Ovce, ovečky

Uživatelský avatar
Seldred
Příspěvky: 117
Registrován: 03.08.2013 2:43
Pohlaví: muž
Bydliště: Vysočina

Re: Ovce , ovečky

Příspěvek od Seldred »

Tak ono to s tím incestem není zas tak horký. Jedna či dvě generace ještě jde, ale čím více se mezi sebou páří, tím více je riziko vzniku různých mutací. Vždyť příbuzenské páření se ve šlechtitelství běžně používá v případě že potřebujete zvýraznit nějakou vlastnost kterou ostatní nemají. Předpokládám ale, že nikdo z nás není šlechtitel co by si chtěl vyšlechtit nový druh ovce a proto je lepší nějakou novou krev do stáda přivést. Přeci jenom se podívejte jak dopadají všechna přešlechtěná plemena. Ona se totiž nezvýrazní jen ta dobrá vlastnost, ale i nectnost každé samostatné ovce a projevit se to jako dominantní rys může třeba až za další 2 generace. A vyšlechtit si pak jen kvůli "lenosti" sehnat nového berana jehňata s dispozicemi k genetickým deformacím či sníženou imunitou vůči různým nemocem za to nestojí.
Ale vzhledem k tomu že se ovcemi nikdo z nás asi neživí (to by jsme si hodně hlídali případné incestní vztahy), tak si s tím není třeba zas tolik dělat hlavu. Jen aby to nesklouzlo k tomu že máš už 10 generaci stáda které v podstatě vychází jen ze 2-3 ovcí a jednoho berana. To by jsi měl se stádem asi docela dost zdravotních problémů.
Nepodezírej lidi ze špatných úmyslů, pokud to lze vysvětlit debilitou
Uživatelský avatar
Patrol
Příspěvky: 1174
Registrován: 24.08.2015 14:38

Re: Ovce , ovečky

Příspěvek od Patrol »

To Baca: Je to už týden a abych pravdu řekl, tak jsem to moc nezkoumal.Beránka jsem našel ráno studenýho v rohu boudy, kde je trochu průvan a ovce si v pohodě žrala seno v protějším rohu. K ránu trochu mrzlo, tak jsem to bral tak, že byl asi slabej a nepřežil ten mrazík ani v boudě, když ho ovce nezahřála. Příště kouknu i na tu řiť.
Dnes se mi pro změnu jeden beránek málem oběsil v seníku. V noci jsem slyšel jeho bečení, tak jsem vstal a šel se podívat, co se děje. Dva malí beránci si oblíbili seník, do kterého se ještě protáhnou. Chrápou tam na vrchu a ten jeden spadl dolů a zůstal viset za hlavu ve zúženém místě mezi trámky.
Ještě, že umějí úzkostlivě bečet. :chuckle
Jen mrtvé ryby plavou s proudem.
Uživatelský avatar
Baca
VIP
Příspěvky: 1499
Registrován: 19.03.2014 19:42
Pohlaví: muž

Re: Ovce , ovečky

Příspěvek od Baca »

Mal statsie ze becat este mohol :-) Debil maly :-D Ono s tym sranim malych. Ovca tak ako vacsina cicavcov musi sranie stimulovat cize malemu oblizuje rit. Niekedy to ale nerobi a jahna skape. Da sa to stimulovat teplou mokrou handrou akmas na to cas. Treba to robit aspon tyzden, nez sa jahna nauci srat automaticky,
Prežiť !!!
Uživatelský avatar
Václaf
VIP
Příspěvky: 1315
Registrován: 24.01.2013 18:27
Pohlaví: muž
Bydliště: Dolní Přím 82

Re: Ovce , ovečky

Příspěvek od Václaf »

Tak tohle jsem zatím neřešil,jen si hlídám tu bestii RomanOFFku,že se vždy vysere na nějaké jehně a jen krmím z lahve. Když to udělala prvně,tak jsem krmil tak zběsile,až jehně prasklo. Teď na to jebu a dostává dle tabulek na sáčku a max dva měsíce,pak dělej jak umíš
Čechy čechům !!!!!
Uživatelský avatar
Baca
VIP
Příspěvky: 1499
Registrován: 19.03.2014 19:42
Pohlaví: muž

Re: Ovce , ovečky

Příspěvek od Baca »

Oh moj ty boze :-D Keby si to jahna krmil zeleninou mohol si ho hned z prvej hodit na pekac a bolo by uz nadivane :-D Fakt mu roztrhlo vnutornosti ?? Ono mladata sa vedia tak prezrat a nielen ovce. Uz som videl stena ktore na to poslo. :-/
Tu romanovku hod na velku noc na pekac. Nic z nej nikdy nebude, len starosti.
Prežiť !!!
Uživatelský avatar
Václaf
VIP
Příspěvky: 1315
Registrován: 24.01.2013 18:27
Pohlaví: muž
Bydliště: Dolní Přím 82

