Slepice

Odpovědět
Uživatelský avatar
K4cer
VIP
Příspěvky: 1686
Registrován: 30.03.2014 20:37
Pohlaví: muž

Re: Slepice

Příspěvek od K4cer »

Ve věci kuny/lišky/vetřelce:

Kolega měl douhá léta slepice ve výběhu udělaného z půlobloukovejch ocelovejch rámů původně na fóliovník. Přední panel má dvířka se zástrčkou, zadní má jen svislou příčku - tam byl připojen kurník, ostatní sou jen půloblouky. Na fóliovník se to vobalí igelitem, na slepice to měl vobalený zaječím pletivem; na části pak ještě igelitem navrchu, aby měli stříšku dyš prší. Kolem dokola malej betonovej soklík, aby to nešlo podhrabat. Za asi 15 let nikdy žádnej problém s nezvanými návštěvníky.
Naposledy upravil(a) K4cer dne 07.07.2016 18:24, celkem upraveno 1 x.
Můžeš bejt osel, ale musíš si umět poradit :>
Uživatelský avatar
Baca
VIP
Příspěvky: 1499
Registrován: 19.03.2014 19:42
Pohlaví: muž

Re: Slepice

Příspěvek od Baca »

Hmm, mam IT riesenie auomatickeho zatvarania kurniku :-D NA kazdu sliepku RFid cip a do dveri citacku :-) Cipovana sliepka prejde von aj dnu a iny nikto :-D
Prežiť !!!
Uživatelský avatar
K4cer
VIP
Příspěvky: 1686
Registrován: 30.03.2014 20:37
Pohlaví: muž

Re: Slepice

Příspěvek od K4cer »

Bača: to už máš jednoduchšie (a viac cool!) mať chladničku online, ktorá si sama objedná vajíčka z teska :mrgreen:
Můžeš bejt osel, ale musíš si umět poradit :>
Uživatelský avatar
Baca
VIP
Příspěvky: 1499
Registrován: 19.03.2014 19:42
Pohlaví: muž

Re: Slepice

Příspěvek od Baca »

To nema ten spravny cool farmarsky esprit :-D
Prežiť !!!
surikata
Příspěvky: 394
Registrován: 08.10.2012 22:56

Re: Slepice

Příspěvek od surikata »

Čeká mě stavba nového kurníku, asi tak na 15 slepic. Měl by někdo nějaký plánek i s případným odvěráváním? Vím že stačí jakákoliv "bedna" , ale když už to budu stavět, tak ať to stojí za to. Materiál asi ze dřeva. Nechce se mi nic zdít.
Uživatelský avatar
Patrol
Příspěvky: 1174
Registrován: 24.08.2015 14:38

Re: Slepice

Příspěvek od Patrol »

Někde na netu jsem před časem narazil na obrázek, kterej mě zaujal. Není to teda na 15 slepic, ale tak na 5 slípek asi dobrý. Tak třeba se to někomu bude hodit jako inspirace.
118023.jpg
118023.jpg (91.06 KiB) Zobrazeno 25476 x
Jen mrtvé ryby plavou s proudem.
Hohepa
VIP
Příspěvky: 3469
Registrován: 22.07.2013 22:16
Bydliště: Praha

Re: Slepice

Příspěvek od Hohepa »

To je supr sekačka a i kuny budou mít dietu
Uživatelský avatar
dracekvo
VIP
Příspěvky: 3607
Registrován: 06.02.2012 18:05

Re: Slepice

Příspěvek od dracekvo »

No nevím, když už doma něco chovat, tak ať to má trošku prostoru pro život ...
Uživatelský avatar
MPSMacek
Příspěvky: 109
Registrován: 03.09.2014 20:21
Pohlaví: muž
Bydliště: Středočech

Re: Slepice

Příspěvek od MPSMacek »

Ještě by to chtělo nějakou stálou ohradu a v tomhle je jen vozit na vejlet po zahradě :)
Uživatelský avatar
Hdm
Příspěvky: 1003
Registrován: 01.08.2012 15:12
Bydliště: Orlické hory

Re: Slepice

Příspěvek od Hdm »

