Agrivoltaika

Vše o tomto tématu - teorie, praxe, konkrétní projekty i produkty. Osvětlení, topidla, vařiče a související.
Odpovědět
Uživatelský avatar
Rafael
Příspěvky: 5343
Registrován: 07.12.2017 17:26
Pohlaví: muž
Bydliště: Valašské království

Agrivoltaika

Příspěvek od Rafael »

Možná si to zvláštní téma nezaslouží a měl jsem to dát do Výroby elektřiny...
Nevím.

Jsem narazil na takové divné slovo které jsem neznal. Původně jsem si myslel, že jde o překlep.
A není. Fact to existuje
https://m.tzb-info.cz/fotovoltaika/1900 ... larni-pole

https://www.businessinfo.cz/clanky/agri ... skou-pudu/
Apod.
A. Lincoln: Kdybych měl 8 hodin na pokácení stromu, 6 bych strávil broušením sekyry.
Uživatelský avatar
dracekvo
VIP
Příspěvky: 3607
Registrován: 06.02.2012 18:05

Re: Agrivoltaika

Příspěvek od dracekvo »

Dávalo by to smysl, až budou všechny střechy plný.

Jinak se mi to stejně moc nezdá. Kytičky potřebují slunce aby rostly. Když jim část slunce seberu panelama. Budu mít stejný výnos plodin?
Uživatelský avatar
bacil
Příspěvky: 2925
Registrován: 29.10.2013 15:56

Re: Agrivoltaika

Příspěvek od bacil »

Když jim sebereš zelenou barvu, tak jim to vadit nebude.
Levná dezinfekce: viewtopic.php?p=217870#p217870
Ozon 2,5ppm/30min: https://rozpad.cz/viewtopic.php?p=216273#p216273
UVC 60J/m2, peroxid 1 minuta 0,5-6% roušky, 0,5% na všechno
Uživatelský avatar
Alstratt
Příspěvky: 1152
Registrován: 01.08.2015 16:34
Bydliště: US

Re: Agrivoltaika

Příspěvek od Alstratt »

Uz to tu driv ode me bylo a funguje to ale jen nekde a za rucitych podminek. Svetlo k rostlinam normalne dojde. Doporucuji si to zpetne najit. Nevim ale jestli to bylo podrobneji vypsano sem nebo nekam jinam. Tech prispevku o tom je nekde vice. Ale je to tak, ze panelama castecne zastresite jen na urcite mista aby rostliny mely dostatek svetla kdy se pohybuje stin a v dany cas jsou pod stinem. Vychod slunce, zapad slunce. Pri pohybu vidite jak se stin pohybuje. Dobre hlavne do suchych prostredi. Pomaha to zadrzovat dele vodu, a je to nasaditelne jen nekde. Rostlinam to pomaha mit svetlo a stin. Uz je to nekde zavedene a funguje to. Takze je to takovy hodne velka derava strecha z panelu. Ma to ruzne vyhody pokud je to spravne udelano na spravnem miste. Ale jak se rika, nic neni vsespasne. Vse ma sve + a -. Je to jen soucast vetsiho komplexu. Nasaditelnost plati pro vse kde to je vhodne a kde ne at uz se jedna o jadernou, solarni ci jakoukoliv jinou elektrarnu tak to plati i pro tohle i vetrniky atd. vsechno ma sve pro a proti. Takze se setkate treba nekde sp olem kdeto je ve vysce posatvene a pod tim jezdi zemedelsky stroj a zasobujou tim blizke male mestecko, pripadne svuj zemedelsky prostor elektrinou a s ulozistem.
The more you sweat in training, the less you bleed in combat.
Uživatelský avatar
Rafael
Příspěvky: 5343
Registrován: 07.12.2017 17:26
Pohlaví: muž
Bydliště: Valašské království

Re: Agrivoltaika

Příspěvek od Rafael »

Vzhledově, na pohled se mi to nelíbí, ale na druhou stranu to zas nemusí být úplná devastace zemědělské půdy.
Ale v reálu jsem nic takového ještě neviděl a ani neznám nikoho kdo to má nebo zkoušel.
A. Lincoln: Kdybych měl 8 hodin na pokácení stromu, 6 bych strávil broušením sekyry.
Odpovědět