Re: Ovce , ovečky

Příspěvek od Václaf »

No jasně,ale já už jí ten pekáč slibuji dlouho,jenže ona je pořád f tom :rofl Dělám si prdel,vlastně moc ne. Za dva měsíce jde pod kudlu a basta. Proč žrát tříkilové jehně,když ho za pár korun můžu vytáhnout alespoň na patnáct. Ty krmený uměle jsou vždy menší,ale větší nežli štangle salámu z tesca :rofl :beer :hand

Bača: jo roztrhlo,byl jsem začátečník a měl jsem radost jak mu chutná,tak jsem mu dopřál,...až jsem ho jednou našel tuhého,byl cca přes půl metru dlouhej,prostě děsná blbost,moje.
Čechy čechům !!!!!
Uživatelský avatar
Baca
VIP
Příspěvky: 1499
Registrován: 19.03.2014 19:42
Pohlaví: muž

Re: Ovce , ovečky

Příspěvek od Baca »

Chybami sa clovek uci :-) Ale si zasa mal najdlhsie jahna na svete :-D Teda, aspon chvilu :-)
Prežiť !!!
Uživatelský avatar
Seldred
Příspěvky: 117
Registrován: 03.08.2013 2:43
Pohlaví: muž
Bydliště: Vysočina

Re: Ovce , ovečky

Příspěvek od Seldred »

Tak ta ovce co jsem o ní psal že je jak sud právě povila 5 jehňat, to první lezlo prdelí napřed a manželka si odbyla první bahnění zrovna otáčením u takovéto sériové výroby :D
Zvládla to dobře, do telefonu ani nepanikařila a byla celkem klidná, švára co tam byl s ní byl z toho na větvi výrazně víc. V telefonu jsem jen slyšel " To je tvůj první porod ségra?" "Když nepočítám ty 2 svoje tak jo " :lol:
Mám radost, jak z toho jak šikovně to žena doma zvládla, tak z toho že rizikový porod dopadl dobře.
Nepodezírej lidi ze špatných úmyslů, pokud to lze vysvětlit debilitou
Uživatelský avatar
Baca
VIP
Příspěvky: 1499
Registrován: 19.03.2014 19:42
Pohlaví: muž

Re: Ovce , ovečky

Příspěvek od Baca »

Patorcata ??? No tak to ma poumyvaj :-D Budete musiet flaskovat, alebo este dve dojky k nim ta supermater to sama nezvladne :-)
Prežiť !!!
Uživatelský avatar
Seldred
Příspěvky: 117
Registrován: 03.08.2013 2:43
Pohlaví: muž
Bydliště: Vysočina

Re: Ovce , ovečky

Příspěvek od Seldred »

No tak uvidíme jak dopadnou, to jedno je takové hodně mimo, hlavně aby se do zítřka napili všechny mleziva a pak to nějak i na kozím mlíku odkojíme. Rázem se mi počet jehňat zdvojnásobil a to má bahnit ještě 5 ovcí a koza. 8-)
Ale počítat je budu až budou před zabitím, kdo ví jak porostou v tomtu počtu na mámu, pokud si nedaj mlezivo tak je stejně neodchovám :cry: první dva dny hodně ukážou.
Nepodezírej lidi ze špatných úmyslů, pokud to lze vysvětlit debilitou
Uživatelský avatar
Václaf
VIP
Příspěvky: 1315
Registrován: 24.01.2013 18:27
Pohlaví: muž
Bydliště: Dolní Přím 82

Re: Ovce , ovečky

Příspěvek od Václaf »

Tak ta moje ,,Lahvinka,, to nedala. Včera uhynula. V neděli byla taková divná,ani pít z flašky nechtěla,ale načapal jsem ji jak krade mléko od jiné ovce nenápadně zezadu když pilo její právoplatné jehně. Nicméně jsem za ní s flaškou pravidelně chodil,ale byla taková nahrbená a pít moc nechtěla. Příroda to pořešila za mne,stejně by to byl zase takovej mrzák jako každé mé jehně krmené ze směsi.
Čechy čechům !!!!!
Uživatelský avatar
Baca
VIP
Příspěvky: 1499
Registrován: 19.03.2014 19:42
Pohlaví: muž

Re: Ovce , ovečky

Příspěvek od Baca »

Priroda si vzdy poradi, aj keby chovatel na traktore hviezdy siel chytat :-)
Prežiť !!!
Uživatelský avatar
Seldred
Příspěvky: 117
Registrován: 03.08.2013 2:43
Pohlaví: muž
Bydliště: Vysočina

Re: Ovce , ovečky

Příspěvek od Seldred »

