Den otevřených dveří - střelnice Hovorany

...aneb "practice make perfect".
Uživatelský avatar
Karlos
Rozpadlík
Příspěvky: 4681
Registrován: 21.12.2010 19:31
Bydliště: Velká Morava

Den otevřených dveří - střelnice Hovorany

Příspěvek od Karlos »

Docela zvažuji že bych se na tuto akci zajel podívat, láká mě možnost osahat a vyzkoušet CZ805 Bren a Scorpion EVO.

Nebudete tam nekdo taky? Podotýkám že nejde o víkend ale o xxxxx den - úterý !
Přílohy
hovorany2012.jpg
Uživatelský avatar
Leon Chamel
Rozpadlík
Příspěvky: 409
Registrován: 12.03.2012 16:25
Bydliště: Haná

Re: Den otevřených dveří - střelnice Hovorany

Příspěvek od Leon Chamel »

8. května není běžný pracovní den, alespoň ne pro většinu lidí, je to přece státní svátek.
Akce vypadá lákavě, možná se tam potkáme.
Uživatelský avatar
Terminated Account
Příspěvky: 3761
Registrován: 19.08.2011 9:42

Re: Den otevřených dveří - střelnice Hovorany

Příspěvek od Terminated Account »

Mám to za barákem a rád bych se zúčastnil, ale bohužel budu tou dobou mimo ČR :(
Uživatelský avatar
Karlos
Rozpadlík
Příspěvky: 4681
Registrován: 21.12.2010 19:31
Bydliště: Velká Morava

Re: Den otevřených dveří - střelnice Hovorany

Příspěvek od Karlos »

Jaj pravdu díš :oops: :mrgreen:
Uživatelský avatar
Artifex
VIP
Příspěvky: 1066
Registrován: 26.03.2012 17:08
Bydliště: Brno

Re: Den otevřených dveří - střelnice Hovorany

Příspěvek od Artifex »

Pojede-li někdo z Brna, slíbil jsem Mili, že tam budu fotografovat, takže se rád po 10:00 přidám.
JimmyJazz
Příspěvky: 819
Registrován: 31.01.2011 12:41

Re: Den otevřených dveří - střelnice Hovorany

Příspěvek od JimmyJazz »

Zni to zajimave, pokud bude moznost si prinest i vlastni naradi, tak bych se i dostavil.
Uživatelský avatar
Artifex
VIP
Příspěvky: 1066
Registrován: 26.03.2012 17:08
Bydliště: Brno

Re: Den otevřených dveří - střelnice Hovorany

Příspěvek od Artifex »

Přinést SNAD můžeš, posledně jsem si vypálil také pár zásobníků z vlastního, záleží jak bude prostor, stavy jsou naplěné zbraněmi na půjčení a lidmi, kteří je hlídají.
Naposledy upravil(a) Artifex dne 18.04.2012 17:36, celkem upraveno 1 x.
JimmyJazz
Příspěvky: 819
Registrován: 31.01.2011 12:41

Re: Den otevřených dveří - střelnice Hovorany

Příspěvek od JimmyJazz »

Tak prinest nemuzu, prave jsem obdrzel e-mail od strelnice. Tak tohle vyrazne zmensilo sance me ucasti. Skoda.
Uživatelský avatar
Artifex
VIP
Příspěvky: 1066
Registrován: 26.03.2012 17:08
Bydliště: Brno

Re: Den otevřených dveří - střelnice Hovorany

Příspěvek od Artifex »

Jinak akci 100%ně doporučuju, už jsem několikrát byl, tu jsou fotky z posledního dne otevřených dveří, některé jsou ode mne:
http://www.sskhovorany.cz/index.php?typ ... 2011-09-18

a tu je videjko z roku 2010 kde jsem taktéž působil jako kameraman:
http://www.youtube.com/watch?v=rKXj7UqYdqY
Uživatelský avatar
Karlos
Rozpadlík
Příspěvky: 4681
Registrován: 21.12.2010 19:31
Bydliště: Velká Morava