Přemýšlel jsem o tom a mě se to prostě nelíbí.
Ony slepice potřebují také prostor kde se budou jak se říká popelit (čistit peří). Taky se nemusí všechny dobře snést v tak malém prostoru, i slepice mají pocity pak budou akorát stresovaný a oklobaný. Slepice jsou sice "úplně blbý", ale ve stálém prostoru se naučí dobře fungovat a pak není problém třeba takovou slepici zahnat zpátky když třeba přeletí plot. Nehledě na ten stres co musí působit jak malý prostor tak to neustálé popojíždění, to se ve finále projeví na nižší snůšce.
Uživatelský avatar
dracekvo
VIP
Příspěvky: 3607
Registrován: 06.02.2012 18:05

Re: Slepice

Příspěvek od dracekvo »

Líhne si tu někdo kuřata? Chci to tenhle rok vyzkoušet. Náš druh slepic už je tak přešlechtěnej, že se prostě jinak rozmnožovat nedá. Co jsem koukal, tak na umělou líheň mi stačí jakákoliv bedna do které dám termostat a topení.
Alacatazar
Příspěvky: 8
Registrován: 19.02.2016 8:38
Pohlaví: muž

Re: Slepice

Příspěvek od Alacatazar »

Já už pár let líhnu v plastové líhni CLEO 5T za necelé 2000Kč. Určitě je lepší než samodomo. Za těchto pár peněz mám líheň s ventilátorem a roštem na slepičí vejce, které otáčím najednou jedním pohybem. Líheň má kromě termostatu také ukazatel vlhkosti. Líhnul jsem zatím kuřata, indické běžce a křepelky. Pokaždé úspěšně. Kolega v ní zkoušel brojlery, ale měl neoplozená vejce, takže z toho nic nebylo. Momentálně v ní mám nasazeno 90 křeplčích vajíček, poté přijdou na řadu slepičí vejce z vlastního chovu a pak bych chtěl letos vyzkoušet ještě husy.
Uživatelský avatar
dracekvo
VIP
Příspěvky: 3607
Registrován: 06.02.2012 18:05

Re: Slepice

Příspěvek od dracekvo »

Super. Já sem koukal na líhně a našel sem buď drahý, nebo jen na pár vajec. Tohle je sice rumunskej výrobek, ale za tu cenu se s líhní nemá cenu vyrábět. V materiálu a komponentech na regulaci by mě vyšla na stejné peníze.
Uživatelský avatar
Lyster
VIP
Příspěvky: 4245
Registrován: 22.03.2014 23:01
Pohlaví: muž
Bydliště: Litoměřicko

Re: Slepice

Příspěvek od Lyster »

Německo, Belgie a Nizozemsko stahují z trhu jedovatá vejce
https://www.novinky.cz/ekonomika/445380 ... vejce.html

Našel jsem na stránkách NVWA tyto kódy.
https://www.nvwa.nl/onderwerpen/biocide ... et-te-eten
Uživatelský avatar
J-e-n-n-y
VIP
Příspěvky: 872
Registrován: 26.03.2015 8:56
Pohlaví: žena
Bydliště: Novojičínsko

Re: Slepice

Příspěvek od J-e-n-n-y »

Patrol píše:Někde na netu jsem před časem narazil na obrázek, kterej mě zaujal. Není to teda na 15 slepic, ale tak na 5 slípek asi dobrý. Tak třeba se to někomu bude hodit jako inspirace.
Příloha 118023.jpg je dlouhodobě nedostupná.
Ten slepičí traktor, co zmiňoval Patrol je maličký, ale co říkáte např. na něco takového? Pojízdný výběh + zateplený kurník v jednom na kolečkách. Řekněme pro cca 8-10 slepic (velikost výběhu a kurníku samozřejmě přizpůsobit) a vozit je po zahradě podle potřeby. Budou chráněny před predátory, neustále na čerstvé trávě, naopak nezničí plochy, které chceme, aby zůstaly hezké, není třeba řešit zavírání večer a pouštění brzy ráno...
MCC-CC01-Super.jpg
17997e22de696b91534f27d8a6fc4e57--chicken-fence-a-chicken.jpg
17997e22de696b91534f27d8a6fc4e57--chicken-fence-a-chicken.jpg (10.56 KiB) Zobrazeno 23341 x
93f3b33726785df7880301f6965d0a57--chicken-pen-chicken-ranch.jpg
93f3b33726785df7880301f6965d0a57--chicken-pen-chicken-ranch.jpg (9.42 KiB) Zobrazeno 23341 x
chickencoopphoto.jpg
Kdo je připraven, není překvapen.
vojtěch
Příspěvky: 2
Registrován: 15.11.2017 4:59
Pohlaví: muž

