 12.12.2012 11:25, celkem upraveno 1 x.
muzzleloader
VIP
Příspěvky: 766
Registrován: 04.04.2012 14:26

Re: Aktivní zálohy

Příspěvek od muzzleloader »

Vezmes rodinu do zazemi vojenskeho objektu a pokud se rozpadne rozpadne i armada,tak si aspon naberes nejake vybaveni navic :-)

Edit: to je nesmysl.Armada nemuze byt pouzita proti obcanum vlastni zeme.Ustava to nedovoluje.To nejsou lidove milice.
big bang
Příspěvky: 856
Registrován: 12.10.2012 10:45

Re: Aktivní zálohy

Příspěvek od big bang »

Alebo za dobrého pan tátu Klausíčka a Nečáska a ich rodinku položiť život niekde v Líbyi, Sýrii, Iraku alebo Afgáne!!! na Damašek!!! tuhle válku vyhrajeme!!! :lol: :devil
Odpovědět