Re: Den otevřených dveří - střelnice Hovorany

Příspěvek od Karlos »

Artifex: ...jsem sám komu připadne že jsi fotil hlavně ženský a ty z kterých ženský teprve vyrostou? :mrgreen:

Jinak souhlasím s doporučením akce, sám jsem tam před pár lety již 2x byl :yes
Uživatelský avatar
Artifex
VIP
Příspěvky: 1066
Registrován: 26.03.2012 17:08
Bydliště: Brno

Re: Den otevřených dveří - střelnice Hovorany

Příspěvek od Artifex »

Ano, jsi sám, ty ženské totiž nejsou ode mne... všechny :D
Pokud si dovolím odhadnout tak moje fotky jsou 10, 12,15, 19, 20,21 23,24, možná 25
Dával jsem fotky Mili a ta si protřídila co si dají na web a co ne, minimálně pár giga toho tam nedali :D
Uživatelský avatar
Karlos
Rozpadlík
Příspěvky: 4681
Registrován: 21.12.2010 19:31
Bydliště: Velká Morava

Re: Den otevřených dveří - střelnice Hovorany

Příspěvek od Karlos »

Tak kdo zitra jedete? Ja s malochem jedu tak kdyztak pisnete SZ s mobilem a muzeme trochu pokecat ;)
Uživatelský avatar
Artifex
VIP
Příspěvky: 1066
Registrován: 26.03.2012 17:08
Bydliště: Brno

Re: Den otevřených dveří - střelnice Hovorany

Příspěvek od Artifex »

Já jedu.
Uživatelský avatar
Terminated Account
Příspěvky: 3761
Registrován: 19.08.2011 9:42

Re: Den otevřených dveří - střelnice Hovorany

Příspěvek od Terminated Account »

Moje dojmy z akce: Z fotek z loňského ročníku jsem čekal komornější akci, ale skutečnost byla zcela odlišná. Zbraní a to zajímavých bylo na akci hodně, ale lidí zajímavých i nezajímavých bylo ještě více. Už v devět hodin jsem strávil ve frontě na nákup nábojů (poukázky) hodinu a půl. Ceny některých nábojů: 9mm - 8 Kč, 7,62 * 39 - 15 Kč, 223 Rem. - 15 Kč, 22 Lr - 2,5 Kč, 308 Win. - tuším 30 Kč. K dispozici bylo cca 20 různých ráží. Pořadatelé/instruktoři velice příjemní a ochotní. Pokud na stanovišti nečekali střelci (což bylo vyjímečné) a člověk se prodral davem, dalo se cokoliv a jakkoliv dlouho ošahávat. Mám pocit, že ani samotní organizátoři nepočítali s tak velkým počtem lidí, protože kapacitní a organizační limity byly již značně na hraně, ale zvládali to velmi dobře.

PS: Jsem rád, že jsem nemusel jen anonymně přijet, odstřílet a odjet, ale hlavně, že jsem mohl alespoň krátce příjemně pokecat s Karlosem. Ostaně jako vždy ;)
Uživatelský avatar
Karlos
Rozpadlík
Příspěvky: 4681
Registrován: 21.12.2010 19:31
Bydliště: Velká Morava

Re: Den otevřených dveří - střelnice Hovorany

Příspěvek od Karlos »

Potvrzuji MacGyverova slova, akce suprovní jen by to chtelo polovinu lidí... upřímně musím říci že cena munice me nejprve trochu zaskočila (2 až 2,5 násobek běžné ceny) ale když si člověk uvědomil že nebylo žádné vstupné a neplatilo se za zapujcku zbrani tak vlastně v pohodě...

Střelil jsem si poprvé v životě z Pouštního Orla a to jak z .50AE tak rovnou i z .44Mag, pistole na mou ruku velká jako kráva, ale o zážitek postaráno (jen maleho nastvalo ze mu nechteli nechat padesátkovou nabojnici co chytil, byly i slzičky)... Bohužel netuším zda ty .50AE byly plnotučné jelikož se jednalo o přebíjenky a já se zapoměl zeptat. Některým lidem moc nechybělo aby jim pistole po výstřelu vyběhla z rukou...