Re: Slepice

Příspěvek od vojtěch »

Zdravím, chtěl bych se podělit o své zkušenosti s chovem slepic. Králíky jsem zrušil, nyní koupím roční slepice z ,,koncentráku- velkochovu", dva tři měsíce trvá než-li se opeří a pak je dva roky chovám. Kurník- musí to být dostatečně prostorný , zastřešený prostor- občas i prší- mám svařenou kostku 2x2x2 m /může být i z odkorů-dle možností/, obalenou pletivem, vstupní dveře a na noc uzavíratelný otvor pro vypouštění slepic na pastvu /jinak chov kuny a tchoři zdecimují !/ - já mám ještě problém, že slepice musí cestou na pastvu překonat kontrolovaně zeleninovou část zahrádky, ale stačí tunel u plotu. Kurník je vytvořen ze starého mrazáku /velikost dle počtu slepic a pastvy- max.1 slepice - 50 m2 trávy , jinak máte jenom ušlapané bláto/,osadit na čtyři nohy, vyříznut vchod /na Zimu opatřen proužky plastu, jako mají mrazící auta s nanuky /cca 20x20cm,osadit bidýlka, snášecí box/seno, sláma,listí, hobliny / a původní dveře slouží k vnitřní obsluze, jenom se mrazák musí natočit na bok dle potřeby. Ke krmení je použito nášlapné samokrmítko cca 15 l nedovolí přístup ptákům a hlodavcům , voda v plastové přepravce, kde namáčím pečivo a barel od pitné vody /pevné stěny, jinak jej podtlak vcucne/,hrdlem postavený do plastové ploché misky /musí mít oporu /2x širší prkna stlučené do EL a objímka z tvrdého drátu/. Slepice musí mít i krmivo pro slepice ve snůšce, skořápky a písek- popel v pískovišti, jinak je snůška slabší-. Začnou-li létat přes plot, zakrátím JEDNO křídlo- začnou rotovat. Součástí pastviny je i kompost a pokud žena pracovala, nosila z jídelny zbytky, které se tam ukládaly jako krmení. Ale pozor, přilákáte predátory a hlodavce. Pokud některá slepice začala ,,KVOKAT", podsadil jsem vejce od pěstitele s kohoutem a byla i kuřátka. Obecně je lepší, máte-li prostory, chovat i kohouta. Udělá si s nimi pořádek, přece jen to jsou ženské ..... vojtěch
Uživatelský avatar
Patrol
Příspěvky: 1174
Registrován: 24.08.2015 14:38

Re: Slepice

Příspěvek od Patrol »

Nějaké foto nemáš?
Jen mrtvé ryby plavou s proudem.
Uživatelský avatar
Lyster
VIP
Příspěvky: 4245
Registrován: 22.03.2014 23:01
Pohlaví: muž
Bydliště: Litoměřicko

Re: Slepice

Příspěvek od Lyster »

V Česku se poprvé po 20 letech objevil pseudomor drůbeže
https://www.novinky.cz/ekonomika/469123 ... ubeze.html

Že by zas Poláci ničili konkurenci? Nedávno to byl Africký mor prasat a teď tohle.

Fakt už snad raději pěstovat jen Masný morčata, šneky a červy.
pavel.venom
Příspěvky: 50
Registrován: 03.06.2018 23:42
Pohlaví: muž
Bydliště: Liberecko

Re: Slepice

Příspěvek od pavel.venom »

No, ještě toho trochu.... Mám 60 slepic, 50 hus a zrovna tolik kachen. A 4 krůty. :)
Annele
Příspěvky: 222
Registrován: 07.04.2013 15:20

Re: Slepice

Příspěvek od Annele »

Má někdo z vás zkušenosti se https://www.slepicevnouzi.cz/ ?
Jde o projekt zprostředkující kupování vysloužilých slepic z velkochovů (stáří ca. 1 rok). Slepice stojí kolem 50 Kč/kus a po "zachránění" žijí v domácích podmínkách.
Odpovědět