Příroda si to vždycky vyřeší, ale stejně i když to člověk ví, tak to zamrzí. Zvlášť když to člověk krmí z ruky a má k tomu takovej vztah.
Nepodezírej lidi ze špatných úmyslů, pokud to lze vysvětlit debilitou
Uživatelský avatar
Baca
VIP
Příspěvky: 1499
Registrován: 19.03.2014 19:42
Pohlaví: muž

Re: Ovce , ovečky

Příspěvek od Baca »

A preto stari gazdovia NEDAVALI mena svojim zvieratam ( az na male vynimky - zvery na dlhe dozitie :-) )
Prežiť !!!
Uživatelský avatar
Václaf
VIP
Příspěvky: 1315
Registrován: 24.01.2013 18:27
Pohlaví: muž
Bydliště: Dolní Přím 82

Re: Ovce , ovečky

Příspěvek od Václaf »

Ale prdlajs,bez problému porazíme pojmenovanou bečku. Už jsem to tu někde psal,že pak v mrazáku byl například balíček kýta Karel,žebro Marian apod. :rofl
Čechy čechům !!!!!
Uživatelský avatar
Baca
VIP
Příspěvky: 1499
Registrován: 19.03.2014 19:42
Pohlaví: muž

Re: Ovce , ovečky

Příspěvek od Baca »

:rofl :rofl :rofl Maaamoooooooo na nedeli upeces z Mariana prdeeel :-D
Prežiť !!!
Uživatelský avatar
Seldred
Příspěvky: 117
Registrován: 03.08.2013 2:43
Pohlaví: muž
Bydliště: Vysočina

Re: Ovce , ovečky

Příspěvek od Seldred »

Kamarád má zvyk pojmenovat každé zvíře podle svátku v den kdy zvíře získal (koupil, narodilo se). Dá se pak velice snadno dohledat jak dlouho zvíře má a kdy se narodilo. A citovej vztah jménem nevzniká, klobásy z berana Tondy byly dobrý, beran byl strašnej hajz.
Jinak poslední narozená to má za sebou, vůbec se nedokázala postavit na nohy a máma o ni nejevila zájem. Po chvíli snažení uhynula, další jehně bylo také opuštěno bez zájmu, ale to jsem rozehřál a zítra ráno zkusím připustit k mámě. Teď o něj nejeví zájem a prochladlé jehně v mrazu a dešti dávat ven nebudu. Naštěstí nechala placentu, tak ho mám zítra čím potřít než přistrčím mezi ostatní omladinu co povila. Zbývající 3 se mají k světu, běhají, békají, békají a ještě békají. Sem tam pobékne máma a pohlídá své ministádo, ale jsou to prostě den blbí jehňata co békaj na vše :D
Nepodezírej lidi ze špatných úmyslů, pokud to lze vysvětlit debilitou
Uživatelský avatar
Venet
Příspěvky: 1122
Registrován: 12.01.2011 22:48

Re: Ovce , ovečky

Příspěvek od Venet »

Ešte sa opýtam tu...
Kamarátka zháňa vlnu na pradenie, vlna dvakrát do roka strihaná a aby bola viacmenej čistá teda skôr viac ako menej (tj. aby to bola hlavne vlna a nie bodliaky so senom a blatom :D )
Podľa toho čo mi povedala, vedela by si po ňu prísť.
Poznáte niekoho kto by vedel pomôcť?

A ešte jedna otázka... Máte niekto osobné skúsenosti so získavaním lanolínu z vlny?
Venet
Cogito, ergo armatum sum.
Cep
Příspěvky: 1706
Registrován: 09.04.2015 11:22
Pohlaví: muž

Re: Ovce , ovečky

Příspěvek od Cep »

Určitě by mohli poradit tady: http://www.schok.cz/
Adresy chovatelů atp.
Uživatelský avatar
Baca
VIP
Příspěvky: 1499
Registrován: 19.03.2014 19:42
Pohlaví: muž

Re: Ovce , ovečky

Příspěvek od Baca »

Venet píše:
A ešte jedna otázka... Máte niekto osobné skúsenosti so získavaním lanolínu z vlny?
Venet
Lanolin sa najlepsie ziskava vyplavenim v teplej ( nie horucej) vode, alebo parou na zaciatku plstenia. Stale vsak plati, ze lanolin vyplaveny na hladine je nUTNE perfektne zcedit caz platno, aby sa odstranili mechanicke necistoty. Plati to v domacich podmienkach. Lanolin sa da extrahovat aj nejakym riedidlom - eter, lieh, aceton (cisty nie lakyrnicky) a podobne. Riedidlo sa nakoniec necha odparit a zostava lanolin. Vytazeny lanolin sa potom dalej cisti koli odstraneniu pripadneho zapachu, co vsak v domacich podmienkach nieje prvae najlahsie :-) Odporucil by som postup s teplou vodou, aj ked je pracny a nema velku vytaznost.
Prežiť !!!
Odpovědět