Pak jsem si bouchl ze Steyr AUGu, ta puska se mi nelibi a sam od sebe bych si ji asi nepujčil, ale dal jsem na doporuceni Macka a musim uznat ze se s tim strili hodne dobře, perfektni optika, změnil jsem nazor...

Nakonec jsem si dal nové EVO a z něho jsem fakt nadšen, ta zbraň mi učarovala a kdyby nebyla tak draha tak bych si ji dovedl představit jako spolubydlící ;)
Uživatelský avatar
Artifex
VIP
Příspěvky: 1066
Registrován: 26.03.2012 17:08
Bydliště: Brno

Re: Den otevřených dveří - střelnice Hovorany

Příspěvek od Artifex »

Tak, pánové, moc mne mrzí, že jsme se nepotkali, ráno jsem psal Karlosovi SMS... Dorána jsem pracoval, už asi 3. den v kuse a ač jsem měl nejlepší vůli přijet, byl jsem rád, že jsem se došoural směr postel... :evil:
Uživatelský avatar
Karlos
Rozpadlík
Příspěvky: 4681
Registrován: 21.12.2010 19:31
Bydliště: Velká Morava

Re: Den otevřených dveří - střelnice Hovorany

Příspěvek od Karlos »

Zdar SMS došla, škoda že ti to nevyšlo, třeba někdy příště :hand
Uživatelský avatar
Artifex
VIP
Příspěvky: 1066
Registrován: 26.03.2012 17:08
Bydliště: Brno

Re: Den otevřených dveří - střelnice Hovorany

Příspěvek od Artifex »

Na podzim určitě, překecal jsem Libora ať se registruje včas předem a přitáhne Hamera v .50 BMG a .308win, teď to nestíhal protože se mu nevrátily vyrobené kousky ze zkušebny. Musím říci, že je to mazlík, bohužel jsem zatím neměl čas si s ním pořádně pohrát, jak bude čas tak mu nějakého hamříka pořádně protáhnu a napíšu recenzi.
http://www.puskar.cz/prestashop/product ... product=19
a tu moje maličkost aneb motivační foto, že z .50BMG se dá střílet i v saku a bez poškození ramene :D :
Obrázek
Uživatelský avatar
MRAK
VIP
Příspěvky: 3020
Registrován: 13.01.2011 11:02
Bydliště: Sever

Re: Den otevřených dveří - střelnice Hovorany

Příspěvek od MRAK »

Popravdě, pokud ta flinta je v nějaké ráži, tak .50 BMG vidím fakt nezřetelně, sako tam podle mě neni vůbec ....
kdosi kdesi dělá cosi s čímsi a všude je tma ....
;)

no špatná fotka ....
Uživatelský avatar
Terminated Account
Příspěvky: 3761
Registrován: 19.08.2011 9:42

Re: Den otevřených dveří - střelnice Hovorany

Příspěvek od Terminated Account »

Artifex - škoda že ti to nevyšlo, ale není všem dnům konec ;)

Karlos - nechápu, proč mladýmu nemohli jednu hilznu nechat - zas taková vzácnost to není a navíc pokud se nemýlím, tak jsi zaplatil celý náboj. Je to kravina, ale pro děcko je to důležitý. Moje cácory vždycky nasbírají pytel brokových hilzen a bez toho nemůžeme ze střelnice odjet. Když k nám někdo přijede a uvidí zahradu posetou nábojnicema, padají hlášky o Sarajevu atd.

Steyer Aug - u mě už má nachystané místečko ve skříni. Jen co natrefím na nějaký zánovní za takových 15 000 Kč :D HK SL8 to samé.

Bren 805 - koupím si až tak pátou generaci. Zbraň má podle mě velký potenciál, ale je to prototyp se spoustou dětských nemocí.
Odpovědět